Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » radio
Tematy oznaczone jako radio
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] Zanikanie prądu, zwarcia licznika, radia, światła ciem


Witam

Od wczoraj mam problem myślałem, że chwilowy i przejdzie ale dziś znowu to samo, gdy włączyłem dmuchawę to no spójrzcie sami daje filmik :

http://www.youtube.com/watch?v=TprJic8uVRI

Mało tego jak odpalałem bez właczonej dmuchawy i z wyłaczonymi światłami wieczorem widoczne było że się "żarzy" żarówka od świateł drogowych (długich) jak migne nimi ale nie zawsze lub jak pstrykne właczenie świateł mijania i tak kilka razy to gaśnie ta ledwo "żarząca" się żaróweczka od świateł drogowych.

Nie wiem kurcze co może być.. gdzieś coś zmokło zwarcie idzie czy jak(?) auto oczywiście pod chmurką stoi od kąd je mam, a posiadam z 3.5 ponad roku.


Co może być tego przyczyną przy czym grzebać, szukać (?) bo silnik pracuje a obroty na 0obr./min.

Proszę o jakieś pomysły na razie do szpeca nie mogę ...
13870 17

[MK4] Zwarcie w instalacji


Witam,
po obfitej w opady jesieni dziś pojawił się problem, mianowicie jak włączam wycieraczki szyby przedniej (obojętnie w jakim tempie) w momencie gdy wycieraczka osiąga maksimum (jest w pozycji pionowej) zapala mi się na chwilę lampa oświetlenia wnętrza.
Owszem można wyłączyć lampkę i nie będzie to denerwować ale coś jest nie tak.

Dodatkowo nie wiem czy z tym powiązane, ale dwa dni temu po odpaleniu auta radio ( fordowski oryginalny kaseciak chyba model 1000) włączył się na maksymalna głośność na wcześniej ustaloną stację i się zawiesił. Nie mogłem go ściszyć, wyłączyć , czy zmienić stację. Pomogło wyłączenie zapłonu, czyli odcięcie prądu. Gdy zjechałem by wyjąć kostkę z zasilaniem do radia, radio się odblokowało.

Edit:

Za dnia kiedy słońce świeciło udałem się w to święto do Fiesty. pierwsze co mi rzuciło się w oczy to kabel [ + ...
6685 5

[MK6] Okablowanie w miejscu radia


Witam,

Proszę o informację. Zamieszczam zdjęcie z okablowaniem w miejscu radia w mojej Fieście : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d401b512f2c0133.html końcówki obok siebie brązowa i szara wiem gdzie podłączyć oraz kabel antenowy z ISO, ale proszę o informację gdzie wykorzystuje się kable z niebieską wtyczką oraz duża szara wtykiem z bezpiecznikami oraz ten z malutka końcówką. Dziękuje za odpowiedź.

Nie można zapisać tagu, żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi??
6634 9

[MK4] RADIO - ODCIĘTE PRZEWODY


Witam wszystkich użytkowników.
Kupiłem do swojej fiesty radio 4000 trafic, ale po wyjęciu starego moim oczom ukazały się kabelki bez oryginalnych kostek przyłączeniowych ( kostki odcięte ) I w chwili obecnej nie wiem jak prawidłowo podłączyć radio - moje dotychczasowe próby kończą sie na tym że radio gra , ale nie załącza/wyłącza sie po przekręceniu kluczyka no i rozładowywuje akumulator na postoju. Jest na pewno źle podłączone.
Czy mógłby ktoś podesłać mi opis kolejności przewodów z określeniem kolorów do podłączenia radia lub fotkę oryginalnej kostki z widocznymi przewodami tak abym mógł zidentyfikować kolory i ustawienie przewodów?
Szukałem na wielu forach ale na próżno. Sam nie mogę sobie z tym poradzić.
PROSZĘ O POMOC.
6022 8

[MK7] Wymiana fabrycznego wyświetlacza na system z androidem


Witam, czy wymieniał ktoś oryginalny wyświetlacz/radio na stacje multimedialna na androidzie?
Na przykład taki:
https://pl.aliexpress.com/item/1005001797987099.html?spm=a2g0o.cart.0.0.13223c00huRs6N&mp=1

Temat dotyczy dokładnie FORD FIESTA 1.6 TDCI GHIA HATCHBACK VII 90KM (DIESEL) 2009 rok ale może ktoś ma doswiadczenie z innymi wersjami?.
5317 1

