Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk6
Tematy oznaczone jako mk6
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Pęknięta rurka od klimy


Witam, mam problem z przewodami klimatyzacji, bo mam pękniętą rurke od klimy co wychodzi z sprężarki klimy.








Chce zakupić takie przewody bo są do kupienia.


Ma takie pytanie. Czy te przewody jakoś trzeba najpierw rozłączyć i jakoś/gdzieś połączyć koło skraplacza, moze gdzies indziej sie rozłańcz lub nie idzie. ;-( .
Czy to musi zrobic zakład zajmujący sie naprawą klimy, czy da to sie zrobić samemu.
Prosze o pomoc !!!![
9127 14

Zderzak przedni podwójny a pojedyńczy


Witam, próbowałem coś szukać w tym temacie ale bez skutku...tak w skrócie czy kupując zderzak , który wygląda tak LINK będzie on pasował w miejsce poprzedniego zderzaka który wyglądał tak: LINK ? mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi bo ja już zgłupiałem :P druga sprawa, czy zderzak z pierwszego linku zgra się z resztą auta? tzn. błotniki maska ? z góry dzięki za odpowiedź
9085 2

[MK6] Kontrolka słoneczko z wykrzyknikiem i poduszka


Witam w mojej mk6 1.4tdci z 2006 r. po odpaleniu zapala się słoneczko z wykrzyknikiem i poduszka po czym w ciągu 2-3s gasną, w pracy silnika nic nadzwyczajnego czy też niezwyczajnego nie udało mi się zaobserwować. W trakcie świecenia tych kontrolek wskazówka obrotomierza pokazuje 0 rpm, a silnik przecież chodzi, zgasną kontrolki to wskazówka się budzi i pokazuje obroty.
Spotkał się może ktoś z czymś takim? jakieś sugestie, co to może być? gdzieś wyczytałem że to coś z hamulcami może być... fakt, płynu hamulcowego od czasu zaistnienia zjawiska nie sprawdzałem (nie przyszło mi to do głowy, za dnia sprawdzę), ale samochód hamuje normalnie. do tego te zjawisko nie występuje za każdym razem, tylko gdy dłużej postoi... Kolejne odpalenie to loteria czy znów się zapalą czy nie. dziś np miałem taki przypadek, że auto postało chwile z włączonym zapłonem i światłami (max 2-3min), chce je odpalić a tu choinka na ...
8944 4

[MK6] Skrzynia lub łożysko i inne problemy z autem


Witam,

1.obajwy: szum z przodu auta (osobiście mam wrażenie że bardziej z prawej strony ),
nasila się na zakrętach, oraz przy prędkości 60-70 km/H

wymieniłem łożysko koła prawego-przód, nie pomogło. Obecnie przebywam w delegacji w warszawie, mechanik powiedział że to skrzynia jest do wymiany. Chce mnie skasowac jak za zboże, wieć wole zasięgnąć tematu na forum. Ze względu na to że przy zakrętach jest dużo głośniej moze to łożyska podpory półosi napędowych??

2.objawy: wyciek na amortyzatorze z przodu, - wymienilem oba na nówki. Teraz zawieszenie stuka bardziej niż wcześniej na wysłuzonych amorkach. Jeszcze sworzeń jest "lużny" ale akurat nie było gdzie kupić w sobote więc nie wymienili mi. Przy hamowaniu cos jakby stuka, przeskakuje? co to moze być? źle zamontowali?

3. Bicie kierownicy przy hamowaniu, ( tarcze i szczęki niedawno wymieniane )

Na koniec ...
8866 11

[MK6] 1.4 TDCI - montaż DPF, czy warto ?


Witam wszystkich na forum.
Odzywam się pierwszy raz, ale już wiele razy zaglądałem wcześniej i zawsze udało mi się odnaleźć odpowiedź na nurtujący mnie problem.
Teraz jednak zakładam nowy temat, gdyż niczego nie znalazłem w szukajce.

