Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Klimatyzacja manualna włącza się po uruchomieniu silnika

mat_god - 3 Paź 2023, 23:13
Temat postu: Klimatyzacja manualna włącza się po uruchomieniu silnika
Cześć,
Mam następujący problem z klimatyzacją. Po uruchomieniu silnika słuchać "zaskoczenie" klimatyzacji - po około 5 sekundach. Dzieje się tak przy wyłączonym nawiewie - pozycja 0.
Była wymieniana sprężarka klimatyzacji , od tego momentu dzieją się takie cuda.
Dodatkowo, po przejechaniu kilku kilometrów i włączeniu zapłonu słychać cichnacy wentylator klimatyzacji - pomimo że klima nie była włączana ręcznie - uruchomiła się przy starcie silnika sama.
Zauważyłem też że kapało ( woda ) tak jakby z węży dochodzących do sprężarki oraz za silnikiem.Na wężach skraplała się woda , ale wręcz się z nich ' lało'
Aktualnie klima praktycznie nie chłodzi i nie ma już tak mocnego zjawiska kapania wody ( zakładam że czynnik postanowił się ulotnić? ).
Mimo to zachowanie klimatyzacji się nie zmieniło - włącza się po uruchomieniu silnika mimo że nawiew jest na 0, włączenie nawiewu na pozycję 1-4 i użycie przycisku AC nic nie zmienia- zapala się tylko lampka przy przyciski ale nie steruje ja na włączenie ani nie wyłącza klimatyzacji.
Co moze być przyczyną ?
Klima zachowywała się tak nawet jak jeszcze dobrze mrozila 🙂
Z góry dzięki za jakieś pomysły.

JoeMix - 4 Paź 2023, 21:08

Generalnie ustawienie nawiewu "na szybę" powoduje często automatyczne włączenie klimatyzacji, mamy tak w służbowych skodach i oplach oraz mam tak w prywatnej Mk7,,,
mat_god - 5 Paź 2023, 10:39

Popatrzyłem wczoraj co wydarzyło się pod maską, generalnie jest pominięty czujnik ciśnienia który znajduje się koło sprężarki (po jej lewej stronie). Musiałem wyjąć bezpiecznik bo klima cały czas zaskakiwala mimo że nie była włączana (wszystkie kombinacje z nawiewem sprawdzone, dmuchawa na zero )
Teraz widzę że nadal jest wysterowany sygnał bo wentylator chłodnicy startuje od razu po odpaleniu.

kaku25 - 23 Kwi 2024, 21:04

Cześć wszystkim!
Odgrzewam temat.
Grzebię już 3 dzień w podobnym temacie i stwierdziłem, że musi być zwarty któryś z czujników ciśnienia. Podejrzewam, że ten znajdujący się niżej w instalacji, od wysokiego i niskiego ciśnienia. Przydałby się schemat samego czujnika.
Czy ktoś z forumowiczów miał taki przypadek i go rozwiązał?
Ciekawe, dlaczego włącznik nie decyduje o pracy klimatyzacji?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group