Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Wybuch kolektora ssacegox2 POMOCY

Miodzio - 26 Lut 2023, 15:47
Temat postu: Wybuch kolektora ssacegox2 POMOCY
Witajcie Forumowicze Proszę o pomoc znalezienia przyczyny wybuchu kolektora ssącego w fordzie fiesta 1.4 silnik benzyna Już drugi raz w momencie odpalenia silnika kolektor wystrzelil, pod maską kupa dymu i roztrzaskany kolektor ssący Myślałem że pierwszy raz to przypadek albo zmęczenie materiału ale niestety po 3 tygodniach wymiany na nowy znów się rozleciał Z nietypowych objawów od jakiegoś czasu w momencie przygazowania sporadyczne szarpnięcia
vegetagt - 26 Lut 2023, 21:38

tam jest pojedyncza cewka + przewody zapłonowe + iskra klasycznie fordowsko 'wasted spark'?
Miodzio - 26 Lut 2023, 23:02

Raczej tak
vegetagt - 27 Lut 2023, 10:56

to według mnie przewody zapłonowe oraz/lub cewka do wymiany, a świece do weryfikacji. U mnie taki problem oprócz wybuchów, powodował także pękanie porcelanki świecy na 4 cylindrze.
Iskra przebija izolację i pojawią się na cylindrze, gdzie jest jeszcze faza ssania i wybuch gotowy.

U mnie widać było jak iskra przeskakuje na metalowy przepływomierz (mam go położonego na cewce) i czasem potrafiło mnie popieścić przy grzebaniu w tej okolicy :P

Miodzio - 27 Lut 2023, 17:07

Swiece były wymienione za pierwszym razem a i kable mechanik przejrzał czy gdzieś nie ma przebicia
U Ciebie też rozsadziło kolektor?

vegetagt - 27 Lut 2023, 19:03

Mi 2 razy sie cofnęło w kolektor ssący i na szczęście zrzuciło tylko wąż podciśnienia.

Kolektor rozsadziło innemu forumowiczowi - Parzychowi - w MK6 1.6. Ale nie pamiętam, czy znalazł przyczynę.

Miodzio - 27 Lut 2023, 21:43

A jaka była u Ciebie przyczyna?
vegetagt - 28 Lut 2023, 10:54

u mnie była to uszkodzona cewka, niszcząca wszystkie elementy po drodze :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group