Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk7
Tematy oznaczone jako mk7
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

FAQ - żarówki w Fiestach


Jako że non-stop pojawiają się pytania, jakie żarówki tu, jakie tam i owam w Fieście takiej lub owakiej, pomyślałem, że warto byłoby stworzyć temat z wyszczególnieniem jakie - gdzie i podwiesić go dla potomności...

MK1
Reflektory przód - H4 lub R2 40/45W i R5W
Kierunki przód - P21W symetryczne
tylne lampy - P21W symetryczne i P21/5W
Rejestracja - T4W (metalowy zderzak)
Oświetlenie kabiny - ?
Oświetlenie bagażnika - ?

MK2
Reflektory przód - H4 i W5W
Kierunki przód - P21W symetryczne
Tylne lampy - P21W symetryczne i P21/5W
Rejestracja - ?
Oświetlenie kabiny - ?
Oświetlenie bagażnika - ?

MK3
Reflektory przód - H4 i W5W, XR2i p/mgłowe i drogowe H3, Futura p/mgłowe H3
Kierunki przód - P21W symetryczne
Kierunki bok - W5W
Tylne lampy ...
149626 99

[MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA


Zauważyłem, że w mojej Fieście nie działa przycisk otwierania klapy. Nowy przycisk kosztuje jakieś 200zł a używany na allegro 50 - 100 zł i w dodatku nie wiadomo w jakim jest stanie.
Dlatego warto zastanowić się nad naprawą. Przed naprawą należy sprawdzić czy bezpieczniki są ok. U mnie działało otwieranie z kluczyka, bezpieczniki były dobre a przyciskiem nie szło otworzyć bagażnika. Stąd diagnoza że to przycisk :)

Oprócz podstawowych narzędzi, dużej cierpliwości do małych części i chwili wolnego czasu nic więcej nie potrzeba.

Najprawdopodobniej nie będzie trzeba wymieniać mikrowłącznika tylko go wyczyścić.
Jeśli konieczna będzie wymiana to najlepiej wziąć stary na wzór i zakupić w sklepie elektronicznym.
Klapa bez przełącznika będzie się normalnie zamykać, także można bez niego jeździć.

Narzędzia:
- klucz nasadowy "10"
- śrubokręt krzyżakowy
- malutki śrubokręt płaski
...
148627 21

BIAŁA MAŹ POD KORKIEM WLEWU OLEJU - MLEKO, MAJONEZ


Przed chwilą wziąłem Tatę, by sprawdził kilka rzeczy pod maską i otworzył korek wlewu oleju, po czym naszym oczom ukazała się jakaś dziwna biała maź zarówno na korku jak i wewnątrz wlewu(na tych ściankach wokół).
"Co to za syf?! Jaki Ty olej lejesz?!" - spytał.
Ja na to, że Mobil1 multigrade 15W40, taki jak poprzedni właściciel.
"Nie wiem, tak być nie może, coś się dzieje..." dodał.
No i właśnie, jak problem, to pierwsze co odpalam to FiestaKlubPolska.pl z nadzieją, że cosik pomożecie :) Czy to coś poważnego? Czy może jednak normalne zjawisko wskutek czegoś tam...? Czekam na Wasze opinie :piwkowanie:
PS. I taki mały OT...Czy jeśli Fiestka bierze mi oleju około 0.3l/1000km, to jest konieczna wymiana oleju np. co te 15.000km powiedzmy, skoro i tak go ubywa i muszę dolewać? :) PZDR
82795 75

[Mk4] Czyszczenie przepływomierza - poradnik


Witajcie!

Od kilku tygodni zauważyłem w moim aucie straszny spadek mocy. Auto na poszczególnych biegach osiągało maksymalne prędkości:

1- 30kmh
2- 60kmh
3- 80kmh
4- 100kmh
5- 140kmh

Podczas przyśpieszania gdy obroty wchodziły powyżej 3tyś obrotów na minutę silnik się dławił i przestawał przyśpieszać. Po postach przeczytanych na forum wywnioskowałem, że popsuł się przepływomierz. Pojechałem więc do sklepu w celu zakupu nowego - oczywiście nie kupiłem bo nie dam za część z ASO 800zł czy chociażby 360zł za marnej jakości podróbkę, którą jak to sam Pan sprzedawca nazwał - najlepiej założyć i sprzedać auto póki auto działa.

Postanowiłem naprawić przepływomierz osobiście, chociaż nasłuchałem się od znajomych, że i tak nic nie wskóram.

