Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » 1.4 tdci
Tematy oznaczone jako 1.4 tdci
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Kilka pytań odnośnie silnika 1.4 TDCi


Witam. Mam Fiestę MK6 1.4 tdci (2006r) od kwietnia.
Mam kilka pytań ponieważ trochę niepokoi mnie praca silnika.
Na początku muszę przyznać że jeśli chodzi o odpalanie na zimnym/ciepłym to wszystko jest ok. Odpala za 1 razem. Nie puszcza żadnych kolorowych dymków nawet przy głębszym dodaniu gazu. Jeżdżąc ekonomicznie obliczyłem że za 100 zł przejeżdżam około 350-400km (tylko miasto). Więc wychodzi jakieś 4,5-5L

Pierwsza rzecz jaka mnie drażni to że przy gaszeniu silnika, przez chwilkę są takie drgania. Zawsze miałem benzynę i nie mam z kim skonsultować tych drgań, w benzynach tak nie miałem.

Druga sprawa to moc. Mianowicie niepokoi mnie turbo. Trochę czytałem i dowiedziałem się że w tym silniku turbo pracuję od razu. Po pierwsze to nie słyszę wgl świstu żeby to turbo działało. Ale najbardziej męczy mnie to że ludzie piszą że właśnie przez to że turbo działa od ...
14863 24

[MK6] Rozrząd w 1.4 TDCi


Witam .
Szukam info co ile się wymienia pasek rozrządu w mk6 z 2006 z silnikiem 1,4 TDCI . Wyszukałem info że co 200 tys . Nie jestem jednak tego pewny czy to poprawna info .
7498 6

[MK6] Miarka oleju, bagnet


Witam. Kiedyś szukałem dokładnego rozmiaru miarki oleju do fiesty 1.4 tdci bo się złamała. Ciężko było znaleźć a właściwie w ogóle nie znalazłem więc kupiłem nową, zmierzyłem i tu zamieszczam gdyby ktoś szukał. Sory za jakość ale mam na kompie tylko painta :)
6973 3

[MK6] Spuszczenie płynu chłodniczego i identyfikacja wycieku


Witam,
chciałem dzisiaj wymienić płyn chłodniczy w aucie.. i napotkałem problem w odnalezieniu korka spustowego.. możecie mi pomóc i go wskazać?

Czy to przypadkiem to ustrojstwo
KOREK?

Jeśli to to to jak to odkrecić, ni cholery śrubokręt nie wchodzi, rura przeszkadza jak może żeby się dostać do tego..

dzięki za helpa
6613 9


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.