Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » swiece
Tematy oznaczone jako swiece
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Wymiana świec i przewodów WN w Fieście 1,1i


Cześć.

Dziś pierwszy raz wymieniałem świece i przewody wysokiego napięcia w swojej pięknej - nie były w tragicznym stanie, ale nie wiedziałem kiedy coś było przy nich robione. Koszty nie są astronomiczne, a w dodatku idzie zima...

Nie znalazłem tu nigdzie poradnika na ten temat, więc musiałem trochę pogrzebać tu i ówdzie żeby się dowiedzieć co i jak. Dlatego zebrałem to w całość i oto jest - mam nadzieję że pójdzie do przyklejonych i co niektórym ułatwi życie, a innym oszczędzi nerwów :D

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: banalny

CZAS WYKONANIA: do 30 minut?

POTRZEBNE GADŻETY:

Potrzebne są przede wszystkim nowe świeczki i kable. W moim przypadku komplet Motorcrafta:
# świece AGFS 22CM1 - 7pln/szt
# przewody EWR10 - 99pln/komplet



Niektórzy mówią że lepiej kupić NGK, ...
98101 75

[Ogólny] FAQ - trochę o świecach i kablach WN


Jako że na dniach zmuszony jestem kupić świece do mej padaki, postanowiłem zrobić coś w rodzaju poradnika. Generalnie posiadam samochód od kilku lat i troche świeczek przwinęło sie przez moje łapki. O Briskach nie ma co gadać - sama świeca nie ma w sobie takiego pontecjału przyrostu mocy jak próbują to wcisnąć ludziom (za tajkie głupoty powinni zabijać na miejscu). Do Iskry nie mam zastrzeżeń. Champion mam mieszane uczucia. Bosh - owszem pod warunkiem o ile nie jest wyprodukowany w Polsce i przeznaczony na nasz rynek. Świece Beru - hmmm nie miałem z nimi do czynienia. Ze świec marki NGK jestem najbardziej zadowolny - oferują najlepszą moim zdaniem jakość do ceny.

Rozkodowanie świec NGK:

Wartość cieplna:

Zakres temp. pracy świec:

Tak powinna wyglądać dobra i sprawna świeca (bez względu na markę):


Materiały ...
79269 51

[MK3] muli/brak mocy na lpg


Witam, mam taki problem z moją fiestką...
Jakiś czas temu zaczęła mulić na gazie oraz na benzynie.... sprawa wyglądała tak że ruszając spod bloku na benzynie czekając aż temp. silnika osiągnie temp. żeby się przełączyło na gaz... jadę po czym przełącza wciskam gaz dalej i nic... auto w ogóle nie reagowało na pedał gazu.
Po wyłączeniu wyłącznikiem gazu i przełączeniu na benzynę auto muliło również na benzynie.
Po jakimś czasie zorientowałam się że problem występuje tylko wtedy kiedy auto przełącza się z benzyny na gaz na jednym z niższych biegów np. na 1 lub 2 - (na dwójce niekiedy można przełączyć na gaz ale na wyższych obrotach tzn jak sie ją nieco przeciągnie na tej 2)
Przy przełączaniu na 3 i w górę problem raczej nie występuje choć nieraz mam wrażenie jakby coś chciało zamulić.

Mam gazownika nieco fajansiarza który ...
47614 92

Świece do LPG


Musze wymienic swieczki w swojej fiestce...i tu mam mały dylemat...warto wierzyc w hasła typu: świeczki do LPG...czy to tylko marketingowy bełkot? Chetnie wysłucham opini...moze ktos juz używa lub używał takich świeczek do LPG?



"Świece zapłonowe przystosowane specjalnie do eksploatacji w samochodach z silnikami z LPG wytwarza wielu producentów na świecie. Czym różnią się świece do instalacji LPG od tradycyjnych? Spróbuję wyjaśnić to na przykładzie świec produkcji polskiej Iskra Gaz.

Wprowadzenie do zasilania silników gazu LPG pociąga za sobą konieczność dostosowania świec do narzuconych wymagań, wynikających z utrudnionej jonizacji mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrze i większego obciążenia termicznego elektrod. Należy podkreślić, że mieszanka gazowa spala się w temp. ok. 100 stopni Celsjusza wyższej niż mieszanka benzynowa. Aby ograniczyć do minimum skutki tych niepożądanych zjawisk, w świecach do LPG zastosowano min.: mniejsze szczeliny międzyelektrodowe, eliminując w ten sposób skłonność do "gubienia" iskier, dopasowano ...
27378 25

[MK3] Brak iskry na 2 cylindrach.