Materiały potrzebne do naprawy:

benzyna ekstrakcyjna - 5zł
Klucz Torx T-20 ( kupiłem komplet ...
82429 41

[MK7] Instalacja gazowa


Witajcie jako nowy potencjalny właściciel Fiesty z 2009r 1,2 82 km mam pytanie czy to będzie pracować (dobrze) na gazie czy ktoś ma takie cudo lub widział jak to działa i na jakiej instalacji? Będę wdzięczny za odpowiedź. Uprzedzam pytania po co mi gaz 80000km rocznie i dobra cena na auto :-P
79054 43

Akumulatory


Jako że szlag trafił mój akumulator postanowiłem poszukać coś o akumulatorkach - może komuś się przyda :)

:: KUPUJEMY AKUMULATOR ::

:: O dobór akumulatora pytamy tutaj: KLIK
::

Każdy kierowca, raz na jakiś czas, staje przed koniecznością zakupu nowego akumulatora. Dylemat polega na wyborze marki i parametrów oraz na wyborze miejsca zakupu tego urządzenia.

Jeszcze parę lat temu, kierowca stojący przed koniecznością zakupu kupował akumulator, patrząc jedynie na prawidłowość zastosowania. Dostępne były akumulatory uruchomione, suchoładowane i wykonane z surowej płyty przeznaczonej do formacji blokowej, które często kupowano na zapas. Do czasu ich zamontowania w pojeździe, akumulatory traciły ładunek, gwarancję i parametry eksploatacyjne. Dziś sytuacja wygląda inaczej. Akumulator kupuje się w dniu, w którym stary odmówił posłuszeństwa.


W sprzedaży znajdują się głównie akumulatory w formie uruchomionej. Przy kupnie, kierowcy koncentrują się na ...
79000 20

[Ogólny] FAQ - trochę o świecach i kablach WN


Jako że na dniach zmuszony jestem kupić świece do mej padaki, postanowiłem zrobić coś w rodzaju poradnika. Generalnie posiadam samochód od kilku lat i troche świeczek przwinęło sie przez moje łapki. O Briskach nie ma co gadać - sama świeca nie ma w sobie takiego pontecjału przyrostu mocy jak próbują to wcisnąć ludziom (za tajkie głupoty powinni zabijać na miejscu). Do Iskry nie mam zastrzeżeń. Champion mam mieszane uczucia. Bosh - owszem pod warunkiem o ile nie jest wyprodukowany w Polsce i przeznaczony na nasz rynek. Świece Beru - hmmm nie miałem z nimi do czynienia. Ze świec marki NGK jestem najbardziej zadowolny - oferują najlepszą moim zdaniem jakość do ceny.

Rozkodowanie świec NGK:

Wartość cieplna:

Zakres temp. pracy świec:

Tak powinna wyglądać dobra i sprawna świeca (bez względu na markę):


Materiały ...
78681 51

[MK7] Aktualizacja modułu BT/VC


Na tej stronie jest ostatnia dostępna aktualizacja oprogramowania modułu BT/VC.

Zainstalowałem, ale na razie nie zauważyłem żadnych zmian (nie wiem jaka była poprzednia wersja softu w moim module).

P.S. Trzeba wybrać pliki odpowiednie do wersji języka jaką obsługuje moduł.
Na penie pozostawić jedynie dwa pliki właściwe dla aktualnego języka modułu (określa je przedostatnia litera: A - angielski, B - niemiecki, C - francuski, D - hiszpański, E - włoski, F - portugalski, J - turecki). Wszystkie pozostałe pliki usunąć z pena.

Instrukcja aktualizacji (filmik w j. angielskim).
Wymiana/reset modułu BT/USB

Ostatnie zmiany:
::
Release: November 2012

The update to your Ford Bluetooth and multimedia module provides you with improvements in the following areas:

- Improved energy management in connection with USB and Bluetooth devices
[br ...
57832 35

[MK7] Wada fabryczna w skrzyni biegów.


Proszę wszystkie osoby właścicieli nowej fiesty mk7 o kontakt ze mną jesli odczuwają otarcia przy zmianie biegów w skrzyni lub maja problem z biegiem wstecznym,ford twierdził ze skrzynia musi się dotrzeć ,po 5 miesiącach "docierania" została uszkodzona ,a teraz ford umywa ręce od naprawy bo twierdzi ze to mechaniczne uszkodzenie.
54745 35

[MK7] pytanie odnośnie świateł mijania


Fiesta mk7 rocznik 2009 pytanie o zjawisko typu po odpaleniu silnika światła załączają się automatycznie (mijania świecą troszeczkę słabiej) jak przekręcę pokrętło z pozycji 0 na pozycję znaczek mijania nadal świecą o 10% mocniej

