Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » szarpanie
Tematy oznaczone jako szarpanie
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Szarpie przy niskich obrotach


Witam.

Od 2 dni jestem posiadaczem fiesty 1.4 tdci z 2003r.
W sumie zauważyłem taką przypadłość silnika- dla przykładu jadąc na 2 biegu bez gazu, autko się toczy normalnie. Po lekkim dodaniu gazu, zaczyna szarpać autkiem a silnik jakby się dławił w tym momencie. Im mocniej wcisnę gaz tym mniej szarpie.
W sumie to zmieniłem filtr powietrza dziś bo był czarniutki jak murzyn z afryki, ale to nie od tego raczej.
Osobiście jestem zdziwiony tym silnikiem. Niby 68 koni, a świetnie sobie radzi w trasie. Rakieta to nie jest, ale porównywalnie jedzie jak Xantia którą miałem (1.9 TD z podkręconą turbiną- 107KM). Co prawda Xantia to ważyła 1360kg, a Fiesta zdecydowanie mniej.

W sumie tylko do tego się uczepiłem póki co jeśli o silnik chodzi. Zawieszenie chodzi lodzio miodzio. Na elektrykę nie narzekam.
Są inne drobiazgi, ale to z innej ...
34465 35

[MK3] Szarpie silnikiem szczególnie na 2 i 3 biegu


Witam wszystkich klubowiczów. Piszę do Was ponieważ mam problem z moją białą błyskawicą ;) Właściwie to mam dwa problemy: 1 i najważniejszy to taki iż przy przyśpieszaniu szarpie mi silnikiem, dopiero jak się już bardziej rozpędzę to szarpanie ustaje. Generalnie szarpanie występuje na biegu 2 oraz czasami na 3 biegu jeśli wyjeżdżam pod jakąś lekką górkę. Nie wiem co może być tego przyczyną. Jestem zupełnym laikiem w tych sprawach.

2 problem mniej ważny to że czasami zaczyna mi strasznie piszczeć pasek silnika... Da się jakoś zrobić żeby nie piszczał? Słyszałem że wymiana paska to rozwiązanie na krótką metę.

Za wszelkie odpowiedzi serdecznie Wam dziękuję.
30664 54

[MK6] Szarpie i stracił moc


Witam stała się straszna rzesz (dla mnie ;/ ) coś się dzieje z Fiestką MK6.
Opiszę szczegółowo co i jak, moze dojdziemy co sie stało, bo ja z mechanika kiepsko stoje...

A więc: zrobiłem koło południa 20 km i wszystko było ok. Później umyłem samochód i po jakichś dwóch godzinach wyjechałem. Już na pierwszych 500m silnik zaczął szarpac gdy docisnąłem mu duzo gazu (nie powinien tak robic bo byl juz na 2,700 obrotach). Przejechałem kawałek, szarpnęło jeszcze ze 3 -5 razy. Później zrobiłem jakies 50-60 km ale widząc że coś nie tak, nie chciał wyjśc pod górkę na 3, gdy m dociskałem gazu tylko szarpał ale nie szedł wiec redukowałem. Jakoś dojechałem, silnik normalnie chodził (chodzi o dźwięk)

Później auto stało jakies 2h i ruszyłem w drogę powrotną, tu już było znacznie gorzej, po paru kilosach zdziwiłem się że jade na 3,000 obrotów ...
26815 27

[MK6] Dziwnie szarpie


Witam
Mam następujący problem (Ford Fiesta Mk6 1.4 Tdci):
Od jakiegoś czasu czuję spadek mocy samochodu (mam przejechane 179000km), ale ostatnio to już dramat: strasznie ciężko rozpędzić samochód powyżej 100km/h, a 120km/h to już taki maks z górki.
Przy obrotach ok. 1900 - 2300 przy lekko wciśniętym gazie szarpie samochodem tak jakby nie dochodziło paliwo czy coś takiego.
Byłem u mechanika i przeczyścił przepływomierz i niby wydawało się że jest lepiej ale niestety nie. Podłączył do kompa ale nie wykrył żadnych błędów.
Wlałem do paliwa środek do przeczyszczenia wtrysków (STP) ale po spaleniu całego baku nic poprawy nie czuć.
Byłem znów u mechanika bo mnie doradzili że to może turbina ale mechanik twierdzi że turbina w porządku.
Wtryski chyba też nie bo nie kopci, spaliny niewidoczne.
Coś też ostatnio pojawia się czasem taki problem że jak bieg zmieniam z jedynki ...
26062 24

[MK3] Spadki mocy, przerywanie, gaśnięcie silnika


Nadal mam problemy ze swoja fiestą, motor 1.4 benzyna na wielopunkcie (EFI) 73KM. Silnik dziwnie się zachowuje:

- przy dojeżdżaniu do skrzyżowania/świateł silnik gaśnie czasami
- przy rozpędzaniu auta dosyć często brakuje mu mocy, czasami złapie cug dopiero przy jakiś obrotach
- na wolnych po kilkunastu sekundach zaczyna przerywać dziwnie chodzić jak by na jednym z cylindrów nie było iskry
- po zatrzymaniu samochodu obroty lubią stanąć na 2.5 tyś. i dopiero po chwili spadają albo jak wyżej przerywa

Już od dłuższego czasu nie mogę ogarnąć tego tematu. Kable i świece nowe, przepływomierz był czyszczony kilkakrotnie, sonda działa, katalizator wycięty (był czysty), silnik krokowy był już kilka razy wymieniany na nowe i używki i nadal jest to samo, filtry i płyny robione na bieżąco, rozrząd był robiony rok temu. Po każdej wymianie/naprawie i czyszczeniu komputer był resetowany, ale nadal jest to ...
21643 34

[MK3] Nie przyspiesza, szarpie, stuka


Witam mam MK3 1.3 (60) 1994r. / 4 drzwi i wspomaganie

Ostatnio po nocnym wypadzie nad morze coś się zepsuło.
Nad morze ze Szczecina dojechaliśmy bez problemu, po spacerze wróciliśmy do samochodu i po przejechaniu 10 kilometrów stało się.

