Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk6
Tematy oznaczone jako mk6
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] czujnik temperatury silnika


Witam mam pewien problem poszukuje lokalizacji czujnika temperatury silnika ale nie tego ktory wyswietla temp na wyswietlaczu wewnatrz samochodu tylko o ten ktory jest odpowiedzialny za dobor odpowiedniej mieszanki paliwa w zaleznosci o temperatury silnika. czytalem kilka dni temu iz jego uszkodzenie moze byc przyczyna tego ze przy nizszych temperaturach po zapaleniu auta nie utrzymuje ono odpowiednich obrotow na biegu jalowym i gasnie bez dodania gazu. prosze o pomoc w zlokalizowaniu tehgo czujnika moze jakas fotka albo opis. niestety do fiesty jest malo manuali a jak sa to wiekszosc dotyczy silnikow wysokopreznych. z gory dzieki za pomoc.
6922 5

[MK6] Zanik mocy po czym nie chce palic .... 1.4 TDCI


Witam

ostanio z moja fiescinką dzieje się coś nie tak a mianowicie autko odpala normalnie ale podczas jazdy da sie odczuć brak mocy po do daniu gazu autko nie chce przyśpieszać i nie słychać wtedy charakterystycznego "klekotania" no ale jedzie po tym po zgaszeniu i postoju auto nie chce odpalić zachowuje sie tak jak by nie dostawało paliwa kręci ale nie chce złapać a jak złapie to zaraz gaśnie po kilku kilkunastu próbach auto odpala wtedy jeździ juz normalnie jak narazie problem miałem 2 razy
czy ktoś ma pomysł gdzie zacząć szukać ??
6808 4

[MK6] Instrukcja jak odblokować komputer pokładowy


http://www.youtube.com/watch?v=aD7iYIPobvg
6808 2

[MK6] Drgania przy wyższych prędkościach i pod obciążeniem


Po wymianie kół z zimowych 14" na na letnie 195/50R15 odczuwam drgania tak około 110 km/h wzwyż oraz na 5-tym biegu przy dużym obciążeniu (podjazd pod górkę na ekspresówce).

Z początku myślałem że to wyważenie. 2 razy wyważałem koła, zamieniałem je też z tyłu na przód, ale efektu to nie odnosi. Ustaliłem tylko że przy prędkości 110 (najwyraźniej odczuwalne drgania) nie ustają one nawet przy całkowitym odjęciu gazu - dopiero po chwili gdy prędkość spada.

Czy ktoś z was miał podobne objawy?

Znajomy sugeruje, że może dwumasa ma już dosyć, ale ja wcześniej z dieslami do czynienia nie miałem więc nie mam nawet za bardzo pojęcia jak to sprawdzić.

Macie jakieś pomysły?
6805 8

[MK6] Alarm - jak wyłączyć sygnał a włączyć kierunki


Witam, jestem tu NOWY - ma Fiestę mk6 od 2 dni ;)

Pytanie i prośba o pomoc (nie doszukałem się podobnego wątka).
W czym rzecz: gdy zamykam dzwi pilotem załaąza się alarm - włącza się syrena i wyje około 3 sekund (jako że mieszkam w bloku, tą sąsiedzi mi zwrócili uwagę).
Chciałbym ten sygnał wyłączyć i ustawić tak aby mrugały awaryjne.

Gdy otwieram auto, mrugają tylko awaryjne, stąd ten pomysł.

Czy da to się zrobić we własnym zakresie czy potrzebna jest pomoc fachowca (ile to może kosztować?).

Nie mam alarmu w kluczyku tylko w osobnym "wisiorku" ;).

