Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » oswietlenie
Tematy oznaczone jako oswietlenie
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] Brak świateł awaryjnych


witam mam taki problem otóż brak świateł awaryjnych po lewej stronie samochodu z przodu i z tyłu kierunkowzkazy są jeszcze jedno czym się rózni mk3 rocznik 1996 od mk4 ten sam rocznik
5923 3

[MK3] Brak prawego swiatla mijania i postojowego


Witam,

Przy wymianie zarowki swiatla postojowego przy okazji cos sie stalo z prawym swiatlem mijania- patrzac zza kierownicy. Dodam ze probowalem wymienic bezpiecznik i wlasnie wtedy skiepscilo sie to swiatlo ;-| Wiecie moze ktory bezpiecznik jest do swiatel mijania a ktory do swiatel postojowych?:)
5875 3

[MK6] Światła gasną, spada z obrotów, "kopie prądem&quo


Witam wszystkich !
Ostanim czasy mam pewien problem , a dokladnie mowiac m.in podczas cofania , dojezdzania do skrzyzowania itp. auto strasznie spada z obrotow i przy okazji przygasaja swiatla , radio , wszelakie oswietlenie i pokazuje sie kontrolka akumlatora . A takze dodatkowo chyba jakies przebicie jest bo strasznie " kopią " drzwi kierowcy . Moje pytanie przedewszystkim dotyczy czego to moze byc wina ? Samochod to Fiesta [MK6] 2.0 .
Dziekuje z gory za odpowiedzi !
Pozdrawiam !
5839 7

[MK3] Światła postojowe a mijania


Witam. Mam pytanie odnośnie świateł w mk3 a mianowicie kiedy przełączam postojowe na mijania palą się ciągle te same światła. Czy to normalne?
5773 6

[MK3] Padło podświetlenie deski


Witajcie,

z racji tego, że ostatnimi czasy jest całkiem jasno nie zwróciłem uwagi na to, że padło mi podświetlenie prędkościomierza.
Od razu zacząłem gmerać przy bezpiecznikach i szybko wykryłem sprawcę: bezpiecznik nr 6 (10A) odpowiedzialny za oświetlenie był przepalony.

Nie byłoby to nic dziwnego - ot, wymienić bezpiecznik i po krzyku - lecz po wymianie na odrobinę mocniejszy (15A) zaraz po przekręceniu kluczyka usłyszałem charakterystyczne 'pyk'. Po bezpieczniku.
Wpiąłem jeszcze 1 dla pewności - sprawa potoczyła się identycznie.

Nie wiem, czy to ma coś wspólnego - zamontowałem wcześniej nowe radyjko (około miesiąca temu) lecz wraz z radyjkiem działało podświetlenie. Żadnych nowych modyfikacji po grajku nie wprowadzałem...

Jakieś pomysły? Proszę o pomoc - jazda nocą, przy wszechobecnych radarach bez znajomości prędkości jest... trudne ;)
5626 3

[MK3] Montaż lamp z MK3.5


Ogólnie jestem zielony w temacie lamp i zdaje mi się ze mam lampy z mk3 montowane na srubie od góry i 2 srubach z plastikami do regulacji od dołu, tylko ze pogubiłem te plastiki na dole i całe latają. Mam okazje kupić lampy z fiesty mk3,5 ktore maja taki plastik do okola i chyba lepiej to bedzie trzymać, zastanawiam się czy mi one wogole wejda czy niebede musial nic ciąc/wiertac?
5398 9

[MK3] lampka oświetlenia kabiny


Witam.
Mam pytanie. Czy ktoś może zakładał inną niż oryginalna lampka do oświetlenia kabiny. Jesli tak to z jakiego samochodu będzie pasowała.
5353 5

[MK5] Reflektor elektryczny a manualny


Witam.
Ostatnio przy wymianie żarówki w mojej fiestce ułamał się zaczep ze starości, patrzę na allegro na ceny lamp, to najtańsze nowe są zamienniki ale manualne, teraz pytanie do Was: Czy można przełożyć silniczek od sterowania reflektorem do nowego, czy za dużo rzeźby i lepiej kupić nowy z silniczkiem? :)
5284 4

