Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » lpg
Tematy oznaczone jako lpg
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Problem z gazem


Zacznę może od tego że opiszę objawy:

-Podczas jazdy autko przystaje(traci moc) wygląda to całkiem jakby gaz się skończył albo jak po chwili jedzie nadal ale nie szybciej niz 80 bo jak wcisne pedał gazu to dalej staje.

Na sterowniku od lpg mam 4 diody czerwona żółta zielona i czerwona.
Czerwona pierwsza świeci sie gdy jedzie sie na benzyne zolta jak na gazie a zielona jest od tego gdy sam ma sie przelaczyc z benz na gaz.

Problemw tym ze od jakiegoś czasu zaczeła mrugać ta czwarta czerwona dioda i nie mam pojęcia od czego ona jest. Podobnie miałem gdy wjechałem w kauże to wtedy tez mrygała ale po chwili przestawała. A teraz mruga przez cały czas. Od czego ona jest?

Rozebrałem jakąś centralkę w ktorej była woda. Od czego ona jest dodaje zdjęcia. Czy ...
8119 7

[inny] Gaśnie na zakrecie


Potrzebuje pomocy.
KIA rodziców cierpi od jakiegoś czasu na to, że przy skręcie w lewo po prostu gaśnie (jedziesz jedziesz nagle łup i zostajesz bez wspomagania i z przerażona miną)

Nie wiem co to za instalacja nawet nie wiem czy da się ja wyregulować samemu . Jest jeszcze problem bo od czasu kiedy został zamontowany w niej lpg to świeci się kontrolka od lambdy wcześniej znikała a teraz po prostu się pali i nikt nie zwraca na ja uwagi .. spalanie w normie moc tez .


W swojej fiescinie regulowałem sam gaz i jestem raczej zadowolony. Dorzucam fotki patrzcie i wnioskujcie co może jej dolegać.


http://img709.imageshack.us/img709/7931/kia11.jpg
http://img31.imageshack.us/img31/1231/kia12.jpg
http://img696.imageshack.us/img696/8068/kia13.jpg
http://img130.imageshack.us/img130/7185/kia14.jpg
8107 5

[Ogólny] LPG nie działa po wyjeżdżeniu "do pusta"


Sprawa wygląda tak, że zabrakło mi w trasie lpg, na najbliższej stacji (jakieś 15km dalej) "dobiłem" 10l gazu, ale niestety okazuje się że poczciwy eskorcik protestuje i po przełączeniu na gaz zachowuje się jakby w ogóle gazu nie dostawał... Silnik zdycha i :tyłek:
Zabawa kurkami od podciśnienia i dawki gazu nie dały nic, po wielu próbach i mękach trzeba było sobie odpuścić... :bezradny:
I stąd pytanie... reduktor?? Czy może jednak coś bardziej oczywistego?? Może jakaś błahostka, którą pominąłem?? Dodam że kurki przy butli nie są zakręcone uprzedzając ten kierunek rozważań...
8083 14

[MK4] KME Bingo strzał i po odpaleniu nie ma mocy i gaśnie


Witam, dzisiaj miałem taką nieprzyjemną sytuację... Jechałem spokojnym tempem na gazie i po przepuszczeniu Pani na pasach przy dodaniu gazu autko sobie strzeliło wyjątkowo mocno (wydawało mi się, że w komorze silnika) i od razu straciło moc, przejechałem 5m i poczułem dziwny zapach (jakby spalenizna, nie był to na pewno zapach gazu) więc zjechałem na bok. Auto zaraz zgasło i problem jest taki, że gdy odpalam na benzynie samochód ledwo chodzi, bardzo ociężale, po dodaniu gazu zaraz gaśnie i delikatnie czuć ten smród, nie wchodzi na obroty więc nie mam jak przełączyć na gaz. Wiecie co się mogło stać? Nie wiem nawet czy udać się do mechanika czy gazownika... Z pierwszym rozmawiałem ale jak usłyszał, że autko na gazie to nie ma czasu i się nie zna...
7711 6