Nagle fiesta podczas dodawania gazu zaczęła szarpać a pod maską słychać było lekkie metaliczne stukanie. To szarpanie to nie jak gaśnięcie silnika tylko bardziej utrata mocy+szarpanie pod maską.
Metodą prób i błędów udało mi się opanować sytuację i dojechaliśmy tak do Szczecina. Jednak problem zostaje, wygląda to tak, że kiedy chcę mocno przyśpieszyć wtedy zaczyna szarpać pod maską i stukać (tak jakby pojedyncze cykanie). Musiałem baaardzo lekko dodawać gazu i baaaardzo powoli przyśpieszać wtedy nie szarpał. Ale i tak jak na to ile był wciśnięty pedał gazu to przyśpieszał zbyt wolno i tylko czasami nagle zaskakiwał i dawało się odczuć nagłe ...
20065 24

[MK5] Strzelanie i szarpanie przy gwałtownym przyspieszaniu


Witam serdecznie wszystkich fiesto-maniaków. Od tygodnia borykam się z, moim zdaniem, trudnym tematem diagnostyki mojej fiesty.

Silnik Endura E 1,3, instalacja gazowa ESGI (sekwencja) założona 2 lata temu.

Samochód ok 10 dni temu zaczął szarpać na LPG, a dokładniej gdy na stosunkowo niskich obrotach chcemy dynamicznie przyspieszyć auto zaczyna szarpać, a od kilku dni strzelać (chyba w dolot). Jeżeli przyspieszam baardzo spokojnie to udaje się uniknąć szarpnięcia oraz strzału. Po tym jak już zaczęły się problemy, w aucie zostały wymienione wszystkie płyny, filtry (w tym benzyny oraz 2 gazu), świece, kable wysokiego napięcia oraz cewka. Problem się niestety nie rozwiązał, a wręcz mam wrażenie, że się pogłębia z czasem.

Na Pb auto jeździ bezproblemowo, nic nie szarpie ani nie strzela.

Przejeździłem 2 zbiorniki gazu, specjalnie tankowane na różnych stacjach.

Byłem u gazownika, który nie ma ...
19813 17

[MK3] Silnik szarpie i pali za duzo oleju


Ma problemy z fiesta 1.1 rocznik 94r.
O tuż pierwszy problem jest taki ze silnik szarpie podczas dodawania gazu. Wcześniej jeździłem i nic takiego sie nie działo a od poniedziałku zaczoł mi tak szarpać. Co może być z nim nie tak?
Natomiast drugim problemem jest zbyt duże spalanie oleju. Miesiąc temu byłem na wymianie oleju i przy okazji wymieniłem filtr oleju. W silniku miałem 3l, gdzie po przejechaniu 300km zostało mi ok 1l. Moje pytanie brzmi: Czy możliwe jest żeby przez 300km spalił mi ok 2l oleju? Zaznaczam ze żadnej palmy pod autem nie było i nie ma.
19699 24

[MK4] Mocno szarpie/ przerywa przy przyśpieszaniu


Witam
Mam mały problem a mianowicie autko mi szarpie:(
Dzieje się tak nieraz podczas ruszania, i zawsze w zakresie ok 2000 do 2500 obr/min, oraz przy wdepnięciu głęboko w podłogę-na każdym z 5 przełożeń.
Dodam tylko, że bolid pali świetnie i czy zimno czy ciepło, oraz trzyma pięknie obroty jałowe.
Jak sądzicie co może być dolegliwością bo niestety nie mam $ na metodę prób i błędów.
Przewody nowe, świece też.
Czy gdyby była to cewka palił by tak dobrze?
Chodzi mi tez po głowie pompka paliwa.
Pozdrawiam.
17449 15

[MK3] Szarpie na niskich biegach


Witam serdecznie.
Mam dość dziwny problem z gazem w mojej Fieście. Po dość szybkiej jeździe zaczęły się problemy, tzn jadąc na gazie na 1 lub 2 biegu całe auto szarpie. Trzeba bardzo delikatnie ruszyc, wtedy jedzie normalnie (można zapomnieć o ruszaniu pod górkę). Co ciekawe, na 3 i wyższych biegach problem znika niezależnie od przyciśniętego gazu!
Ma ktoś jakiś pomysł? Zależy mi żeby nie wydać zbyt dużo pieniędzy... (eh te życie studenckie).
15373 12

[MK6] Czasami przerywa przy dodawaniu gazu - 1.4 80 KM


To sprawa wygląda następująco :

2 miesiace temu wymieniłem Przewody zapłonowe na Sentech Autko nie przerywało i smigało cudownie na gazie i na benzynie. Ostatnio stało tydzien nie uzywane i Okazuje sie że zaczęło znowu przerywac , Kable raczej są ok.
Na weekend chce zobaczyć co i jak . może jakimś smarem miedziany przesmaruje żeby wilgoć sie nie dostawała , i przeczyszcze swiece
Przerywa wtedy kiedy dodam więcej gazu .


