Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » reflektory
Tematy oznaczone jako reflektory
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Regulacja wysokości świateł


Witam, czy póbował ktoś naprawiać, rozbierać ten mechanizm? Jest schowany cały w kloszu lampy. Przy załączeniu świateł przeskakują i czaskają jakieś tryby po próbie regulacji wys. się uspokaja ale póżniej znowu to samo a świtło nie zmienia odległości, jednym słowem coś się blokuje. Może ktoś z Was był odważniejszy i już tam swoje łapy włożył? albo tylko ja mam pecha z tym modelem. Czekam na porady dzięki.
50623 24

[MK7] pytanie odnośnie świateł mijania


Fiesta Mk7 rocznik 2009 pytanie o zjawisko typu po odpaleniu silnika światła załączają się automatycznie (mijania świecą troszeczkę słabiej) jak przekręcę pokrętło z pozycji 0 na pozycję znaczek mijania nadal świecą o 10% mocniej

PYTANIE: rozumiem że światła mijania zapalają się automatycznie po odpaleniu silnika nawet w pozycji 0 i można tak jeżdzić zapominając o włączaniu i wyłączaniu świateł i jest to fabryczne ustawienie na nasz rynek gdzie jest obowiązek jazdy cały rok na światłach ??

bo chyba nie mam jakiegoś zwarcia w instalacji ?

czy to oznacz że na włączonym silniku nie da się wyłączyć światel mijania pokrętłem na 0 ciagle sie swieca, przekrecajac na postojowe logicznie się postojowe zaplają

tylko po co wtedy na pokrętle jest pozycja 0 od świateł ???? czy Wy tez tak fabrycznie macie ? jeżdzicie na światłach na tym 0 czy ...
48685 56

[MK6] Czujnik świateł


Witam

Mam pytanie czy ktoś orientuje się gdzie znajduje się czujnik świateł które włączaja się automatycznie w pozycji włącznika AUTO po zmierzchu. MK6 1.4 TDCI 2007

Ze względu na fakt że trzeba jeździć przez cały dzień na światłach jak go zlokalizuje bede chciał podłączyć automatycznie załączane światła bez względu na to czy to dzień czy noc.
25495 23

[MK5] żarówka postojowa z przodu


Witam!
Wybaczcie mi najbardziej lamerskiego posta jakiego w życiu napisałem. :głowąwmur:
Jak wyciągnąć z klosza gniazdo żarówki postojowej w MK5? notw
Czy to się tylko ciągnie na siłę, czy coś trzeba nacisnąć?
Wolę nie wykazywać się siłą w pierwszej kolejności :tyłek:

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i podpowiedź :)

Pozdrawiam
16867 9

[MK3] strasznie słabe światła


wiec problem polega na tym że mam starsznie słabe światła krótkie, świecą dokładnie na jakieś 6m, długie już coś lepiej. przy kierownicy co mam tą regulację do poziomu światła to jak kręcę to wogóle nie dziala.
11290 13

[MK3] Nie działa jedno światło długie


Nie działało mi prawe długie światło. Mijania działają oba. Wymieniłem żarówki i dalej nie działa co to może byc? Jak to naprawić?
10744 13

[Inny] Słabe światło 50% mocy


Ma problem i zaznaczę ze przeszukałem forum i nie znalazłem należytej odp.


Wymieniałem wylnik escorcie na 1.3 od fiesty.
I dzisiaj włączam światła i prawy relektor świeci na 50%mocy a ley dobrze. Dodatkowo lekko żarzy się prawy kierunek.
Już raz tak miałem z lewym światłem ale pogrzebałem skrzynce bezpieczników i zaczęło działać. Nie wiem co zrobiłem rozebrałem złożyłem i działa.
Może ktoś się już z tym spotkał proszę o pomoc.
Masy na aucie są wpozio. Auto odpala i jeździ ale światło i kierunek nie działa prawidłowo.
9991 17

[MK3] Parowanie reflektora


Mam problem z zaparowanymi reflektorami. Próbowałem już je suszyć suszarką, lecz problem po kilku dniach powracał. Czy problem lezy w nieszczelności, czy też braku "odpowietrzenia" reflektora? Gumki przy światłach mijania są całe, a reflektor wydaje się być szczelny (przy dmuchaniu suszarką nigdzie nie uciekało powietrze).
7786 9

[MK3] Światła postojowe/mijania/drogowe - proszę o pomoc


Witam.

Posiadam Fieste mk3.5. Proszę o pomoc elektryka, kogoś kto się zna, w podłączeniu świateł postojowych/mijania/drogowych w taki sposób żeby gasły po wyłączeniu zapłonu, wyjęciu kluczyka ze stacyjki bez wyłączania ich włącznikiem. Problem zapewne polega na odpowiednim przełączeniu zasilania w skrzynce bezpieczników.

Pozdrawiam :-)
7057 5

[MK6] Coś skrzypi za prawym reflektorem


Witam

Proszę o radę w następującym problemie:

Moja żona posiada Fieste MK6 z 2008r.
Dzisiaj po zjechaniu wieczorkiem na bazę, zgłosiła "jakieś skrzypienie/czeszczenie w silniku".
Wprawdzie nie znam sie na silnikach, ale że dzisiaj jest dzień kobiet postanowiłem się sprawie przyglądnąć.
Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że rzeczony odgłos wydobywa sie nie tyle z silnika, co z okolic tyłu prawego reflektora, nawet przy wyłączonym silniku ale zawsze wtedy, kiedy włączy sie światła mijania.
To miejsce jest schowane pod zbiorniczkami, wiec nie wiec nie widać co się tam znajduje i co wydaje taki dźwięk.
Brzmi to jak zacierający sie wiatrak, padające łożysko... ale skąd wiatrak i łożysko w reflektorze????