[MK3] butla w koło- wymiary


Witam!
mam pytanko- może mi ktoś napisać wymiary butli w koło? zamierzam kupic i nie wiem jakie są wymiary. oczywiście butla zewnętrzna w koło pod bagażnikiem
dzięki za odp
7564 10

[MK6] LPG do 1.25 Zetec


Cześć,
Ostatnio nosze sie z zamiarem założenia gazu do mojej fiestki bo jazda 2000km miesięcznie na benzynie jest mało opłacalna.
Ma ktoś może taki samochodzik na gazie?
ile spala gazu? są z nim jakiekolwiek problemy?
i jaki rodzaj instalacji?
Dziękuje z góry
Pozdrawiam
7231 2

[MK6] 1.25 + LPG


Witam Serdecznie,
Nie dawno stałem się posiadaczem Fiesty 1.25 z 2005 roku i myślę nad założeniem do niej instalacji gazowej. Niestety moja znajomość tej materii jest dość nikła ...
Na chwile obecną byłem u gazownika i ten poleca instalację Zenita z listwą Matrix plus lubryfikacja (koszt ok 2700zł) ewentualnie Landirenzo OMEGAS + lubryfikacja (koszt ok 3000zł). Czy warto zdecydować się na któreś z tych rozwiązań oraz czy ich wycena jest rozsądna ?
7228 2

[MK3] Wymiana filtra a regulacja instalacji


Elo.Wymieniłem filtr powietrza i po wynianie mam falowanie obrotów na wolnych obrotach.Jest to wina tego ,że przez nowy filtr dostaje więcej powietrza ;-|
7165 10

Tankowanie gazu w Niemczech


Witam
W poniedziałek wybieram się do niemiec na tydzień i nie wiem czy warto kupować adapter do tankowania gazu. Na kilku forach ludzie pisali ze na stacjach benzynowych mają dostępne adaptery i nie ma problemu z tankowaniem. Natomiast na allegro handel kwitnie i sprzedawcy twierdzą że trzeba mieć ze sobą.
Chciałbym żeby ktoś kto jeździ podpowiedział czy faktycznie kupować adapter czy nie ma najmniejszej potrzeby.
7009 2

[MK5] Szarpanie na gazie, nie wchodzi dobrze na obroty


Witam. Założyłem instalację BRC sekwencyjną do fiestki 1,3. Po przełączeniu na gaz zaczynają się problemy. Silnik na wolnych obrotach pracuje równo. ale już przy dodawaniu gazu zaczyna szarpać, nie wchodzi dobrze na obroty. W czasie jazdy również szarpie. Mechanik od gazu mówi że z instalacją gazową wszystko jest OK. Sugeruje wymianę świec, przewodów wysokiego napięcia, ale na benzynie nie ma takich problemów. Może ktoś mi coś doradzi. :sad:
6700 4

[MK3] Dopasowanie instalacji z 1.4i by pasowała do 1.3i


Jak w temacie, myślę o kupnie kompletnej używanej instalacji z fiesty mk3 1,4 na jednopunktowym wtrysku i podłączeniu jej do silnika 1,3i.

Proszę nie pisać, że to nielegalne i że żaden zakład tego nei podłaczy i tak dalej bo to wiem i nie przeszkadza mi to :-P

Tylko co trzeba by zmienić bo mi się wydaje, że chyba nic, nie licząc oczywiście ustawienia/regulacji odpowiedniego pod konkretny silnik.
6688 6

[MK4] Gaśnie po przełączeniu na gaz


Tak jak w temacie; Jadę samochodem, sterownik przełącza z benzyny na gaz, zapala się zielona lampka (od gazu) i samochód gaśnie tak jakby nie było gazu a jest pełny zbiornik. Co to może być?
6685 4

[MK3] butla LPG w koło- zakup- gdzie używaną dostanę?