1. Jak mam sprawdzić czy cewka jest dobra ?

2. Czy możliwe ze to palec zapłonowy ?

3. Jaka powinna być rezystancja przewodów ?

4. Na co jeszcze zwrócic uwage ??

Pozdrawiam
15250 20

[MK3] RS1800 - szarpanie, falowanie obrotów. Lambda?


Witam, po założeniu kolektorka z RS2000 jest dziwna akcja. Wygląda to tak:

Przejeżdżam 10 km normalnie, stanę sobie gdzieś np na światłach, albo na poboczu, silnik chodzi i w pewnym momencie zafaluje do 600 rpm, 1200, 300, 1500, 0. Gaśnie, ale można go bez problemu odpalić. Pochodzi 3 minuty i sytuacja się powtarza. Podczas jazdy da się to wyczuć jak np jadę na 3 biegu bez gazu, auto się toczy i zaczyna szarpać. Jak stanę, to zafaluje i zgaśnie, jak będę jechał kawałek dalej to mija.

Aha, jest to jedyny objaw, większego spalania nie odczułem, moc w normie, a nawet większa niż zazwyczaj, tylko przez te kilka sekund jak faluje to jest kaszana. Jak mu dodam gazu to nie przestaje falować. Żeby nie zgasł stojąc, muszę trzymać go na obrotach ok. 1200, albo przejechać kawałek.

Tak jakby przy jakiejś konkretnej temperaturze ...
14683 13

[MK3] 1.8 ZETEC - szarpanie na zimnym silniku


Siemanko, od dwóch tygodni auto ma focha.

Na zimnym szarpie i to ostro, tak jakby brakowało paliwa. Jak się rozgrzeje to już nie szarpie mocno, choć nie znika do końca.
Auto nie ma powera jak miało czy na zimnym czy na ciepłym.

Pomierzyłem IAT, ECT, TPS w normie, wymieniłem przepływomierz i bez zmian. Nowy filtr paliwa, olej i filtr oleju nie zmieniły stanu pracy.
Jutro będę podmieniał cewkę, przewody WN, listwę wtryskową.

Nie sprawdzony pozostaje czujnik wału i wałków rozrządu.

Ma ktoś jakieś sugestie?
14533 27

[MK4] Szarpanie na gazie brak mocy (sekwencja)


Witam mam problem z moją fieścinką. założyłem lpg sekwencja w kwietniu i od tego czasu same problemy. szarpie, dławi sie podczas jazdy brak mocy nie daje rady wyprzedzac. podczas wyprzedzania musze przełączać na benzyne. co może być przyczyną tych objawów?
11320 5

[MK4] Brak mocy, szarpie


Witam serdecznie :)


Mam problem ze swoim fiestolotem i nie mam bladego pojęcia na czym ten problem polega ani jak się za niego zabrac. Opiszę więc co się dzieje z moim transformersem :) Około dwa miesiące temu jadę sobie radośnie aż tu nagle przy 50km/h i bodajże 4 biegu ziuuuuuu spadek mocy...auto zaczyna skakac jak na pierwszej jeździe podczas kursu na prawko :) mocy zero, wciskałem pedał gazu do dechy to szarpał, skakał ledwo jechał dokulałem się jakimś cudem do domu. Autko postało 2 może 3 dni pod blokiem wskoczyłęm do niego i elegancko poszło jak przecinak :)
Dziś zajeżdżam na tanksztele zalałem bak na maxa i kaplica...ledwo ruszyłem. Znów zbiera się jak muł,mocy zero, pedał w podłodze a auto ledwo się turla. Przy 20km/h muszę wrzucac 3 przy 30-40km/h muszę wrzucac 4 w przeciwnym razie tak szarpie i kopie jak koń ...
11215 6

[MK3] Traci moc, odgłosy w silniku


Witam wszystkich ponownie, mam problem z fiestą. jest to pierwszy problem odkąd ją kupiłem. otóż wczoraj jadąc ( jakieś 5-10 min) zaczęło mi trochę żabkować, tracić moc, na obciążonym (tj na biegu), a na luzie nieco przerywało jakby nie było paliwa. jako że miałem rezerwę to sru na stacje i zatankowałem. problemu więcej nie było do dzisiaj rano. odwiozłem mamę na dworzec ( jakieś 5 min jazdy). no i znowu to samo, spadek mocy, miałem problem z wzniesieniami. ktoś ma może jakikolwiek pomysł?
11068 14

[MK7] Problem z szarpaniem silnika oraz klimatyzacja.