Z góry dziekuję
6784 6

[MK4] Dobór akumulatora - 1.4 TDCi


witam kolegów,

na forum nie mogłem znaleźć odpowiedzi więc pytam. jakiej firmy akumulator polecacie do fofi 1.4 tdci, bo przyszly nocne przymrozki i rano proboje zapalic i lekko próbuje kręcic i siada - za trzecim razem odpalił. samochód z 2004 z oryginalnym akumulatorem to chyba wymiana będzie konieczna. wiem, że musi mieć 60 Ah, ale co wybrać centre, vartę, boscha i czy pasują pod ten uchwyt co jest w mk6.

z góry dzięki za odp.
6724 2

[MK6] Okablowanie w miejscu radia


Witam,

Proszę o informację. Zamieszczam zdjęcie z okablowaniem w miejscu radia w mojej Fieście : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d401b512f2c0133.html końcówki obok siebie brązowa i szara wiem gdzie podłączyć oraz kabel antenowy z ISO, ale proszę o informację gdzie wykorzystuje się kable z niebieską wtyczką oraz duża szara wtykiem z bezpiecznikami oraz ten z malutka końcówką. Dziękuje za odpowiedź.

Nie można zapisać tagu, żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi??
6604 9

[MK6] Spuszczenie płynu chłodniczego i identyfikacja wycieku


Witam,
chciałem dzisiaj wymienić płyn chłodniczy w aucie.. i napotkałem problem w odnalezieniu korka spustowego.. możecie mi pomóc i go wskazać?

Czy to przypadkiem to ustrojstwo
KOREK?

Jeśli to to to jak to odkrecić, ni cholery śrubokręt nie wchodzi, rura przeszkadza jak może żeby się dostać do tego..

dzięki za helpa
6475 9

[MK6] Co powinno być w tym miejscu ?


No właśnie, co powinno być w miejscu tej zaślepki oczywiscie chyba w bogatszych wersjach pytam z ciekawośći dodam ze dochodzi do niej kostka a wniej dwa kabelki??

6463 10

[MK6] Problem z klimatyzacją


Witam,
Jestem nowym, bardzo nowym (od wczoraj) użytkownikiem Fiesty mk6 rok 2002, silnik 1.4TDCi.
Wczoraj przy zakupie podczas sprawdzania klimatyzacji (automatyczna/klimatronic) pojawił się taki problem, mianowicie na początku, po uruchomieniu silnika, klima działała prawidłowo, jednak w miarę jak silnik się rozgrzewał klima dziłała tylko do pewnych (około 1/3 max) obrotów nawiewu, jeśli wziąłem nawiem na mocniejszy przestawało całkowicie dmuchać, podobnie jak wcisnąłem AUTO, zaś obieg przełączał się na wewnętrzny. Tak działo się na postoju, jak ruszyliśmy się przechechać to po paru minutkach klima zaczęłą działać na pełnych obrotach tj. prawidłowo.
W związku z tym mam pytanko, czy są jakieś zabazpieczenia czy coś innego czy po prostu coś szwankuje. Proszę o poważne i możliwie szybkie odpowiedzi, dziś jeszcze mogą tą Fiestę zwrócić
Pozdrawiam

:: Proszę pamiętać o tagowaniu tematów
- trzeci ::
6463 6

[MK6] Wyciek oleju z przewodu przy silniku 1.4tdci


Mam pytanie czy w Waszych fiestach mk6 1.4 TDCI poci się przewód zaznaczony na zdjęciu. Nawet nie wiem jak ten przewodzik się nazywa.
Fiesta ma symboliczny przebieg 33 tys km.

Jest sens coś z tym robić?

6451 1

[MK6] Często zapala się kontrolka temperatury wody


Chciałem przywitać wszystkich użytkowników Fiesty na tym forum jako że jestem nowy :greenpeace: .
Od razu przejdę do rzeczy. Niedawno stałem się posiadaczem Fiesty mk6 rocznik 2002. Bardzo często zupełnie bez powodu zapala się kontrolka informujaca o zagotowaniu wody w chłodnicy, komputer szaleje pokazując maksymalną temperaturę i dzieje się tak jakis czas. Wiem też ze zanim samochód stał się moja własnością również się tak zdarzało więc nie jest to nowa dolegliwość tego Forda.
Jakieś sugestie co może być tego przyczyną ?
6403 4

[MK6] Nawiew ustawiony na szybę dmucha też na nogi


Witam,
Ostatnia deszczowa pogoda zmusiła mnie do intensywnego używania nawiewu. Do tej pory nie przekraczałem 2 biegu nawiewu więc problem był niezauważalny. Do rzeczy!
Kiedy nawiew ustawiony jest na szybę to i tak dmucha trochę po nogach oraz wylatuje z otworów wentylacyjnych. Przestawienie tak żeby wiało tylko z otworów wentylacyjnych niczego nie zmienia. Ustawienie obiegu zamkniętego zwiększa jedynie siłę wiania. Zanim rozbiorę kabinę na cząstki pierwsze to chciałem się zapytać czy taka charakterystyka nawiewu w fieście 6 to standard? W poprzedniej MK 3 było prościej! Jak ma wiać na szybę to wieje na szybę!