PYTANIE: rozumiem że światła mijania zapalają się automatycznie po odpaleniu silnika nawet w pozycji 0 i można tak jeżdzić zapominając o włączaniu i wyłączaniu świateł i jest to fabryczne ustawienie na nasz rynek gdzie jest obowiązek jazdy cały rok na światłach ??

bo chyba nie mam jakiegoś zwarcia w instalacji ?

czy to oznacz że na włączonym silniku nie da się wyłączyć światel mijania pokrętłem na 0 ciagle sie swieca, przekrecajac na postojowe logicznie się postojowe zaplają

tylko po co wtedy na pokrętle jest pozycja 0 od świateł ???? czy Wy tez tak fabrycznie macie ? jeżdzicie na światłach na tym 0 czy ...
48604 56

[MK7] Książka - Sam naprawiam swój samochód


Witajcie.
Czy jest ktoś w posiadaniu książki Haynes Ford Fiesta 2008 - 2011 Owners Manual?

Czy ma ktoś wersję PDF?
Jeśli nie to zrobię sobie prezent na święta :)
Pozdrawiam
44716 22

[MK7] Osłona dolna silnika


Witam, kupiłem żonie Fiestę i to najbogatszą wersja Titanium 1.4 z pakietem PlatiniumX, oglądając silnik zaskoczyło mnie iż najdroższa wersja i nie ma dolnej osłony silnika...
To kpina ze strony Forda, mam Civica, ojciec Fabię i dół ładnie zabudowany.
Czasem zastanawiam się czy oby w najbogatszej wersji nie ma jej w standardzie, mogli odkręcić, proszę o wypowiedzenie się posiadaczy wersji Titanium.
Na allegro widzę oryginalne osłony ale używane i latają od 200 do 230 zł, również zamienniki od 70 do 100 zł


Oryginalna używana
klik1 - zamiennik na wzór oryginalnego
klik2
ktoś pisał że z tymi podróbkami są problemy z montażem iż trzeba wiercić dziurki na brakujące otwory i mocowania oczywiście trzeba zdobyć w aso.

:: Montaż osłon wiąże się z następującymi korzyściami:

-utrzymaniem całej komory silnika w czystości
...
42208 62

[MK7] Tuning optyczny


Witam

od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem srebrnej fiesty mk7 '10. Autko jest niestety w dosc skromnej wersji wyposazeniowej Edge. Chcialbym nadac autku odrobine sportowego charakteru. I w tym miejscu kieruje pytanie do uzytkownikow forum : od czego zaczac? Jestem kompletnym laikiem w temacie tuningu optycznego wiec oczekuje wszelkich sugestii, pomyslow, przykladow itp. Dziekuje z gory i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow i milosnikow fiest
32419 41

[MK7] Dostęp do Menu Serwisowego


Witam,

Przedstawiam wam sekretne menu w mk7(tak naprawdę jest to coś w rodzaju menu do diagnostyki).




Aby włączyć należy:


1) Włożyć kluczyk do stacyjki (nie przekręcać),

2) Przyciśnij przycisk przy zegarach i po 3 sekundach przekręć kluczyk na drugą pozycję tak aby nie odpalił,

3) Na wyświetlaczu powinno pisać "test". Teraz możesz poruszać się po tym menu używając przycisku przy zegarach.

Spis zawartości menu:
a. Testuje wskaźniki, wychylając je do max
b. Zapala wszystkie linie wyświetlacza
c. Zapala wszystkie żarówki na desce rozdzielczej
d. Wyświetla wartość szesnastkową na poziomie ROM
e. Wyświetla wartości szesnastkowe poziomie EE
f. Pokazuje DTC (Diagnostic Trouble Code)
g. Cyfrowy prędkościomierz - mph
h. Cyfrowy prędkościomierz - kph
i. ??
...
30379 3

[MK7] komputer pokładowy w MK7


Ponieważ nie mam tego cacka w swoim aucie czy warto się skusić na montaż i ile to może kosztować? Jak w najprostszy sposób sprawdzić czy instalacja jest już przystosowana do zainstalowania komputera bo podobno niektóre modele tego auta mają właśnie taką instalację.
30277 35

[MK7] Strzałka informująca o zmianie biegu



Czy wszystkie fiesty mk7 to mają, u mnie się nie zapala, czy może trzeba to jakoś aktywować?
28306 32