Witam!
Otoz... Mialem juz wczesniej z tym problemy, lecz zostal on wyeliminowany (na jakies 2 tyg.) No wiec tak, sprowadzilem auto z Niemiec, Ford Fiesta, 2009 rocznik, 43tys km przejechane. Po jakims tysiacu samochod zaczal szwankowac. Pojechalismy na serwis, gosciu wyskoczyl z filtrem czastek stalych ale okazalo sie, ze nie mozna zaladowac oprogramowania do wypalania go, gdyz pojawilo sie pare innych bledow, ktore trzeba naprawic (jak olej, czujnik przeplywu powietrza itd, itd.) Zrezygnowalismy z uslugi serwisu z uwagi na ogromna cene (ok 3 tys!!!) i pojechalismy do naszego mechanika, ktory podpial samochod do komputera i sprawdzil wszystko. Powymienial olej, filtry, oprocz czujnika przeplywu powietrza wyzej wymienionego powietrza (okazalo sie, ze filtr czastek stalych wcale nie byl zapchany). No i czekamy na oryginalny filtr powietrza od Forda, auto do tego czasu normalnie jezdzilo, nie szarpalo etc. Dzisiaj zajechalismy na Orlen, zalalismy Verva ON no i... Bah... Znowu zaczal szarpac, pedal ...
10339 4

[MK3] 1.1 HCS - szarpie podczas ruszania


Witam. Ostatni czasy mam problem z moja fiestą,podczas ruszania zaczyna szarpać,dodając gazu nie wchodzi na obroty,podczas jazdy na 3-4 biegu tez jest taki problem,obroty spadają,nie reaguje na dodanie gazu ale po chwili znów jest normalnie,
co to może być ?
9898 13

[Inny] Gaśnie na wolnych obrotach, szarpie


Witam. Problem z autem mojego szwagra. Jest to Audi B3 80 na gaźniku + LPG

Problem jest jak w temacie i dotyczy zarówno PB jak i gazu. Szarpie na wolnych obrotach podczas jazdy (do 2000 obrotów) powyżej 2000 obrotów przestaje szarpać. Jęśli puści gaz to obroty schodzą i gaśnie. Odpala bez problemu. Nie ważne czy na ciepłym czy zimnym silniku.

Wymieniane były kable, świece, uszczelka pod głowicą , wymieniana była uszczelka pod gaźnikiem.

Naprowadźcie mnie gdzie szukać przyczyn. Na forum Audi nie piszę bo tam cokolwiek ciężko mi znaleźć.
9772 9

[MK3] Biały dym z wydechu i szarpanie


Witajcie,

Kurde po swapie mam znów problem.

Silnik 1.1i.

Po swapie było chwilę ok teraz zaczęły się problemy znów. Przy odpalaniu zimnego silnika puszcze lekkiego białego bąka. Gorzej robi się gdy zacznę gazować na luzie przy obrotach tak 3000 zaczyna nieźle dymić - biała, gęsta nie niebieska chmura.
To samo jest podczas ruszania ze świateł i wkręcaniu na wyższe obroty. Oleju zniknęło sporo - ale silnik też się spocił miał wycieki z pod dekla i chyba coś się lekko poci po lewej stronie od paska i po prawej (SYF MI WCISNĘLI NIE SILNIK).

Wywaliło też płyn chłodniczy, który miał dziwny rudo - brązowo - pomarańczowy kolor, ale podejrzewam, że mogło go być za dużo nalane.

Obroty lekko spadają przy hamowaniu i sprzęgle (do 500, czasem zgaśnie).
[br ...
9652 9

[MK3] dziwne szarpanie


Witajcie. Jestem nowy na forum i potrzebuje waszej pomocy. Spróbuje opisac sytuacje, może ktos juz mial cos takiego. Wiec tak.....Moja fiescina coraz czesciej zaczyna dziwnie szarpac (nigdy tego nie było) to przypomina troche dławienie sie silnika. Zazwyczaj gdy szarpie to musze zredukowac bieg, wcisnac gaz wiecej niz powinienem na danym biegu i jest ok. Ale gdy nie zdąrze zredukowac to silnik zwyczajnie gasnie po czym nie moge go zapalic....zeby zapalic musze wcisnac gaz bo inaczej nie da rady odpalic (a i to ma duze opory). Wymieniłem swiece na nowiutkie (takie same jakie miałem wczesniej przed tymi szarpaniami) i naprawde nie mam pojecia co to moze byc. Nie chce dawac go do mechanika bo moze to jest błahostka która sam usune. Fordzik jest z roku '90 z silnikiem 1.4 CLX. Jezeli macie jakies pytania to pytajcie. Odpowiem na każde pytanie byleby mi ktos pomógł. Bo ja sie już :kaput:
9487 18

[MK3] Nie przyśpiesza na benzynie


Witam wszystkich forumowiczów. Z góry proszę o wyrozumiałość i nie ganienie mnie za to , że nie udało mi się znaleźć podobnego tematu:) Na wstępie powiem , że od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty 92 rok, z silniczkiem 1.1, z gazem :D Mój problem wygląda następująco: Odziwo nie dotyczy GAZU, tak jak to zwykle bywa , tylko pracy silnika na benzynie. Przy jeździe autkiem , na benzynce , odczuwam znaczny spadek mocy, tzn. jak daje pedał w podłogę to autko dziwnie się zachowuje, bo lekko szarpie i po prostu nie przyspiesza, tylko jedzie wolno. Cały czas szukałem przyczyny, aż w którymś momencie doszedłem do wniosku , że coś jest nie tak z "przewodem dopływu ciepłego powietrza". ;-( Zauważyłem, że poprzedni właściciel nie posiadał takowego przewodu i zamiast nie go uformował coś podobnego z taśmy teflonowej i jakiegoś kleju... <???> I teraz mam do was pytanie, czy przyczyną słabej jazdy ...
9436 12