Otóż mam fiestę TDCI 2003 r., często jeżdżę do Niemiec, a tam muszę mieć zieloną plakietkę. Obecnie posiadam żółtą i już od stycznia grożą mi mandaty za jeżdżenie autem, które zbyt mocno zanieczyszcza środowisko.

W salonie Forda w Niemczech poradzono mi, że zamontują jakiś filtr (to chyba właśnie DPF) i wymienią katalizator (niby tak trzeba) i to kosztuje około 800e (czyli ok. 3500zł)

Moje pytanie, czy taki montaż można wykonać też u nas w kraju, np u pana Władzia w garażu ;) czy te potrzebne do tego montażu części są faktycznie tak drogie? Gdzie je w ogóle można kupić? Oraz, czy może są ...
8791 9

[MK6] problem z biegami


Zgłaszałem ten problem już bardzo dawno. Przy wyłączonym silniku lewarek biegów chodzi bez zarzutu. Po załączeniu silnika nie można włożyć biegów, wchodzą bardzo ciężko. Do piero po rozgrzaniu silnika ( przejechaniu kilku km po mieście) biegi wchodzą prawidłowo. Wymieniłem olej w skrzyni biegów. Nasmarowałem linki . Nie wiem co dalej robić. Czy to pompa sprzęgła czy zapowietrzony układ?
8752 7

[MK6] Problem z biegami


Witam, przejrzałem forum i nie znalazłem identycznego przypadku.
Kiedy silnik pracuje mam bardzo duże trudności z wrzucaniem biegów, w czasie jazdy musiałem używać dużej siły. Na luzie nie słychać żadnych nietypowych odgłosów, silnik pracuje równo, tak samo po wrzuceniu biegu autko jedzie i nic dziwnego się nie dzieje.
Objawy nie narastały w czasie, tzn. wczoraj wieczorem miałem drobne trudności z wrzucaniem biegów (wchodziły trochę ciężej) i myślałem że to może wina mrozu, a dziś prawie popychałem dźwignię kolanem.
Przy niepracującym silniku biegi wchodzą lekko. Pedał sprzęgła - normalny, tzn. ani miękki ani twardy. Po popompowaniu chwilę pedałem wypłynęło skądś trochę oleistej(?) cieczy, nie wiem dokładnie skąd.
Problem leży w tym, że jestem chwilowo w Szwecji i po pierwsze nie mam pojęcia, jak opisać te objawy mechanikowi, a po drugie nie chciałbym wydać nie wiadomo jakiej kasy.
8722 11

[MK6] Otwieranie klapy bagażnika przyciskiem z deski


Kiedy chcę otworzyć klapę bagażnika przyciskiem z deski jest problem ponieważ nie otwiera się. Po naciśnięciu słychać że zamek "odbija i wraca" ale bagażnik dalej jest zamkniety, otwrzyć mogę tylko kluczykiem wtedy nie ma kłopotu. Czy ktoś spotkał się z czymś takim, czy to jest usterka do wymiany czy wystarczy cosik posmarować i bedzie dobrze
8632 6

[MK6] Nieregularne drgania silnika 1.4 TDCI


Witam,
Od jakiegoś czasu silnik w mojej fieście dziwnie się zachowuje, mianowicie co jakiś czas, podczas jazdy silnik zaczyna drgać i jakby terkotał, nie reaguje na gaz. Tak dzieje się przez parę sekund i wszystko wraca do normy. Tak jakby nie pracował jeden cylinder. Ostatnio jakby częściej się to zdarzało. Zdarza się to zarówno na ciepłym jak i zimnym silnika. Żadne kontrolki się nie świecą. Wymieniałem ostatnio pasek rozrządu i podkładki pod wtryskami. Do tego czasu nie zaważyłem takich objawów.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
8611 4

[MK6] Kontrolowane i niekontrolowane poślizgi na śniegu


Podczas jazdy bokiem po śniegu lub podczas jakiegoś niekontrolowanego poślizgu na śniegu czasami zapala mi się żółta kontrola od silnika i wyświetla komunikat "Uszkodzenie(bądź usterka) układu silnika". Po wyłączeniu i włączeniu silnika wszytko jest ok, komunikat znika. Czy komunikat ten sugeruje to że wpadł w poślizg czy nastąpiło jakieś przeciążenie, czy jest to może jakaś faktyczna usterka silnika. Samochód jeździ normalnie, jednak martwi mnie to troszkę. Czy wam też coś takiego się przytrafiło?
8605 14