Dzięki z góry za porady!
P.S. Instrukcja nic nie mówi na temat takiego pro
6370 8

[MK6] Problem z katalizatorem albo sondą


Już 4 raz zaświeciła mi się kontrolka check engine ale mnie strzeliła ku** :głowąwmur: Błąd sprawdzony fejsem i programem PCMSCAN. Opis problemu nadal ten sam mianowicie błąd P0420 Opis:" Zdolność katalizatora do usuwania szkodliwych składników, tzw. współczynnik konwersji (blok cylindrów nr. 1) poniżej wymaganej wartości"

Auto przejechało 30km na 3 cylindrach zanim do warsztatu zajechałem. Później zaczęła się zaświecać kontrolka. 98 oktanów i gazowanie na czerwone pole nic nie dało. Auto pracuje normalnie zero spadku mocy, silnik pracuje równo nie krztusi się kompletnie nic.

A teraz najlepsze:

Serwis nr. 1 "FORD" twierdzi że katalizator do wymiany zaśpiewali.... 2000zł podziękowałem
Serwis nr. 2 z serwisem układów wydechowych stwierdził sonda lamba za katem do wymiany bo w 9 letnim aucie z przebiegiem 100000km katalizator nie może być już zapchany. Za sondę zaśpiewali 300zł tylko nie wiem czy oryginał.
...
6349 6

[MK6] Zapach sprzęgła, nierówne przyspieszanie


Witam. Dzisiaj wieczorem dałem fieście trochę w tyłek i pokręciłem ją do czerwonego pola na 2 i 3 biegu. Poczułem delikatnie smród sprzęgła(chyba). Czy to znaczy, że sprzęgło pada czy to normalne przy gwałtownym wciśnięciu gazu? Druga rzecz jaką zaobserwowałem to to że auto "skakło" przy 4 i 5 tysiącach obrotów na 2 biegu. Uczucie podobne do przeskakujących pedałów w rowerze! Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem!
Dzięki!
Fiesta 1.6 16V 2006 rok 3D!
6253 6

[MK6] Problem ze swiatlami mijania


Czesc,
to pierwszy moj post na tym forum wiec witam wszystkich. Od razu zaznacze, ze nieco przegladalem ten dzial w poszukiwaniu podobnej przypadlosci i niestety nie znalazlem.

Moj problem polega na tym, ze prawe swiatlo mijania/drogowe mi nie dziala.
Wymienilem zarowke - nie pomoglo. Jak sie okazalo to byl bezpiecznik. Wymienilem i podczas wlaczenia zaplonu ladnie slychac jak sie spalil kolejny. Potem jeszcze jeden sie spalil ;] Trzeciego nie wkladalem :D
Przyczyna moze byc jakies zwarcie po drodze lub za duze natezenie. Co robic w takiej sytuacji? Zastanawialem sie czy po podlaczeniu miernika i zbadaniu natezenia nie rozwalilbym sobie czegos innego - wszakze przy pomiarze natezenia miernik dazy do tego aby nie utrudniac przeplywu pradu. A jak wiadomo bezpiecznik jest od tego by sie spalil od czasu do czasu gdy to konieczne. Czy sa miejsca gdzie mozna zajrzec w kable czy cos sie nie ...
6211 8

[MK6] Coś skrzypi za prawym reflektorem


Witam

Proszę o radę w następującym problemie:

Moja żona posiada Fieste mk6 z 2008r.
Dzisiaj po zjechaniu wieczorkiem na bazę, zgłosiła "jakieś skrzypienie/czeszczenie w silniku".
Wprawdzie nie znam sie na silnikach, ale że dzisiaj jest dzień kobiet postanowiłem się sprawie przyglądnąć.
Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że rzeczony odgłos wydobywa sie nie tyle z silnika, co z okolic tyłu prawego reflektora, nawet przy wyłączonym silniku ale zawsze wtedy, kiedy włączy sie światła mijania.
To miejsce jest schowane pod zbiorniczkami, wiec nie wiec nie widać co się tam znajduje i co wydaje taki dźwięk.
Brzmi to jak zacierający sie wiatrak, padające łożysko... ale skąd wiatrak i łożysko w reflektorze????

