Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » 1.3
Tematy oznaczone jako 1.3
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Silnik 1.3 Endura z MK4 w MK3 na jednopunkcie.


Witam!!!

Jesli macie problemy z swoim silnikiem w mk3 1.1i lub 1.3i , brakiem kompresji, braniem oleju i innymi objawami zmęczonego silnika. Zastanawiacie się nad wymiana silnika na nowszy mniej zużyty. Przeważnie silniki z jedno punktowym wtryskiem paliwa 1.1i jak i 1.3i były produkowane w fiestach do 96r (mk3). Potem zastąpiono je silnikami 1.3 EFI na pełnym wtrysku.
Silnik 1.3 EFI ma inna głowice , większe kanały ssace i jest to jedyna różnica pomiędzy stara generacja a nowa generacja tego silnika. Wiec możemy kupić o wiele młodszy silnik np z 2000r i spokojnie umieścić go w swojej fieście bez oprawie jakichkolwiek przeróbek.

Dobra dość pitolenia. Przechodzimy do sedna sprawy:

-Posiadałem silnik 1.1i w swojej fieście mk3. Silnik padł (dziura w bloku).
-Wymontowałem go i porównałem z silnikiem 1.3 EFI Endura 98r:
-Większe kanały ssace ale to nie ...
8860 8

[MK6] Dziwne dźwieki po wyłączeniu stacyjki


Witam!

Od 3 misięcy posiadam fiestę mk6 z silnikiem 1.3. Wczoraj po przekręceniu stacyjki, czyli wyłączeniu śilnika, usłyszałem dziwny dzwięk jakby skrzypienie, obracanie się czegoś, trwający około 1-1,5 sekundy.
Co to może być?
5017 6

[MK3] Silnik 1.3 gaźnik i 1.3 monowtrysk


Witam! Mogna zmianac blok tłokiw w 1.3 monoinjector na blok z 1.3 karbirator?

p.i. Przepraszam, nie dobrze mówię po polski.
3667 4

[MK4] 1.3 Endura-E Wyciek płynu chłodniczego od strony sprze


Witam członków forum Fiesta Klub Polska, to mój pierwszy post.

Dzisiaj rano po wyprowadzeniu fiesty z garażu zauważyłem sporą plamę płynu chłodniczego.
Przed garażem sprawdziłem wstępnie w którym miejscu jest wyciek - okazało się że płyn sączy się w miejscu łączenia silnika ze skrzynią.
Wjechałem na kanał żeby lepiej obadać całą sytuację, zdjąłem taką blaszkę która zakrywa koło zamachowe od dolnej strony i potwierdziłem że płyn wycieka z okolicy miedzy silnikiem a kołem zamachowym :sad:

Pytania do Was:
Czy ktokolwiek z Was spotkał się z czymś takim?
Czy w tym silniku jest jakaś zaślepka/brok która uszkodzona mogłaby powodować wyciek płynu chłodniczego na koło zamachowe?
Może ma ktoś zdjęcie silnika 1.3 Endura-E (HCS) od strony koła zamachowego
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Dodatkowa informacja:Wczoraj wieczorem dosyć mocno przegoniłem Fieścinę (krótko ale mocno).
2521 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.