[MK6] 1.4 TDCi - wyskakujący wsteczny


witam

mam taki problem wyskakuje mi bieg wsteczny czasem jak jedzie sie powoli na polsprzegle nie wyskoczy reszta biegów wchodzi normalnie. Wygląda to tak jakby bieg nie wchodził do końca jak wyskoczy też nie do końca do luzu. Jak przytrzyma się bieg to nie wyskakuje, co może być powodem?


pozdr
8590 12

[MK6] Halogeny - montaż


Witam szanownych forumowiczów. Posiadam Fiestkę z roku 2004 1.4 TDCI i chciałbym zamontować w niej halogeny ponieważ ona ich nie posiada czy może ktoś z kolegów miał okazję je montować i chciałby się podzielić ze mną informacją krok po kroku jak to się robi pozdrawiam :myśli:
8575 16

[MK6] Po czym można rozpoznać lusterko europejskie?


Po wymianie lusterka lewego(poprzednie skasowane), także elektryczne podgrzewanie i sterowanie oraz składane manualnie, okazało się, że po jego optymalnym ustawieniu, lusterko od strony wewnętrznej wychodzi z obudowy około 10 mm. Podejrzewając, że na Allegro zakupiłem lusterko z anglika i aby to sprawdzić przestawiłem lusterko do jazdy lewostronnej z miejsca pasażera. Okazało się wówczas, że lusterko w stosunku do obudowy z wewnętrznej strony jest na zero(też nie schowane), zaś stare prawe lusterko ustawione do ruchu lewostronnego było prawidłowo położone w obudowie. Czyżby lusterka starszej wersji pasowały także do anglików? Lusterko jest w idealnym stanie, zostało wyprodukowane w 2007R i niestety nie mogę go zwrócić gdyż musiałem uciąć kostkę(również pięć pinów, lecz inny format) Lusterko w tym kolorze i mnie interesujące było wówczas jedno. Zastanawiam się czy jest jakaś możliwość przesterowania silniczkiem, aby lustro weszło głębiej. Może ktoś z tym się spotkał?
Fakt, można z takim lusterkiem jeździć bez problemu, ...
8542 10

[MK6] Czy można załozyć zegary od wersji z 2004 roku.


Witam. Posiadam wersje mk6 2002 roku.
I wersja od 2004 roku posiada na wyświetlaczu komputer który pokazuje jakie jest spalanie i inne dane.
Czy myślicie że można założyć do wersji z 2002 roku takie zegary z komputerkiem z wersji od 2004 roku. ??
8440 7

[Kosmetyka] [MK6] Osłona słupka drzwi


Witam,
mam problem z osłoną słupka prawych przednich drzwi. Zerwały się zaczepy i podczas jazdy (powyżej 80km/h) strasznie huczy. Szukałem na allegro, ale nie mogę nic takiego znaleźć. Może ktoś z was miał podobny problem i wie jak ta część się nazywa, oraz jak wymontować stare zaczepy z drzwi.

chodzi o słupek po lewej stronie, czarny plastik. Dodam, że próbowałem kleić te zaczepy silikonem do szyb, ale nic to nie dało.

Pozdrawiam.
8440 10

[MK6] Swap z 1.4 TDCi na 1.9 TDi lub inny


Witam, mam takie pytanie. Posiadam Fieste 1.4 tdci i niestety jak wiadomo mocy może troszke brakować, dlatego wychodze z zapytaniem do kogoś kto może sie znać czy jest możliwy swap na 1.9tdi, badz jakiegoś innego mocniejszego diesla. Czy jest to bardzo skomplikowane. Chyba że macie jakieś inne pomysły, ale wątpie żeby z ok. 70 km wyciągnać z tego silnika ponad 100km.

