Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Na zimnym nie reaguje na pedał gazu

subratri - 20 Sie 2022, 07:04
Temat postu: Na zimnym nie reaguje na pedał gazu
Cześć.
Jeśli silnik ma mniej niż jakieś 30*C auto nie reaguje wogóle na pedał gazu a wolne obroty ma takie... Mocno bylejakie i zbyt niskie. Jak dokaszle się jakiejś temperatury zaczyna działać całkiem ok. Przy czym jak za szybko zacznę jechać to płyn z chłodnicy ja przestudzi i znowu na chwilę przestaje reagować...
Wymiana czujnika temp nie pomogła.

subratri - 25 Sie 2022, 19:13

Nikt nic?
luk-90 - 25 Sie 2022, 22:23

czujnik temp wody i powietrza wymieniony?
subratri - 26 Sie 2022, 05:17

Oba nowe
SCHWARZ 1.4S - 26 Sie 2022, 17:47

Popatrz lepiej na stan wiązek elektrycznych prowadzących do tych czujników jak i innych odpowiedzialnych za pracę jednostki napędowej. Wielu to bagatelizuje, a często takie błache przerwy w izolacjach powodują takie zachowania. Z wieloletniego doświadczenia przy Fiestach mogę powiedzieć, że czujniki są dość mało zawodne w tym modelu. U mnie na ten przykład został wymieniony cały osprzęt z oczujnikowaniem i to nie na byle jakie bo na oryginalne. A dalej występowały przypadłości np z nierównymi obrotami jałowymi czy niepełnym rozwijaniem mocy zwłaszcza w wyższych temperaturach otoczenia. A tymczasem było winne to o czym tu wspomniałem. Wiązki mają już często po 30 lat w tych Fiestach i po prostu wymagają już pochylenia się nad nimi oraz odświeżenia.
subratri - 15 Wrz 2022, 19:40

Ja to chyba cos źle wiem... Gdzie znajduje się i jak wygląda czujnik temperatury silnika ten do komputera...
SCHWARZ 1.4S - 15 Wrz 2022, 20:35

Czujnik temperatury płynu chłodniczego znajduje się pod kolektorem dolotowym, przez niego przebiega płaszcz wodny. Dojście najlepsze z kanału od spodu. A sensor powietrza zasysanego jest bardziej wyeksponowany, mieści się przy przepustnicy powietrza (to z napisem EFI - po prawej stronie stojąc przed otwartą maską).
subratri - 15 Wrz 2022, 21:19

Kurde... Z tyłu silnika tak? W bloku? A ja myślałem że to stukowy... Poproszę jakiś symbol albo zdjęcie chociaż ;)
SCHWARZ 1.4S - 15 Wrz 2022, 22:20

W żadnym bloku... to wszystko jest w tym odlewie gdzie jest i przepustnica i kolektory dolotowe. Żółta strzałka - czujnik temp. zasysanego powietrza. Niebieska - czujnik temp. płynu chłodniczego. https://m.fotosik.pl/zdjecie/ab82a3a1514d2327
subratri - 15 Wrz 2022, 22:31

No to mogłem go szukać, jak on pod przepustnica... To ja jeszcze poproszę jakiś numer tej części...
SCHWARZ 1.4S - 15 Wrz 2022, 23:33

Nr czujnika temp. płynu chłodniczego 6810428 (OE).
subratri - 16 Wrz 2022, 07:42

Dzięki!
MarcinP86 - 19 Wrz 2022, 11:51

A propos pedału gazu, czy macie coś takiego, że jak wciskacie pedał gazu to tak jakby Wam przeskakiwał ?
FIESTA Moondust - 20 Wrz 2022, 14:05

Nie. Linka gazu, a tym samym pedał gazu powinien działać płynnie bez skokowego ruchu. Zawsze po zakupie smaruję wszelkie elementy ruchome i zapominam o takich problemach jak nierówne, stawiające opór funkcjonowanie.
subratri - 22 Wrz 2022, 18:11

No i lipa, auto nie odżyło... Jaka jest szansa na to, że to sterownik silnika? Może jakieś zimne luty??? Zdarzało się to?
diodalodz - 22 Wrz 2022, 21:16

zmierz ciśnienie na wtrysku na zimnym silniku i przy próbie dodania gazu.
Kolejny temat to czy przepływka. Ona ma bardzo duży wpływ na skład mieszanki i lubi świrować jak jest zimna.

subratri - 23 Wrz 2022, 05:29

Tam nie ma przeplywki. Z kodów migowych wychodzi czujnik temp.
MarcinP86 - 24 Paź 2022, 10:51

FIESTA Moondust napisał/a:
Nie. Linka gazu, a tym samym pedał gazu powinien działać płynnie bez skokowego ruchu. Zawsze po zakupie smaruję wszelkie elementy ruchome i zapominam o takich problemach jak nierówne, stawiające opór funkcjonowanie.


No właśnie u mnie czasami nie działa płynnie... I nie wiem właśnie co jest przyczyną


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group