Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Komunikat otwartego bagażnika /central zamek klapy bagażnika

patryk1267 - 4 Gru 2022, 19:27
Temat postu: Komunikat otwartego bagażnika /central zamek klapy bagażnika
Witam. Mój problem jest trochę rozległy i dotyczy wielu usterek lub może jednej usterki i wielu błędów pojawiających się w samochodzie.. a mianowicie to tak po pierwsze przestał działać keyless system już jakiś czas temu, po drugie cały czas pojawiający się błąd na wyswietlaczu otwartego bagażnika mimo ze bagażnik jest zamknięty do tego zapala sie cały czas oświetlenie wnętrza nie ma różnicy czy na postoju czy w trakcie jazdy została założona nowa klamka tylnej klapy ta z przyciskiem bo nie działało otwieranie manualne tylnej klapy teraz już działa, ale gdy zamknę samochód z kluczyka to tylna klapa cały czas jest otwarta tzn ze można ja sobie normalnie otwierać i po trzecie nie swieci sie podświetlenie bagażnika po otwarciu klapy prąd dochodzi do kostki ale gdy włożę żarówkę to prąd jest w dwóch kablach a lampa mimo to nie swieci.. proszę o szybka pomoc od czego zacząć sprawdzanie gdzie szukać usterki????
JoeMix - 5 Gru 2022, 22:30

Skoro masz komunikat że klapa jest otwarta a jest zamknięta to popsuty jest czujnik który mówi ze jest otwarta (lub jego okablowanie). Skoro jest ciągle otwarta to się nie zamknie, no bo jak? Jak masz prąd na 2 kablach (chociaż nie wiem co przez to rozumiesz) to żarówka raczej nie będzie świecić,,, zeby świeciła prąd (+12v) ma być na jednym a na drugim ma być 0V (masa)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group