Pozdrawiam <8>
8335 4

[MK6] zimny silnik - charakterystyczne cykanie


witam,

dziś odpaliłem auto i słyszę takie charakterystyczne cykanie na wolnych obrotach.przejechałem z kilometr - w międzyczasie odpaliłem klimę. po wyłączeniu klimy, a także podgrzaniu płynu chłodniczego przeszło. później po 2h wsiadłem i nie było tego problemu.

Co to mogło/może być?

pozdrawiam
balood
8311 7

[MK6] Test zegarów a kontrolka oblodzenia


Witajcie !
Mam pytanie co do testu zegarów ?
Czy to normalne, że nie zapala się w nim kontrolka ostrzegająca o oblodzeniu ?
Ciekawi mnie to, że na razie jej nie widziałem, a ostatnio rano lekki szron był na szybach :| .
8215 5

[MK6] Zanik mocy


Witam ponownie kolegów i znów proszę o pomoc :(

po wymianie filtrów (paliwo, powietrze) autko odpala znacznie lepiej co da się odczuć ale pojawił się kolejny problem a mianowicie brak mocy objawia się do tego stopnia że trudno wyjechać z zaspy jak się rozgrzeje to jest lepiej ale wciąż da się odczuć zanik mocy do momentu włączenia turbiny wtedy autko zbiera się tak jak trzeba

co może być przyczyną ??
8215 8

[MK6] Tajemnicza samotna wtyczka:)


Witam! Zauważyłem u mnie jedną wtyczkę która nie jest do niczego podłączona. Zastanawiam się od czego ona jest. Jest widoczna od strony pasażera, na dole (widać ją przez dolny grill). Auto sprawuje się jakby nigdy nic ale wole to dla świętego spokoju podpiąć. Po podniesieniu maski nie zauważyłem niczego podejrzanego. Jakieś pomysły?
8185 19

[MK6] Problem z ABSem


Zmieniłem dzisiaj koła na zimowe.


Po wymianie przejechałem z 60km po suchej nawierzchni. Wieczorem pojechałem na imprezę (w międzyczasie spadł śnieg). Po opuszczeniu imprezy i odśnieżeniu auta ucieszony, że wreszcie przetestuję moje nowe zimówki postanowiłem trochę przyhamować na ośnieżonym asfalcie (abs zadziałał). Po tym hamowaniu zapaliła mi się jednak kontrolka ABSu :( niestety, i tym samym ABS odmówił posłuszeństwa.

Nadmienię, że jeżdżąc na letnich oponach działało wszystko jak należy, natomiast na oponach zimowych było to pierwsze hamowanie przy którym ABS musiał zadziałać. I teraz moje pytanie, czy może być jakiś związek z wymianą opon a ABSem? Co się mogło stać i na jaki wydatek mam się w najgorszym wypadku szykować? Czy próbować odłączyć akumulator, żeby coś zresetować (może problem zniknie)? Zdjąć koła i zobaczyć wiązki czujnika?
8176 10

[MK6] jak wyjąć wtryskiwacze 1.4tdci


jak w temacie. jak sie do nich dostac?
7966 3

[MK6] Syczenie, ustające po wciśnięciu hamulca.


Witam, jak w temacie, gdy silnik chodzi na jałowym biegu słychać lekkie szumienie, dla mnie jest ono wyraźne i ustaje po dotknięciu nawet lekkim pedału hamulca. Czasami jest to cichsze, a czasami głośniejsze syczenie. Nasila się gdy obroty lekko wzrosną. W trakcie jazdy nie potrafię stwierdzić czy to słychać bo szum wszystkiego do okola jest głośniejszy. Wciskanie sprzęgła nie powoduje żadnych zmian... Orientuje się może ktoś co to może być?
7942 10

[MK6] Otwieranie bagażnika z wewnątrz auta


Witam
Mam pytanie czy ktoś dorabiał odmykanie bagażnika przy mk6 z wewnątrz samochodu.
W mojej wersji otwieranie jest tylko na kluczyk
7891 13