Witam!
ciężko jest kupić samą butlę w koło lpg z uwagi na to że jest na zewnątrz. Ogólnie nową bez problemu ale gdzie mogę znaleźć używkę?
dzięki za odp.
pzdr
Łukasz
6580 8

[MK3] Jak ciepły silnik to gorzej jezdzi


Gaz I generacja BRC. Mam taki dziwny problem - W lato w upalne dni w ogóle nie chce się przełączyć na gaz, tzn naciskam pstryczek, słychać elektrozawór i nic się nie dzieje (samochód zwalnia i gaśnie). Jeśli jednak odpalałem wcześnie rano póki było chłodno to ładnie odpalał i już nie gasł nawet jak się rozgrzał.
Teraz jest zima i im mniej rozgrzeje samochód tym lepiej na gazie jedzie - tzn. przyśpieszenie ma bardzo dobrze, żadnego zamulania, chodzi cicho i równo. Gdy się jednak rozgrzeje to troszkę ma takiego muła, ale jest na tyle zimno, że na rozgrzanym silniku odpali na gazie. Ktoś wie co może być nie tak itd?
6568 8

[MK3] Problem z odpalaniem


Witam, mam fiestke mk3 1.1i 94r. Od pewnego czasu mam problem z zapłonem. Odpala poczatkowo na benzynie i po chwili przełacza na gaz. Jakis miesiac temu wogóle nie chciała zaskoczyc na benzynie, krecilem az do rozładowania aku i nic. Udało sie na pych i normalnie jezdzila. Nastepnego dnia problem sie powtorzył wiec wymieniłem kable WN, swiece i filtr paliwa, po tej wymianie dostała strasznie niskich obrotów, przy dojezdzaniu do swiateł potrafi nawet zgasnac. A problem z zapłonem trwa nadal, czasem odpala rano a czasem nie. Jak nie odpala-pozostaje pych, najlepsze jest to ze kiedy popchnalem ja sam i było to zbyt wolno do zapłonu (obrócila tylko silnikiem) i odpaliła normalnie z rozrusznika :9: >. Teraz twierdze ze moj problem polega na tym na jakim etapie silnik sie zatrzyma po zgaszeniu-jezeli na tym "złym"-pozostaje pych, jezeli na "dobrym" odpala bez problemu. Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu. Dodam jeszcze, ze ...
6499 4

Sterownik?


Mam taki problem. Więc, gdy próbuje odpalić moją xr na benzynie, na każdej z 3 pozycji na przełączniku b/g non stop przełącza mi z benzyny na gaz. Czasem na chwiole zapali sie benzyna ale po próbie odpalenia znów samo przełącza na gaz. Gdy odepne sterownik, pali normalnie na benzynie. Co to może być? Sterownik to stag-2w gaz lovato.
6334 1

[Inny] gaśnięcie na gazie - graty Tomasetto


Witam.

Kwestia dotyczy Pandy 1.1. Kupiliśmy takiego trupa do firmy. Problem jest taki, że po przełączeniu na gaz słabnie i gaśnie - pedał w podłogę, a ona tylko buuuuuuuu i zwalnia aż do zgaśnięcia. Instalka II gen, gaz niby jest (chociaż wskaźnik pokazywał full, a jak zajrzałem do wielozaworu przy butli, to malutka wtyczka 3-pinowa była odłączona, po podłączeniu wtyczki to samo). Wielozawór Tomasetto AT02, reduktor Tomasetto AT07. Jak się tam dobrać do filterka? Albo inaczej, co tam z tyłu pozamykać/porozłączać, żeby spokojnie można było sobie dłubać z przodu i nie spuścić całego gazu? :P
6331 4

[MK3] Manometr na butli przestał działać


Witam. Mam na butli wskaznik (manometr). Od pewnego czasu co były mrozy przestał działać, nawet po zatankowaniu do pełna stoi na "0". Co mogło strzelić w nim i jak to naprawić?
6241 6