[MK6] 1,4 TDCI Chwilowe spadki mocy - szarpanie


Mam taki problemik. Moją Fiestą 1,4 TDCI codziennie robię około 20 km drogą ekspresową. Czasami zdarza mi się (nieregularnie), że auto w trakcie jazdy po ekspresówce (nigdy nie spotkało mnie to w mieście) na 5-tym biegu (teraz tak sobie myślę, że nie tylko na 5-tym ale zawsze przy przyspieszaniu) szarpie przy przyspieszaniu (tak jakby traciło i zyskiwało z powrotem moc). Potem to samo przechodzi na miesiąc 2 lub 3 jest spokój. Nie mam pojęcia o co chodzi. Obroty nie są zbyt niskie - przeważnie mam około 2500 rpm. paliwo leję zawsze na tej samej stacji Shell-a, filtr paliwa był wymieniany we wrześniu '10 i opróżniany we wrześniu '11. Macie jakieś pomysły o co chodzi?
8710 4

[MK3] Szarpie, słabnie, gaśnie gdy zimno


Witam. Corocznie zimą mam ten sam problem z benzyna. Rano odpalam bez wiekszych problemow. Gdy jest ponizej 0 na dworzu jade jakies 2km na benzynie po czym przelaczam na lpg. O ile na lpg pracuje ok to na benzynie jest zgroza. Poki mykam 30km/h po osiedlu daje rade. Jednak gdy przyspieszam powyzej 40km/h zwlaszcza pod lekkie wzniesienie zaczyna sie zgon. Autem trzesie, slabnie w ostatecznosci gasnie. Ratunkiem jest redukcja do dwojki i jazda 20km/h z tlumem wscieklych kierowcow z tylu. Choc i to niezawsze sie udaje. Drugim rozwiazaniem jest szybkie przelaczenie na gaz. Jednak martwi mnie to dosc. Mechanik po wymianie filtra paliwa oraz kablow zaplonowych i regulacji luzu zaworow rozlozyl bezradnie ręce. Stwierdzil, ze być moze to pompa paliwowa lub czujnik temperatury silnika. Albo wina instalacji gazowej. Regularnie ja reguluje, wymienilem reduktor gazu niedawno wiec to chyba nie to. Problem dotyczy tylko benzyny i tylko zimą. I jeszcze jedno ...
8329 10

[MK3] Dziwne szarpanie na 5-tym biegu.


Witajcie.

Mam taki dziwny problem tzn.:
Przy prędkości 100km/h na 5-tym biegu zaczyna mi szarpać tak jak by zbyt bogata mieszanka byłai by zalewało.
Przy tej samej prędkości na 4-tym biegu jest wszystko OK, więc to nie wina wysokich obrotów (kręci się płynnie do 5-5,5 k rpm).
Temu szarpaniu towarzyszy jakby kołysanie silnika wyczuwalne w całym samochodzie i zauważalne na drążku zmiany biegów.

Przy prędkości 110km/h problem ustępuje.
8266 13

[MK4] Brak ssania, nierówna praca silnika, inne 1.3 endura


Witam szanownych forumowiczów

bardzo proszę Was o pomoc, o radę. Kupiłem siostrze Forda Ka 1.3 endura/60km i niestety mam z nim problemy z którymi nie mogę sobie poradzić...

problem 1- rano po odpaleniu silnik nie podaje większej dawki paliwa, czyli nie ma tak zwanego ssania, przez co silnik się dławi, nierówno pracuje...na cieplym silniku jest w miarę dobrze. Jak się rozgrzeje to całkiem inne autko...

problem 2- właśnie ta nierówna praca na zimnym silniku i szarpanie i dławienie podczas jazdy na 1 i 2 biegu "do czasu aż się rozgrzeje"

problem 3- tutaj zacznę od początku...ostatnio podczas wizyty u mechanika okazało się, że jest odłączony przewód od układu odprowadzania par paliwa...mechanik podłączył go spowrotem i auto jeździło dobrze do zatankowania Kaczki do pełna....teraz kiedy auto ma podłączony ten przewód i zostało zaraz po tym zalane na full silnik ...
7783 3

[MK3] Szarpie przy wkrecaniu na obroty


Witam. Silnik to 1,1. Na zimnym silniku jest wszystko ok. Jak sie rozgrzeje,to kiedy naciskam gaz to najpierw zamula i popierdzi,a potem normalnie wkreca sie na obroty. To wyglada tak jakby niedostawal odpowiedniej ilosci paliwa w danym czasie. Oprucz tego wczasie pracy na biegu jalowym czuc ze silnik przerywa. Jest to nie regularne i niezawsze wystepnuj. Wystepuje przez cwierc sekundy i niewplywa w znaczacy sposob na obroty.Oprucz tego w czasie jazdy prze zmienie biegow obroty niechca odrazu schodzic.
Poczytalem torche to forum i probowalem usunac usterke. Wymienilem silnik krokowy,wyczyscilem czujnik przepustnicy (sprawdzalem miernikiem jest wszystko jak trzeba),wyczyscilem przepustnice,filtr itd. Podlaczalem nawet testownie inne kable zaplonowe ale to niepomoglo. Wiecie moze co jeszcze moge zrobic?
7102 6

[MK3] Szarpie autem po puszczeniu gazu.


