Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » diesel
Tematy oznaczone jako diesel
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić


ZAczęła temperatura spadać poniżej zera. Czyli Zima już przyszła.
W związku z tym 90% fiest z dieslem szczególnie 1.8d ma problemy z odpalaniem.
Wysyp jak widać po tym dziale standardowych pytań się już zaczął :|

Żebyście nie musieli zadawać takich samych pytań jak co roku - bo po co czegoś poszukać w wyszukiwarce - i pytać innych o te same rzeczy zaśmiecając forum - piszę dlaczego wam nie chce odpalić silnik 1.8D:

1. Bo jest zima
2. silnik ten nie lubi zimy
3. jest zapowietrzony układ paliwowy - przez noc się zapowietrza a pompa paliwa w fordzie ma problemy aby szybko "zaciągnąć paliwo" zpowrotem - i trzeba długo kręcić
4. macie słabą kompresję na tłokach - poniżej 30
5. lejecie szajsowate paliwo - choć akurat ciężko znaleźć nie szajsowate
6. nie grzeją świece, jedna, dwie, wszystkie ...
263212 230

[MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI


Ma ktos instrukcje wymiany? wymienia sie go co 60tys km?

[ Dodano: Pią Lut 12, 2010 00:28 ]
Instrukcje znalazlem
http://www.fordclubpolska.org/porady.php?action=go&zakres=fiesta&type=66
Temat do zamkniecia
150658 20

[MK6] EAC FAIL na wyświetlaczu


Witam,
Po 3 latach jazdy zamieniłem starą bezawaryjną fiestę MK3 na troszkę nowszą Mk6... i tu zaczęły się problemy;)
Aktualnie fiesta czeka na podnośniku na naprawę pompy olejowej (prawie dwa razy słabsze ciśnienie), ale nie o tym..
Kilka dni temu, gdy rozkulałem Fiestę do 150 km/h i dalej przyśpieszałem, na wyświetlaczu pojawił się komunikat "EAC FAIL" - nic nie migało przy tym, tylko autko przeszło w tryb "mułowaty" ;) Zatrzymałem się, zgasiłem silnik, zapaliłem i... wszystko jak ma być.
Nie wiem co mogło być przyczyną - dodam, że jak tylko zakończyłem jazdę - wszedłem w tryb wyświetlania błędów i ku mojemu zdziwieniu dostałem DTC - "none" - w tym miejscu powinien zapisać się chyba jakiś błąd???
Jakieś pomysły może na wytłumaczenie magicznego EAC FAIL?
82501 56

[MK3] Pasek klinowy - piszczy i stukanie


Witam, od paru tygodni zaczal mi piszczec pasek rowkowy(klinowy), wiec zeby mi to nie przeszkadzalo w sluchaniu muzy wzialem sie za wymiane na nowy:) i tu problem bo po wymianie cos mi stuka i pasek nadal piszczy;/ probowalem raz luzniej , raz mocniej dokrecic napinacz ale nic nie daje, na podwyzszonych obrotach(przy ok 70kmh) piszczenie ustaje i przy zwolnieniu powraca. co z tym fantem moge zrobic?[/b]
67639 43

[MK6] 1,4 TDCI - wymiana uszczelek wtryskiwaczy


Od pewnego czasu posykuje ( cyka ) cos głośno w silniku, do tego wewnatrz czuć spaliny. Gdy otworzyłem maskę to widać ze wydostają się spaliny gdzies z okolic pod obudową filtra powietrza i do tego śmierdzi spalinami z tych okolic.
Doczytałem się że to oringi pod wtryskiwaczami, tylko nigdzie nie mogę znależć opisu jak się do tego zabrać.
Może ktoś zna warsztat w Gdańsku lub Trójmieście gdzie można to za rozsądne pieniądze zrobić i żeby nie spaprali czegos w silniku.
Może ktoś robił to samodzielnie, widze ze jeszcze uszczelka pod pokrywa zaworow do wymiany bedzie.

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 20:01 ]
Ludzie poratujcie mnie !!!!
Potwierdziło się że trzeba uszczelninia pod wtryskiwaczami ( typowa usterka tych silników) wymienić a ASO zażadali ok. 1200 zł !!!!!! masakra !!!!!! (a te oringi są po ok. 10 zł za sztuke )
...
57529 21

[MK6] Fiesta 1,4 TDCI - nie odpala za pierwszym razem


Witam,

dwa tyg. temu kupiłem Fiestę MK6 2004r. 1,4 TDCI, przebieg 114000 km. Moje pierwsze auto, także proszę o wyrozumiałość.

Przez pierwszych kilka dni odpalała normalnie za pierwszym razem. Przy odpalaniu nie czekałem, aż zgasną lampki. Świece w ogóle się nie zapalają, co jest chyba ok.
Później jakaś dobra dusza podpowiedziała mi, żeby czekać aż zgasną lampki. Kilka dni odpalała w ten sposób, jednak teraz pojawił się problem.

Fiestka odpala za 5-6 razem. Chwilkę "burzy" i sama przestaje po kilka sek. mimo trzymania kluczyka w poz. III. Jak już odpali to śmiga cały dzień bez problemu. Silnik pracuje równo. Problem pojawia się po nocy.
Kiedy od razu przekręcam kluczyk do poz. III. odpala za 1-2 razem.

