Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » katalizator
Tematy oznaczone jako katalizator
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Problem z katalizatorem


Witam, posiadam Forda Fiestę 2003 rok 1,4 benzynę.
Pewnego razu zapaliła mi się kontrolka, pojechałem do mechanika, podłączył komputer i powiedział , że to katalizator. Mam pytanie, jeżeli wycięłoby się środek katalizatora i wyrzuciło (jest zapchany) to czy auto będzie o dużo głośniej chodzić? Niestety zakup nowego katalizatora to koszta ok. 1000zł na które mnie w tej chwili nie stać. Dziękuję za odpowiedzi
24244 36

[MK3] Przyczyny nie spełniania norm emisji spalin


W marcu nie dostałem przeglądu bo Fiesta nie spełniała norm emisji spalin (pojechałem na inną stację kontroli pojazdów - tam gdzie tego nie sprawdzają i przeszedłem przegląd bez problemu). Ponieważ Fiesta jest jeżdżona tylko raz w tygodniu więc tym się za bardzo nie przejmuję, ale zastanawia mnie co jest tego przyczyną. W sumie prawie o problemie zapomniałem ale ostatnio wjechałem nią do garażu i myślałem że się uduszę - tak śmierdziało spalinami. Normalnie w garażu (właściwie to hala garażowa) stoi zagazowany Galaxy od którego nic nie czuć (nawet na benzynie jest ledwie odczuwalny) a Fiesta kopci niesamowicie.

Pytanie moje brzmi. Co jest przyczyną nie spełniania norm emisji spalin? Gdzie należałoby zajrzeć pod maską, czy coś wyregulować, co wymienić (wiem, wiem silnik)?

Acha i proszę mi nie pisać o tym czy mają czy nie mają sprawdzać emisję podczas badań technicznych bo takich wątków jest pełno.
15247 20

[MK5] Błąd P1000 i P0420


Witam komputer wywala mi ten błąd P1000 (tzw kod gotowości) czyli wynika z tego że nie wszystkie czujniki zakończyły swój test. I ponoć rozwiązaniem jest reset komputera ale przecież w MK5 nie da się tego chyba zrobić. Wie ktoś jak sobie z tym poradzić ?

Dodam jeszcze że świeci mi Check Engine i już od kilkunastu cyklów jazdy a po kilku cyklach powinien się zakończyć już test.

[ Dodano: Sro Sty 26, 2011 18:16 ]
Dobra P1000 znikneło ale mam błąd P0420 czyli wydajność katalizatora ponizej minimum. A wymiana katalizatora to drogi nteres i czy można np jakoś oszukać sondę by nie pokazywała tego błedu i nie świecił check ?
14983 10

[MK6] Wypalony katalizator


Witam,

dłuższy czas walczyłem z lampką "check engine". Okazało się, że jest to wypalony katalizator (stwierdził to zarówno ASO jak i "niezależny" mechanik). Mogło być to spowodowane tym, że przewody wysokiego napięcia przez poprzedniego właściciela nie zostały wymienione na czas (wymieniłem je jak zauważyłem, że wilgotną pogodę jeden z cylindrów nie pali - kompletny brak izolacji w jednym miejscu). Przez to pewnie benzyna dostawała się do katalizatora. I teraz pytanie co z tym fantem zrobić? Z jednej strony mogę jeździć z zapaloną lampką, ale jak coś poważnego się stanie to nie będę wiedział (chyba, że samochód się zatrzyma ;)). Nowy katalizator to dość spory wydatek, a taki ze szrotu może wcale nie być w lepszym stanie. Słyszałem o magikach co "naprawiają" katalizatory - warto się tym zainteresować? Dodam, że mam MK6.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam,
herszt

:: Nie musiałbyś ...
11836 16

[MK3] Wydech


Witam.
Jakiś czas temu stwierdziłem, że w tak starutkim autku, jakie mam, katalizator napewno już jest zatkany...
Od znajomego dowiedziałem się, że w okolicy pewien mechanik skupuje katalizatory lub na życzenie klienta montuje w ich miejsce strumienicę, która to jest w obudowie katalizatora...
Pierwsza myśl - lepiej wstawić zwykłą rurkę a kasę zatrzymać.
Później do głosu doszedł rozsądek i stwierdziłem że coś co wygląda jak katalizator jednak się może na przeglądzie przydać... Mechanik założył mi strumienicę łuskową, czyli właściwie zwykłą rurkę tylko w obudowie jaką chciałem :rotfl:

Odebrałem auto i za kilka dni wjechałem sobie do domu na kanał. I zonk. W pierwszej chwili pomyślałem że wymienił mi tłumik zamiast katalizatora...