[MK3] Nie działający kierunkowskaz przy właczonych światłach


Witam. Posiadam fieste1.1 z 1993r i mam następujący problem: Gdy włączam światła mijania nie działa mi prawy kierunkowskaz i wycieraczki z przodu idą wolniej niż ślimak i się w końcu zatrzymują. gdy przełączę do swiateł pozycyjnych wszystko elegancko chodzi. tylko ze przecież nie będę cala zime jezdzic na swiatlach pozycyjnych,latem by jeszcze uszlo.
dodam ze mialem ten problem wczesniej(ale bardzo rzadko) gdy bywaly mrozniejsze wieczory ale wtedy zostawialem samochod na jakies 10 minut wlaczony i gdy osiagnal silnik temperature normalna wszystko wracalo do normy. natomiast teraz to nie pomaga. jezdzilem chyba dwie godziny i nic to nie dalo, gdy chcialem skrecic w prawo to musialem sie przelaczyc na swiatla pozycyjne zeby moc zasygnalizowac zmiane kierunku jazdy. w dodatku kontrolka od kierunkowskazow sie lekko swieci podczas jazdy na zielono,gdy puszczam kierunek w lewo to normalnie miga i daje normalne swiatlo kontrolka kierunkowskazu,natomiast w prawo nie daje zadnych znakow, zupelnie jakby ...
5137 4

[MK4] żarówki tablicy rejestracyjnej


Witam!

wie ktoś może jak wyglądają żarówki tablicy rejestracyjnej??? ponieważ w mojej fiescie nie ma żadnej wiec nie wiem jak ona wygląda, możne ktoś podesłać foto?
5113 3

[MK3] Problem ze światłami drogowymi


Witam ,z racji iż jestem nowym userem chciałbym się ze wszystkimi Przywitać !
Więc powracam do tematu ,problem tkwi w elektryce ponieważ gdy włączam światła krótkie to świecą dobrze a gdy włączam długie to świeci tylko lewe światło a prawie minimalnie (jak postojowe) Kolega twierdzi że za mocna jest prawa żarówka i to może powodować ten problem ,na przeglądzie powiedziano że nie powinno tak być ,bo mam pociągnięty kabel z lewego światła do prawego i to może także być problemem ,bawiłem się bezpiecznikami i nic nie pomogło i chyba zamieniłem bezpiecznik bo gdy włączam krótkie to świeci się niebieska kontrolka ,a powinna się ona świecić wtedy kiedy włączę długie światła. Proszę o pomoc ,autko to Ford Fiesta MK3 1991r. 1.1 benzyna auto kupiłem jakieś 3tyg temu ,problem nastąpił jakiś tydzień temu z niewidomych przyczyn ,pozdrawiam i czekam na rady.
4924 5

[MK4] Oświetlenie kabinowe


Witam, to znowu ja :V:
jakis czas temu miałem problem z oswietleniem kabinowym nie swieciło, po czyszczeniu właczników w drzwiach było ok. pare dni temu zauwazyłem ze owe oswietlenie nie gasnie po zamknięciu drzwi ale nie zawsze a teraz za kazdym razem ;-( po czyszczeniu nadal to samo ;-( co jeszcze można zrobić???
4858 4

[MK3] Wymiana klosza od prawego migacza


Witam, jak wyżej w temacie , kolega przed chwila pchajac moje auto zbił klosz , ten plastik od prawego migacza i tutaj sie pojawia moje pytanie, czy musze wymienic cala szybke tylko od migacza , czy rowniez od reflektora ? i jaki kosz takiej naprawy?
4777 4

[MK3] Brak podświetlenia licznika


Witam mam problem w moim fiestolocie :( nie mam oświetlenia zegarów i przełączników nawiewu, a cała reszta działa prawidłowo. Co to za przyczyna mogła by być?? Sprawdziłem bezpieczniki i żarówki i wszystko jest w porządku :kaput:
4669 4

[MK3] lampy z elektrycznych na manulane


wywaliłem sobie obie lampy niestety, mam pytanie czy bez problemowo mogę, założyć lampy manualne? bo jade dziś po części i nie wiem czy kupować,
pozdro :)
4624 4

[MK6] Oświetlenie bagażnika


Witam
Dlaczego po dłuższym postoju autka, gdy otwieram klapę bagażnika nie zapala się w nim lampka? Jeśli najpierw otworze drzwi a później klapę to lampka się zapala?
Czy jest jakiś czasowy wyłącznik?
4606 4

[MK3] Mniejsze napięcie??