[MK7] Żółta kontrolka silnika a filtr DPF


Witam!
Samochod wczoraj wrocil od mechanika, u ktorego go serwisowalem (powymienial filtry, oleje, wadliwy przeplywomierz) lecz zolta kontrolka silnika na desce rozdzielczej dalej sie pali. Pan mechanik poinformowal mnie, ze filtr czastek stalych musi byc poddany regeneracji. Do tego czasu kontrolka nie zniknie, poniewaz on sam nie mogl jej usunac. Moje pytanie brzmi: Czy jesli ta kontrolka juz sie swieci to da sie go jakos zregenerowac podczas jazdy, czy teraz pozostaje juz tylko wypalanie w serwisie? Jesli da sie go zregenerowac to jak to najlepiej zrobic i czy kontrolka sama zniknie?
23557 14

[MK7] Skrzynia biegow, wybieranie glosowe


Witam,
Posiadam Fieste mk7 z -09 (sprowadzona z Francji), ostatnio mam maly problem z wbijaniem 4 podczas jazdy..:/
W pewnym zakresie predkosci obrotowej nie moge wbic z 3 nad 4..:/ Wskakuje jak przeciagne go wyzej na obrotach lub jak je troche obnize. Nie zawsze tak sie dzieje, no ale zdarza sie.. Ogolnie nie ma zadnego zgrzytu, ani halasu, tak jakby sie po prostu cos blokowalo..:/ A no i dodam jeszcze, ze jak wciskam sprzeglo, chce wbic 4, nie da sie, nadal trzymam sprzeglo szybko wrzuce na 5 i odrazu na 4 (ciagle wcisniete sprzeglo) to wskakuje..:/ Z synchro cos nie tak?

Drugie pytanie (Widzialem podobny temat ale nikt w sumie nic konkretnego nie napisal)
Walczyl ktos moze juz z tym modulem do wybierania glosowego?
(Obecnie mam jezyk Francuski)
Dowiadywalem sie w ASO modul cos kolo 1100zl + robocizna razem 1500
Zastanwiam ...
23311 13

[MK7] Obsługa wycieraczek i spryskiwaczy


Cześć,

kilkanaście dni temu kupiłam Fiestę (2010r., 1,25, 60KM), poza kilkoma małymi pierdołami, z którymi jestem się w stanie pogodzić (np. otwierające się schowki, brak półki nad bagażnikiem, czy też zwracanie się do mnie po niemiecku) jedna rzecz wprost wyprowadza mnie z równowagi i skutecznie odbiera przyjemność z jazdy, mianowicie wycieraczki, a konkretniej spryskiwanie szyby.

Nie jestem w stanie spryskać żadnej szyby, w taki sposób, aby któraś z wycieraczek nie włączyła się na sucho. Jak spryskuję tylną szybę, to przednie wycieraczki się włączają, ale bez spryskiwacza. Jak chcę spryskać przednią szybę to na sucho uruchamia się tylna. Próba włączenia wszystkiego na raz (wycieraczek i spryskiwaczy) nie przyniosła spodziewanego skutku. I tu moje pytanie, czy wszystkie Fiesty tak mają? Czy muszę nauczyć się z tym żyć, czy da się coś z tym zrobić?

Przeczytałam instrukcje, szukałam informacji na forach, nic nie znalazłam. ...
21826 17

[MK7] Instrukcja demontażu konsoli środkowej


Witam,

Znalazłem instrukcję demontażu konsoli środkowej. Może się przyda komuś do wymiany radia/wyświetlacza/klimatyzacji.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j1eZvobdqvo[/youtube]
20173 2

[MK7] Parowanie kabiny


Witajcie.
Jestem tutaj nowy i niestety nie znam się aż tak bardzo na samochodach jak pewnie Wy. Kupiłem w maju Forda Fiestę '12. Teraz zaczęło mocno parować na szybach (od wczoraj). Czy to oznacza już wymianę filtra kabinowego? Czytałem o nim, ale nie mam dużo przejechane (3 tys. km). Czy klimatyzacja ustawiona na jakieś ciepło/zimno pomoże? Dzięki z góry za rady.
15607 26

[MK7] Elektyczne składanie lusterek, demontaż boczków -video


Jakby ktoś rozbierał drzwi w mk7 to proszę:

Instrukcja - video
15580 12

[MK7] 1.6 TDCi -Filtr paliwa, podgrzewany czy nie


posiadam fieste mk7 z najwyższej półki z silnikiem 1,6 tdci. czy ktoś się orientuje czy filtr paliwa jest podgrzewany w tej wersji? dzięki z góry

:: OMG, zapoznaj się kolego ze słownikiem albo chociaż autokorektą w Wordzie
- bidżej ::
15250 12

[MK7] Czasowe wycieraczki - nie działają


Witam. W mk7 mam problem z czasowym działaniem wycieraczek. Na wolnym i szybkim biegu działają bez problemu natomiast czasowe nie działa . Może ktos już miał taki przypadek
14968 19
13792 8

[MK7] Kilka pytań| olej | płyn chłodzący | rozrząd | 1.4 96K


Witam!