Co mogłem skopać i jak ją właściwie odpalać?
Dodatkowo proszę o odp. Czasem po odpaleniu pojawia się delikatny świst-szuranie ...
52801 63

[MK6] Brak reakcji na gaz i nie wyświetla przebiegu


Koledzy znów mam problem z 1.4 tdci wszystko było ok az do dziś żona wsiadła rano do samochodu odpala a tu na desce kontrolka abs i chamulca recznego a na wyświetlaczu zamiast km i godziny --- ---- --- kreseczki auto nie reaguje na gaz odpala normalnie ale obroty trzyma na poziomie 1200 no i nie nadaje sie do jazdy po podłaczeniu pod kompa pokazuje P134 Sygnał predkości własnej pojazdu
U0121 Brak komunikacji między (ABS) (ECU) asterowaniem szyny paliwowej
i 59940 nieznana
po próbie kasowania błedów usówa je na chwilę wtedy km sie pokazują na wyświetlaczu ( i w tym momęcie auto reaguje na gaz) lecz po chwili to samo
pokazuje jeszcze U2197 Nieprawidłowe dane prędkości pojazdu
i U2200 Nieprawidłowe dane licznika kilometrów
co do podłaczenia komputera to jeszcze nie moze sie skomunikowac z abs a zawsze bez problemu sie to ...
50587 27

Silnik : problem z odpalaniem 1.8D


Witam wszystkich.
Poczytałem to forum i stwierdziłem ze tutaj zamieszcze swoje pytanie. mam nadzieję że ktoś mi choć trochę uświadomi oco chodzi z tym paleniem.
Otóż zakupiłem ten samochód tydzień temu a że zrobiło się własnie zimno więc już mam problem z paleniem. Ostrzegali mnie znajomi o tym problemie że diesel nie lubi ten w zimie palić, ale nie sądziłem że już przy zerowych temparaturach, myślałem że chociaż poniżej -10.
Znajolmy sprawdził mi wtryski i powiedział że są dobre, świece zarowe też, na koniec zalecił mi jeszcze wymianę szczotek i tulejek w rozruszniku, zeby szybciej kręcił, ze moze to coś pomoże. Sam już nie wiem.
Wieć prosze o poradę, kto miał taki problem i jak to rozwiązał. Moze trzeba coś dolać do oleju napędowego, tak jak pisza na forum, benzyny albo uszlachetniacz. A moze jednak ta wymiana w rozruszniku coś pomoże? Jeżeli ktoś ma ...
42577 56

Diesel - przydatne informacje i zasady użytkowania.


Witam !

Na www.forum.vwgolf.pl znalazłem umieszczony poniżej materiał.
Mam nadzieję że będzie to dla Was pomocna lektura ! :)

Źródło: zobacz

tekst pierwotny: www.leonclub.pl

1. Dbaj o dobry olej w silniku
2. Wymieniaj olej zgodnie z zaleceniami serwisowymi (na ogół co 15 tys. km)
jednak w przypadku ostrej jazdy wymiana powinna być skrócona do 10 tys. km
3. W mrozy odpalaj samochód zawsze po zgaśnięciu kontrolki świec żarowych,
w przypadku bardzo dużych mrozów możesz dwu, trzy-krotnie powtórzyć proces
grzania świec, na pewno to nie zaszkodzi, a ułatwi rozruch.
4. Dbaj w zimę o dobrze naładowany akumulator
5. Po odpaleniu silnika unikaj ostrej jazdy z dużymi przyśpieszeniami.
6. Przed rozpoczęciem ostrej jazdy zawsze rozgrzej swojego diesla do
temperatury roboczej
7. Temperatura pracy Diesla zawsze powinna oscylowac w ...
39082 15

[MK6] Fiesta 1.4 TDCi Drgania silnika


Witam,

Mam taki problem ze swoją fiesta 1.4 tdci z 2002 roku:

Na wolnych obrotach strasznie drga silnik (wygląda tak jakby nie palił na jeden baniak) drgania przenoszą się aż na karoserie i telepie całym samochodem. Dzieje się tak jedynie na wolnych obrotach tz. jak dam na ok 2000 obrotów to już tego nie czuć. Podłączałem samochód do dwóch różnych komputerów i nie wyskakiwał żaden błąd.... jedynie co zwróciło uwagę elektryka to MAF ciągle skakał nie był na jednym poziomie tylko ciągle się zmieniał, a MAP ciągle wskazywał zero.... ciśnienie paliwa tez sprawdzał i było wszystko OK.... dodam jeszcze że robiłem próbę przelewową wtrysków i na każdym wyszedł identyczny poziom paliwa... pozdrawiam i proszę o pomoc bo ja juz nie mam pomysłów co to może byc.. aha i te drgania są naprawdę duże widać ewidentnie że silnik chodzi nie tak jak powinien.
33238 24

