Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » wydech
Tematy oznaczone jako wydech
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Rura wydechowa - wisi sobie za nisko


A wiec....czy ktos moglby mi podeslac fotke spodu fiesty a szczegolnie miejsca gdzie rura jest mocowane po srodku auta do podwozia ?? po u mnie wisi sobie i czesto szuram nia (wymaina sprezyn do konca nie pomogla) chcialbym to ogarnac bo jutro wieczorem bede mial dostep do kanalu by poprawic oslone termiczna ktora sie oberwala i przy okazji chcialbym rure jakas podwiazac wyzej :/
11668 16

[MK3] Kilka pytan po wymianie rury kolektorowej


Przepaliły mi sie portki tzn rura kolektorowa w mojej mk3 z 1991 roku. Dziura byla tak duza ze az sonda lambda wypadla.

Kupilem nowa i zamontowalem. Musialem zdemontowac stara rure razem z kolektorem wylotowym bo nie moglem odkrecic trzech szpilek laczacych portki z kolektorem.

Teraz mam kilka pytan.

Czy ta podkladka miedziana przy sondzie lambda jest konieczna. Musze kupic nowa czy zalozyc stara a moze wogole z niej zrezygnowac. Teraz przykrecilem sonde bez tej podkladki.

W miejscu polaczenia rury kolektorowej z katalizatorem nie moglem dobrze spasowac polaczenia. Skreca sie to miejsce na dwie sruby ktore maja sprezyny. Jest lekki przedmuch spalin. Kolnierze nie polaczyly sie razem ze soba dobrze. Sruby skrencilem na maksa. Czy tam nie powinno byc jakiejs uszczelki. W oryginale nie mialem tam nic.

Znajomy podpowiadal mi aby na uszczelki te cztery ...
11206 12

[MK3] Aluminiowa osłona nad układem wydechowym.


Dziś poprawiałem hamulec ręczny i tak się zastanawiałem, czy ta aluminiowa osłona nad układem wydechowym pod autem jest koniecznie potrzebna, bo u mnie jest ona strasznie już powyginana i trzeba sie namęczyć z jej odkręcaniem i przykręcaniem, przy pracach w układzie wydechowym, czy też przy poprawianiu linki ręcznego...Ma ona pewnie na celu zatrzymywanie ciepłego powietrza z rur...Ale czy ona jest niezbędna? Mogę ją wywalić?
Na przykład w Escorcie już czegoś takiego nie ma...

Czekam na jakieś odpowiedzi.
10714 12

[MK3] Wydech


Witam.
Jakiś czas temu stwierdziłem, że w tak starutkim autku, jakie mam, katalizator napewno już jest zatkany...
Od znajomego dowiedziałem się, że w okolicy pewien mechanik skupuje katalizatory lub na życzenie klienta montuje w ich miejsce strumienicę, która to jest w obudowie katalizatora...
Pierwsza myśl - lepiej wstawić zwykłą rurkę a kasę zatrzymać.
Później do głosu doszedł rozsądek i stwierdziłem że coś co wygląda jak katalizator jednak się może na przeglądzie przydać... Mechanik założył mi strumienicę łuskową, czyli właściwie zwykłą rurkę tylko w obudowie jaką chciałem :rotfl:

Odebrałem auto i za kilka dni wjechałem sobie do domu na kanał. I zonk. W pierwszej chwili pomyślałem że wymienił mi tłumik zamiast katalizatora...

Na poniższym schemacie widać jasno, że jednak wiedział co wyjmuje :hahaha:
http://www.tlumikisamochodowe.pl/rura-kolektorowa-08416-p-982.html

Wymienił, to co jest oznaczone jako katalizator.
I tutaj moje ...
10675 13

[MK3] Wymiana uszczelki kolektora wylotowego


Witam serdecznie,
Czy jest możliwość wymiany uszczelki kolektora wylotowego bez ściągania głowicy w fieście mk3?