Stałem się posiadaczem Forda Fiesty i mam kilka pytań odnośnie kilku rzeczy eksploatacyjnych. Przebieg 89tyś , rok 2009.

Pytania:

1. Jaki lać olej ( fordowską formułę F 5W30 ?), wcześniej zalany olejem 5W30 nie wiem jakiej marki bo karteczka jest ledwo czytelna. Ile wchodzi oleju?

2. Jaki płyn chłodzący, aktualnie posiadam zalany czerwony i tyle mi wiadomo. Czy czerwony koncentrat od K2 Kuhler się nada? Ile kupić koncentratu?

3. Zamierzam wymienić kompletny rozrząd z pompą wody i paskiem alternatora. Czy wymiana rozrządu w 1.4 96KM jest kłopotliwa/ uciążliwa dla mechanika? Poczytałem trochę i z tego co widzę trzeba ściągnąć pokrywę zaworów aby zablokować wałki? Ewentualnie interesowałaby mnie cena rozrządu.


Olej zamierzam wymieniać co 10 tyś, cena fordowskiego oleju jest niska czy to dobry olej czy dorzucić do ...
12805 8

[MK7] Tempomat


W mojej Fiescie nie mam tempomatu i chciałbym go dołożyć.

Czy wystarczy dokupić taką kierownicę?


ew jakiś czujnik sprzęgła/hamulca, aktywować funkcję przez komputer i będzie działać?

Wysłałem pytanie do ASO Ford Rybnik:
:: Czy jest możliwość założenia tego sterowania u Was w serwisie? ::

Dostałem odpowiedź:
:: Przykro mi, ale nie wykonujemy tego typu modyfikacji. ::


Czy ktoś tutaj na forum posiada urządzenie którym można aktywować taką funkcję?
11947 14

[MK7] schemat elektryczny


Witam!

Czy ktoś z Was posiada może schemat połączeń elektrycznych w mk7?
Konkretnie chodzi mi o to, że chcę dodać do mojego auta oświetlenie wewnątrz, które miałoby zapalać się razem z zegarami po otwarciu auta centralnym zamkiem lub uruchomieniu zapłonu. Jestem zielony w temacie, bo nigdy nie robiłem w aucie takich rzeczy, więc jeśli ktoś przez to przechodził, bądź ma linki do tutoriali jak to zrobić, to będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
11749 6

[MK7] Instrukcja programowania automatyki szyb.


Instrukcja resetowania elektrycznych szyb.


Niekiedy gdy odłączy się akumulator szyby/szyba przestaję sama się opuszczać i podnosić.
Aby pozbyć się tego problemu należy:

1). Przekręć stacyjkę w drugą pozycję... albo najlepiej odpal samochód,
2). Naciśnij i przytrzymaj przycisk otwierania szyb tak aby szyba się opuściła na sam dół,
3). Jak tylko się opuści zwolnij przycisk i naciśnij go (tak jakbyś jeszcze opuszczał szybę) na 5 sekund,
4). Jak zwolnisz przycisk zacznij zamykać szybę. Jak się zamknie puść przycisk,
5). I na 5 sekund przytrzymaj przycisk(tak jakbyś zamykał szybę).


Automatyczne zamykanie i otwieranie zostanie zresetowane i będzie działać jak przed odpięciem akumulatora.
11026 2

[MK7] Klekot (zaworów ?) podczas ruszania


Witam, mam fieste mk7 1.4tdci (2008r).
Zauzważyłem, ze czasami przy ruszaniu, jak dodam mało gazu to silnik zaczyna tak dziwnie klekotać..znajomy mechanik powiedział mi, że to normalne dla tak małego silnika, że jak się dodaje mało gazu podczas ruszania, to zawory się odezwą.

Ale mimo wszystko chciałbym jeszcze Was zapytać o zdanie, co to może być, czy to szkodliwe ?

Pozdrawiam!
10615 11

[MK7] Brak ESP?


Przede wszystkim witam wszystkich na forum.
Jestem posiadaczem Forda Fiesty z 2009 roku, 1.6 TDCi w wersji wyposażenia Titanium (była kupiona w polskim salonie). Autko kupiłem niedawno i zastanawia mnie czy pojazd ma ESP.
W salonie jest informacja, że niby wszystkie mk7 ESP mają, sprzedawca także mówił, że ESP jest, ale gdy przekręcam kluczyk na zapłon, ikonka się nie zapala, choć w czasie testu kontrolek na zegarach się zapala. Nie miałem okazji sprawdzić w trakcie użytkowania, ponieważ drogi są raczej suche i nie chce niepotrzebnie przegiąć i się przekonać, że jednak nie ma. Na komputerze diagnostycznym nie ma żadnych błędów ze strony ABS, o ESP nic tam nie ma (sprawdzałem w niezależnym warsztacie). Chciałem sprawdzić w Fordzie, ale na dzień dobry zażyczyli sobie 315zł za podłączenie do komputera.
Z ciekawostek, pod maską nie mam bezpiecznika 20A na pozycji 28 (wg instrukcji).
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić ...
10336 8

[MK7] Problem z szarpaniem silnika oraz klimatyzacja.