[MK6] 1.4 TDCi - nie odpala


Witam

mk6 przebieg 127tys. polisingowy tankuje bp i statoil auto kupione niecałe dwa miesiące temu, wbicie w książce serwisowej przegląd 7tys km temu

szukałem trochę znalazłem ale nie wszystko,
problem
kiedyś zaparkowałem auto przodem w dół (pochyła ulica) z jednym kołem na krawężniku
rano odpaliłem przejechałem kilkaset metrów i zgasła nie odpaliła
podejrzenie padło na układ paliwa rozrusznik kręci i nic pompowałem pompką przepychałem auto z płaskiego na pochyłe za którymś razem zagdakał i poszło

dziś rano to samo auto zostało zostawione na noc przodem w dół dwoma kołami na krawężniku (przechylenie na bok pasażera) i dziś nie odpala rozrusznik kręci, pompuje pompką i nic

przerobiłem kilka podobnych postów jednak tam było odwrotnie tak pozostawiane auto odpalało ( a nie chciało na płaskim),

pompka ręczna niby pompuje ...
30169 32

[MK6] brak mocy po wymianie podkładek pod wtryskami


witam, fiesta 1.4 tdci, jakies 2 tyg temu podczas jazdy odczepil mi sie gumowy wezyk ktory jest przy turbinie i przy przyspieszaniu bylo slychac swist powietrza, dojechalem do domu, auto zgasilem, wieczorem chcialem gdzies pojechac i uslyszalem jakies cykanie z silnika.. na drugi dzien pojechalem do mechanika i powiedzial ze to podkladki pod wtryskami, dzien pozniej niby wszystko bylo gotowe, przykrecil srobke ktora trzymala wezyk przy turbinie i wymienil podkladki lecz auto w ogole nie jedzie, kompletnie stracilo moc.. nie wiedzial co sie stalo, sprawdzal katalizator, bez zmian, komputer NIBY pokazywal przeplywke, kupilem przeplywke, nic, dalej to samo, teraz zmieniam filtr paliwa ale sadze ze dalej bedzie jak jest bo troche dziwne ze przy wymianie podkladek nagle cos innego padlo.. co to moze byc?
30112 35

[MK3] 1.8D - czujnik/wskaźnik temperatury płynu chłodzącego


Witam, zwracam się z zapytaniem do DIESLOWCÓW i innych wszechwiedzących , czy taka prezentacja jak na zdjęciu przez wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej jest prawidłowa dla nagrzanego silnika diesel w Mk3 ?



JEst to maksymalne wychylenie się wskazówki, jeśli silnik jest "zimny" to wskazówka jest w najniższym położeniu skali.
Coś tam niby pracuje, dodam że wskaźnik wymieniłem, więc jest sprawny.

Proszę o radę. Pozdrawiam
27298 39

[Ogólny] Szybsze uruchamianie diesla ?


Witam

próbując coś pomódz dislowi w uruchamianiu zastanawiam się nad takim systemem może nie konkretnie takim ale na podobnej zasadzie co myślicie na temat takiego rozwiązania ??

http://www.beru.com/pl/produkty/technologia-rozruchu-na-zimno-napedow-dieslowskich/uklad-szybkiego-zaplonu-instant-start
26590 34

[MK5] osłona/y paska wieloklinowego (nie rozrząd)


Witam! To mój pierwszy post na forum. Szukałem ale nie znalazłem nic konkretnego z odpowiedzią. Jak w temacie. Mam fiestolota 1.8 D 2000 r. i mój mechanik powiedział mi, że muszę mieć osłonę paska od alternaora bo inaczej będzie piszczał i szybko się zużywał. I ma rację ;-( w ciągu pół roku wymieniłem 3 paski i rolkę napinającą, która też jest już do wymiany ;-( . W tej chwili zamówiłem pasek i tą rolkę ale tej osłony za cholerę nie da się znaleźć. Razem patrzymy w tą aplikację gdzie się zamawia części i nic :yyy: . Trochę to dziwne, ale pewnie zamienników nie ma więc lipa i już. Na 100% coś było u mnie bo jest kawałek ułamany i przykręcony jakimś wkrętem.... Gogluję i tu takie coś:

http://ford.sklep.pl/pl,product,320501,oslona,dolna,paska,wieloklinowego,ford.html

http://ford.sklep.pl/pl,product,320511,oslona,gorna,paska,wieloklinowego,ford.html

Myślę, że o to chodzi tyle ,że moje bajabongo nie ma klimy ...
26119 30

[MK6] 1.4 TDCi - nie odpala i gaśnie na mrozie


witajcie,moja kochana fiesta odpala i nagle gasnie na mrozie,myślałam ze to filtr wymieniłam i dalej to samo,próba na popych okazała sie fiaskiem, co teraz? przy dodatnich było ok? czy mógł sie przestawic zaplon?>
24367 30

[MK6] Odpalanie diesla zimą


Siemka. Chodzi mi głównie o silnik 1.4 TDCi.

1. Czy w zime dobrze jest przekręcić kluczyk 3 razy tak żeby zapaliły się 3 razy "spiralki" od świec czy lepiej żeby zapaliły się tylko raz i wtedy odpalać?

2. Dobrze jest potrzymać auto dłużej na zapłonie tak żeby podgrzewacz paliwa lepiej podgrzał paliwo czy to nie ma znaczenia?