Kolejny problem z fiestka, podejrzenia ide w strone sprzegła, wydaje mi sie ze sie slizga gdy szybko puszczam gaz. Teraz doszły do detgo stuki metaliczni i szarpie troche autem. Czasami przy ruszaniu czuc tak m isie wydaje boksowanie sprzegła.
6979 8

[MK3] Po nagrzaniu szarpie, brak mocy


Witam wszystkich. Mam duży problem z kolegi Fiestą MK3 1,4 71KM Benzyna. Auto przez dwa miesiące było remontowane (blacharka ) po tym postoju silnik zapala ładnie tylko jest mały problem po nagrzaniu, silnik nie wchodzi na wyższe obroty (max 3000)im cieplejszy tym uzyskuje niższe obroty- strzela dusi się i szarpie. Świece ,kable,pompa paliwa, filtr benzyny,sonda lambda- wymienione. Czyszczony silnik krokowy,czujnik połozenia przepustnicy ok
Przed remontem autko jezdzilo super.
Może coś innego przychodzi wam na mysl,moze juz ktos sie z czymś takim spotkał
Ciśnienie na cylindrach w granicach 0,7-0,9
:krakowiaczek:
6814 6

[MK5] Szarpanie na gazie, nie wchodzi dobrze na obroty


Witam. Założyłem instalację BRC sekwencyjną do fiestki 1,3. Po przełączeniu na gaz zaczynają się problemy. Silnik na wolnych obrotach pracuje równo. ale już przy dodawaniu gazu zaczyna szarpać, nie wchodzi dobrze na obroty. W czasie jazdy również szarpie. Mechanik od gazu mówi że z instalacją gazową wszystko jest OK. Sugeruje wymianę świec, przewodów wysokiego napięcia, ale na benzynie nie ma takich problemów. Może ktoś mi coś doradzi. :sad:
6733 4

[MK3] szarpanie, brak mocy


kilka dni temu wracalem w nawalnice do domu padalo straszliwie i w pewnym momencie zaczelo szarpac, tlumnik zaczal walic, fakt ze byl juz wczesniej glosny ale zaczal walic az czulem go w podlodze i auto nie chcialo wchodzic na obroty, albo jechalo slabo i po pewnym czasie lapalo i ciaglo jak szalone
najpierw jedna osoba powiedziala mi ze nalalo sie wody do tlumnika
ale poszedlem z tym do mechanika i on zaczal twierdzic ze auto chodzilo jedynie na trzech cylindrach, okazalo sie tez ze jedna ze swiec jest peknieta, wiec ja wymienili, przeczyscili wszystko, ustawili zawory

auto szarpie jak szarpalo, ale mechanik twierdzi teraz ze chodzi na 4 cylindrach mechanik wydal mi sie troszke olewaczem wiec sam juz nie wiem co mam dalej z tym zrobic, bo takie jezdzenie i szarpanie jest niebezpieczne a ponadto auto zaczelo wiecej palic
6718 7

[MK3] Problem z silnikiem - drgania, brak mocy, gaśnie


Witam,

Napisze wszystko od poczatku... kolega chcial zebym dal mu sie przejechac, dalem [chlop bez prawka] za pierwszym, drugim razem zgasl mu za trzecim odpalil i jechal przez ok 50 m choc mu szarpalo calym samochodem i wtedy silnik zgasl...
Myslalem ze jakims sposobem rozladowal sie aku choc mam praktycznie nowy wiec najpierw na popych sprobowalismy a pozniej podlaczylismy kable ale to nic nie dalo [ Po 5 min domyslilem sie ze na pewno to nei wina aku bo radio i swiatla dzialaly] Silnik krecil choc nie chcial zapalic wiec pomyslalem ze moze zapchal sie uklad paliwowy bo mialem malo paliwa wiec wzialem kanister i dolalem - znowu nic to nie dalo. Na nastepny dzien sprobowalem odpalic FoFi i odpalila ale na poczatku silnik wydawal dzwieki identyczne jak Cinquecento po chwili zaczal silnik buczec i drżalo calym samochodem. Samochod jezdzi ale silnik wydaje bardzo dziwne dzwieki ...
6577 7

[MK3] Zawsze na zimnym silniku i 5 biegu dławi się


Problem wygląda następująco. Auto zawsze na zimnym silniku po odpaleniu po nocy np, do 4 biegu jakoś się zbiera i wrzucam 5 zaczyna dławić się ale nie gaśnie i szarpie strasznie przechodzi jak wcisnę sprzęgło wystarczy że przejade ok 2 km i już wszystko jest ok, czym to może być spowodowane? Dodam jeszcze że na zimnym silniku ma przyspieszenie na ciepłym kompletny brak mocy kiedyś szła 140 km/h teraz ledwo 100 i to wyje jakby miał się silnik zatrzeć jakiś czujnik ? Może cewka?
6469 9

[MK6] Zapach sprzęgła, nierówne przyspieszanie


Witam. Dzisiaj wieczorem dałem fieście trochę w tyłek i pokręciłem ją do czerwonego pola na 2 i 3 biegu. Poczułem delikatnie smród sprzęgła(chyba). Czy to znaczy, że sprzęgło pada czy to normalne przy gwałtownym wciśnięciu gazu? Druga rzecz jaką zaobserwowałem to to że auto "skakło" przy 4 i 5 tysiącach obrotów na 2 biegu. Uczucie podobne do przeskakujących pedałów w rowerze! Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem!
Dzięki!
Fiesta 1.6 16V 2006 rok 3D!
6295 6

[MK4] 1.4 16V szarpie po rozgrzaniu i zamula


Mam oto taki problem:

Jak silnik rozgrzeje się to podczas jazdy szarpie a jak chcę przyspieszyć to jest przymulony i czasem mam "zawieszkę" przy 2 tyś. obrotów a później "puszcza" i normalnie przyspiesza..

Przepływomierz jest O.K.. cewka też... krokowy również (no ale to nie ma nic do rzeczy ale piszę) po odpięciu VSS-a problem nie znika..