Witam!
Otoz... Mialem juz wczesniej z tym problemy, lecz zostal on wyeliminowany (na jakies 2 tyg.) No wiec tak, sprowadzilem auto z Niemiec, Ford Fiesta, 2009 rocznik, 43tys km przejechane. Po jakims tysiacu samochod zaczal szwankowac. Pojechalismy na serwis, gosciu wyskoczyl z filtrem czastek stalych ale okazalo sie, ze nie mozna zaladowac oprogramowania do wypalania go, gdyz pojawilo sie pare innych bledow, ktore trzeba naprawic (jak olej, czujnik przeplywu powietrza itd, itd.) Zrezygnowalismy z uslugi serwisu z uwagi na ogromna cene (ok 3 tys!!!) i pojechalismy do naszego mechanika, ktory podpial samochod do komputera i sprawdzil wszystko. Powymienial olej, filtry, oprocz czujnika przeplywu powietrza wyzej wymienionego powietrza (okazalo sie, ze filtr czastek stalych wcale nie byl zapchany). No i czekamy na oryginalny filtr powietrza od Forda, auto do tego czasu normalnie jezdzilo, nie szarpalo etc. Dzisiaj zajechalismy na Orlen, zalalismy Verva ON no i... Bah... Znowu zaczal szarpac, pedal ...
10297 4

[MK7] Rodzaj bezpieczników


Fiesta mk7 z tego co mi wiadomo w kabinie za schowkiem są bezpieczniki jakiego typu ? midi czy mini (bo z wygladu wygladają podobnie) ?, czy w komorze silnika też są bezpieczniki typu mini czy midi ??

w instrukcji jest napisane że np ogrzewanie przedniej szyby bezpiecznik Prąd 60A

ale nawet na allegro nie ma tak duzych bezpieczników (jedynie płytkowe) ale jak są mini czy midi to przeciez nie wejdzie ?
9967 3

[MK7] Słabe hamulce


Witam,
miałem dzisiaj niepokojący objaw w mojej fieście. Dojeżdżałem powoli do skrzyżowania (jakieś 30 km/h) i zacząłem lekko hamować prze czerwonym światłem, ale hamulce nie zadziałały! Tak jakby włączył się ABS, bo czuć było pulsowanie. Nie hamowałem gwałtownie, a droga nie była śliska. Gdy ruszyłem i ujechałem kawałek hamulce już działały normalnie. Dobrze że jechałem wolno i nie stało się nic złego :|

Mam wrażenie, że słyszę od jakiegoś czasu taki ledwie słyszalny szum z prawej strony auta, tak jakby z koła, który pojawia się i znika. Zazwyczaj jak wchodzę w zakręt.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy?
9235 10

[MK7] Po wypadku, problemy z hamulcami


Witam,
Niedawno niestety wyskoczyla mi sarna, polamala troche rzeczy z przodu, wystrzelily poduszki. Oczywiscie udalo mi sie jeszcze auto odpalic i spokojnie dojechac do domu.
Powoli zamowilem czesci, powstawialem poduszki, nowy czujnik uderzeniowy itp. Wiem, ze jeszcze musze wymienic modul od sterowania poduszkami. Tyle, ze teraz pojawil sie kolejny problem....Po nacisnieciu hamulca blokuje wszystkie kola..:/
Zaznaczam, ze jak odpalilem auto po wystrzeleniu poduszek, to normalnie dojechalem do domu i nic sie nie dzialo, nic nie blokowalo..
Podczas jazdy zapala sie lampa silnika czerwona, oraz ta lampka przypominajaca kolko zebate z wkrzyknikiem na zolto, po zatrzymaniu, zgaszeniu i zapaleniu jeszcze raz znika, i dopiero po chwili przejechanej znow sie zapala..:/
Czy to moze miec jakis zwiazek z tym sterownikiem od poduszek?
W poniedzialek bede musial do dobrego warsztatu rzucic auto, niech podepna pod komputer, moze bledy jakies beda, to wtedy chyba najpredzej bedzie wiadomo co ...
8194 10

[MK7] Gdzie jest rozrusznik w 1.4l benzyna


Jak w temacie, nie mogę zlokalizować rozrusznika w silniku 1.4L Duratec 16V PFI.