3. Dobrze jest wsadzić jakąś osłone (tekturke itp) przed chłodnice czy lepiej tego nie robić?
24097 28

[MK3] Świeca Płomieniowa w Dieslu , recepta na nie palenie ?


Witam chciałem przedstawić relację z montażu jednej bardzo przydatnej rzeczy w dieslu zimą mianowicie świecy płomieniowej ,moja fieńka paliła do 10 * mrozu poniżej to już niekoniecznie ( jak większości niestety ) postanowiłem zaszczepić rozwiązanie z ciągników MTZ i MF do fordowskiego diesla:
1. Wymontowujemy górną część filtra powietrza , bierzemy rurę stalową 1 1/2'' ( 40 mm ) dł około 8 cm , wypalamy w niej dziurę palnikiem ( można wiertarką jak nie ma palnika na stanie ) i zataczamy końce żeby wchodziły w rozciętą wcześniej rurę od filtra do rury elastycznej

Następnie kupujemy nakrętkę pasującą do świecy ( w przypadku ruskich ciągników świeca ma metryczny gwint , ja do świecy z Massey Fergusona musiałem stoczyć trochę gwintu i zrobić nowy 7/8 '' 14 zwoi na cal ) i wspawujemy ją w uprzednio zatoczoną rurę

Jak mamy zaspawane to i obrobione ...
23227 38

[MK5] 1.8 Di - czasami nie wchodzi na obroty


Mam problem z moją fieściną. Podczas np wyprzedzania przy wyższych obrotach nagle traci moc a za samochodem jest czarno (jakby się turbo wyłączyło). Przy delikatnym wciskaniu pedału przyspieszenia jest niby ok, na postoju też.
Znajomy mechanik sugerował nieszczelność na dolocie - sprawdzone i jest wszystko w porządku.

Turbo się kończy?
22603 11

[MK5] 1.8 TD - Nie odpala


Witam
Mam problem z Fiestą z 2000 roku 1,8 turbo diesel.
Tydzień temu rano nie odpalił, akumulator byl naładowany i rozrusznik ciagnął. Paliwa pokazywałe tak na 1/4 baku.
Auto zostało zaholowane do garażu gdzie miało ciepło. Wymieniliśmy filtr paliwa, dolaliśmy 15 l ropy + dodatek do paliwa i trochę benzyny. Miał problem z bendiksem w rozruszniku więc wymieniłem cały rozrusznik. Teraz znów ciągnie ale nie odpala ? Świece były sprawdzane, grzeją się normalnie. Stał cały tydzień w temp ok +5 stopni C. Wczoraj postał przez 2 h przy 16 i nie zmieniło się nic. Akumulator ma 4 miesiące.

Ps. Filtr paliwa został zalany ropą.


Co można jeszcze sprawdzić albo co jest przyczyną.

Pozdrawiam i z góry podziekowal za odpowiedz

Walery
21889 8

[MK3] Nie odpala, problem z rozrządem - 1.8D


Witajcie.
Mechanik robi mnie przysłowiowo w konia. Wciąż mówi, że ma sporo klientów i nie ma czasu zajrzeć. Auto trzyma już ponad miesiąc i wciąż stoi w tym samym miejscu.
Kolega, który zajrzał mi pod maskę mówi, że mam luźny pasek i rolkę już troszeczkę wysłużoną. Auto mi nie pali w ogóle. Kręci, kręci i odpalić nie może. Wymieniłem świece żarowe, bo stare nie grzały już w ogóle jednak problem z odpalaniem pozostał. Jestem ciekaw, czy luźny pasek rozrządu może mieć coś z tym wspólnego skoro auto kręci, a nie może załapać ?
Wymienione zostało:
-akumulator
-świece żarowe
-filtry

Pomóżcie już sam nie wiem co robić. Mam dosłownie nerwy na tego mechanika jednak jest to taki znajomy znajomego, który nie skasuje mnie jakoś wybitnie dużo i to mnie trzyma przy nim. Nie chcę oddać samochodu gdzie indziej, bo nie mam grubego ...
20401 20

[MK3] Poprawne odpalanie 1.8D


Witam,

Mam prośbę do Was ekspertów znających się na silniku 1,8 D. Czy to w jaki sposób startuje jest poprawny? Chciałem tylko zapytać czy to jest normalne, że aż tak długo "łapie" już prawie. Bo odpalenie następuje dopiero w 1;11. Jeśli coś nie tak bardzo proszę o Wasze porady. (rozumiem, że przy takiej temperaturze mogą być problemy ale chciałbym przeczytać wasze opinie)



http://www.youtube.com/watch?v=k_XNbyXNpvA&feature=youtu.be

Sprawdziłem wg listy umieszczonej na forum.

