Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [mk7] Brak tylnych części mijania

Artur27 - 16 Sty 2023, 16:03
Temat postu: [mk7] Brak tylnych części mijania
Witam, jak w temacie moja narzeczona ma brak świateł mijania tylko tył. Cała reszta funkcjonuje stop,kierunek,wsteczny… gdzieś na innych forach przeczytałem ze to może mieć coś wspólnego z przełącznikiem zespolonym. Najpierw przestał odbijać mi kierunek potem padło oświetlenie pokręteł od nawiewu a na końcu pozycja tył. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone żarówki tył wymienione na nowe. Kolejna próba naprawy było by wymienienie przełącznika zespolonego? Widziałem używki kompletne z taśma ale tez in nowe wajchy lewa strona (kierunek) i prawa strona. Miał ktoś podobny przypadek myślicie ze po wymianie kompletnego przełącznika zespolonego lub tez jednej manetki kierunkowskazu błąd może zniknąć?
JoeMix - 16 Sty 2023, 23:08

A ci ma manetka przy kierownicy do pozycyjnych które włączasz przełącznikiem na desce i które auto samo potrafi zaświecić np. przy zamykaniu otwieraniu,,,
Artur27 - 17 Sty 2023, 03:55

JoeMix napisał/a:
A ci ma manetka przy kierownicy do pozycyjnych które włączasz przełącznikiem na desce i które auto samo potrafi zaświecić np. przy zamykaniu otwieraniu,,,


Jak już wspomniałem nie wiem, przeczytałem coś w internecie dlatego pytam was doświadczonych ludzi.

JoeMix - 17 Sty 2023, 23:20

Auta które mają pozycję z manetki to tak,,, w mk7 jest z obrotowego przełącznika na desce,,,

Nie masz pozycji tylnych obu,,, po kolei od tylnych lamp w stronę akumulatora, żarówki, czy jest masa, czy pojawia się zasilanie, potem dalej w głąb auta czy pojawia sie zasilania na bezpiecznikach, przed bezpiecznikami (sprawdzony bezpiecznik to taki wymieniony, bo potrafią sie przepalić i będą wyglądać na cały) potem dalej czy na module jest zasilanie, czy jak na krótko podasz na bezpiecznik to się świeca,,, i tak dalej ze schematem po kawałku do sprawdzenia,,,

Bo w mk7 przełącznik nie przełącza świateł jest moduł którymi nimi steruje i np zaświeca je przy zamknięciu i otwarciu auta,,, i pewnie tam jest problem tak myślę, na tym module

Artur27 - 18 Sty 2023, 18:27

JoeMix napisał/a:


Bo w mk7 przełącznik nie przełącza świateł jest moduł którymi nimi steruje i np zaświeca je przy zamknięciu i otwarciu auta,,, i pewnie tam jest problem tak myślę, na tym module


Super dzięki za doprowadzenie mnie na jakiś trop. Teraz mamy zimę i się dość szybko robi Ciemno i nie chce żeby narzeczona tak jeździła… dziś jak wracała z pracy zauważyłem jednak ze tez przednie pozycje się nie pala i przy otwieraniu zamykaniu tez nie, mógłbyś mi wskazać miejsce owego modułu i przybliżony koszt tej części.

Artur27 - 18 Sty 2023, 18:39

JoeMix napisał/a:


Bo w mk7 przełącznik nie przełącza świateł jest moduł którymi nimi steruje i np zaświeca je przy zamknięciu i otwarciu auta,,, i pewnie tam jest problem tak myślę, na tym module


Super dzięki za doprowadzenie mnie na jakiś trop. Teraz mamy zimę i się dość szybko robi Ciemno i nie chce żeby narzeczona tak jeździła… dziś jak wracała z pracy zauważyłem jednak ze tez przednie pozycje się nie pala i przy otwieraniu zamykaniu tez nie, mógłbyś mi wskazać miejsce owego modułu i przybliżony koszt tej części. W schemacie jest ze bezpieczniki 124 i 125 są odpowiedzialne za światła pozycyjne/postojowe lewa prawa strona przyjze się im dokładnie pomierze i spróbuje podłączyć na krótko.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group