Witam :)
Sprawa byla by prosta , gdyby nie to ze nie jest :P
niestety moja fiesta kaprysi , od 3 dni jak tylkosie zagrzeje i przejedzie 2-3 min traci iskre na 1 i 4 cylindrze. Diagnoza cewka - wymienilem , nadal to samo.Diagnoa modol EDIS - wwymiana tez nic nie dala.chwila jazdy j jedziemy na dwoch tlokach... swiece wymienione na nowe NGK , kable raczej tez sprawne ale jutro zamienie na stare i zobacze...
MOZE to jeszcze cos innego ? ma ktos pojecie co jeszcze wymienic??
pomozcie...
23968 24

[MK4] Szarpie podczas jazdy


Mam problem z fiesta rocznik 1996. Podczas jazdy auto traci moc, zaczyna nim "szarpać" tzn. zachowuje się jakby paliwo nie dochodziło. W pewnych momentach już potrafi zgasnąć z jego braku. Problem nie występuje cały czas. Bywają takie momenty gdy praca samochodu jest prawidłowa. Zanim w/w "objawy" zaczęły mnie irytować, auto 2 tygodnie wcześniej dziwnie zachowywało się przy samym odpalaniu - tzn. gdy było zimne miałem kłopot z odpaleniem bez delikatnego wciśnięcia pedału gazu. Normalnie wcześniej z racji ssania odpalał od razu z kluczyka. Mój mechanik nie widzi problemu. Podpiął auto pod komputer i nic mu nie wykazało. Dodam że podpiął je w chwilach gdy pracowało regularnie i bez problemu. W kazdym badz razie wyeliminowało nam to problem pompy paliwowej. Czystość samego baku i filtra jest OK bo miesiąc wcześniej były wymieniane a bak wcześniej dokładnie wyczyszczony. Ja ze swojej strony wymieniłem świece na nowe i dolałem do baku butelkę dykty. ...
23161 21

[MK3] Świeca Płomieniowa w Dieslu , recepta na nie palenie ?


Witam chciałem przedstawić relację z montażu jednej bardzo przydatnej rzeczy w dieslu zimą mianowicie świecy płomieniowej ,moja fieńka paliła do 10 * mrozu poniżej to już niekoniecznie ( jak większości niestety ) postanowiłem zaszczepić rozwiązanie z ciągników MTZ i MF do fordowskiego diesla:
1. Wymontowujemy górną część filtra powietrza , bierzemy rurę stalową 1 1/2'' ( 40 mm ) dł około 8 cm , wypalamy w niej dziurę palnikiem ( można wiertarką jak nie ma palnika na stanie ) i zataczamy końce żeby wchodziły w rozciętą wcześniej rurę od filtra do rury elastycznej

Następnie kupujemy nakrętkę pasującą do świecy ( w przypadku ruskich ciągników świeca ma metryczny gwint , ja do świecy z Massey Fergusona musiałem stoczyć trochę gwintu i zrobić nowy 7/8 '' 14 zwoi na cal ) i wspawujemy ją w uprzednio zatoczoną rurę

Jak mamy zaspawane to i obrobione ...
23002 38

[MK3] Silnik nie pracuje na czwartym cylindrze i inne objawy


Witam . przeszukałem caly internet i dalej nie wiem co dolega mojej fiescie.

zacznę od początku ze kable, swiece, filtry mam zmienione.

moj problem z fiesta jest taki ze silnik jest strasznie mułowaty jak jest ciepły ,nie pracuje mi czwarty cylinder,duzo pali i klekocze. sprawdzałem kazdy kabel pokolei jak silnik był uruchowmiony. odlaczalem je pokolei i wyszło na to ze czwarty cylnder w ogole ne chodzi. wykrecalem swiece i ta 4 była bardzo okopcona.

nic juz mi do głowy nie przychodzi. nie jest to czasem problem z zaworami? nie w tym momencie co trzeba sie otwieraja i przez to silnik mi kuleje na tym ostatnim garze?

strasznie mnie to denerwuje. pali z 10 litrow benzyny,muli,kuleje...

jak z rana silnik jest zimny i odpale to jeszcze łądnie sie wkręca zaś jak rozgrzany i wcisne pedał gwałtownie ...
22465 45

[MK3] Nie można wykręcić świec


Dzisiaj chciałem wymienić świece no i jak pech ciał nie idzie ich wykrecic :placz:

uzylem WD 40 i nie puściły a nie chce urwac gwintu
co radzicie zrobic??
19279 47

[MK3] Brak iskry - 1.4


Witam jaki zastosować sterownik ( komputer ) w tej wersji 94FB-12A650-DC uszkodzeniu uległ jeden z Uc typ ST 71009SB nie osiągalny . jaki inny sterownik zastosować do Fiesty 1.4 Kat. 54 KW. 1994 r.