1. Bo jest zima
2. silnik ten nie lubi zimy
3. jest zapowietrzony układ paliwowy - przez noc się zapowietrza a pompa paliwa w fordzie ma problemy aby szybko "zaciągnąć paliwo" zpowrotem - i trzeba długo kręcić
4. macie słabą kompresję na tłokach - poniżej 30
5. lejecie szajsowate paliwo - choć akurat ciężko znaleźć nie szajsowate
6. nie grzeją ...
20209 19

[MK4] Filtr paliwa - odpowietrzanie


Witam.
Panowie pomocy! :kaput:
Jestem zielony w tych sprawach więc nie dziwcie się że coś pomieszam. Mam fieste mk4 silnik diesla endura de 1.8 samochód pali na ciepłym bez problemu jeździ i w ogóle cacy ale na zimnym z rana to lepiej nie podchodzić. Rano odpali tylko na auto starcie i to też jak ma humor, najlepsze jest to że jak już odpali na tym starcie to potem można go gasić i zapalać i bez problemu za 2 lub 3 obrotem silnika pali. Na mój rozum to wychodzi tak jakby po dłuższym postoju zapowietrzał się filtr paliwa albo coś <???> .
Oczywiście wymieniłem filtr paliwa z myślą że coś pomoże kupiłem też taki zaworek który nie pozwala ropie wrócić do baka jednakże nie założyłem go gdyż miałem przed filtrem paliwa taką gruchę która też posiadała taki zaworek a grucha przydała mi się przy odpowietrzaniu filtra paliwa. ...
19675 7

[MK6] Drobny wyciek oleju spod dolotu - 1.4TDCi


Co to może być? Zaznaczyłem na zdjęciu - wycieka spod tego węża. Zbiera się też pod sterowaniem turbo, które jest umieszczone pod tym wężem.
Link do zdjęcia : http://img340.imageshack.us/i/c130200037.jpg/
19435 14

[MK4] Czarny dym


Witam.
ostatnio zauważyłem, że moja fiesta słabo jakoś ciągnie i gdy mocniej przygazuje to od razy wielka czarna chmura dymu za mną. Ostatnio wymieniałem olej filter paliwa, oleju i rozrząd.
Teraz muszę wymienic alternator bo jak pisałem we wczesniejszym temacie, migaja mi lampy i kontrolka od akumulatora.

Co tym razem jest nie tak z moim autem? :<
19219 7

[MK4] brak przyspieszenia kąta wytrysku


Witam wszystkich. Mam następujący problem. Bez względu czy silnik jest ciepły czy zimny dźwignia wyprzedzenia kąta wytrysku jest w tym samym położeniu (lewym, brak wyprzedzenia). pompa to na 95% Bosch, z tego co udało mi się zauważyć, brak u mnie termostatu woskowego (linka od dźwigni biegnie pod akumulator). Teraz pytanie, czy w moim aucie zastosowano silnik krokowy do sterowania kątem wytrysku? Gdzie się ten silnik będzie sie znajdować? Wg nr VIN raczej powinien być termostat. Silnik to 1.8d Endura DE rocznik 98.

Pozdrawiam
18715 5

[MK6] Kontrolka świecy żarowej


Niedawno kupiłem mk6 z 2005 i mam odnośnie fiesty kilka pytań.
Nie pali mi się kontrolka od świecy żarowej, ona działa bo samochód by nie odpalił, odkręciłem licznik ale chyba on jest nierozbieralny by wymienić żarówkę, sprawdziłem bezpieczniki ale nie ma takiego( wszystkie są od każdych swiatełek, duperelek ale nie od świecy) a poprostu chciałbym by ona sie paliła czy miał ktoś coś podobnego???
I drugie pytanie czy ktoś z forum przerabiał vana na cywilny pojazd???
pozdrawiam gTomus
17731 17

[MK4] Cieknący olej


Witam

Chciałbym zwrócić się do wszystkich forumowych wróżek i wróżbitów o pomoc.
Ostatnio zauważyłem cieknący olej od strony rozrządu i chciałbym zapytać z czego może cieknąć. Dla ułatwienia zamieszczam zdjęcie - jakość średnia bo robione telefonem.

Pozdrawiam i czekam na wróżby :)

17704 23

[MK6] Wymiana rozrządu - S 1.6 TDCI (2005)


Mam pytanko:
co ile kilometrów należy wymieniać rozrząd w modelu z silnikiem 1.6 TDCI 90 KM, rocznik 2005?
Z góry dzięki za informacje.
17605 17

[MK6] Nie odpala - 1.4 TDCi


Witam szanownych forumowiczów!!!

Od jakiegoś czasu Fieścina sprawia mi problemy...najpierw przetarł się przewód od wspomagania kierownicy a teraz nie chce odpalić...proszę o pomoc...

Sytuacja wygląda następująco:

Pod przekręceniu kluczyka zapala sie TYLKO kontrolka od oleju i poducha, poducha po chwili gaśnie pod maską słychać jednokrotne cyknięcie i ....już...zero reakcji, rozrusznik nie kręci.
Akumulator jest ok, radio, światła, szyby wszysyko działa...sprawdziłem bezpieczniki w schowku i tez są ok. Pali się nieustannie ( nawet bez akumulatora) wskaznik poziomu paliwa oczywiscie pokazuje ze jest zero tak jakby sie cos zawiesiło....generalnie zero jakiejkolwiek reakcji na przekręcenie kluczyka....gdy przekręciłem kilka razy pod rząd to słychać było jakiś sygnał dzwiękowy przez okolo 1-2 sek;) pomóżcie bo już mi ręce opadają;)

