Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - brak ciśnienia/kompresji na cylindrze, co teraz?

luke - 26 Sty 2023, 21:09
Temat postu: brak ciśnienia/kompresji na cylindrze, co teraz?
Witam, znalazłem to forum poszukując informacji na temat usterki w aucie mojej partnerki.
Mianowicie zaś jechaliśmy dziś autostradą 100 km od domu i zapaliła się lampka kontrolna silnika.
Dojechaliśmy powoli do najbliższego serwisu i po podpięciu na szybko, na parkingu, do pewnego rodzaju tabletu i zdiagnozowanie - dowiedzieliśmy się , że jest brak ciśnienia na czwartym cylindrze / nie ma kompresji.
W aucie był zamontowany gaz 3 lata temu, przebieg ma około 80 tys.

Czy to jest wina instalacji gazowej? Czy jesteście w stanie z tego opisu wyciągnąć jakieś wnioski dotyczące tej usterki? jak poważny jest to problem i czy bardzo kosztowny? Usłyszałem nawet możliwośc potrzeby wymiany silnika (!)
Auto zostało odwiezione na lawecie do mechanika, aczkolwiek musimy poczekać kilka dni w kolejce.

diodalodz - 27 Sty 2023, 21:33

jeśli pomiar ciśnienia w cylindrze potwierdzi 0 bar, to na 70% wypalił się zawór.
Oznacza to zdjęcie głowicy, obróbkę 16 gniazd pewnie wymianę 8 prowadnic zaworów wydechowych i 8 zaworów wydechowych. Szlif 8 zaworów ssących i poskładanie.
Silnika to raczej wymieniać nie warto, jeśli uszkodzeniu nie uległ tłok i gładzie. Jest opcja, że zawór się urwał i wtedy może być gorzej.

luke - 28 Sty 2023, 12:03

Dzięki za szczegółową odpowiedź. jak już za będzie coś wiadomo po rozebraniu to napiszę tu
zwardek - 29 Sty 2023, 19:43

Jak się mierzy kompresję tabletem?
diodalodz - 29 Sty 2023, 23:30

za pomocą cęgów prądowych albo przy użyciu BMS na klemie jeśli jest.
wtedy rysuje ci wykres prądu rozrusznika i musi być w wyglądzie jak wartość bezwzględna z sinusa ze składową stałą ok 60A.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group