Czy przez nieprawidłowy reset mogą być takie objawy? (w co wątpie..) Obroty na postoju w normie.. podczas zmiany biegów również.. bike notw :kaput:
6250 4

[MK3] Trzęsie na drugim biegu


Witam nie znalazłem tych samych objawów na forum wiec to moj przypadek :hammer:
gdy jestem na wolnych obrotach kolo 1000 i jade powoli po popuszczeniu sprzęgła na drugim biegu trzęsie całą budą (gdy wcisne spowrotem sprzeglo nic takiego sie nie dzieje trzesie tylko wtedy gdy "łapie" ten bieg - wygląda to tak jakbym próbowal ruszyc z za niskich obrotów ale trzesie o wiele bardziej - od nie dawna takich objaw zauwazylem i czasami ale nie zawsze gdy wrzucam dwojke slysze i czuje taki lekki zgrzyt na pod lewarkiem <???> <???>
Jest to na drugim biegu i moze lekko na pierwszym ale to musze blizej zbadac :myśli:
6034 7

[MK6] Szarpanie silnika na wolnych obrotach


Witam. Zakupiłem dzisiaj forda fiestę po lifcie z 2006r. Odpaliło na dotyk, miało zryw( silnik 1.4 tdci), byłem nawet pod wrażeniem. Ten samochód stał koło roku ponieważ kupiłem go od komornika, po około pół godzinie coś lekko jakby szarpnęło i strasznie rzuca silnikiem na wolnych obrotach( jak się je podwyższy to w miarę ok i bardzo muł jest). Sprawdziłem:
1) Odpinałem wtryski po kolei i tylko gorzej było
2) Alternator kręci się bez problemu
3) Tłumik drgań ok
4) Zero błędów na komputerze( podpinałem texe)
5) Odpalałem bez paska wielo rowkowego i to samo, bezpieczniki ok, przekaźniki ok,
6) filtr paliwa wymieniony, nie wiem czy jest gdzieś jeszcze jakiś odstojnik paliwa

Pali na dotyk, jechać się da ale bardzo rzuca silnikiem na wolnych, żadnych kontrolek nie wyrzuca.

Jedyne co zauważyłem to wolnoleżącą wtyczkę na kadłubie silnika dwupinową ...
5848 2

Zetec - problem ze startem na zimno - przerywanie


witajcie
mam problem który wynika pewnie ze zrobionego na szybko swapa

mianowicie po postoju na dworze ( temp w okolicy 0) silnik za nic nie chce normalnie pracować
a co dopiero gdy mam zamiar jechać... o ludzie co sie dzieje!!! szarpie, przerywa i cuda we wsi! (generalnie to przerywa)

może ktoś wie co w ziutkach powoduje takie zachowanie?

no i jeszcze zapytam od czego są te czujniki w obudowie termostatu (górny i dolny)
5848 8

[MK3] nierówna praca silnika i szarpanie na 4 biegu przy 50k


Witam niemogłem znaleźć konkretnej informacji więc załozyłem ten temat jeśli dubluje z góry przepraszam.
Moja sprawa wygląda tak: więc wymianiłem silnik ponieważ stary strasznie palił mi olej.Więc znalazłem elegancki silniczek , kompresja 4x13bar podczas jazdy ładnie się zbiera. Tylko jest taki problem że na wolnych obrotach nie do końca równo pracuje, po pracy silnika tego nie słychać ale widac po spalinach wylatujacych z tłumika że tak co chwilę "prychnie" a podczas jazdy na 4tym biegu przy 50km czuć szarpanie , tak jak na 2gim biegu na wonych obrotach.Ogólnie silnik ładnie ciągnie ale jest ten problem z obrotami. Świece marki breu z tego co widziałem wymieniane były we wrześniu w niemczech podaczas przeglądu auta z którego silnik pochodzi.Od razu po włożeniu silnika zrobiłem reset kompa.
Piszę to wszystko bo dziwne mi się to wydaje na starym silniku palącym olej jeździłem na 4 i poniżej 50km i silnik jechał ...
5032 3

[MK4] Falowanie obrotów, szarpanie - nieszczelna pompa hamul


Witam, chciałem napisać o przypadku jaki trafił się w moim samochodzie. Może dla kogoś będzie to przydatne. Jeżdżę Fiestą 1,25 75KM MK4.
Jakiś czas temu samochód zaczął się dusić, na zimnym silniku miałem duże problemy nawet z wyjazdem z garażu. Na "luzie" obroty ciągle falowały a w trakcie jazdy ze stałą prędkością często nagle tracił moc, dusił się, przestawał przyspieszać a po chwili znowu wszystko wracało do normy.
Zacząłem szukać podobnych przypadków m. in. tutaj na forum i w wielu z nich przyczyną był silniczek krokowy, czujnik położenia przepustnicy. Nie byłem w stanie sam tego wymienić (jeżeli nie jestem pewien że umiem coś zrobić wolę oddać w sprawdzone źródło bo pewnie narobię jeszcze większych szkód :) Mechanik polecił podpiąć najpierw auto pod komputer a w moim mieście jest tylko jeden taki przyzwoity. Pojechałem, podpięli, wykazało błąd, wymienili część i co najlepsze - nie pomogło ;-| Wymieniali w ten ...
5017 2