pozdr
dajtona88
17554 14

[MK4] Słabe ciśnienie w cylindrach


Witam,
Jestem tu nowy, a to mój pierwszy temat więc proszę doświadczonych użytkowników forum o wyrozumiałość :)
Posiadam Forda Fiestę MK4 rocznik 99 z silnikiem diesla 1.8
Mój problem zaczął się już poprzedniej zimy, ale jakoś z nim przetrwałem ;)
Przy temperaturze koło 0stopni i niższej mam problemy z zapalaniem. W ostatnich dniach było na tyle źle, że nie odpalił, udałem się więc do mechanika. Po wymianie świec, sprawdzeniu akumulatora, założeniu zaworku przy pompie paliwa, sprawdzeniu czy nic nie cieknie zostałem poinformowany, że mogą być dwie przyczyny. Słaby rozrusznik, lub pompa paliwa. Rozrusznik dobrze kręci więc stwierdziłem że dobrze by było sprawdzić pompę paliwa. W mojej okolicy nikt się tego nie podejmuje więc musiałem udać się w okolice Tarnowa. Tam dowiedziałem się, że ciśnienie w cylindrach jest "bardzo niskie" czyli 25 na dwóch i 26 na kolejnych dwóch. Mechanik stwierdził, że pozostała wymiana silnika, lub ...
17554 24

[MK3] Temperatura silnika i spalanie


Witam wszystkich serdecznie zwłaszcza, że to mój pierwszy post na forum.
Pierwszy post ale z FiestaKlubPolska jestem już od paru tygodni jednak potrzebą było zarejestrowanie się w końcu i zadanie paru pytań.

Zostałem parę dni temu posiadaczem Fiesty 91r 1.8D
Od razu po zakupie wymieniłem filtry paliwa i powietrza wydawało mi się to niezbędne.
Filtry firmy SCT Germany-polecacie czy chłam?
Za jakiś czas przymierzam się do wymiany oleju.
I teraz zasadnicze pytanie jaki olej?
Dużo czytałem i wywnioskowałem, że olej mineralny 10W40 lub 15W40 który polecacie?
A może jeszcze jakiś inny?
Co do firmy oleju Valvoline czy Castrol? Wiem, że te najczęściej były polecane przez Was ale tematy zazwyczaj były odnośnie benzyny a ja mam diesla-stąd moje wątpliwości.

Kolejne pytanie dotyczy poziomu wskaźnika temperatury.
Na jakiej literce powinien w dieslach się znajdować i czy warto ...
17263 9

[MK7] 1.6 TDCi -Filtr paliwa, podgrzewany czy nie


posiadam fieste MK7 z najwyższej półki z silnikiem 1,6 tdci. czy ktoś się orientuje czy filtr paliwa jest podgrzewany w tej wersji? dzięki z góry

:: OMG, zapoznaj się kolego ze słownikiem albo chociaż autokorektą w Wordzie
- bidżej ::
15514 12

[MK3] Trzęsienie samochodu na luzie


Witam,
Niepokoi mnie(szczególnie w korkach) trzęsienie samochodu. Zaznaczam, że zjawisko to ma miejsce tylko na luzie. Co mogę zrobić? Zawiozłem auto do mechanika, ten stwierdził że poduszka jest zjechana, wymienił na nową, ale dalej trzęsie. Proszę o jakieś wskazówki :D
15340 17

[MK6] Fiesta - w jaki sposób dobrać odpowiednie wtryskiwacze


Posiadam Fiestę 1.4 TDCI z 2002 r z silnikiem JH, w jaki sposób dobrać odpowiednie wtryskiwacze Siemensa. Może ktoś posiada tą tajemną wiedzę lub poda odpowiedniego linka ;-) ?
15280 16

[MK6] 1.4 TDCi Wymiana filtra paliwa


Witam,
od jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany filtra paliwa, a ponieważ jest on cholernie drogi chcę zapytać Was o zdanie, albo najlepiej praktyczne wsparcie. Chodzi mi o markę tego filtra, na Allegro oraz w sklepach forda jest duży rozrzut cenowy od 85 do nawet 300 zł. Wiadomo że najlepiej Motorcraft ( 150-200zł), a co sądzicie o innych markach np. SCT Germany, PURFLUKS itd.
Pozdro
14938 6

[MK5] nie kreci rozrusznik i nie grzeja swiece


witam.mam problem.mam couriera 1.8 td di padla mi uszczelka pod glowica,wiec wymontowalem glowice i oddalem do planowania itd.a ze olej dostal sie do wody to po zmieszaniu oleju z woda w ukladzie chlodzenia zrobilo sie cos wrodzaju smaru grafitowego,wiec caly uklad chlodzenia trzeba bylo wyczyscic.zeby zrobic to dokladnie wymontowalem silnik i no zewnotrz go zmontowalem do kupyl.wrzucilem go spowrotem do budy.nie przykrecilem calego osprzetu(tj.chlodnica,wydech), chcialem sprawdzic czy odpali i zaczolem krecic.rozrusznik krecil, swiece grzaly a silnik nie chcial odpalic az wykrecilem akumulator.po naladowaniu pojawl sie nastepny problem,po przekreceniu kluczyka na pozycje rozruch przygasa tylko licznik przej.km. i zegarek a rozrusznik nie kreci,nie idzie prad do elektromagnesu i nie idzie do swiec kontrolka od immobilajzera zachowuje sie normalnie.sprawdzalem wszystkie bezp.stacyjka tez jest ok.moze ktos mial podobna sytuacje.prosze o pomoc i rade.pozdrawiam.
14929 4