:: Proszę pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci ::
15103 13

[MK3] Pali świece zapłonowe


Witam-mam od miesiąca Fiestę Mk3 89r. 1.1 gaźnik.Po zakupie silnik dostał wszystko nowe-płyny,filtry,przewody,świece(komplet NGK) itp.-no i się zaczęło-po dwóch dniach przestał palic na 3 gar,założyłem następną nową świecę i po trzech dniach znów nie pali na 3 gar,tym razem założyłem jakąś starą świecę,pojeździłem ponad tydzień i dziś nie pali na 2 i 4 gar naraz,to założyłem jakieś stare świece i na razie ok.Po prostu za którymś razem po odpaleniu nie pali na wszystkie gary.Gdzie szukac przyczyny??
13813 14

[MK6] Wymiana przewodow WN i świec zapłonowych


Witam !

Fiesta ostatnio ciężko odpala w temp. około zera. Najgorzej w "wilgotne" dni.

Postanowiłem wymienić świece i przewody.

Moje pytania:

Czy jest może jakiś manual ??

Pewnie trzeba zdjąć tą osłonę silnika co jest na 20 tysiącach pękających zatrzasków :)

Jaki klucz do świec 17, 19

Generalnie to już wymieniałem świece nie raz w innych samochodach przeważnie VW.

Mam się szykować na jakieś niespodzianki ??

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :) Na razie jak tam spojrzałem to widać tylko masę plastiku i nawet nie wiem gdzie są te świece.
12514 8

[MK3] Strasznie się zalewa - 1.1


Witam dziś rano fiesta normalnie odpaliła, lecz nie przełączała się na gaz, zawsze winien był przekaźnik od gazu więc go podmieniłem. Przekaźnik ten nie ma gniazda tylko osobne konektorki do podłączenia (myślę że nie pomyliłem miejsc). Problemem jest straszne zalewanie fiesty. Z rozrusznika nie odpala świece są mokre, aż sączy się z nich benzyna. Gdy próbowałem odpalić na holu, to aż benzyna ciurkiem wylewała się z rury filtra powietrza. Proszę o pomoc co może być nie tak ?
11128 15

[MK3] Zalewa świece vol.2 :D


no wiec pisałam w tym temacie http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=47835 o zalewaniu swiec.

wykluczyłam kable poniewaz przemienianie ich nie zmieniało świec ktore sa zalewane, a zalewane sa dwie srodkowe swiece.
same swiece tez nie sa wadliwe poniewaz juz chyba 4 lub 5 komplet pada po ok 300-500km.
wiec wymieniono cewke na nowa.
wszystko ok, odpalamy z nowa cewką, a tu jeden cylinder nie pracuje wiec nowy komplet siwec wkrecono.
i jest ok, do czasu nastepnych ok 300km.
az przestał pracowac 2 cylinder od lewej.

przewaznie to jest tak ze odpalam zimny silnik, i jest wszystko ok, pracuja wszystkie az nie rusze i nie przygazuje, wtedy zaczynaja sie problemy.
z tym ze nie pali na 2 lub 3 cylinder.
rozwiazaniem problemu jest odsuniecie fajki tak zeby iskra przeskakiwała w powietrzu na ok 1 cm lub wymiana swiecy, wtedy jest ok przez ...
11086 16

[MK3] Problemy po wjechaniu w kałużę


No wiec w niedziele wpadłem w wielka kałurze nie mogłem zwolnic ani uciec na drugi pas poniewaz był ruch w przeciwnym kierunku auto nie zgasło kontynułowałem jazde wystzko było ok ale zgasło na garbie zauwazyłem ze chodzi jak traktor czyli nie na wyszysykich cylidrach przglodajac forum doszedłem ze wina jest cewka nastepnego dnia musiałem skorzystac z auta i jedziłem gdyz brat jest mechanikiem i mowił ze jedzic na tym mozna wiec tak zrobiłem dzis nie mogłem juz odpalic auta na pych nic aku sie rozladowal wykreciłem swiece byly ciemne i zalane oczysciełem wlozyłem i nadal nie chce zalapac i ciągle je zalewa co moze byc problemem??
10363 23

[MK3] upaćkane gniazdo świec


Witam Wszystkich.

