Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Woda pod dywanikiem kierowcy - szybkie pytanie
Autor Wiadomość
mirko 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 37
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: mlc
Wysłany: 16 Wrz 2008, 22:37   [MK4] Woda pod dywanikiem kierowcy - szybkie pytanie

Cześć,

deszcz pada cały dzień a u mnie pod dywanikiem od kierowcy trochę wody...

Byłem w pracy i auto stało na duzym deszczu, wycieralem ze 2 razy ale ciągle się zbierało, więc raczej nie podlewa od dołu.

Zdjąłem wykładzine na ile pozwoliło bez odkręcania fotela i dziury nie widze, te czarne gumowe zaślepki w podłodze ciasno siedzą.

Czytałem sporo co może być przyczyną, podejżewam ze zatkane otwory pod bezpiecznikami albo gdzieś cieknie od uszczelki albo...

Dzisiaj przetykałem te 2 ujścia (o ile są 2 bo tak mi się wydaje) z prawej strony pod maską za bezpiecznikami. Zaznaczyłem na foto strzałkami i iXami co przetkałem, poradźcie czy dobrze trafiłem, z lewej ujście było czuć palcem, z prawej tak mi się wydaje że coś tam przetkałem drutem...



Druga rzecz: za nagrzewnicą są rurki od klimy które wchodzą do środka, rurki dookoła są "uszczelnione" gąbką. Czy przez tą gąbkę może przeciekać ? Zaznaczone na foto.

 
 
Przemoo86 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Gold
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Przemek
Wiek: 37
Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 25
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Wrz 2008, 05:04   

mam ten sam problem i już mnie to denerwuje...
_________________
Czarna Strzała ------>
 
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 17 Wrz 2008, 05:17   

a masz szyberdach??
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
mirko 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 37
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: mlc
Wysłany: 17 Wrz 2008, 09:58   

Miły napisał/a:
a masz szyberdach??


Nie mam. Napiszcie coś czy dobrze szukam przyczyny?
 
 
master 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 25
Skąd: Pruszków
Wysłany: 17 Wrz 2008, 11:06   

a może przecieka przez uszczelke drzwi
albo dostaje sie woda do silniczka nawiewu i masz zatkaną rurke odpływową (jeśli to wersja z klimą)
_________________
http://www.fiestaklubpols...p=312240#312240

PJ http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Fiesta/44146
 
 
 
mirko 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 37
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: mlc
Wysłany: 17 Wrz 2008, 13:49   

master napisał/a:
a może przecieka przez uszczelke drzwi
albo dostaje sie woda do silniczka nawiewu i masz zatkaną rurke odpływową (jeśli to wersja z klimą)


od uszczelki sucho, woda jak jest to na środku podłogi.

Rurka odpływowa od klimy (jeśli mówimy o tej samej) jest od strony pasażera więc odpada i jest OK bo przetykana latem.
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Wrz 2008, 15:49   

Pewnie cieknie przez nieszczelne polaczenie gumowe wiazki przewodow, tam szukaj. Zdjecie jest niewyrazne ale wydaje sie ze tam cos rudo jak korozja, albo tylko brod ?
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
Carnival TDi
[Usunięty]

Wysłany: 17 Wrz 2008, 15:51   

Mam ten sam problem tylko ze w fiescie mk3 :/
 
 
mirko 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 37
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: mlc
Wysłany: 17 Wrz 2008, 17:36   

ElGrey napisał/a:
Pewnie cieknie przez nieszczelne polaczenie gumowe wiazki przewodow, tam szukaj. Zdjecie jest niewyrazne ale wydaje sie ze tam cos rudo jak korozja, albo tylko brod ?


na 1 foto koło wiązki to bród + zeskrobana powłoka farby.

Koło wiązki tak "na oko" dziury nie widać. No nic, będzie okazja zaleje to silikonem i zobaczymy.
 
 
gooz
[Usunięty]

Wysłany: 17 Wrz 2008, 21:52   

mam ten sam problem. mi leci przez to gume gdzie jest wiazka przewodow. poprzedni wlasciciel kabelek sobie jakis pociagnal nie glowna wiazka tylko przebil przelotke... zobacz od srodka u wyjscia przewodow. na pewno sa slady czy tamtedy przedostaje sie woda
 
 
zeraili 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: FX
Silnik: 1.3i/50KM
Imię: Przemo
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 19
Skąd: kozy city
Wysłany: 18 Wrz 2008, 09:29   

Ello.

U mnie było kilka problemów.

1 lało się właśnie przez tą gumową uszczelką na wiązkę kabli poprostu guma była dziurawa w kilku miejscach, silikon średnio pomógł guma do uszczelnień dachowych była zdecydowanie lepsza.

2. Woda spływając po słupku dachowym dostawała się miedzy drzwi kierowcy i spływała elegancko lewą stroną do środka, chyba z braku gumek zaślepiających, tam gdzie miejsca na przewody do drzwi.

