Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk6
Tematy oznaczone jako mk6
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

MK6 1.25 16V jak się zbiera 60-120km ?


Witam, na wstępie przywitam się po długim okresie nieobecności :) Posiadałem kiedyś Fiestkę MK3 1.3, potem była XR2i 1.8 16V (którą wspominam z łezką w oku...) jednak w mojej rodzinie od 2003 roku jeździ także mk6 1.25 16V Duratec - do rzeczy, wczoraj miałem okazję zrobić dłuższą trasę tym autem i wydaje mi się, że jest zamulone. Mogę prosić posiadaczy o podanie czasów ile zajmuje rozpędzenie się tego auta od 60 do 120 na 4 biegu ? To chyba będzie dobry test porównawczy. Dodam, że autko dostaje jakby czkawki delikatniej przy około 2- 2.5k obr na 3 i 4 biegu. Zdaję sobie sprawę, że w 16V zaczyna się coś dziać koło 4 tys obr no ale kiedyś chyba autko miało większego kopa. Teraz nawet po przekroczeniu 4 tys na 2 czy 3 biegu nic sie nie dzieje - auto powoli się zbiera. Przebieg orginalny 45000km
3220 1

[MK6] oszalały obroty rosną na luzie do 4100.


Pomocy kupiłem fieste mk6 2007r 1,3 po przejechaniu 200km zaczoł mi wariować silnik sam przyspiesza na biegach a na luzie wkręca sie na wysokie obroty około 4100 i staje tam po przygazowaniu spadają w dół i znowu rosna. niemam pojecia co to może być pomoc
3133 2

[MK6] Problem z klimatyzacją i drgania auta


Witam..
mam dwa pewne objawy mojego ferrari;)
otoz wyczuwam drgania auta...przy biegu jalowym to czuje, przy jezdzie moze i tez, ale mniej, kij wie, bo kto wie czy to od asfaltu czy nie:) ale mozemy przyjac ze przy jezdzie lekko tez.:)

i mam problem z klimka.. odpallilem klime, podnioslem maske i zauwazylem ze klima zalacza sie, chlodnica szybciej sie kreci i przestaje, sytuacja pdoobna jak ktos chce odpalic zabrudzona plyte CD, odpala laser i przestaje i znow probuje i znow nie kreci.. i znow zalacza i znow wylacza:)

jakies male pomysly?:)
dzieki za info
2980 1

[MK6] Wymiana głośników 2500


Posiadam w swojej fieście mk6 (przed liftem) radio typu 2500 (te z kaseciakiem). Posiadam oryginalne głośniki i chciałbym się dowiedzieć czy ich wymiana ma jakiś sens? Czy da to jakiś sensowny efekt? Może ktoś już wymieniał i się podzieli opinią? Ewentualnie jakie głośniki polecacie?
2851 3

[MK6] problem ze sprzęgłem ?


witam,

sprawdzałem w necie nic nie znalazłem, więc pytam:

co to może być , że podczas puszczania sprzęgła (w połowie ) z 3 na 4, z 4 na 5 przy obrotach 1500-2200 słychać takie głuche puknięcie, jeżdżę tak już jakiś, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać na niskich biegach (1 i 2) tego nie ma. co za cholera może być? czy może to normalne w ff?

pozdrawiam
pm
2758 0

PAS PRZEDNI MK6 - Czy będzie pasował w wersji po lifcie?


Witam,

proszę o pomoc. Czy pas przedni z Fiesty mk6 z wersji przed liftem będzie pasował do wersji po lifcie?

z góry dziękuję za pomoc.

W
2539 1

[MK6] Przerwany przewód do tylengo spryskiwacza


Jako że jest to mój pierwszy post na tym Forum, chciałbym na wstępie serdecznie przywitać i pozdrowić wszystkich aktywnych użytkowników.

A teraz przejdę do sedna. Jakiś czas po zakupie mojej Fiesty (+/- jeden dzień :) ) okazało się, że spryskiwacz tylnej szyby nie działa. Pompka pracuje, ale płyn nie dociera do spryskiwacza. Krótkie śledztwo wykazało, że przewód jest przerwany w odległości ok. 50-60cm od pompki. Niestety, nigdzie nie widzę drugiego końca przerwanego przewodu. Zatem moje pytanie brzmi: gdzie go szukać? Czy wie ktoś którędy biegnie przewód płynu do spryskiwacza tylnej szyby? I co ewentualnie trzeba zdemontować aby wymienić cały przewód na nowy?

Bardzo proszę o pomoc.
2512 1

[MK6] Jak się nazywa ta część?


Witam. Czy ta część na której jest korek wlewu oleju (wskazywana na obrazku wskaźnikiem poziomu oleju) nazywa się pokrywą zaworów? Silnik 1,3.

2419 2

[MK6] Jak zdemontować zapalniczkę


Witam, tak jak w temacie, proszę o podpowiedź, jak wymienic zapalniczke w moim aucie ?
2026 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.