Zapewne dla kogoś kto wie co tam sie mieści, to nie bedzie wielka zagadka, ale dla mnie jest.

Bardzo proszę o wskazówki, ...
6208 6

[MK3] Brak prawego swiatla mijania i postojowego


Witam,

Przy wymianie zarowki swiatla postojowego przy okazji cos sie stalo z prawym swiatlem mijania- patrzac zza kierownicy. Dodam ze probowalem wymienic bezpiecznik i wlasnie wtedy skiepscilo sie to swiatlo ;-| Wiecie moze ktory bezpiecznik jest do swiatel mijania a ktory do swiatel postojowych?:)
5839 3

[MK3] Światła postojowe a mijania


Witam. Mam pytanie odnośnie świateł w mk3 a mianowicie kiedy przełączam postojowe na mijania palą się ciągle te same światła. Czy to normalne?
5695 6

[MK3] Montaż lamp z MK3.5


Ogólnie jestem zielony w temacie lamp i zdaje mi się ze mam lampy z mk3 montowane na srubie od góry i 2 srubach z plastikami do regulacji od dołu, tylko ze pogubiłem te plastiki na dole i całe latają. Mam okazje kupić lampy z fiesty mk3,5 ktore maja taki plastik do okola i chyba lepiej to bedzie trzymać, zastanawiam się czy mi one wogole wejda czy niebede musial nic ciąc/wiertac?
5344 9

[MK5] Reflektor elektryczny a manualny


Witam.
Ostatnio przy wymianie żarówki w mojej fiestce ułamał się zaczep ze starości, patrzę na allegro na ceny lamp, to najtańsze nowe są zamienniki ale manualne, teraz pytanie do Was: Czy można przełożyć silniczek od sterowania reflektorem do nowego, czy za dużo rzeźby i lepiej kupić nowy z silniczkiem? :)
5245 4

[MK5] Regulacja (ręczna?) świateł


Witam jako nowy na forum!
Problem jest taki. Prawy reflektor świeci w miarę ok jeśli chodzi o wysokość, lewy natomiast za nisko (dość znacznie). Elektryczna regulacja wysokości działa.
Czy jest jakaś wstępna ręczna regulacja świateł służąca do "zgrania" obu reflektorów w pionie i poziomie, czy trzeba zdać się na ustawienia fabryczne?
Dodam, że na razie nic nie rozbierałem.
PS: Znalazłem podobny temat, jednak dotyczący MK3 i nie wynikało z niego nic dla mnie konstruktywnego.
5161 4

[MK5] Oznaczenia reflektorów Europa-Anglia


Witam!
Jak odróżnić reflektory dla ruchu prawo- i lewostronnego? Niestety, mimo poszukiwań nie udało mi się znaleźć nic konkretnego.
Kupiłem auto naprawiane po kolizji i podejrzewam, że mogą być w nim światła z Anglika.
Czy jeśli jest to angielska wersja świateł, to w celu przystosowania go do wymogów ruchu prawostronnego należy wymienić:
- odbłyśnik,
- szkło (klosz),
- cały reflektor?
Proszę o odpowiedź osoby, które przerabiały temat. Nie chcę się pchać w niepotrzebne koszty i wymiany.
4906 9

[MK3] lampy z elektrycznych na manulane


wywaliłem sobie obie lampy niestety, mam pytanie czy bez problemowo mogę, założyć lampy manualne? bo jade dziś po części i nie wiem czy kupować,
pozdro :)
4549 4

[MK3] Nie można podnieść lewego światła


Witam. nie wiem czy dobry dzial ale chyba tak mam problem z lewym światłem nie mozna go podniesc wyzej tzn elektryka dziala jak przelacze na np 4 to sie podniesie i prawe i lewe tylko ze prawe oswietla idealnie droge a lewe swieci pod kola...problem w tym ze manualnie prawe swiatlo da sie obnizyc czy zrobic tak zeby wyzej swiecilo natomiast lewe nie ..nie wiem co sie stalo ale to co podnosi czym mozna krecic w moim przypadku dowoli w kazda strone nie dziala..da sie to moze jakos naprawic? albo w inny sposob podniesc lewe swiatlo? bo w nocy to zabojstwo jechac ;D..
4447 3

[MK3] Odłączenie kostki od światła pozycyjnego


tak wiec może dziwny problem ale nie mogę odłączyć kostki od tego koszyka co trzyma żarówkę od światła postojowego.
rusza się wszytsko ale nie chce się odłączyć. czy tam są jakieś specjalne zatrzaski? próbowałem siłą i nie żadne skarby nie che zejść.
4246 2

[MK6] Kabelki od reflektorów - Który do czego ?


Witam, wtyczka od reflektora ma 7 wychodzących z niej kabelków. Skąd mogę wziąść który do czego jest ?
Kabelki są takie:
Czarny -
Czarny -
Niebieski -
Pomarańczowy z zielonym paskiem -
Niebieski z czerwonym paskiem -
Zielony z pomarańczowym paskiem -
Zielony z białym paskiem -

Jakies pomysly ?

PS. Skąd można wziąść schemat elektryczny całego samochodu tj. MK6
3967 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.