Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Fiesta mk7 2013 1.25 kilka pytań po zakupie

Osa01 - 23 Paź 2022, 21:44
Temat postu: Fiesta mk7 2013 1.25 kilka pytań po zakupie
Cześć. Kupiłem fieste mk7 z 2013 roku z silnikiem 1.25 82KM
Samochód ma 3 bolączki które na zobaczyłem po zakupie. Pierwszy to taki ze bez przerwy chodzi wiatrak chłodnicy, jak odpalę na wyłączonej klimie to nie włącza się ale już po uruchomieniu klimy wyje bez przerwy na full obrotach i nie wiem czy to uszkodzenie jakiegoś czujnika ? Druga sprawa dmuchawa nawiewu mi lekko świszczy, do wymiany czy idzie tą jakaś uratować. Trzeci problem to klapa bagażnika jest jakby źle spasowana różnica między stronami około 3mm. Niby nie rzucą się tak w oczy ale pytanie czy można jakoś wyregulować klapę czy ewidentnie krzywe coś jest?

Mars - 24 Paź 2022, 15:35

Jak włączysz klimatyzację, to jej wentylator ma się włączyć. I tak, hałas jest duży. Jak ją wyłączysz, to wentylator chwilę później sam się wyłączy.
JoeMix - 30 Paź 2022, 18:24

Wiatrak na chłodnicy tak ma i jest to normalne,,,

Wentylator kabiny możesz wyjąc i przesmarować łożyska może pomoże, a może od razu warto wsadzić nowy - sam zdecydujesz jak wyjmiesz ten co masz do naprawy,,,

Na klapie nie ma regulacji, może krzywe są zawiasy a może sama klapa,,,

Osa01 - 31 Paź 2022, 22:08

JoeMix napisał/a:
Wiatrak na chłodnicy tak ma i jest to normalne,,,

Wentylator kabiny możesz wyjąc i przesmarować łożyska może pomoże, a może od razu warto wsadzić nowy - sam zdecydujesz jak wyjmiesz ten co masz do naprawy,,,

Na klapie nie ma regulacji, może krzywe są zawiasy a może sama klapa,,,

A kolego powiedz mi czy ciężko jest wymienić dmuchawe ? Dostęp tragiczny ?

JoeMix - 1 Lis 2022, 20:44

Nie rozbierałem, dlatego napisałem ze decyzje o tym czy warto się w razie co bawić w kolejne rozbieranie podejmiesz jak rozbierzesz,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group