Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Prowadnice zacisku w systemie ATE

murgrabia - 6 Mar 2023, 12:18
Temat postu: Prowadnice zacisku w systemie ATE
Zna kto¶ numer OEM prowadnic zacisku w systemie ATE. Chodzi o te gumy i metalowe trzpienie w mk3? Oraz numer tych gum w numeracji ATE?

Dodatkowo: czy po wymianie na nowe komplety. Smarujemy te gumy w ¶rodku czy nie? Niby producent ATE nie przewiduje tam smaru. Niby tak to działa, iż ta guma ma za zadanie odpuszczenia klocka od tarczy. Ale z praktyki wiem, iż nie smarowane po jakim¶ tam czasie staj± na amen. A trzpień zostaje zgrzany z gum±, a po jego wyjęciu trudno oderwać te pozostało¶ci poprzyklejanej/zgrzanej gumy. I oczywi¶cie wtedy klocki szlag trafia. A i czasem tarcze, bicie na kierownicy itp.

diodalodz - 6 Mar 2023, 13:12

użyj smaru silikonowego w tubce.
murgrabia - 6 Mar 2023, 13:22

diodalodz napisał/a:
użyj smaru silikonowego w tubce.
W sumie zawsze używałem do tego celu specjalne smary. Ale ostatnio wpadł mi w oczy artykuł. O popełnianym błędzie przez mechaników podczas składania zacisków ATE. A w najbliższym czasie będę wymieniać tulejki gumowe i trzpienie. I nigdy nie słyszałem, że jest zakazane stosowanie smaru wewn±trz tej gumy.

Pytanie również do innych użytkowników : smarujecie czy nie?

vegetagt - 6 Mar 2023, 21:00

ATE nie smaruje oraz nie kojarzę, by mi stanęły w żadnym aucie.

W mojej fie¶cie chodz± stosunkowo ciężej niż w innych autach z którymi się spotykałem. Po wyczyszczeniu otworu w który wchodzi guma, trochę się ta sprawa poprawiła ;-)



ps. chyba TRW miało jak±¶ ogóln± broszurkę o smarowaniu hamulców


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group