Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » zapalniczka
Tematy oznaczone jako zapalniczka
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] FAQ - Zakładamy zapalniczkę


Do założenia zapalniczki, albo raczej gniazda 12VDC do swojej kosiary (wypas w wersji C) zbierałem się jak pies do jeża. Zacząłem nawet na stole lepić własną instalację - miało być ładnie i elegancko. Dziś coś mnie tknęło i w zasadzie dzięki temu niniejsze FAQ zaprezentuje, co zrobić zanim weźmiemy się za robienie kablowych pająków i co jeśli się okaże, że mamy farta :)

Z góry sorki za telefoniczną jakość zdjęć, dostępu do aparatu chwilowo nie miałem...

1. Sprawdź, czy nie dostałeś od fabryki prezentu.

W tym celu rozkręcamy deskę rozdzielczą. Nie ma z tej operacji zbyt wielu zdjęć, bo akcja jest prosta:

1.1. Wyciągamy popielniczkę.

1.2. Suwaki panelu sterowania nawiewami i grzaniem podważamy i ściągamy w kierunku do siebie - mogą siedzieć na prawdę mocno, uwaga na palce i okoliczne plastiki!

1.3. ...
24133 20

[MK3] Jak wyjąć gniazdo zapalniczki?


Problem jak w temacie, próbowałem jakieś tam zatrzaski nacisnąć ale to nic nie dawało, tylko pokrzywiam bardziej plastik, ktoś się może orientuje jak wyjąć? Kilka fot dla lepszego rozumienia się



10483 8

[MK4] MK4 -pali bezpiecznik zapalniczki .....


Witam.
Jako ze potrzebuje gniazdo 12V , probowalem podlaczac navigacje , okazalo sie ze bezpiecznik spalony... Wlozylem nowy ... Po podlaczeniu bylo trzeba przytrzymac kabel od nawi zeby ladowalo , potem spod zapalniczki polecialy iskry i spalilo bezpiecznik...
Moje pytanie-gdzie szukac przyczyny?
Ja myslalem zeby jako pierwsza rzecz wymienic samo gniazdo zap. tyle ze jak to wyjac zeby tego nie polamac?

pozdro
9757 8

[MK3] Zapalniczka


Witam. Dzisiaj zamontowałem zapalniczkę w mojej fieście.
Kable zasilające wziąłem ze świateł.

Jak podpiąłem? daje niżej mój piękny rysunek ^^ (mama mówiła mi zawsze, że mam talent)


Na dole do wystającego bolca podpiąłem + na bok ścianki -
Testując żarówkę 12V dotykając minusem wewnętrznej bocznej ścianki a plusem dołu gniazda zapalniczki, wszystko elegancko śmiga. Przy wciśnięciu zapalniczki do środka również ładnie odskakuje i nagrzewa się.
Tylko mam jedno ale. Podpiąłem już 3 ładowarki samochodowe i żadna nie działa. Niby specjalnie przystosowana do Gniazd Samochodowych a jednak nie śmiga.

Martwi mnie to ponieważ zapalniczka nie ma służyć tylko do odpalania papierosów :P.

Może coś zrypałem albo o czymś zapomniałem.

Z góry dzięki za odpowiedzi :).
7396 7

[MK3] Zapalniczka - wywala bezpiecznik


Miało być pięknie, a jest jak zwykle. Podłączyłem sobie zapalniczkę na ori instalacji, którą znalazłem pod deską rozdzielczą. Dzisiaj przyszła pora na testy i co: nawet nie zdążyłem dobrze włożyć wtyczki od nawigacji do gniazda i strzelił bezpiecznik (nie wiem, czy bolec we wtyczce zdążył nawet dojść do końca)... Pomyślałem, że może coś krzywo wkładałem i przypadkiem zwarłem (cholera wie), ale następne 2 próby pożarły następne 2 bezpieczniki w trybie natychmiastowym. :|

Na zapalniczce napięcie jest ok, wszystko gra póki nie próbuję tam niczego podłączyć. Innego odbiornika do podłączenia nie mam, chwilowo więc testy niemożliwe. Jak sprawdzić (czytaj: pomierzyć albo przetestować) to co już mam, czyli zapalniczkę na ori instalacji i ładowarkę, żeby się dowiedzieć co jest spierniczone?

Dodatkowe info: na bezpieczniku nr 2 (15A) w mojej kosiarce standardowo siedzi radio, oświetlenie wnętrza, właśnie zapalniczka i do tego jeszcze alarm (jeśli to ma ...
6478 7

[MK6] Zapalniczka wywala bezpiecznik


Witam !!!
Wymieniłem bezpiecznik w mojej Fieście, bo był spalony, po czym wcisnąłem zapalniczkę
i nowy bezpiecznik spalił się momentalnie. Jaka mogłaby być tego przyczyna ??
Czy zapalniczka może być zepsuta i robić zwarcie ?? proszę o pomoc ;)
5992 5

Karoseria : wyjmowanie zapalniczki


witam.
kurde ludzie jak wyjąć zapalniczkę z konsoli (tego plastiku na desce rozdzielczej). wziąłem się za przeróbkę tego elementu ale za cholere nie mogę zdemontować gniazda zapalniczki. czy trzeba odkręcić tą małą śrubkę w środku czy co?

acha przy okazji, kilka osób zmieniło podświetlenie zapalniczki - jak to robiliście?
dzieki za odp.
pozdro
5256 4

[MK6] Nie działająca zapalniczka


Witam,
włożyłem do zapalniczki transmiter fm, niestety rozpadł się na pół i musiałem wyciągać z zapalniczki części transmitera. Od tego momentu zapalniczka przestała działać.

Sprawdziłem bezpiecznik i okazało się, że w miejsce bezpiecznika zapalniczki jest puste. Nie mogę także włożyć bezpiecznika w to miejsce, bo lata luźno i wypada. Da się to jakoś naprawić? Co może być z zapalniczką? Jakim cudem wcześniej działała bez bezpiecznika?
4396 3

[MK6] Jak zdemontować zapalniczkę


Witam, tak jak w temacie, proszę o podpowiedź, jak wymienic zapalniczke w moim aucie ?
2074 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.