[MK5] Ustawienie rozrządu - 1.8DI


witam.mam problem.zdejmowalem glowice w 1.8 di by wymienic uszczelke,znaki rozrzadu zrobilem sobie sam,ale jak oddalem glowice do planowania zmyli mi te znaki i teraz zglupialem,walek rozrzadu wiem jak ustawic tzn.z tylu walka(po prawej stronie) jast szczelina na listwe,na kole od pompy wtr.tez jest znak(okragly punkt) ,ale tu jest problem gdzie znajduje sie znak z ktorym moglbym zgrac znak na pompie.jezeli znalazlby sie ktos kto by mi pomogl byl bym wdzieczny.pozdrawiam.
14725 0

[MK6] Złamana miarka oleju 1.4 Tdci


Witam ,pierwszy mój post , wypadało by się przedstawić ,a wiec na imię mam Artur:)Teraz do rzeczy.
Złamał mi sie bagnet oleju we fiesie 1.4tdci z rocznika 03 i wpadłem na genialny pomysl;) a mianowicie; jak by ktoś był na tyle miły i znalazł chwile żeby wyjąc bagnet w swojej fiescie i go zmierzyć ,to był bym bardzo wdzięczny. W załączniku zdjęcie poglądowe, interesuje mnie wymiar nr1 i nr2. Z góry dziękuje i pozdrawiam Artur.

http://img256.imageshack.us/i/bagnetz.jpg/
14170 14

[MK6] 1.4 TDCi - czy są kolizyjne?


Witam, zaczęło się od dziwnego stukania rano w połowie drogi do pracy i nie ustało. Wracając palił i chodził normalnie, bez zastrzeżeń poza tym dziwnym stukaniem natężającym się z obrotami. Myślałem ze kolo pasowe od paska wieloklinowego albo dwumas, ale na sprzęgle nadal stukało. Dojechałem po pracy do wujka żeby pobieżnie diagnozę dokonać i po chwili zaczął jakby nie chodzić na wszystkich garach ale obroty były równe, do stukania doszło cykanie, po chwili zaszurało, zrobiło buuum jak przy odpalaniu i zgasł. Nie chciał już odpalić, do domu wróciłem na holu. Pod samochodem na wysokości alternatora znalazłem 2 blaszki ze śladami tarcia i wycierania...
Po doholowaniu do domu zauważyliśmy na śniegu ślady wycieku, ale nie był to olej silnikowy, ani ze skrzyni bo nie ta barwa i zapach. Wygląda na hamulcowy albo od wspomagania. Miało to barwę czerwonawą i drogą dedukcji doszliśmy, że wyciek nastąpił w chwilach dociśnięcia hamulca, i ...
14143 8

[MK4] Benzyna w dieslu


Witam

Zona zatankowala pół zbiornika benzyny do diesla,w baku bylo pol ropy czyli zrobila mieszanke pol na pol.Sprzedawca na stacji powiedzial jej ze moze tak jechac wiec pojechala do szkoly.Wypalila znow pol tej mieszanki.Zostalo pol zbiornika,oczywiscie nie pomyslala zeby dotankowac ropy.Dzis auto nie chcialo odpalic,zazwyczaj w takie mrozy ciezko ale odpalalo.A teraz silnik nie chcial nawet zagadac.Moje pytanie czy probowac odpalic z zaciagu przez inne auto,czy sprobowac scholowac auto do cieplego garazu czy od razu do mechanika?Dodam ze w czasie jazdy nie widziala raczej roznicy mowila tylko ze po postoju pod szkola jak odpalala to jej w czasie czyszczenia szyb zgasl,znow odpalila i troche jakby przerywal ale tylko na wolnych obrotach
13972 15

[MK5] Nie wchodzi na obroty - TDDi


Koledzy problem jest tego typu że ostatnio moja fiesta zrobiła się mułowata i nie wchodzi na obroty. Wymieniłem filtr paliwa, bo był już dosyć zabity, ale wiele to nie pomogło. O ile przedtem śmigała ładnie, tak teraz problemem jest jej rozbujanie na prostej do 80km/h nawet.
Co może być tego powodem
13633 11

[MK6] Odpowietrzenie układu paliwowego (filtr paliwa)


Witam!

Samochód:
Fiest 1.4 TDCi 2002r.

Problem:
Wczoraj wymieniłem filtr paliwa, jednak wcześniej doprowadziłem go do takiego stanu, że już autko odpalało np. po 20 zakręceniu, niestety wczoraj odmówiło posłuszeństwa, już filtr był tak zapchany, że wogle nie przechodziło paliwo. Po wymianie rzecz oczywista, że układ była zapowietrzony.

1. Pompuje pompka koło silnika jednak wciąż lecą pęcherzyki wymieszane z bardzo mała ilością paliwa i płynnej substancji nie widać.