[MK6] Pilot do radia


Czy ktoś 'trenował" podłączanie pilota do radia w Fieście mk-6 , w chwili obecnej takiego pilota radio nie posiada, ale przeglądając Allegro zauważyłem pilota do radia MK-6 i teraz jak wygląda podłączanie tego pilota , OTO JEST PYTANIE :kaput:
link do pilota
http://allegro.pl/fiesta-mk6-fusion-sterowanie-radiem-radia-pilot-i1442302836.html
4618 5

Wymiana radia MK7


Hej! :czatownik: Mam pytanie czy da rade wymienić najprostszą wersje radia wraz z wyświetlaczem z roku 2010 na radio po lifcie z kolorowym wyświetlaczem nawigacją BT itp itd i jeżeli jest taka możliwość to z czym to jest związane np z wymianą przycisków na kierownicy itp. proszę o rade :twisted:
4267 0

[MK6] Radio/wzmak, głośniki + wyciszenie


Hej!
Strasznie mnie korci, żeby wpakować do mojej Fiesty MK6 (przed liftem) radio. Zastanawiałem się głównie nad oryginalnym, bo nieoryginalne prezentują się, lekko mówiąc beznadziejnie. Przy wstawianiu oryginalnego radia (CD4500) pojawiają się jednak dwa problemy:
1. Musiałbym wymienić panel radia, bo ten który mam, nie jest przystosowany do oryginalnego radia.
2. Szukałem na internecie, czy jest możliwość dorobienia AUX i... znalazłem sprzeczne informacje. Większość pisze, że się nie da, gdzieś na jakimś angielskim forum, koleś to zrobił, ponoć działa. Ktoś sprawdzał/orientuje się w temacie?

W związku z problemem nr 2, zastanawiam się jeszcze nad opcją założenia samego wzmacniacza + głośników. Zakładam, że muzyki słuchać będę głównie z AUX, aczkolwiek fajnie by było móc załączyć radio albo wrzucić sobie jakąś płytę do radyjka.

Kolejną sprawą są głośniki - czytałem, że trzeba kupić 5x7 lub 165 + dystanse. Jestem zupełnie zielony w ...
4045 4

[MK4] Podłączenie Radia


Cześć chłopaki, będąc w niemczech wyciagnałem sobie z fiesty radio oryginalne na kasety
lecz dopiero w Polsce zauważyłem ze mam całkiem innewtyczki bo radio ma płaskie podłuzne a ja mam jedną prawie kwadratową a druga ma dwa rzędy wpięć ktoś potrafiłby by to jasno podłączyć;> da się dokupić te wtyczki i podłączyć?
3559 1

[MK6] Zmiana radia 4500 na SCOTT DNX 2100GPS


Witam,

Mam pytanie, czy da rade wcisnąć do mojej fiesty z 2003 r. takie radyjko ?

SCOTT DNX 2100GPS 2DIN DVD USB SD NAWIGACJA 7CALI

link

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AB0jmyPVN3E&noredirect=1[/youtube]

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdr.
3544 1

[MK6] Problem z radiem


Witam!
Trochę szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi (może słabo szukałem).
Otóż mam wersję MK6 z radiem dzielonym na trzy części. Problem polega na tym, że CD działa bez zarzutu, ale jak przełączam się na radio to nic nie słychać. Mogę zmieniać stację, wyświetlacz działa, nie ma głosu, kompletna cisza. Gdy zrobię głośność na max, wtedy słuchać lekki szum.

Jakieś sugestie co jest nie tak, i co mogę zrobić?

Pozdrawiam
3391 4

[MK3] Problem z montażem radia sony z serii CDX.


witam Wszystkich!

jestem tu nowy, stosunkowo niedługo posiadam swojego fordzika.

przepraszam, że przedstawiam się w założonym temacie, ale nie orientuje się jeszcze, gdzie na forum znajduje się kącik dla nowych użytkowników.

mam pewien problem - jak wiadomo, fordy, w skutek posiadania charakterystycznych wtyczek do radia, mogą stwarzać pewne problemy montażowe, związane z tym tematem. taki problem, niestety, nie ominął i mnie.

dużo szukałem na ten temat, w internecie setkami stron wylewają się oferty dotyczące przejściówek FORD-ISO.
moje stare radio CD, soniak z serii CDX, posiada jednak inne gniazdo.

http://www.soucastky.eu/files/products/sony3000_16p.jpg

niestety, w moich poszukiwaniach nie udało mi się znaleźć przejściówki FORD-SONY.
stąd moje pytanie - czy kombinować z dwiema przejściówkami [FORD-ISO + ISO-SONY], czy może ktoś z Was miał podobny problem i rozwiązał go w lepszy sposób?
3241 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.