Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » wtryskiwacze
Tematy oznaczone jako wtryskiwacze
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] 1,4 TDCI - wymiana uszczelek wtryskiwaczy


Od pewnego czasu posykuje ( cyka ) cos głośno w silniku, do tego wewnatrz czuć spaliny. Gdy otworzyłem maskę to widać ze wydostają się spaliny gdzies z okolic pod obudową filtra powietrza i do tego śmierdzi spalinami z tych okolic.
Doczytałem się że to oringi pod wtryskiwaczami, tylko nigdzie nie mogę znależć opisu jak się do tego zabrać.
Może ktoś zna warsztat w Gdańsku lub Trójmieście gdzie można to za rozsądne pieniądze zrobić i żeby nie spaprali czegos w silniku.
Może ktoś robił to samodzielnie, widze ze jeszcze uszczelka pod pokrywa zaworow do wymiany bedzie.

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 20:01 ]
Ludzie poratujcie mnie !!!!
Potwierdziło się że trzeba uszczelninia pod wtryskiwaczami ( typowa usterka tych silników) wymienić a ASO zażadali ok. 1200 zł !!!!!! masakra !!!!!! (a te oringi są po ok. 10 zł za sztuke )
...
57439 21

[MK6] Fiesta - w jaki sposób dobrać odpowiednie wtryskiwacze


Posiadam Fiestę 1.4 TDCI z 2002 r z silnikiem JH, w jaki sposób dobrać odpowiednie wtryskiwacze Siemensa. Może ktoś posiada tą tajemną wiedzę lub poda odpowiedniego linka ;-) ?
15271 16

[MK6] 1.4 TDCi - regeneracja wtryskiwaczy


witam

mam maly problem z wtryskami, mam prawie pewnosc ze ktorys jest niesprawny lub leje. Mianowicie w zime kiedy temperatura waha sie w okolicach 0 stopni to przy odpalaniu strasznie trzepie silnikiem jak by na jeden gar nie palil i puszcza sporego baka w postaci siwej chmury i do tego ostro klekocze. po lekkim rozgrzaniu juz mnie daje sie we znaki i klekocze tylko jak dodaje gazu. gdy temperatura jest wlasciwa problem znika. natomiast przy ekstremalnie wysokich temperaturach typu 35 st. i stanie w korku zaczyna trzepac silnikiem tak jak by nie palil takze na jeden gar. Przymierzam sie do regeneracji wtryskow i sam chce je wyciagnac. dac do sprawdzenia i ewentualnej regeneracji. Co o tym sadzicie. Jestem z okolic Swidnicy. slyszalem ze w Slotwinie jest dobry zaklad zajmujacy sie regeneracja. wypowiedzcie sie o nim jezeli macie z nim jakies doswiadczenia.

Aha i jeszcze ...
11077 5

[MK6] Koło dwumasowe po faceliftingu i żywotność wtryskiwacz


Witam

Chce kupić Fieste 2006-2008 TDCi (ewentualnie 2005-2007 1.3 i założyć LPG) jako samochód ekonomiczny i biorę pod uwagę ewentualne koszty eksploatacji.

Na necie znalazłem sprzeczne informacje dotyczące koła dwu masowego po face-liftingu. W jednym miejscu jest napisane, że po face-liftingu zaczęli montować zwykłe koła zamachowe a w drugim na odwrót. Wiec jak to jest.

I drugie pytanie - jaka jest mniej więcej żywotność wtryskiwaczy w tych autkach. Znalazłem dużo wątków na temat ich wymiany ale nikt nigdy nie pisze przy jakim przebiegu miał taki problem więc ciężko wywnioskować jaka ich trwałość.

Pozdrawiam
Bartek
10885 8

[MK6] Po samodzielnej wymianie wtryskiwaczy auto nie odpala


Na forum zaglądam sporadycznie lecz tym razem nie znalazłem żadnej odpowiedzi. Jako że to mój pierwszy post tak więc Witam Wszystkich :-)

Jeżeli nie chce Ci się czytać całego przejdz do ostatniego akapitu. Tam jest zawarta główna część tematu
Posiadam Fiescine 1.6 TDCi (czyli silnik mało popularny).
Kilka miesięcy temu zaczeła źle jeździć (słychać było wtryskiwacze, mniej mocy...) tak więc autko trafiło do serwisu. Wymienili wtryskiwacz na używkę, zapłaciłem 700zł i autko odebrałem. MYślałem że to będzie już koniec problemów ale jednak nie.

Znowu siadł wtryskiwacz (sam sprawdzałem w garażu), więc kupiłem na alledrogo 4 wtryskiwacze do takowego silnika, wymieniłem dwa (czyli wykręciłem stare i wkręciłem nowe, tyle mojej roboty) i silnik ożył. A teraz do głównego wątku:

Po czasie znowu silnik zaczął źle pracować, odkręciłem wtryski, jeden nie działał. Wymieniłem go na tego z alledrogo, zaczęło ...
10270 5

[MK6] Uszczelnienie wtrysków, gniazdo wtryskiwacza 1.4 TDCi


Witam, mam takie pytanie na szybko w sumie, czy te pierścionki co są nakładane na wtryskiwacz żeby siedział sztywno w gnieździe to ma pełnić funkcję jakiegoś uszczelnienia? bo nabyłem takie pierścienie ale one są inne niż te co mam fabrycznie zamontowane. Szykuję się do wymiany miedzianych podkładek to i to chcę od razu wymienić, ale nie wiem czy one będą dobre.
takie mam założone fabrycznie: http://www.ford-esklep.pl/userdata/gfx/aadc11ac79feb7e5de7aef396d301516.jpg

a takie kupiłem:
[img]src=http://www.sendspace.pl/file/pic/2a53b77de380a3900226e65/3[/img]
9124 5

[MK6] Nieregularne drgania silnika 1.4 TDCI


Witam,
Od jakiegoś czasu silnik w mojej fieście dziwnie się zachowuje, mianowicie co jakiś czas, podczas jazdy silnik zaczyna drgać i jakby terkotał, nie reaguje na gaz. Tak dzieje się przez parę sekund i wszystko wraca do normy. Tak jakby nie pracował jeden cylinder. Ostatnio jakby częściej się to zdarzało. Zdarza się to zarówno na ciepłym jak i zimnym silnika. Żadne kontrolki się nie świecą. Wymieniałem ostatnio pasek rozrządu i podkładki pod wtryskami. Do tego czasu nie zaważyłem takich objawów.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
8806 4

[MK6] jak wyjąć wtryskiwacze 1.4tdci


jak w temacie. jak sie do nich dostac?
8074 3

[MK3] Wtryskiwacze Zetec


Heja,

szybka sprawa: z tego co wiem, RS1800 miała wtryskiwacze oznaczone kolorem zielonym. A z czego są te czerwone?
7237 12

[MK3] "Zwarte" wtryski CVH EFI


Witam
Właśnie skoczyłem swapować fiestę z hcs-a a cvh, ale mam problem przy jej uruchomieniu, Mianowicie wtryski nie podają paliwa, sprawdzając omomierzem są cały czas zwarte (przenoszą prąd miedzy pinami 1:1) tj gdy podepnę wtyczki pod wtryski prąd pojawia się na obu kablach (brązowy i czarny) Da rade jakoś je uratować czy szukać nowych.
Po wlaniu w gardziel paliwa, silnik zapala i chodzi równo do momentu aż braknie wachy wiec zapłon jest ok.
5455 6


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.