Bicie na kierownicy / ściąganie auta


Problem odczuwania na kierownicy drgań, które pojawiaja się w różnych okolicznościach, jest problemem złożonym.
Może mieć miejsce cały czas, przy określonych prędkościach, przy hamowaniu, auto może ściągać... Najczęściej spotykane usterki i kroki zaradcze:

Kierownica trzepie cały czas, niezależnie od prędkości

Możliwe przyczyny:
- skrzywiona felga
- rozlatująca się opona - "bąbel" z boku lub garb na czole bieżnika
- brak współosiowości koła i piasty
- słabo przykręcone koło

Usunięcie problemu:

Jeśli zamienisz przednie koła z tylnymi i problem ustanie to potwierdzisz kwestie uszkodzenia felgi lub opony. Sama kwestia ustalenia czy felga czy opona, polega na oględzinach wzrokowych - każde mechaniczne uszkodzenie obręczy felgi będzie widoczne, jedynie możesz nie zauważyć skrzywienia płaszczyzny mocowania do piasty względem obręczy. To da się ustalić albo na wyważarce w ...
7870 0

[MK6] 1.4 TDCi - Demontaż paska wieloklinowego


Koledzy pomóżcie, jak zdemontować pasek klinowy z fiesty 1,4Tdci z klimatyzacją?
7846 2

[MK6] Mocno falujące obroty na zimnym silniku


Witam
Mam taki problem od niedawna na zimnym silniku mocno faluja obroty. Auto pali bez problemow poczym po 3-4 sekundach rownej pracy faluja obroty w zakresie calej jednej kreski obrotomierza.
Przy mocnym mrozie potrafily duzo bardziej skoczyc po czym auto gaslo.
Jak silnik jest cieply nie ma takich problemow.
Testowalem rozne stacje i bez wzgledu na paliwo problem wystepuje nadal.
Dodam ze jakies 10 tys temu wymienialem wszystkie filtry lacznie z paliwowym.
Moze ktos spotkal sie z czyms takim??
7834 4

[MK6] Co jest z tym silnikiem to normalny obiaw?


Witam! Ostatnio zauważyłem że silnik mojej fiesty dziwnie chodzi jak się rozgrzeje ...
Trudno to opisać ale ten dźwięk jest tak jakby coś wyło czy coś to zależy
Pomóżcie! dodam że pompa od wspomagania odpada bo jest odpowietrzona i była przekładana od znajomego aby sprawdzić tylko ...
Tutaj macie nagranie jak chodzi ten silnik aha dodam że ten silnik ma 100 000km przejechane...
http://drelo.wrzuta.pl/audio/7YF9dq2VX1d/nagranie000
7828 10

[MK6] moduł komfortu - lokalizacja


Witam

mam pytanie gdzie znajduje się moduł komfortu (GEM) fiesta mk6 po lifcie
7810 6

[MK3] [MK6] Różnica w zaciskach


Chce kupić zaciski z mk6 do mojej mk3 tylko oglądając zestawy naprawcze takich zacisków trafiłem na to ze są z średnicą tłoczka 48 lub 54... Różnią się czymś jeszcze i czy oba z nich podejda do mk3? Jak to wygląda z klockami, są inne?
7771 16

[MK6] Tłumik końcowy 2.0 ST150


Witam,
jako że mój obecny tłumik końcowy się rozsypuje mam pytanie do osób które może miały już z nim styczność.
A mianowicie w jakim sklepie internetowym mógłbym go nabyć?
Przyznaję się, że szukałem już ale jedynie dedykowane znalazłem a ja bym najchętniej został przy tym co mam czyli oryginał. W ostateczności zostaje tylko ASO czy dostane taki u nich i ile by kosztował. Obstawiam, że od fiesty z silnikiem 1,4 nie moge założyć :-) Albo jak silnik ten co w Mondeo jest pod maską to może wydech też jest przekładką z jakiegoś innego modelu z tym że pytanie jakiego ;P Chyba, że ktoś już zakładał jakiś inny do ST i ładnie brzmi to z jakiej firmy jest i ewentualnie jak sam zakładał to jakie koszta tego :)

