Forum FiestaKlubPolska -

Porady eksploatacyjne - [MK5] Test akumulatora - konwei kw650

Bialas55 - 13 Gru 2021, 12:36
Temat postu: [MK5] Test akumulatora - konwei kw650
Panowie, a może i jakieś panie też są. W sierpniu tego roku zmieniłem akumulator na Centra future ca530 53ah 540a. Właśnie nabyłem tester akumulatorów konwei kw650, przetestowałem i wyszło, dobry - ładowanie, więc podładowałem, zamontowałem, stestowałem i takie są wyniki









Średnio się znam na tych sprawach. Soc 98% czy to znaczy, że można by jeszcze podładować, a soh 94%? Test ładowania to kompletnie nie rozumiem, naładowane a nienaładowane?

murgrabia - 21 Gru 2021, 13:08

Weź pod uwagę, iż nie jest to profesjonalny miernik. Ale to co pokazał jest jak najbardziej w porządku. Masz niską rezystancję wewnętrzną akumulatora. Co świadczy o dobrej kondycji. A jak podładowałeś ten akumulator? Niestety technika obecnych akumulatorów wykonanych w technologi Ca/Ca. Wymaga podwyższonego napięcia pod koniec ładowania. Na samym końcu ma być ok. 16V na akumulatorze. Bez tego nie przebiegnie proces tzw. wysycenia. I akumulator nigdy nie będzie miał 100% naładowania. Chyba, iż go zostawisz pod ładowarką z podtrzymaniem na miesiąc. Z praktycznego punktu eksploatacji, raczej nie ma to znaczenia podczas użytkowania. A i z tym ładowaniem wysysającym to też trzeba uważać. Już miałem 3 akumulatory, które przy podwyższonym gazowaniu pod koniec procesu. Boczne ścianki potrafiły nadymać się jak balon. Wszystkie tak zwane pseudo bezobsługowe, bez możliwości odkręcania korków. Na razie akumulator masz ok.
vegetagt - 22 Gru 2021, 10:30

to ja od siebie dodam, ze takie mierniki potrafia byc mega niemiarodajne.
Miałem aku, który wg takiego miernika był ok. Według obciążeniowego też był ok.
Natomiast tak super trzymał pojemność, że jak podpiałem zarowke h4, to po godzinie miał okolice 10v ;)

murgrabia - 23 Gru 2021, 18:39

vegetagt napisał/a:
to ja od siebie dodam, ze takie mierniki potrafia byc mega niemiarodajne.
Miałem aku, który wg takiego miernika był ok. Według obciążeniowego też był ok.
Natomiast tak super trzymał pojemność, że jak podpiałem zarowke h4, to po godzinie miał okolice 10v ;)
Zgadzam się w 100%. I to nie tylko tanie, ale również te profesjonalne mierniki. Można wsadzić do .... Pacjent Varta Silver dynamic 74ah. Według profesional aparatury akumulator 100% sprawny. No i w sumie też odpalał bez problemu. Ale jak się go używało co dziennie i często. Po nocy kaplica. Był na gwarancji i oczywiście sprawny. Podjechałem po odbiór i kazałem sprawdzić w mojej obecności. Miernik pokazał ok. A ja na to iż nie odbiorę bo i tak wróci z powrotem. I aby sprawdzili go rozładowarką. Wiadomo awantura i że jak będzie ok. to będę płacił za usługę. Wyszło 6,8 ah. :hammer:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group