Zapewne dla kogoś kto wie co tam sie mieści, to nie bedzie wielka zagadka, ale dla mnie jest.

Bardzo proszę o wskazówki, ...
6208 6

[MK6] ile płynu wchodzi do układu wspomagania ?


WItam ile płynu wchodzi do układu wspomagania do fiesty tdci 2006
6181 4

[MK6] układ chłodzenia, chłodnica


witam,

ja mam taki problem.. kupilem w maju autko lekko uderzone, 1.4 tdci 2007rok, chlodnice poszly, belka i to w sumie wszystko, chodzi o to ze powywalalem wszystkie czesci ktore byly niepotrzebne a teraz kompletuje auto, kupilem chlodnice pod ten silnik ale 2003 rok, niby to samo, inna wtyczka ale to nie problem, u gory po lewej stronie jest wyjscie na waz przelewowy ktory wraca do zbiorniczka z plynem ale w moim zbiorniczku nie ma wejscia na taki waz :) bylem w serwisie, po winie na schemacie chlodnice mam dobra i powinienem miec zbiorniczek z takim wejsciem lecz go nie posiadam, zbiorniczek jest raczej od nowosci, czyzbym mial inna chlodnice zamontowana niz powinna byc wg winu? w ogole to nie ma takich chlodnic, tzn nie znalazlem, zeby byla bez tego wyjscia na wezyk przelewowy, tzn sa ale otwory na weze maja po przekatnej a ja mam ...
6118 1

[MK6] Jakie ET alufelg oryginalnych?


wiecie moze jakie et maja felgi alumioniowe orginalne w mk6 ??
6109 3

[MK6] Co to za czujnik w TDCi?


Witam
Czy ktoś jest w stanie pomóc i określić co to jest za czujnik przy przewodach paliwowych?
Dotyczy fiesty TDCI.



Od razu napisze, że dużo szukałem w google, oraz FordEcat.
6037 2

[MK6] 1.4 TDCi - Cieknący przewód układu chłodniczego


Czesc Koledzy. Zawitalem tu do Was poniewaz nabylem swiadomie Fieste mk6 1,4TDCI z peknietym przewodem chlodniczym. Przewod ten znajduje sie za silnikiem, a przegroda-kabiną. Ponoc jest to element plastikowy i wystepuje w jednym kawalku (??)Chcialbym sie dowiedziec czy jakos mozna go naprawic, czy wogole warto to robic i kupic poprostu nowy, ew czy wystepuja zamienniki tej czesci? Jesli oryginal to moze ktos mi powie ile wyleci mi z kieszeni? Moze ktos moze to naprawic prosze okreslic koszty z materialem i wymiana. Czekam grzecznie na odpwiedzi. Gregoryjan-Warszawa. :luzik:
5974 3

[MK6] gdzie jest przerywacz kierunkowskazów


Jak w temacie...
Na zespolonym go niemam.
5950 2

[MK6] Problem z odpaleniem


Witam, jestem świeżo upieczonym kierowcą. Kupiłem sobie Fieste 1.3 z 2006 i mam problem tzn. Idę dzisiaj do garażu otwieram auto przyciskiem na kluczyku, wsiadam wkładam kluczyk do stacyjki , po chwili próbuje przekręcić kluczyk w stacyjce i słyszę jakby coś pstryknęło po czym wszystko zgasło jakby nie miał prądu, nie reaguje na wciskanie przycisków na kluczyku. Martwię się bo to moje pierwsze auto i nie wiem co zrobić. Pomoże mi ktoś?
5884 7