[MK3] Komputer -2ga generacja


panowie mam instalke brc ktora wczesnie jezdzila u mnie w hcsie 1.1. Dzis kolega zaklada mi to do 1.8 ale np zamiast krokowca daje srubke regulacyjna, nie wpina sie w tpsa czy sonde. Mowi, ze trzeba przemapowac komputer pod moje 1.8 i wtedy dopiero to ta mozna pospinac? Wiem, ze w sekwencji napewno sie wgrywa soft pod dany silnik, ale czy u mnie tez tak jest? Pytam bo np teraz pomimo wsadzenia zwezek nie idzie ustawic wolnych obrotow:/
6160 3

[Mk3]przekładka instalacji


mam możliwość kupić druga fiestke z instalacja lpg na gażniku i chciałbym przełożyć tę instalacje do mojej fiestki na monowtrysku troche poczytałem ale dla pewności spytam szpeców,mianowicie:
rozumiem że:
1)w momencie przełączania(ręcznie) na gaz ma otwierać się elektrozawór w butli
2)otwierać elektrozawór przy parowniku
3)odłączać wtryskiwacz
4)pompki nie trzeba odłączać gdyż ta po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia wyłącza się sama
obawiam się tylko o sonde lambda czy się nie zepsuje.temat regulacji prawnych pomijam
6049 2

[Inny] dziwne zachowanie obrotów IG 2-ga generacja


Witam,
od kilku tygodni jestem w posiadaniu esioka 1.6 16v, gdy go zakupiłem był w benzynie a więc na pierwszy ogień poszła instalacja gazowa, "znajomy" znajomego zaproponował mi instalacje 2-giej generacji z astry, wyszło w sumie miło i nie drogo, ale pojawiają się problemy z obrotami. Silnik albo ma na jałowym po rozgrzaniu koło 1500, albo buja obrotami 500-2000 i z reguły wtedy gaśnie, czasem jest ok. Kolo mówi że instalacja może tak mieć w tym silniku, i żebym dał spokój z próbami regulacji. czy ktoś spotkał się z czymś podobnym??
5764 4

[MK3] Powolne tankowanie gazu


Witam :)
Ostatnio podjechałem na stację, żeby jak zwykle zatankować do pełna. Gość podłaczył wąż, uruchomił maszynę :-P i....baaaardzo powoli ten gaz mi wchodził, gdy dobiło do końca to nie było tego charakterystycznego "syku" tylko jakieś głośne dźwięki/zgrzyty/trzaski w tym dystrybutorze, niby do końca dobiło, ale widziałem jak jeszcze troszkę minimalnie szło do przodu, Pan jednak wylaczyl i stwierdził, że mam walnięty zawór, że może jakaś rdza czy coś, bo w tym czasie to powinny się napełnić 3 zbiorniki... Myślę..., gość chyba się na tym zna i wie co gada, ale mówię upewnię się na forum. Może to od tego, że właśnie zawsze tankuje do pełna? Ktoś kiedyś mi mówił, żebym tak nie robił, bo jakaś membrana się szybko zużywa czy coś... Konieczna wizyta chyba u mechanika rozumiem? Pozdrawiam :piwkowanie:
4903 2

[MK3] Montaż LPG


Witam wszyskich! mam dylemacik, bo niewiem czy zakładać gaz czy nie? posiadam fiestkę od 4lat jak dotąd sprawuje się dobrze, bez awaryjnie ale silniczek już nie pierwszej młodości ma szereg wycieków, zawory klepią, i bierze trochę oleju ale nie są to znaczne ilości nawet zaryzykowałbym stwierdzenie że wycieki powodują ubywanie oleju. Autko jezdzi na oleju mobil 10w/40 (i nie chcałbym go zmieniać na mineralny) wczoraj jak zmieniałem uszczelkę pod pokrywą zaworową zauważyłem że jest sporo nagaru. Autko jest z 91roku, z silnikiem 1.1 na jednopunktowym wtrysku. I niestety nie wiem czy zakładanie gazu ma sens czy nie wykończe błyskawicznie tego leciwego motoru? Proszę o opinie i porady. P.S. przebieg do albo 149000 albo 249000 albo... Może znacie jakiegoś dobrego i niedrogiego gazownika z Krakowa lub okolic? jaka cena orientacyjna instalacji lpg do takiego auta? Pozdrawiam!
4438 2