PS. Wydech Milltek'a ze stali nierdzewnej też nie wchodzi w grę mimo, że nie będzie rdzewiał ;P[br ...
7768 7

[MK6] Pomarańczowa kontrolka "wykrzyknik w zębatym kole


Witam
Podczas odpalania auta ford fiesta 1.4 16V z Tiptroniciem zapaliła się pomarańczowa kontrolka "wykrzyknik w zębatym kole". Od tamtej pory samochód nie może odpalić, a przy próbie przekręcenia kluczyka litera "N" symbolizująca pozycje skrzyni biegów na tzw. luzie, zaczyna migać.
Jaka może być przyczyna, że auto nie chce zapalić i co może oznaczać zapalona się kontrolka?
7750 7

[MK6] Przekładnia kierownicza cała mokra


zajrzalem pierwszy raz po spod mojego nowego samochodu i okazalo sie ze caly jest mokry. wydaje mi sie ze zlokalizowalem miejsce z ktorego wycieka plyn i wydaje mi sie ze jest to z przekladni kierowniczej- z miejsca gdzie sa takie gumy. i teraz pytanie- jak sie zabrac do naprawy tego? widzialem ze jest bardzo mozna przykrecone do podlogi i wymiana tego jest chyba dosc trudna rzecza. macie pomysl co to moze byc za plyn? plyn od wspomagania? prawde piszac to auto niby ma wspomaganie a kierwonica chodzi mi ciezko jak w samochodzie bez tego udogodnienia. i kolejne pytanie to co sie stanie jak calkiem strace ten plyn od wspomagania- poprostu przestanie zupelnie dzialac czy jakies gorsze konsekwencje mnie czekaja?;/
7576 7

[MK6] ogrzewacz filtra paliwa- kiedy działa??


Witam. Kiedy działa ogrzewacz filtra paliwa?? Cały czas grzeje, czy dopiero po przekręceniu kluczyka na II faze?? I w jaki sposób grzeje? Do wysokich temperatur czy byle trochę?
7564 6

[MK6] Dziwny dźwięki po wciśnięciu sprzęgła


czesc,

po zapaleniu samochodu gdy sprzeglo jest wycisniete to jest wszystko ok. Zaraz po jego wcisnieciu (nawet tak z 1 cm wystarczy) zaczynaja dobiegac do mych uszu ciche dzwieki. Cos jakby delikatny pisk. Macie pomysl co to moze byc?
7477 6

[MK6] Wyciek oleju - pojawia się dym


Witam mam pytanie jak wyeliminować i jakie mogą być koszta cieknącego oleju tzn trochę się poci w miejscu oznaczonym białą strzałką na zdjęciu olej wymieniany był systematycznie co ok 20tys ja auto posiadam dokładnie od połowy sierpnia i jak wymieniałem olej to była 1 kreska nad minimum a wg książki i przebiegu wymieniłem olej po przejechaniu 18tys km. Nie przeszkadzało by mi to gdyby nie fakt ze jak rozgrzeje się silnik i stoję w korku to widać jak spod maski wydobywa się dym i stojąc pod światło widać też jak leci przez nawiew. Dodam że autem pracuje i po mieście od połowy sierpnia przejechałem 9tys km. Z góry dziękuję z pomoc.

http://img100.imageshack.us/img100/6998/12497440305u.jpg
7453 4

[MK6] Układ dolotowy SIMOTA /mk6 1.6


Witam,

Założyłem dzisiaj układ dolotowy Simoty do mojej fiesty mk6 1.6. Mam 2 pytania bo mnie to niepokoi i chce być pewny na 100% że wszystko jest ok ;)

1. Czy filtr jest założony dobrą stroną?? Strzałka na filtrze jest skierowana na zewnątrz po prawej stronie filtra -na zdjęciu.
2. Czy trzeba wyciąć ten plastik ( na zdjęciu cięcie w miejscu czerwonej linii) żeby był większy dopływ powietrza?? Na zdjęciu od pudełka Simoty nie było cięcia jednak słyszałem, że niby lepiej wyciąć ten plastik.
7450 7