Po przekręceniu kluczyka słychać tylko pyknięcie przekaźnika rozrusznika, a rozrusznik ani drgnie. Wygląda jakby rozrusznik nie dostawał napięcia.
8179 3

Bicie na kierownicy / ściąganie auta


Problem odczuwania na kierownicy drgań, które pojawiaja się w różnych okolicznościach, jest problemem złożonym.
Może mieć miejsce cały czas, przy określonych prędkościach, przy hamowaniu, auto może ściągać... Najczęściej spotykane usterki i kroki zaradcze:

Kierownica trzepie cały czas, niezależnie od prędkości

Możliwe przyczyny:
- skrzywiona felga
- rozlatująca się opona - "bąbel" z boku lub garb na czole bieżnika
- brak współosiowości koła i piasty
- słabo przykręcone koło

Usunięcie problemu:

Jeśli zamienisz przednie koła z tylnymi i problem ustanie to potwierdzisz kwestie uszkodzenia felgi lub opony. Sama kwestia ustalenia czy felga czy opona, polega na oględzinach wzrokowych - każde mechaniczne uszkodzenie obręczy felgi będzie widoczne, jedynie możesz nie zauważyć skrzywienia płaszczyzny mocowania do piasty względem obręczy. To da się ustalić albo na wyważarce w ...
7870 0

[MK7] Problem po wymianie przekaźnika.


Witam , jestem właścicielem forda fiesty 2009 1.6 tdci w wersji Titanium, jakiś czas temu miałem problem z nie wyłączającym się wiatrakiem chłodnicy , wujek google podpowiedział wymiane przekaźnika odpowiadającego za wiatrak ( 70A ). Problem znikł , jednak po włączeniu silnika od tamtego czasu pokazuje się komunikat " Awaria Silnika Serwis Natychmiast " i w obrębie obrotomierza pali się kontrolka koloru pomarańczowego przypominająca koło zębate, kupilem mini elm327 i sprawdziłem silnik programem Torque Pro , niestety nie wykazało żadnych błędów w ECU, test w sekretnym menu też nie pokazał błędu.. Ponadto nie mam dostępu do odczytów ośmiu sensorów poprzez Torque Pro. Mam dwa pytania, czy jest możliwość (inna) sprawdzenia czego dotyczy błąd, lub sposób wykasowania tego komunikatu, może po zresetowaniu błąd nie będzie się pojawiał :/ I drugie dlaczego nie mam dostępu do wszystkich danych poprzez adapter bluetooth ?
Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam
7771 2

[MK7] Rozpiska bezpieczników


Może się komuś przyda :-)

7726 5

[MK7] Zderzaki z wersji SPORT


Witam wszystkich,
Mam pytanie czy jeśli chciałbym usportowić swoją fiestę i założyć dokładki z wersji sport to powinienem kupić całe zderzaki? czy wystarczą same dokładki i dyfuzor?
Czy zderzaki z wersji zwykłej poza dolnymi elementami różnią się od tych od wersji SPORT?
z góry dziękuje :)
7306 4

[MK7] Demontaż deski rozdzielczej MK7


Witam serdecznie klubowiczów.Mam ogromną prośbę o instruktarz demontażu deski
rozdzielczej.Muszę cała zdemontować i wymienić na nową gdyż wystrzeliły airbagi.Pozdrawiam. Ford fiesta 2009 r.
7111 2

[MK7] Czy są głośniki w tym aucie ?


Panowie po zakupie używanego samochodu Fiesta mk7 i zapoznaniu się z innymi funkcjami przyszedł czas na zabawę radiem dla mnie wszystko OK ale żona siedzi z tyłu z dzieckiem i zmywa mi głowę że nie słyszy muzyki zdziwiony musiałem włącząć muzykę tak głośno że mi uszy puchną i po sprawdzeniu i nasłuchiwaniu zauważyłem że z tylnych drzwi nie dobiega muzyka ???

kratki w tylnych dziwach są do muzyki

z drzwi do słupka przebiega taka gumka jak na przewody

kładę się pod drzwi staram się dopatrzeć czy za kartką jest głośnik ale nic nie widać

przecież nie będę rozkręcał tapicerki aby sprawdzić czy głośnik zamontowano...

Czy ktoś jest w temacie Fiesty mk7 i głośników w tylnych dziwach ? czy one tam są ? czy były montowane za dopłata dodatkową ???

Czy coś ...
6778 4

[MK7] Fiesta MK7- Wyjście AUX, buczenie głośników.