Z góry dzięki
8566 14

[MK6] Tłumik końcowy 2.0 ST150


Witam,
jako że mój obecny tłumik końcowy się rozsypuje mam pytanie do osób które może miały już z nim styczność.
A mianowicie w jakim sklepie internetowym mógłbym go nabyć?
Przyznaję się, że szukałem już ale jedynie dedykowane znalazłem a ja bym najchętniej został przy tym co mam czyli oryginał. W ostateczności zostaje tylko ASO czy dostane taki u nich i ile by kosztował. Obstawiam, że od fiesty z silnikiem 1,4 nie moge założyć :-) Albo jak silnik ten co w Mondeo jest pod maską to może wydech też jest przekładką z jakiegoś innego modelu z tym że pytanie jakiego ;P Chyba, że ktoś już zakładał jakiś inny do ST i ładnie brzmi to z jakiej firmy jest i ewentualnie jak sam zakładał to jakie koszta tego :)

PS. wydech Milltek'a ze stali nierdzewnej też nie wchodzi w grę mimo, że nie będzie rdzewiał ;P[br ...
7801 7

[MK3] Samodzielna wymiana dwururki


Czołem!

Uprzejmie proszę szanownych kolegów o rady dot. samodzielnej wymiany rury kolektorowej.

W mojej obecnej "starej rurze" :-P jest obok sondy lambda dziura wielkości 2 PLN :bezradny:

Kupiłem nową dwururkę, mam do niej nową uszczelkę (pod kolektor) oraz pierścień (do kata).

Ograniczenia: brak kanału.

Dziś zrobiłem podejście nr 1, ale niestety widzę, że to nie jest tak łatwa robota, jak mi się wydawało. Śruby przy katalizatorze ruszyłem bez trudu, natomiast śrub przy kolektorze nie ruszyłem (poza jedną), gdyż nie mam do nich dostępu...

Z tego co zauważyłem są to 15-stki. Mój pomysł to zakup przedłużki do grzechotki, nasadki 15mm i odkręcenie śrub od spodu auta.

Chciałbym to zrobić samemu, bo mechanik zaśpiewał 100zł za robotę. Wolałbym też uniknąć konieczności demontażu chłodnicy i alternatora do tego zadania.
[br ...
7738 15

[MK3] Różne tłumiki środkowe, silnik 1.3i z katalizatorem


Witam, mam zamiar wymienić środkowy i końcowy tłumik w fieście z silnikiem 1.3i z katalizatorem, data produkcji to 09.1992, ale napotkałem trudności z ustaleniem, jakich części potrzebuje. Pytanie do zorientowanych w temacie: Czy faktycznie są dwa różne tłumiki środkowe dla fiesty mk3 z tym silnikiem? I jakie są różnice. W Internecie znajduje sprzeczne dane, każdy katalog mówi trochę co innego, zdjęcia różnią się między sobą, już zgłupiałem. Pomóżcie.

Ford Fiesta 1.3 I HATCHBACK
1991/5 - 1992/12
http://www.tlumikisamochodowe.pl/tlumik-srodkowy-08168-p-888.html

Ford Fiesta 1.3 I HATCHBACK
1992/12 - 1995/12
http://www.tlumikisamochodowe.pl/tlumik-srodkowy-0820-p-893.html

Mój tłumik wygląda tak jak ten ze zdjęcia/rysunku. Obydwa wyglądają tak samo, ale numery części są oczywiście inne.

A tutaj coś co mnie całkiem zbiło z tropu. No takiego tłumika to ja na pewno nie mam, czy był taki stosowany w fieście?

Dane z katalogu ...
7486 5

[Ogólny] sportowy układ wydechowy na seryjnym końcowym


Witam,

mam zamiar na wiosnę/wczesne lato robić remap ale zanim to się stanie chcę przerobić układ wydechowy. Baza - Fiesta MK6 ST

czy ktoś próbował robić sportowy wydech z końcowym (komorowym) seryjnym a reszta na przelocie? Co o tym myślicie?