[MK6] Swiatła przeciwmgielne- montaż


Pytanie mam do znawców , moja Fiesta mk-6 nie została wyposażona w światła przeciwmgielne , ale są miejsca do zamontowania i pozycja na przełączniku. Czy jeśli dokupię takie reflektory to jest szansa ze w wiązce elektrycznej świateł zostały przewidziane wolne kable do podłączenia tych dodatkowych świateł , czyli po ludzku , zakładam reflektory przeciwmgielne znajduje przewody i podłączam i hula :luzik:

:: TAGI ::
5884 4

[MK6] 1.4. tdci - cisza po przekreceniu kluczyka


powiem tak w wigilię wieczorem w deszcze jechalem ze 100km. samochod stal na dworze, więc rano cały w lodzie, ale odpalil i ok. ale wieczorem chce jechać, a tu po przekręceniu kluczyka cisza, no to kolejna proba i cisza po 10 razach, klapa do góry, a że się za bardzo nie znam to pokukałem tu i owdzie i zapalil. kolejna noc stal w garazu. pozniej 250km - powrot ze swiat, rano mróz i ten sam problem, ale po otwarciu klapy i pokukaniu znow zapalil, po robocie wsiadam to samo, dziś to samo :głowąwmur: .

o co chodzi ktoś mi doradzi?jakiś filtr czy coś, poprzednie mrozy te duże palił od pierwszego razu.
5881 4

[MK6] Zapalniczka wywala bezpiecznik


Witam !!!
Wymieniłem bezpiecznik w mojej Fieście, bo był spalony, po czym wcisnąłem zapalniczkę
i nowy bezpiecznik spalił się momentalnie. Jaka mogłaby być tego przyczyna ??
Czy zapalniczka może być zepsuta i robić zwarcie ?? proszę o pomoc ;)
5878 5

[MK6] Jaki płyn do wspomagania dla 1,4TDCi


Witam,
jestem w trakcie wymiany pompy wspomagania i przewodu wspomagania jaki płyn polecacie wlać, czy płyn Orlenu jest dobry?
5812 3

[MK6] Światła gasną, spada z obrotów, "kopie prądem&quo


Witam wszystkich !
Ostanim czasy mam pewien problem , a dokladnie mowiac m.in podczas cofania , dojezdzania do skrzyzowania itp. auto strasznie spada z obrotow i przy okazji przygasaja swiatla , radio , wszelakie oswietlenie i pokazuje sie kontrolka akumlatora . A takze dodatkowo chyba jakies przebicie jest bo strasznie " kopią " drzwi kierowcy . Moje pytanie przedewszystkim dotyczy czego to moze byc wina ? Samochod to Fiesta [mk6] 2.0 .
Dziekuje z gory za odpowiedzi !
Pozdrawiam !
5782 7

[MK6] Szarpanie silnika na wolnych obrotach


Witam. Zakupiłem dzisiaj forda fiestę po lifcie z 2006r. Odpaliło na dotyk, miało zryw( silnik 1.4 tdci), byłem nawet pod wrażeniem. Ten samochód stał koło roku ponieważ kupiłem go od komornika, po około pół godzinie coś lekko jakby szarpnęło i strasznie rzuca silnikiem na wolnych obrotach( jak się je podwyższy to w miarę ok i bardzo muł jest). Sprawdziłem:
1) Odpinałem wtryski po kolei i tylko gorzej było
2) Alternator kręci się bez problemu
3) Tłumik drgań ok
4) Zero błędów na komputerze( podpinałem texe)
5) Odpalałem bez paska wielo rowkowego i to samo, bezpieczniki ok, przekaźniki ok,
6) filtr paliwa wymieniony, nie wiem czy jest gdzieś jeszcze jakiś odstojnik paliwa

Pali na dotyk, jechać się da ale bardzo rzuca silnikiem na wolnych, żadnych kontrolek nie wyrzuca.