Witam! Mam taki problem z moją Fiestą mk7 gdyż od pewnego czasu kiedy podłączyłem odtwarzacz mp3 kabelkiem jack do wejścia AUX, po każdej ponownej próbie podłączenia dowolnego odtwarzacza zaczynają buczeć mi wszystkie głośniki, dopiero kiedy zapalę, zgaszę auto i ponownie włączę radio wszystko wraca do normy. Co może być przyczyną i jak to naprawić???

Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam! :)
6070 6

[MK7] Gniazdo AUX nie działa


Cześć, niedawno nabyłem Fiestę z 2011 roku w wersji Trend. AUTKON nie posiada bluetooth ani USB, jednak dostępne jest gniazdo AUX (obok zapalniczki) i również jest taki przycisk na radiu. Niestety po podłączeniu urządzenia, dźwięk nie zaczyna lecieć (za to leci cały czas z telefonu). Myślałem że może jest to ślepe wejście ale jednak przy podłączaniu i odłączaniu urządzenia z głośników słychać trzaski.

Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?
5794 1

[MK7] Ekran z DVD/GPS/BT itd


Może ktoś używa czegoś w tym stylu? http://www.alibaba.com/product-gs/1125897883/Gobluee_Touch_Screen_car_gps_navigator.html

Działa przy tym wszystko, tzn sterowanie z kiery etc?

Jakieś wady?
5665 2

[MK7] Odprowadzenie wody z ukladu klimy.Gdzie szukać?


Nie mogę zlokalizować przewodu odprowadzajacego wodę z ukladu klimatyzacji.Prosze o podpowiedzi gdzie jest.Auto z silnikiem 1,6 Tdci.
pzdr
p.s.
5332 4

[MK7] Kontrolka poduszki powietrznej


Witam,
jestem posiadaczem powypadkowej fiesty mk7 Sport. Auto jest naprawione, zostały wymienione poduszki, pasy z napinaczami i mam pytania następujące:
-czy sensor musi być nowy czy może być programowany na nowo?
-gdzie znajduje się czujnik zderzeniowy przedni (jest jeden czy więcej) i czy wymienia się zawsze po wypadku go czy może jedynie w przypadku mechanicznego uszkodzenia???
Może zna ktoś magika od takich spraw z okolic trójmiasta to proszę o namiar.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy z przełożeniem kokpitu to chętnie służę pomocą.
Pozdrawiam
5248 1

[MK7] Problem ze światłami dziennymi.


Panowie i Panie muszę Was się poradzić posiadam nową fieste mk7 2009 w serwisie było ustawione że na pozycji 0 mam automatyczne światła dzienne czyli nie muszę bawić się w pamiętanie o światłach jak jeżdze po mieście cały czas ma ma na 0

ostatniego czasu zrobiłem z rodzinką wypad za miasto jako że jechałem dosyć daleko i chciałem widzieć konsolę podświetloną przełączyłem przełącznik świateł na mijania (przednie światła zapaliły się jakby mocniej oraz podświetliły się wszystkie gałki na konsoli)

mówię o fajanie....

aż tu nagle zonk co piąty samochód migał mi długimi światłamia, zgłupiałem co jest czy żarówka mi się przepaliła ale wszystko było OK (przęłączyłem na długie światła zapaliły się jeszcze mocniej reflektowy czyli na długich nie jade OK, wyłączyłem długie i jadę dalej normalnie na mijania) i znowu miganie

dopiero jak przełączyłem światła na pozycję 0 ...
5014 6

[MK7] Migająca dioda


Witam, jestem szczęsliwym posiadaczem Forda Fiesty z 2009 roku, auto mam od wczoraj ale zaciekawiła mnie jedna kontrolka/dioda która miga gdy silnik jest wyłączony, auto nie posiada alarmu.


zdjęcie z neta, dioda domalowana!

Z góry dzieki, szukałem ale nie spotkałem się z takim problemem na forum, w książeczce też nic o tym nie pisze.
4903 2

[MK7] Pali sie Check Engine


Witam wszystkich forumowiczów
Może mi ktoś pomoże? Otóż jadąc w ostatnia sobotę z stacji benzynowej zapaliła mi się kontrolka check engine , po jakimś czasie w ten sam dzień podczas jazdy zapaliła sie takze kontrolka od temperatury.Zgasiłem i odpaliłem silnik i zdziwko wszystko zgasło i było wszystko ok.Wczoraj znowu identyczna powtórka z rozrywki.I dzisiaj znowu wszystko ok.Czy może świrować jakiś czujnik , czy przyczyną tych błędów może być mróz , będę wdzięczny za pomoc
4777 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.