Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » uklad wydechowy
Tematy oznaczone jako uklad wydechowy
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Problem z katalizatorem


Witam, posiadam Forda Fiestę 2003 rok 1,4 benzynę.
Pewnego razu zapaliła mi się kontrolka, pojechałem do mechanika, podłączył komputer i powiedział , że to katalizator. Mam pytanie, jeżeli wycięłoby się środek katalizatora i wyrzuciło (jest zapchany) to czy auto będzie o dużo głośniej chodzić? Niestety zakup nowego katalizatora to koszta ok. 1000zł na które mnie w tej chwili nie stać. Dziękuję za odpowiedzi
24247 36

[MK3] Różne tłumiki środkowe, silnik 1.3i z katalizatorem


Witam, mam zamiar wymienić środkowy i końcowy tłumik w fieście z silnikiem 1.3i z katalizatorem, data produkcji to 09.1992, ale napotkałem trudności z ustaleniem, jakich części potrzebuje. Pytanie do zorientowanych w temacie: Czy faktycznie są dwa różne tłumiki środkowe dla fiesty mk3 z tym silnikiem? I jakie są różnice. W Internecie znajduje sprzeczne dane, każdy katalog mówi trochę co innego, zdjęcia różnią się między sobą, już zgłupiałem. Pomóżcie.

Ford Fiesta 1.3 I HATCHBACK
1991/5 - 1992/12
http://www.tlumikisamochodowe.pl/tlumik-srodkowy-08168-p-888.html

Ford Fiesta 1.3 I HATCHBACK
1992/12 - 1995/12
http://www.tlumikisamochodowe.pl/tlumik-srodkowy-0820-p-893.html

Mój tłumik wygląda tak jak ten ze zdjęcia/rysunku. Obydwa wyglądają tak samo, ale numery części są oczywiście inne.

A tutaj coś co mnie całkiem zbiło z tropu. No takiego tłumika to ja na pewno nie mam, czy był taki stosowany w fieście?

Dane z katalogu ...
7489 5

[Ogólny] sportowy układ wydechowy na seryjnym końcowym


Witam,

mam zamiar na wiosnę/wczesne lato robić remap ale zanim to się stanie chcę przerobić układ wydechowy. Baza - Fiesta MK6 ST

czy ktoś próbował robić sportowy wydech z końcowym (komorowym) seryjnym a reszta na przelocie? Co o tym myślicie?

Nie chcę robić kompletu na bazie przelotu, po prostu jest za głośno. Nie chciałbym przerabiać też wydechu na głośniejszy no ale co moc to moc...

Wydech na tą chwilę jest seria + wycięty środkowy

Plan jest taki:

-kolektor Ebay 4-1 z plecionką, lub 4-2-1 (moment mógłby być większy) ale większość jest bez plecionki, a nie chcę robić tego 'na sztywno'
-zastąpienie kata rurą
-środkowy tłumik przelotowy
-końcowy seria

Nie zmieniałbym wydechu, ale zależy mi na zwiększeniu mocy.
Akurat tłumik końcowy najmniejszy ma wpływ ...
7369 7

[MK3] uderzenie w okolicach w wydechu


heja.

prosto z mostu: zetec 1.8 na wydechu z 1.1 (od pierwszego łączenia do końca) - po złapaniu temperatury z tyłu auta słychać stuknięcie jakby ktoś lekko puknął młotkiem. Po zgaszeniu silnika występuje podobne uderzenie, ale sporo mocniejsze. skąd to się bierze?

taki sam problem miałem w Granatowej, na wydechu z 1.1 (ale nie tym samym).
5983 10

[MK3] Przedmuch spalin na łączeniu kolektor-katalizator


Witam,
W miejscu polaczenia rury kolektorowej z katalizatorem mam przedmuch spalin (tak jak na zdjęciu poniżej). Czy jest możliwe dokupienie jakiejś uszczelki czy trzeba wymieniać całość? Jeśli możliwe jest dokupienie samej uszczelki to czy sprawia trudność jej zamontowanie czy wystarczy odkręcić tylko te dwie śruby ze sprężynami?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

5881 5

[MK3] Wymiana tłumika.


Witajcie, chciałbym się was poradzić, jak wygląda wymiana tłumika. Planuje kupić i wymienić, ponieważ mój, jest w nie najlepszej formie. W związku z powyższym, mam do was dwa pytania, jak wymienić i jaki kupić, ponieważ patrzyłem na allegro i jest ich tam sporo. Do wyboru do koloru. Jednak w opisach, piszą o mocy silnika i koniach mechanicznych. Więc ja tutaj zgłupiałem, czy warto się tym kierować, czy kupić tłumik, tylko i wyłącznie do [MK3]?? Kolejnym pytaniem jest, jak wygląda wymiana, czy coś trzeba wycinać, odcinać. Jak to jest jeszcze z kupnem, czy kupić najlepiej samą końcówkę, czy cały zestaw. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam Łukasz
5545 5

[MK6] Jaki katalizator?


Witam.
Czy ktoś może podać numer katalogowy katalizatora do fiesty z rocznika 2004 pojemność 1,25 benzyna żebym mógł poszukać cen nr VIN WF0HXXGAJH4K56955 albo czy ten który znalazłem na stronie Intercars BOS099-339 jest dobry bo za nic nie mogę skumać czy pasuje w końcu czy nie bo takie wyświetla zastosowanie
Opcja wyposażenia: 1.25i
od roku prod.: 2002.10
do roku prod.: 2005.11
nie dla kodu silnika: FUJA
Kod silnika: FUJB
Opcja wyposażenia: 1.25i
od roku prod.: 2002.10
do roku prod.: 2005.11
Kod silnika: ZH12
nie wiem jaki ja mam kod silnika
Pozdrawiam
5299 7

[MK5] Wymiar łącznika elastycznego - wydech


Orientuje się ktoś jaką średnicę i długość ma łącznik elastyczny ten zaraz za druga sondą ? bo coś mi tam pierdzi w trzeba będzie jakiś uniwersalny wstawić.
4240 7


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.