2. Próbowałem kręcić niestety to nic nie daje.

3. Napełniłem filtr paliwa paliwem i spróbowałem cały proces ponownie, nadal to samo.

Wyczytałem na innej stronie, że jak układ jest mocno zapowietrzony to najlepiej wyjąc jakiś wężyk blisko wtrysków zassać samodzielnie lub jakaś inną pompą paliwo z tej rurki aż zacznie lecieć. Pierwszy razy wymieniam ten filtr więc nie chciałbym ...
13573 9

[MK4] Jałowy bieg


Witam ponownie, zlinczujcie mnie jeśli już o to ktoś pytał :)

Mianowicie, chodzi mi o wolne obroty w silniku diesla 1.8 endura DE (mk4)

Zaraz po odpaleniu utrzymują się na ok 800/min gdzie po kilku sekundach następuje "cyknięcie" ( jakby włączał się jakiś przekaźnik/ "odbijał" bezpiecznik) i wskakuje na nieomal 1000 obrotów. Czy jest to prawidłowe? pytam zupełnie z ciekawości.

Kompresja ok, świece nowiuśkie, filtr paliwa/ powietrza także, luzy zaworowe sprawdzone. Pompa lucasa. oleju nie bierze. właściciel oszczędza auto ;) - tyle z szczegółów technicznych :)

Autko ma klimę,wspomaganie, abs, oraz asr (+elektryka szyb) i tak to sobie tłumaczę, że potrzebuje większej mocy obrotowej żeby to wszystko "ogarnąć" , przez alternator, jeśli jestem w błędzie, oświećcie mnie :)

Dzięki wielkie za wszelkie info from mountain ;>
13045 19

[MK6] Jak odróżnić czy silnik 1.4 TDCi jest 8V czy 16V ?


Witam, jak w temacie. Ostatnio wyczytałem że były 2 wersje tych silników, ale jak je rozróżnić czy ma się wersję 8V czy 16V? oczywiście bez zdejmowania pokrywy zaworów:)
12745 7

[MK6] zaślepiony egr


Nic konkretnego w szukajce nie znalazłem na temat zaślepiania całkowitego bądź częściowego zaworu EGR w silniku 1.4 tdci.Ciekawi mnie jakie macie doświadczenie z takimi przeróbkami.Mam nadzieje ,że wypowiedzą się tutaj ci z podciśnieniowymi zaworami jak i bardziej mnie interesującymi, elektrycznie sterowanymi zaworami.
12730 7

[MK3] Rodzaj termowyłącznika wentylatora


Mam zielony termowyłącznik wentylatrora... zauważyłem że są jeszcze niebieski i zółty - wiem, że są do innych silników... ale jest jeszcze szary który też niby jest do diesla, też ma taką samą wtyczkę - podejdzie czy nie bardzo? bo w sklepie jedynie taki mają...
12700 17

[MK3] Nie swieci kontrolka swiec


Witam mam problem z moja fiesiną.

Problem jest w tym ze przekrece kluczyk w stacyjce powinna mi sie kontrolka od swiec żarowych zaswiecic sie a nie swieci i w tym tkwi problem w uruchomieniu silnika czy bedzie tez słychac pekażnic swiec zarowych .Czekam na jakies odpowiedz..Dzieki z gory i pozdrawiam


Mam tez do sprzedania opony zimowe 4 i letnie 4 (rozmiar185/70/13) cena jaka mnie interesuje to jest 320zł zainteresowanych prosze o kontakt gg:7967001 a zdjecia moge przeslac na a-mail.

:: Panie kolego to nie dzial GIEŁDA...

Pozdrawiam Mod. ::
12355 15

[MK6] Nie pali - słabe ciśnienie pompy wtryskowej?


Witam,
Zacznę od pytania, czy 1000zł za diagnostykę pompy wtryskowej i wtryskiwaczy w Fieście 1.4TDCi to normalna cena w warszawie?

Od 1.5 roku mam Fiestę 1.4TDCi z 2003r., przejechałem ok 15tyś bez większych problemów. Ok 2 tygodnie temu zaczęły się problemy z odpalaniem, palił za 2-3 razem, wcześniej palił za pierwszym razem nawet po nocy na dużym mrozie. Odstawiłem do warsztatu i dzisiaj usłyszałem WSTĘPNĄ diagnozę, że pompa wtryskowa praktycznie nie pompuje paliwa, cytat "mam na wyjściu 4 bary a powinienem mieć przy odpalaniu ok 120". Mechanik stwierdził, że żeby mieć pewność musi rozebrać pół silnika i sprawdzić dokładnie ta pompę i wtryskiwacze. Wycena była na poziomie 1000zł. Czy faktycznie jest z tym tyle roboty?
12232 9

[MK6] Jaki jest olej w skrzyni biegów? fiesta 1.4 tdci


Jak w temacie, może ktoś napisać jaki trzeba wlać olej do skrzyni? muszę wymienić uszczelniacz bo cieknie ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiej specyfikacji ma być to olej. Znalazłem temat ad oleju w skrzyni ale ktoś chyba nie rozróżnia oleju w skrzyni od oleju silnika bo skierował temat do działu dot. oleju w silniku a nie skrzyni... Chętnie jakiś link do specyfikacji by się przydał.
11599 5


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.