[MK3] Szarpie przy ruszaniu


Witam wszystkich . Szukalem na forum i nic podobnego nie znalazlem.
Mianowicie po zrestetowaniu kompa auto super chodzi ma idealne obroty ALE pojawil sie problem przy ruszaniu za kazdym razem szarpie tak jak by sie zalewal :( na innych biegach nic sie nie dzieje auto pali 6l i super pracuje ale to szarpanie dreczy:(
Moze jakies pomyl co moze byc??
4732 4

[MK5] Szarpanie przy dodawaniu gazu


Witam
Mam problem z fiestą `99 na zetec 1.25 z zamontowaną instalacją LPG stag 200. konkretnie przy dodawaniu gwałtownie gazu auto zaczyna szarpać i czasem strzela w wydech. Dzieje się tak głównie przy rozgrzanym silniku, im dłużej jadę tym bardziej, parę razy zdarzyło się że auto w ogóle chodziło jakoś głośno, coś huczało jakbym miał silnik odrzutowy w kolektorze... :P Generalnie jest to niezależne czy jadę na gazie czy benzynie, choć na gazie problem jakby się zwiększa. Przy zimnym silniku tak się nie dzieje. Dodam że wymieniłem kable i świece, w pierwszym momencie jakby trochę pomogło ale znów to samo. Teraz na benzynie zdecydowanie mniej szarpie. Po zakupie tego samochodu miałem podobny problem wtedy mechanik wymienił mi cewkę i pomogło. Od jej wymiany przejechałem jakieś 43k km.Przypuszczam że to może być to samo, chciałem jednak zapytać czy po takim przebiegu mogła się znowu wysypać czy może coś innego bo ...
4663 2

[MK6] 1.3 - szarpie zimny/ciepły silnik


Witam. Postaram się jak najdokładniej opisać problem który mam ze swoim autem. Więc zacznę od tego, że auto pali bez problemu, ale jak wrzucimy mu bieg aby np. wyjechać z garażu puszczając sprzęgło często gaśnie, wiec powtórka z rozrywki odpalamy i znowu to samo, tak się dzieje jeżeli Fiesta postoi w garage 2-3dni nie odpalana. Powiedzmy że za 3 razem odpala, wyjeżdżam z garażu i po 2min. ruszam/ pierwsze 300m jest tragiczne. Samochód szarpie, trzeba gazować, potem już zależy od jego widzi mi się raz szarpie nawet przy prędkości 70km/h, raz jedzie płynnie. W dalszej trasie przerywanie pojawia się co jakiś czas. Po przejechaniu 30km czasami szarpie, a czasami płynnie jedzie już do końca trasy. Niekiedy zaświeci się kontrolka silnika, świeci jakiś czas i gaśnie.
Dane autka:
Ford fiesta MK6 1.3 benzyna 60KM 2003r. 120tyś przebiegu.

Proszę o podrzucanie pomysłów co może być ...
4114 2

[MK6] Silnik nierówno pracuje, (cewka??)


Witam.
Autko: Fiesta MK6 1.4 16V
Podczas jazdy autko straciło moc i silnik zaczął nierówno pracować.
Podejrzenie problem z zapłonem.
Wykręciłem świece:
-świece 1, 2, 3 suche
-świeca 4 wilgotna.
dobrą świecą i kablem zacząłem sprawdzać kolejne wyjścia na cewce i na 4 brak iskry.
Czy cewka jest do wymiany czy coś innego padło
4090 1

[MK6] Szarpanie przy dodawaniu gazu, ściąganie na bok


Gorąco witam wszystkich forumowiczów :P
Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem fiesty z 2003r, silnik 1,3. od pół roku zacząłem miec pewne z nią problemy jednakże dopiero mogę się za nią zabrać. To co się da wolałbym zrobić sam :P bardziej ufam sobie (i Wam:)) niż mechanikom ;)

1. Pierwszy problem i myślę największy jest z szarpaniem przy ruszaniu i przyspieszaniu. gdy dodaję bardzo niewiele gazu, jest wszystko w miarę ok, jednakże gdy dodam więcej gazu, auto zaczyna dośc mocno szarpać , jednakże mimo wszystko przyspiesza. zaczeło to występować zaraz po wymianie świec (przewody WN wymieniałem rok temu)

2. Ściąganie samochodu i drganie kierownicy, czy ustawienie zbieżności załątwi sprawę ?

3. klakson, a mianowicie nie działa :( wiesz może drogi forumowiczu jak zdjąć te pokrywe na kierownicy by poduszka nie wystrzelila? czasem jak sie nacisnie klakson no chwile ...
3496 1

[MK3] Ogromny łomot podczas zmiany biegów


Witam mam problem, ostatnio spotkała mnie taka sytuacja ruszałem z jedynki i potem wrzuciłem dwójkę i odrazu szarpnęło całym samochodem jakbym w dziure wjechał albo zahaczył o wystającą rzecz :( a to było wszystko na prostej drodze :) co może być przyczną? Kilka razy ta sytuacja się powtórzyła :(
3403 2

[MK3] Szarpanie tylko na benzynie.


jak zaczynam jechać autem (odpalam i pierwsze około 1,5km żeby rozgrzać silnik) na benzynie to auto jakoś tak lekko szarpie. Często jak odpalam chodzą jakoś nie równo te obroty i muszę trochę gazu dodawać żeby auto nie padło. Jak wyjeżdżam np z parkingu i naciskam sprzęgło jak już ruszę żeby np ze wstecznego dać na bieg 1 to nieraz mi auto zgaśnie. Co to mogą być za objawy?
3034 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.