Od czego tak paćka mi się gniazdo świec?
wymieniłem uszczelkę zaworów na nową.
wyczyściłem gniazda i znów to samo się zrobiło.
Jak temu zaradzić?



7471 9

[MK3] Trzęsie silnikiem, zapłon OK.


Witam!
zaobserwowałem że trzęsie mi nieco silnikiem. Cewka jest wporządku, kable też.
ściągając kapturki z poszczególnych świec jeszcze bardziej trzęsie- lecz na 4 kapturku nie ma żadnej różnicy- świece OK. co to może być?
jednopunktowy wtrysk
7114 8

[MK4] Woda w gnieździe świecy


Pojawia mi się woda w gnieździe gdzie wchodzi świeca do silnika. Obok jest termostat, czyżby uszczelka pod nim poszła, może wąż?? 1.3 Endura 60 KM, dodam że ostatnio pojawiły się problemy z dławieniem i szarpaniem podczas jazdy, ale teraz jak się zrobiło ciepło to problem zanikł.
6592 6

[Ogólny] Pęknięta świeca w cylindrze


Witam, mam mały problemik a raczej spory dziś przy wykręcaniu pękła mi świeca (NGK) i została w cylindrze jak odpaliłem autko na szczęście wydmuchało część ceramiczną wiec w cylku została tylko część metalowa (gwint,przerwa) ma ktoś może jakiś patent jak to wykręcić bez zwalania głowicy?
6370 10

[MK4] 1.4 16V szarpie po rozgrzaniu i zamula


Mam oto taki problem:

Jak silnik rozgrzeje się to podczas jazdy szarpie a jak chcę przyspieszyć to jest przymulony i czasem mam "zawieszkę" przy 2 tyś. obrotów a później "puszcza" i normalnie przyspiesza..

Przepływomierz jest O.K.. cewka też... krokowy również (no ale to nie ma nic do rzeczy ale piszę) po odpięciu VSS-a problem nie znika..

Czy przez nieprawidłowy reset mogą być takie objawy? (w co wątpie..) Obroty na postoju w normie.. podczas zmiany biegów również.. bike notw :kaput:
6250 4

[MK3] Nie odpala, skaczą obroty.


Mam problem, dzisiaj po po 3 dniach musialem cos zalatwic odpalam fiestke 5 sekund krecila co dziwne bo zawsze 2 maks. no ale uznalem ze akus na zimnie sie rozladowal. przejechalem jakies 2km wylaczylem silnik wrocilem po 15 minutach odpalam i.. Nic kreci i jakby mial odpalic ale nie umie do konca wskoczyc na obroty. dopiero odpalil jak mu wcislem gazu przy przekreceniu kluczyka. jak puscilem gaz gasł. wrócilem do domu jadac ciagle gazujac. otworzyłem maske i zauwazylem ze mam jakis wyciek oleju w miejscu na zdjeciu. Zauwazylem tez pecherzyki powietrza. o co tu chodzi panowie? ma to jakis zwiazek? i co z tym zrobic?


5755 6

[MK3] Fiesta 1.3 kaszle i nie pali


Witam Państwa!
Nie znalazłem nic o takim przypadku jak mój, więc ośmielam się założyć temat. Proszę o wyrozumiałość. Jestem totalnym laikiem.

Posiadam Fiestę 1.3, rocznik '94, monowtrysk. Jest to moje pierwsze auto, pokochałem je jak pierwszą dziewczynę, a ona robi mi psikusy.
Jakieś dwa tygodnie temu nie chciało zapalić, tzn. rozrusznik kręci, a zapalić nie chce. W końcu po dłuższym kręceniu załapała.
Problem powrócił nagle. Po dłuższym postoju, np w nocy zachowuje się w ten sposób. Czasami trzeba poświęcić jej ładnych parę minut zanim przestanie stroić fochy. Jak już zapali i rusza to jedzie ładnie, nie gaśnie po drodze, a potem 2,3 a nawet dzisiaj 5 godzin postoju nie robią jej problemu i pali od razu. Fakt, że z dwa razy zdarzyło się jej zgasnąć podczas cofania, ale potem zaraz odpala i w drogę lub też skacze na jedynce jak królik, ale trwa ...
5137 5


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.