Jedyne co zauważyłem to wolnoleżącą wtyczkę na kadłubie silnika dwupinową ...
5764 2

[MK6] Uszkodzona półoś


Własnie się dowiedziałem że mam do wymiany półoś, jak się dowiedziałem cenę oryginału to spadłem z krzesła, dlatego mam pytanie, czy są dostępne zamienniki, oraz czy przy zakupie używki półoś z 1.4 tdci będzie pasowała do 1.6 TDCI.
5761 6

[MK6] Złącze ciśnieniowe pompy wspomagania


Witam,
Ostatnio miałem problemy z pompą wspomagania i wymianą węża, dowiedziałem się także, iż przy wymianie pompy wspomagania powinno się wymieniać złącze ciśnieniowe pompy wspomagania rys:

Moje pytanie jak je wymienić, niby ładna nakrętka z tym, że starej w ogóle nie idzie ściągnąć, by móc nową zamontować.
5755 0

[MK6] Elektryczne lusterka


W mojej Fieście podczas składania lusterek bocznych jedno z nich zanim się złoży przez moment pulsuje. Może ktoś się orientuje czy da się to naprawić, a może trzeba wymienić cały element.

:: Na przyszłość proszę pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci ::
5746 4

[MK6] Czyszczenie przepływomierza? TDCI


Witam :hihihi: Czyścił już ktoś z was w swojej Fieścinie przepływomierz?? Gdzieś na jakimś innym forum wyczytałem że kupuje się jakiś spray i fuka się tam do środka czy coś? Myślicie że warto?
5692 1

[MK6] Klimatyzacja nie domaga..


Witam,
przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i włączonej klimatyzacji zdarzyło się 3 razy, że przy ciepłym silniku (wskazówka w połowie pola temperatury) i staniu w korku samochód gasł. I tak w kółko po paru sekundach od odpalenia gasł a na wyświetlaczu pojawiał się EAC fail. Jeśli samochód jechał na trasie wszystko było ok, gasł dopiero po rozgrzaniu się w korku od czasu, aż wskazówka znalazła się między O a R. Poza tym klimatyzacja rzadko się uruchamiała, a jak już się jej zachciało to słabo chłodziła. Wczoraj została nabita (było 375g, jest 650g), ale nadal nie chce się włączyć... Nie słychać załączania się sprzęgła sprężarki, wentylator startuje czasem i to tylko na jakieś 2-3 sekundy...

Bezpiecznik A/C sprawdzony - nie wiem czemu jest wsadzony 15 A, ale zamieniłem na chwilę na 10A i zero efektów.
Przeczytałem http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=49093 i pomierzyłem piny w kostce od czujnika ciśnienia klimatyzacji i ...
5683 6

[MK6] Problem z elektryką


Witam, mam taki proble, dziś podczas jazdy nagle zaczeły mi się świecić wszyskie kontrolki po kolei: abs, ręczny, silnik, wspomaganie. Po zgaszeniu auta ponownie nie udało sie go zapalić. Podładowałem akumulator o zapalił, niestety po przejchaniu kilkuset metrów znów to samo. Nie świeci się lampka akumulatora. Na mierniku pokazuje ok 12,7V. Czy można to w jakiś łatwy sposób zdiagnozować??
5614 2

[MK6] Wyciek spod uszczelki - 1.4TDCi


Prosze o porade, czym można zablokowac lekki wyciek na cieplym silniku z uszczelki zaznaczonej na zdjęciu. Czy taka uszczelka jest wymienna czy tylko w gre wchodzi silikon? Jaki przewidywalny koszt moze byc takiej naprawy, auto mam do kupienia z taka usterka wiec pytam na forum
5593 7

[MK6] Centralny zamek (nie otwiera tylnych drzwi)


Kiedy otwieram drzwi bez wzgledu na to czy z pilota czy kluczykiem tylne drzwi od strony kierowcy pozostaja zamkniete. Czy ktos mial juz z tym problem ? Da sie to zrobic bez koniecznosci przejazdzki do mechanika ? W tyh samych drzwiach tylnych od czasu do czasu opada szyba- ok. 1 cm (bez elektryki) Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam
5572 4