WItam. Od pewnego czasu mam taki problem a szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Ponieważ na biegu jałowym światła przygasają a gdy wkręce go troszke na obroty to święcą silniej. Również podświetlenie zegarów przygasa i podświetlenia przycisków na konsoli środkowej. Czym może być to spowodowane i co trzeba sprawdzić??
4279 3

[MK3] Odłączenie kostki od światła pozycyjnego


tak wiec może dziwny problem ale nie mogę odłączyć kostki od tego koszyka co trzyma żarówkę od światła postojowego.
rusza się wszytsko ale nie chce się odłączyć. czy tam są jakieś specjalne zatrzaski? próbowałem siłą i nie żadne skarby nie che zejść.
4279 2

[MK6] światła mijania


Witam. Mam problem. Jak włączam światła mijania to się nie włączają tylko postojowe świecą. Jak zmienię na długie i z powrotem na mijania to zaświecą się mijania i jest ok. Co to może być. Bezpieczniki już wymieniłem. dodam że problem nie powtarza się za każdym razem
4027 4

[MK3] Ściemniacz ośietlenia kabiny


Witam , czy próbował ktoś zrobić jakiś prosty układ do ściemniania oświetlenia w kabinie ??
3607 5

[Inny] Przygasanie świateł, kontrolek


Problem polega na tym, iż gdzieś musi być jakieś lekkie zwarcie, ale nie mam zielonego pojęcia gdzie. Oglądałem skrzynkę bezpieczników i nic tam przypalonego nie widzę.
Opisze objawy może ktoś już miał taki problem i mi coś doradzi.


wciskam stop przygasają lampki na desce rozdzielczej(zaczyna się zażyć lampka od ładowania), obrotomierz podskakuje o 1tys obrotów w górę(obroty silnika sie nie zmieniają), a stop świeci słabo, słabiej niż pozycyjne. Masa jest dobra, problem jest na tym iż napięcie na kablu od + jest słabe.

Gdy włączam dmuchawę jest podobnie, lampki przygasają i dmuchawa bardzo słabo kręci. Ponadto gdy włącze długie i wracam przelacznikiem na światła mijania to już się one nie zapalają, dopiero po wyłączeniu dmuchawy światła się włączają.
Podłączyłem plusa od radia i dmuchawa działa juz normalnie(ale dla mnie to nie naprawa tylko ominięcie problemu...)
...
3538 2

[MK3] Światło przeciwmgielne


Witam
Posiadam Fieste i od jakiegoś czasu nie działa mi światło przeciwmgielne, poświetlenie przycisku oraz żółta dioda. Lecz, gdy podłączyłem te kabel na krótko z innym źródłem zasilania niż przez włącznik żarówka zapaliła się . W czym tkwi problem?? Bezpiecznik jest sprawdzony włożony także nowy na wszelki wypadek :) Czyżby padł jakiś przekaźnik proszę o pomoc :)
Fiesta CLX 1.8 D 60 KM :) 93 :zwyciężca:
3430 2

[MK3] choina z tylnich świateł


Witam. Mam mały problem z tylnymi światłami w swojej fieścinie ;/ autko stało półtora roku niejeżdżone i był zaczęty remont, w sumie nie było mi potrzebne bo mam swoje służbowe auto więc fiesta stała... no ale świeta sie zbiliżaja i postanowiłem skończyć...

Problem jest taki jak w opisie totalna choinka ze światłami, na początku były tylko pozycyjne i nic więcej, kierunki już naprawiłem (przekaźnik był do wymiany) ale brakuje mi przeciwmgielnych i światła cofania trochę poczytałem i jutro jeszcze sprawdzę kilka rzeczy ale najbardziej mnie dziwi taka sprawa że pozycje palą się dobrze ale kiedy włączam stop to w lewej lampie gaśnie pozycja a w prawej się stop włącza ;/ nie mam pojęcia co to może być... spotkał się ktoś z was kiedyś z czymś takim i jaka możne być tego ewentualnie przyczyna ??
2926 2

[MK3] Pozycyjne z mijania


Witam jak to jest mozliwe ze podczas wlaczania swiatel pozycyjnych mam swiatla mijania nunu . ktos mial podobny problemik prosze o odpowiedz :]
2908 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.