Na poniższym schemacie widać jasno, że jednak wiedział co wyjmuje :hahaha:
http://www.tlumikisamochodowe.pl/rura-kolektorowa-08416-p-982.html

Wymienił, to co jest oznaczone jako katalizator.
I tutaj moje ...
10672 13

[MK6] Problem z katalizatorem albo sondą


Już 4 raz zaświeciła mi się kontrolka check engine ale mnie strzeliła ku** :głowąwmur: Błąd sprawdzony fejsem i programem PCMSCAN. Opis problemu nadal ten sam mianowicie błąd P0420 Opis:" Zdolność katalizatora do usuwania szkodliwych składników, tzw. współczynnik konwersji (blok cylindrów nr. 1) poniżej wymaganej wartości"

Auto przejechało 30km na 3 cylindrach zanim do warsztatu zajechałem. Później zaczęła się zaświecać kontrolka. 98 oktanów i gazowanie na czerwone pole nic nie dało. Auto pracuje normalnie zero spadku mocy, silnik pracuje równo nie krztusi się kompletnie nic.

A teraz najlepsze:

Serwis nr. 1 "FORD" twierdzi że katalizator do wymiany zaśpiewali.... 2000zł podziękowałem
Serwis nr. 2 z serwisem układów wydechowych stwierdził sonda lamba za katem do wymiany bo w 9 letnim aucie z przebiegiem 100000km katalizator nie może być już zapchany. Za sondę zaśpiewali 300zł tylko nie wiem czy oryginał.
...
6412 6

[MK6] Jaki katalizator?


Witam.
Czy ktoś może podać numer katalogowy katalizatora do fiesty z rocznika 2004 pojemność 1,25 benzyna żebym mógł poszukać cen nr VIN WF0HXXGAJH4K56955 albo czy ten który znalazłem na stronie Intercars BOS099-339 jest dobry bo za nic nie mogę skumać czy pasuje w końcu czy nie bo takie wyświetla zastosowanie
Opcja wyposażenia: 1.25i
od roku prod.: 2002.10
do roku prod.: 2005.11
nie dla kodu silnika: FUJA
Kod silnika: FUJB
Opcja wyposażenia: 1.25i
od roku prod.: 2002.10
do roku prod.: 2005.11
Kod silnika: ZH12
nie wiem jaki ja mam kod silnika
Pozdrawiam
5293 7

[MK6] Drożność układu wydechowego.


Witam. Czy da się sprawdzić drożność układu wydechowego bez demontowania go i rozbierania? chodzi mi głównie o katalizator bo w fieście mk6 jest do niego ciężki dostęp.
3883 6

[MK6] Niesprawny katalizator a problemy z odpaleniem auta


Witam przede wszystkim chcialbym sie przywitac ze wszystkimi Forumowiczami bo jestem tutaj nowy. Kupilem niedawno czarniutka fieste ghia z2002r 1.4 16V bezynka. Jestem juz po wymianie wszystkich plynow swiec rozrzadu itp. Na komputerze wyszla mi niesprwnosc katalizatora (swiecil sie check) skasowali blad nalalem caly bak benzymy 98 oktan i pojechalem na emisje spalin gdzie wyszly mi przekroczone normy CO i czegos tam jeszcze. Check wyskoczyl znowu za jakis czas i znow blad kata. Mechanik twierdzi ze sondy sa ok i ze pada kat. Itu pytanie czy ktos z Was wymienial katatlizator w tym modelu (jakies rady sugestie). MAm jeszcze problem z odpaleniem auta na cieplym silniku. tzn zimny pali na dotyk ale po jezdzie i wyl autka i probie odpalenia go po ok 30-60min za pierwszym razem nigdy nie chce odpalic dopiero za drugim razem zalapie (czuc wtedy paliwo). I tu pytanie czy ktorys wtrysk moze lac (na kompie nie ...
2416 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.