Nie chcę robić kompletu na bazie przelotu, po prostu jest za głośno. Nie chciałbym przerabiać też wydechu na głośniejszy no ale co moc to moc...

wydech na tą chwilę jest seria + wycięty środkowy

Plan jest taki:

-kolektor Ebay 4-1 z plecionką, lub 4-2-1 (moment mógłby być większy) ale większość jest bez plecionki, a nie chcę robić tego 'na sztywno'
-zastąpienie kata rurą
-środkowy tłumik przelotowy
-końcowy seria

Nie zmieniałbym wydechu, ale zależy mi na zwiększeniu mocy.
Akurat tłumik końcowy najmniejszy ma wpływ ...
7360 7

[MK3] Jaki wydech do fiesty mk3 1.8 16v ?


Witam,
mam problem dotyczący mojej fiesty mk3 po swapie z 1.4 na 1.8 16v 130hp.
Chodzi o to że kupiłem ją ze skleconym wydechem, do kata jest 1.8 zaraz za nim idzie dalej 1.4 ... Wiadomo że różnica w średnicy miedzy nimi jest znaczna... Chciał bym doprowadzić to do porządku i tutaj moje pytanie, mam dostęp do wydechu (środkowy i końcowy) od 1.6 xr2i czy to by podpasywało do mojego 1.8 ?

Dodam tylko że auto nie jedzie tak jak powinno na te 130koni ... To znaczy jakoś daje radę do 4tyś obrotów wyżej auto już nie ma takiej mocy ... Czy aż tak może mulić auto ten wydech ?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
6016 8

[MK3] Przedmuch spalin na łączeniu kolektor-katalizator


Witam,
W miejscu polaczenia rury kolektorowej z katalizatorem mam przedmuch spalin (tak jak na zdjęciu poniżej). Czy jest możliwe dokupienie jakiejś uszczelki czy trzeba wymieniać całość? Jeśli możliwe jest dokupienie samej uszczelki to czy sprawia trudność jej zamontowanie czy wystarczy odkręcić tylko te dwie śruby ze sprężynami?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

5878 5

[MK3] Wymiana tłumika.


Witajcie, chciałbym się was poradzić, jak wygląda wymiana tłumika. Planuje kupić i wymienić, ponieważ mój, jest w nie najlepszej formie. W związku z powyższym, mam do was dwa pytania, jak wymienić i jaki kupić, ponieważ patrzyłem na allegro i jest ich tam sporo. Do wyboru do koloru. Jednak w opisach, piszą o mocy silnika i koniach mechanicznych. Więc ja tutaj zgłupiałem, czy warto się tym kierować, czy kupić tłumik, tylko i wyłącznie do [MK3]?? Kolejnym pytaniem jest, jak wygląda wymiana, czy coś trzeba wycinać, odcinać. Jak to jest jeszcze z kupnem, czy kupić najlepiej samą końcówkę, czy cały zestaw. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam Łukasz
5545 5

[MK3] nie może rozpędzić się do 100 km/h - zapchany wydech


Witam. Na 1 i 2 biegu jest OK i na biegu jałowym wkręca się super na obroty ale na 3,4,5 jest masakra czy trzymam do połowy gaz czy na maxa to i tak nie przyspiesza. Wczoraj na postoju porządnie przegazowałem i poszła czarna chmura z wydechu. Ale jest dalej to samo myślałem, że się wydech zapchał i już mu przeszło ale jestr dalej to samo. Wchoraj wymieniłem filtr powietrza, paliwa i świece bez zmian. Jaka może być najprostrza przyczyna bo czytając wypowiedzi na forum nie znalazłem tych objawów jak u mnie tylko podobne ale rozwiązań jest wiele.
4219 3

[MK3] Brak mocy po wymianie rury kolektora


Witam wszystkich.
Po wymianie rury kolektora, tzw portek, auto straciło moc, słabo przyśpiesza i wkręca się na obroty do pewnego momentu, do tego doszło dziwne syczenie z układu wydechowego, który jest nowy.
Przed wymianą silnik chodził bez problemów - tj. przyśpieszał jak trzeba, nie zamulał, i potrafił 120km/h jechać :hahaha:
A teraz to maks.85km/h
Co się mogło stać?
pozdrawiam
3655 3


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.