[MK6] Kimatyzacja - włącza się ale nie chłodzi


Mam "mały" problem z klimą. Po włączeniu słychać, że się załącza (cyknięcie), wiatrak działa.
Problem w tym, że powietrze jest raczej letnie a nie zimne. Jest troszkę chłodniejsze niż z zewnątrz ale nie tyle aby schłodzić auto. Klima napełniana niedawno więc tu problemu nie ma. Wymieniłem filtr na wszelki wypadek - też nic. Przewody od klimy są bardzo zimne ale do środka leci już powietrze "takie se" :/
Pomożecie?
7438 9

[MK6] Rozrząd w 1.4 TDCi


Witam .
Szukam info co ile się wymienia pasek rozrządu w mk6 z 2006 z silnikiem 1,4 TDCI . Wyszukałem info że co 200 tys . Nie jestem jednak tego pewny czy to poprawna info .
7420 6

[MK6] Demontaż boczków drzwiowych


Jak zdjac boczki na drzwiach bo zaczal mi sie psuc centralny i cos sie blokuje. Jak tam sie dostac bo cos blokuje te boczki?
7375 2

[HowTo] Odlew z żywicy na przykładzie zaślepki progu od MK6


Co jest potrzebne?

1. Masa alginatowa - np. Kromopan ok.16 zł (sklep stomatologiczny/protetyczny, ew. medyczny)
2. Żywica poliestrowa - ok.30 zł za litr (castorama/liroy merlin)
3. Utwardzacz do żywicy - 3-8 zł (jak wyżej)
4. Klocki lego lub inny pojemnik
5. Woda demineralizowana



Układamy z kloców lub wybieramy pojemnik który wielkością będzie odpowiadał przedmiotowi który odlewamy (musi być trochę większy ale nie za duży żeby nie tracić bez sensu materiału) jeżeli wybieramy klocki nie trzeba go specjalnie uszczelniać



Myślimy jak ustawić odlewany przedmiot żeby przy formie z 2 części było go łatwo wyjąć z tej formy. W moim przypadku wypadło to tak. Jedno opakowanie kromopanu straciłem przez złe ustawienie niestety.



Zabieramy się za kromopan - na 200g tego cuda leje 500ml wody. ...
7312 13

[MK6] Jak zdjąć pokrywę kierownicy ?


Witam.

Może moje pytanie jest trywialne, ale mam problem ze ściągnięciem pokrywy kierownicy. Nie widzę tam żadnych śrub więc domyślam się, że jakieś zatrzaski. Ale ciągnę i tylko słyszę że plastik trzeszczy ale trzyma mocno, więc może robię coś źle? Oglądnąłem zdjęcia z wymiany ale nie widać tam żadnych zatrzasków. Więc może jakiś zdolny mechanik przykleił pokrywę na stałe?jakiś myk znacie?
7306 7

[MK5] Buczenie / drżenie przy dobijaniu na nierównościach


Witam Wszystkich.
Może ktoś pomoże mi w nowozakupionej fieście 1.8td z 2000 roku. Mam taki problem że strasznie buczy-drży jak sie jedzie autem przy dobijaniu, nawet lekkim, jest to odgłos jakby obcierajacej opony ale to nie to, z moich obserwacji to jakby coś w napedzie, dodam że jest to jak jade na jakims biegu, na luzie jak sie jedzie to tez ale jak go wkrece na obroty, na samym luzie nie buczy.
7267 9

[MK6] Demontaż lampy kabinowej


Witam!
Nie wiem jak zdjąć lampę kabinową w fordzie fiesta mk6 (2004r).Chcę dostać się do kabla antenowego umocowanego na dachu.Jak kupowałem fiestę gwint anteny był urwany i trzeba było robić nowy i kupić antenę.Mam obiekcje co do radia rds 4500, ponieważ słabo wyszukuje kanały radiowe.Czasem łatwiej jest je wyszukać manualnie niż automatycznie.Więc myślę sobie może kabel na górze jest źle umocowany czy może antena słaba?(oryginalnej nie miałem).[/b]
7252 7