[MK4] Gazownik nie może połączyć się ze sterownikiem STAG-30


Witam.zawiozłem swoja mk4, rok 99 do gazownika na regulacje. Pan te wymienil filtry po czym chciał podłączyć się wielokrotnie ze sterownikiem, niestety nic na to nie pozwalalo. z tego co mowil uklad elektryczny instalacji gazowej nie był w ogole wykrywany przez jego aparaturę. na oko gaz nie zachowuje się dobrze, ponieważ samochód nie potrafi jezdzić na benzynie. szarpie go, przy depnieciu pedała do ziemi samochód gaśnie. Gaozwnik zasugerował tuatj jakas zależność instalacji gazowej i powiedział że nie jest w stanie sie temu glebiej przyjżeć bez kalibracji.. kazał szukać zamiennika "STAG-300" do czterowtrysku czy jakos tak, aby móc wlozyc go do mojego samochodu i zdiagnozować czy uklad elektryczny w moim samochodzie jest wadliwy czy tez problem tkwi gdzie indziej.
A co wy na to? ktos spotkal sie z podobnym problemem? co mam robic... ja sie na tym kompletnie nie znam i szczerze to jestem zalamany bo jak nie mialem zarzutów ...
4420 2

[MK3] strzelanie gazu w sekwencji


witam panowie dzis trafilem na taki temat na google

http://autofoto.pl/forums/thread/10157.aspx

i wlasnie tak sie sklada ze strzela mi w gazem a mam sekwencje, pojechalem do warsztatu gdzie sie tym zajmuja bo myslalem ze mam rozregulowana instalacje a tam mi powiedzieli ze to jest sekwencja i u mnie sie gazu nie reguluje bo podobno robi to komputer, i teraz o co tu chodzi bo tyle mi paliwa idzie na marne ze taniej juz wychodzi jazda na benzynce, moze jak cos wiecie poradzcie mi od czego mam zaczac albo co zrobic bo juz sam zglupialem
4291 1

[MK3] Cześci zużywające się i podlegające wymianie


Przyszla wiosna i przydalobysie zajac instalacja.
Mam pytanie jakie czesci w instalacji 1 generacji podlegaja zużyciu i moga wplywac na osigi i spalanie.
Wymienilem juz parownik i filtr, co jeszcze?
4156 2

[MK3] HCS gaśnie na LPG i benzynie


Witam,

Od wczoraj mam problem z Fiesta 1.3 1994r. Fiesta zagazowana, wczoraj gdy były śniezyce, auto w pewnym momencie samo wchodziło na wysokie obroty (wyglądało to tak, że jadąc samo dodawało gazu a kiedy wrzuciłem na luz to silnik był na bardzo wysokich obrotach). Stało się to nagle trwało może 20-30 sec, po czym auto teraz gaśnie nie zależnie czy na paliwie czy na lpg. Po uruchomieniu silnik odrazu gaśnie, ale gdy trzymam go na obrotach to działa bez problemow. Odłączyłem jakiś wężyk (odpowiedzialny pewnie za sprężanie jakiegoś powietrza tak mi się przynajmniej wydaje -zaznaczyłem dokładnie na fotce) i autko działa tylko na paliwie ale wchodzi na bardzo wysokie obroty 2-3 tys na biegu jałowym. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Wyczyściłem krokówkę i styki na CPP ale nadal to samo;/

Tutaj fotka któy wężyk odłączyłem
http://img406.imageshack.us/i/img5622edit.jpg/

...
3070 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.