Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Problem z odpaleniem i dławienie się przy dodaniu gazu.

Vendeur - 25 Gru 2022, 14:43
Temat postu: Problem z odpaleniem i dławienie się przy dodaniu gazu.
Cześć,

wczoraj nagle moja Fiesta nie chciała odpalić. Rozrusznik kręci normalnie. Przy czwartej próbie i lekkim podpompowaniu gazem (chociaż mam wrażenie, że nic to nie dawało) auto odpaliło w końcu. Przy lekkim dodaniu gazu od razu, zdławiło się i prawie zgasło... Jakiekolwiek dodanie gazu powodowało dławienie się auta. Gdy ruszyłem i bardzo delikatnie dodawałem gaz, auto przyspieszało powoli i normalnie. Z kolei, znowu, jakiekolwiek mocniejsze przyciśnięcie gazu, niezależnie od biegu (1/2/3) powodowało szarpanie i dławienie się auta. Gdy silnik chwilę popracował i wszystko się rozgrzało, objawy ustąpiły.

Dziś auto odpaliło za pierwszym razem, ale też musiało nieco pokręcić. Jeszcze niedawno odpalało od strzała. Akumulator jest naładowany.

Co może być problemem i jak to zdiagnozować? Myślałem, że problem z dopływem paliwa i np. zapchany filtr paliwa, ale znajomy powiedział, że to raczej będzie wina cewki. Nie udało mi się znaleźć jakiegoś wątku ani filmiku o tym, konkretnie dla Fiesty. Czy faktycznie będzie to raczej cewka, czy może same przewody? Jak mogę to sprawdzić? Czy jeśli cewka do wymiany, to powinienem wymieniać od razu komplet, razem z przewodami i świecami, dla pewności? Trudno powiedzieć czy i kiedy było to robione - auto kupione 2 lata temu i od tamtej pory na pewno nie.

Proszę o pomoc, auto jest ciągle w użytku.

Vendeur - 26 Gru 2022, 22:02

Ktoś, coś?
JoeMix - 17 Sty 2023, 23:23

Vendeur napisał/a:
Przy czwartej próbie i lekkim podpompowaniu gazem (chociaż mam wrażenie, że nic to nie dawało) auto odpaliło w końcu.
Oczywiście, podpompowanie gazem daje efekt w gaźniku gdzie jest pompka która wtryskuje paliwo jak naciskasz gaz,,,

Szybki test,,, kręcisz nie pali - psikasz samostartem w dolot, pali - problem z paliwem, dalej nie pali problem raczey z zapłonem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group