[MK6] Problem z komputerem


Witam,
odkąd zaczęła się zima mam pewien problem z komputerem. Po mroźnej nocy, kiedy temperatura spada do ok. -5 stopni i mniej komputer się tak jakby przemrażał i zeruje się, to znaczy kiedy go odpalam po takiej nocy to śr. prędkość się zeruje, oraz spalanie, na wstępie mi pokazuje spalanie 99.9l/100km. Oczywiście z każdym następnym przejechanym metrem spalanie spada.
Jak już go odpalę i przejadę tak, że silnik się zagrzeje, np. dojadę do szkoły, wtedy go gaszę, jeśli odpalę go zanim temperatura silnika spadnie do minimum to komputer pokazuje wszystko tak jak przed zgaszeniem. Natomiast jeśli odpalę go po szkole, kiedy wracam do domu to cały proces zerowania komputera wraca (zimny silnik). Czyli znowu mam tak jak po mroźnej nocy. Nie wiem co jest grane. W sumie za bardzo mi to nie przeszkadza, gdyż nie dzieje się nic niepokojącego z samochodem, jednak chcę się dowiedzieć czego to ...
5539 5

[MK6] ST - Proszkowe malowanie tylnych zacisków (problem)


Cześć wszystkim,

Chciałem pomalować zaciski metodą proszkową.
Czy ktoś malował tylne zaciski proszkowo?
Słyszałem że często tylne zaciski mają plastikową tuleję od hamulca ręcznego i ona by się w piecu wytopiła.
Zacisków nie mam przy sobie i nie mogę obadać tej sprawy.

Jeżeli ktoś miał styczność z takim przypadkiem to proszę o poradę.
-Czy plastik występuje wewnątrz zacisku?
-Czy da się to rozebrać?

Z góry dziękuję!
5539 3

[MK6] Rozszyfrowanie błedów


Witam,
ostatnio uruchomiłem sobie test zegarów? ( przycisk reset i przekrecenie kluczyka )...
wyszło pare błedów w fieście, jednakze nie moge znalesc za co sa one odpowiedzialne..
wyszlo E197, e199,e200 i D262?

Bede wdzieczny za pomoc..

Pozdrawiam

Znalazlem odpowiedniki, lecz jednakze moze ktos mi powiedziec jak je naprawic? Znac blad a wiedziec co jest jego powodem to dwie rozne rzeczy..
Dzieki za pomoc
E197 (U2197) Invalid data for vehicle speed (Invalid CAN message
E199 (U2199) Invalid data for engine coolant temperature (Invalid CAN message)
E200 (U2200) Invalid data for odometer (Invalid CAN message)
oraz D262 - jakis blad komputerka, problem z lacznoscia jak wyczytalem.. ale samochod pyrga i jezdzi normalnie..
Moze ktos wie jak wyeleminowac te bledy?

dzieki
5428 1

[MK6] awaria prędkościomierza


Witam wszystkich gorąco dziś dołączyłem do forum ponieważ mam problem ze swoim autkiem, a więc tak już od jakiegoś dłuższego czasu mam problem z prędkościomierzem nie wiem co jest przyczyną, podczas jazdy czasami nagle opada jadę np 50 km na h a on leży na dole jakbym stał w miejscu mało tego po przerzucaniu biegów na wyższe itp wrażenie jakby sprzęgło piszczało duże obroty itp..nawet była sytuacja że komputer zaczął wariować pojawiły się kreski na wyświetlaczu zapaliła się kontrolka awarii skrzyni biegów itp jak wciskałem na gaz to nawet nie charczał nic tak jakby ten pedał był nie potrzebny..powiedzcie proszę jaka przyczyna to może być co zrobić jak to sprawdzić, czekam na pomoc pozdr
5359 3

[MK6] Problemy z instalacją EAC FAIL wył. radia miganie kont


Witam!
W mojej fieście 2005 rok 1,4TDCI 3 drzwi pojawił się ostatnio problem najpierw zauważyłem drgające światła pozycyjne, później wyskoczył błąd EAC FAIL i za chwilę zniknął. Przy używaniu kierunkowskazów radio zostaje wyłączone/wyciszone na chwilę, gdy włączę awaryjne na desce miga kontrolka od ręcznego i nie tylko. Po wyłączeniu samochodu i załączeniu ponownie problem znika. Niestety ujawnia się od czasu do czasu w czasie jazdy słychać trzaski w głośnikach i wariuje deska przy włączeniu awaryjnych oraz radio jest wyciszane przy użyciu kierunkowskazów. Jak na razie to wszystkie objawy jakie zauważyłem.
Pierwsze o czym pomyślałem to zwarcie do masy lecz przeglądnąłem instalację (na tyle na ile mogłem) próbowałem wywołać zakłócenie ale mimo ruszania wszystkimi przewodami jakie tylko dostałem problem się nie pojawił.
Kolejna rzecz to to że na jesień w fieście był montowany hak i podpinana wiązka - kolejny słaby punkt, który sprawdziłem fakt faktem do ...
5356 5