[MK6] LPG do 1.25 Zetec


Cześć,
Ostatnio nosze sie z zamiarem założenia gazu do mojej fiestki bo jazda 2000km miesięcznie na benzynie jest mało opłacalna.
Ma ktoś może taki samochodzik na gazie?
ile spala gazu? są z nim jakiekolwiek problemy?
i jaki rodzaj instalacji?
Dziękuje z góry
Pozdrawiam
7231 2

[MK6] 1.25 + LPG


Witam Serdecznie,
Nie dawno stałem się posiadaczem Fiesty 1.25 z 2005 roku i myślę nad założeniem do niej instalacji gazowej. Niestety moja znajomość tej materii jest dość nikła ...
Na chwile obecną byłem u gazownika i ten poleca instalację Zenita z listwą Matrix plus lubryfikacja (koszt ok 2700zł) ewentualnie Landirenzo OMEGAS + lubryfikacja (koszt ok 3000zł). Czy warto zdecydować się na któreś z tych rozwiązań oraz czy ich wycena jest rozsądna ?
7228 2

[Ogólny] sportowy układ wydechowy na seryjnym końcowym


Witam,

mam zamiar na wiosnę/wczesne lato robić remap ale zanim to się stanie chcę przerobić układ wydechowy. Baza - Fiesta mk6 ST

czy ktoś próbował robić sportowy wydech z końcowym (komorowym) seryjnym a reszta na przelocie? Co o tym myślicie?

Nie chcę robić kompletu na bazie przelotu, po prostu jest za głośno. Nie chciałbym przerabiać też wydechu na głośniejszy no ale co moc to moc...

Wydech na tą chwilę jest seria + wycięty środkowy

Plan jest taki:

-kolektor Ebay 4-1 z plecionką, lub 4-2-1 (moment mógłby być większy) ale większość jest bez plecionki, a nie chcę robić tego 'na sztywno'
-zastąpienie kata rurą
-środkowy tłumik przelotowy
-końcowy seria

Nie zmieniałbym wydechu, ale zależy mi na zwiększeniu mocy.
Akurat tłumik końcowy najmniejszy ma wpływ ...
7210 7

[MK6] Centralny zamek + otwieranie klapy MK6


Witam,

Na samym początku chciałbym się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post na forum. Kupiliśmy z żoną Forda Fiestę z 2007 jako drugi samochód w rodzinie. Była to wersja VAN, którą już udało się przerobić na osobowy.

Teraz moje pytanie dotyczące centralnego zamka oraz otwierania klapy bagażnika z guzika.
Prace zrobione
Wymienone zostały wiązki drzwi + dołożone siłowniki (niestety z wersji angielskiej jak się okazało podczas montażu) + wymieniony zamek klapy + wiązka klapy+ wymienony GEM z końcówki Ax na Bx
Niestety centralny ani klapa nie działa, co więcej lampka wewnętrzna w tej chwili się nie wygasza. BEzpiecznik sprawdzony siedzi 20A . Mam prośbę o podpowiedź co może być przyczyną, że to nie gra. Czy trzeba jakoś uaktywnić centralny lub GEM ? Czy posiada ktoś jakiś chemat centralnego zamka ?
7171 4

[MK6] Wibracje/drgania samochodu na luzie


fiesta mk6 z 2002 roku; 1.4 tdci
Witam, wczoraj stałem na poboczu, ręczny zaciągnięty silnik pracował na luzie a po niedułgim czasie cały samochód wpadł w drgania, zaczęło szarpać samochodem dość odczuwalnie :/
czy to oznaka że koło dwumasowe do wymiany czy może coś innego?
6949 2

[MK6] halogeny przód


hej
jaka jest średnica halogenu w przednim zderzaku bo sie zastanawiam
czy dałoby się zamiast oryginalnych halogenów wstawić do jazdy dziennej takie coś do jazdy dziennej w oryginalną zaślepkę
6928 7


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.