[MK6] Demontaż nawiewu - kluczyk wewnątrz


Witam wszystkich. Syn mój jedyny- lat 1,5 - "światłość ze światłości" - w dniu wczorajszym wrzucił kluczyk do środkowego-pr. nawiewu - oczywiście po wyjęciu kratki tzw. czarna d...a- poleciał głębiej... jakieś pomysły od czego zacząć?
5347 3

[MK6] Rozbieranie tylnych drzwi - jak ?


Rozbieram tylne drzwii w mk6. Zdjąłem pierwszy plastik z drzwi. Pod nim znajduje się kolejny duży plastik na którym trzyma się (najprawdopodobniej) szyba, głośnik itp. Odkręciłem przy nim wszystkie śruby ale dalej coś trzyma... coś przy mechaniźmie podnoszenia szyby.
Chcę się dostać do siłownika centralki żeby go nasmarować.

jak ?
5332 4

[MK6] Lampka oświetlenia wnętrza


Witam!

Mam takie małe pytanko, kupiłem fiestkę mk6 z końca 2002 roku i wczoraj jak upychałem ją w nocy do garażu zobaczyłem coś dziwnego - mianowicie w lampie oświetlenia wnętrza oprócz światła głównego i tych bocznych do czytania po prawej i lewej są po 2 dziury, jedne z jakimiś czujnikami zasłoniętymi siatką a drugie emitują słabe pomarańczowe światło, cóż to za dziwo, wie ktoś może??? Przeleciałem instrukcję na szybko, niby na rysunku z opisem tej lampy są te dziury ale ani słowa do czego to ma być...

na rysunku zaznaczyłem o co mnie biega:

5302 6

[MK6] FIESTA MK6 DOKŁADKA I DYFUZOR


http://fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=76457&sid=662bfc1dd699c5610dd1b57a304f8f4e :)


Witam, czy wie ktoś może gdzie dostane taką dokładkę i dyfuzor i jaka byłaby cena tych rzeczy &#
5263 1

[MK6] Problem przy otwieraniu korka wlewu.


Witam! Podejrzewam że odpowietrzenie baku u mnie jest zatkane. Bardzo dużo siły muszę włożyć żeby odkręcić korek. A jak już się uda to słychać jak powietrze jest zasysane (syk). Obok wlewu widać że jest rurka odpowietrzenia. Jak można ją odetkać? Nie chcę niczego zniszczyć. Myślałem o jakimś miękkim drucie albo sprężonym powietrzu. Jakieś rady? Dzięki!
5188 7

[MK6] Jaki katalizator?


Witam.
Czy ktoś może podać numer katalogowy katalizatora do fiesty z rocznika 2004 pojemność 1,25 benzyna żebym mógł poszukać cen nr VIN WF0HXXGAJH4K56955 albo czy ten który znalazłem na stronie Intercars BOS099-339 jest dobry bo za nic nie mogę skumać czy pasuje w końcu czy nie bo takie wyświetla zastosowanie
Opcja wyposażenia: 1.25i
od roku prod.: 2002.10
do roku prod.: 2005.11
nie dla kodu silnika: FUJA
Kod silnika: FUJB
Opcja wyposażenia: 1.25i
od roku prod.: 2002.10
do roku prod.: 2005.11
Kod silnika: ZH12
nie wiem jaki ja mam kod silnika
Pozdrawiam
5179 7

[MK6] kopcenie, brak mocy, duże spalanie- źle ustawiony rozr


Wczoraj na hamowni sprawdziłem auto- tragedia. Mniej mocy i momentu niż przy poprzednim teście. Do tego kopci jakbym tam koty palił conajmniej, pali jak smok...
Oprócz tego że muszę zmienić podkładki pod wtryskami to czy powinienem zainteresować się także ustawieniem rozrządu??? Jak łatwo i szybko sprawdzić kąty wtrysków?
5113 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.