Dla pewności co można zrobić rozebrać plastiki od strony kierowcy oraz osłonę kierownicy, podłożyć gazety i lać wodę, później latarka wsadzić głowę i patrzeć gdzie się leje. Na gazecie powinny być ślady wskazujący przynajmniej stronę po której dochodzi do przecieku, ewentualnie wersja dla dwóch osób jeden leje wodę z węża a drugi kontroluje gdzie przecieka.

ps. miałem zawsze powódź jak padało teraz suchutko :)
 
 
 
SOLONY 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 19
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2 Paź 2008, 08:36   

Witam
Ja też miałem wode pod wycieraczką od strony kierowcy. Przyczyna której się niespodziewałem - zatkany odpływ na rynience pod wycieraczkami.Woda ledwo co sączyła się odpływem aż w końcu poziom był taki wysoki aż przelewał się przez jakąś nieszczelność w uszczelnieniu przeplotki. Dwie gar ście syfu wyciągnołem (stare zgniłe liście i jakieś paprochy oczywiście takie błotko). Uf troche gimnastyki bo dostęp fatalny. Polałem wiadro wody i nic sucho. Teraz czekam na jakieś obfite opady by potwierdzić.
Pozdro
 
 
SowowowoW
[Usunięty]

Wysłany: 2 Paź 2008, 23:29   

Mam ten sam problem w mk3 ale tylko od strony pasażera... ;-(
 
 
GORYLEK
[Usunięty]

Wysłany: 12 Paź 2008, 21:12   

Ja tez miałęm podobny problem w MK3 , strona kierowcy woda sie zbierała co prawda tylko troszeczke przedostawało sie przez przelotke do srodka. Wystarczyło wyczyscic smieci które zebrały sie pod "podszybiem" kupa liści i innego syfu , trzeba to systematycznie czyścić :greenpeace: i problem z głowy .
 
 
wojtek_kato 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 63
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Lis 2009, 14:31   

mam to samo w mojej mk4.
Woda pod dywanikiem i wilgoć aucie i pod autem pod kierowcą.
Przyjrzałem się już temu i myślę, że cieknie tam, gdzie idą kable do samochodu, tylko nie wiem, jak wyciągnąć skrzynkę z przekaźnikami (wykręciłem już te 2 śrubki po lewej stronie, lecz dalej nie idzie) żeby mieć lepszy dostęp, bo chcę tam wjechać silikonem.
2 pytanie - jak wyciągnąć próg wewnętrzny po stronie kierowcy - wyciągłem wszystkie zatyczki, lecz wciąż coś trzyma (nie ma jakiś śrubek w tych zatyczkach dolnych).
Proszę o szybką pomoc :)
_________________
Bo każdy dzień ..... to wyścig
 
 
Kadzax 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 34
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 224
Skąd: Żnin
Wysłany: 17 Lis 2009, 20:54   

No to niezłe...
Kilka godzin przeczytałem ten temat i chciałem napisać o tej uszczelce wiązki przewodów idących do auta, tyle, że ktoś mnie uprzedził...
Teraz wróciłem z trasy (ostro leje deszcz) i jakoś mi dziwnie w buty mokro się zrobiło.
Wyciągałem dywanik a tam wody z 3 litry...
Ręce opadają.
 
 
Tommur 





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Tomek
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 910
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18 Lis 2009, 11:37   

Sposób prosty i sprawdzony. Niestety trza znależć przeciek. Rozbieramy środek auta. Lejemy szlaufem wodę i widac gdzie leci. U mnie leciało na łączeniu drzwi z progiem (klepnąc gumowym młotkiem rant na str. zewn.). Leciało na podszybiu (przeżarty rant). Lyciało z dziurek koło kompa. Po zaspawaniu wsio jest ok.
_________________
Prędkość była dobra :-) , tylko zakręt był za ciasny :sad:
Czarnula Tommura :)
Sędzia KJS, PPAiK i inne :)
FKP RACE&RALLY TEAM
Automobilklub Zachodniopomorski
 
 
 
Czepus 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.8D/60KM
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 24
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 19 Lis 2009, 01:03   

o fofi mk4 i jej problemach z wodą można by książkę napisać :ok:
Auto mam drugi tydzień rozebrane... Co załatam bo gdzieś leci to po dwóch dniach okazuje się ze w innym miejscu daje.... Pomału opadam z sił;p

- uszczelka wiązki elektrycznej...
- popękana fabryczna masa uszczelniająca...
- przecieki z pod uchwytu serwa hamulcowego...

Jak nie znajdę na weekend przyczyny będzie trzeba kokpit ściągać....
Silikon raczej marna sprawa... Potrafi się odklejać i rożnie się zachowuje w zależności od temp. Jak już robić to według mnie tylko trwale plastyczną masą uszczelniającą... :ok:

zrozpaczony
Czepek
_________________


"Gdyby Bóg chciał, żeby człowiek latał, dałby mu skrzydła,jednak gdyby nie chciał - nie dałby mu wyobraźni."
 
 
Vilmark 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Lis 2009, 13:05   

To na bank uszczelka wiązki przewodów. Otwierasz maskę i to taka guma przed szybą na przeciwko kierowcy. Problem pojawia się gdy było coś dłubane przy tej uszczelce , np tak jak u mnie puszczone dodatkowe przewody do instalacji LPG. Problemem jest nie tyle sama np dziurawa uszczelka , tylko bardzo często zapchany kanał odprowadzający wodę z tego wlotu.
Spróbuj go oczyścić , pewnie siedzą tam liście itp. U mnie to pomaga :)
 
 
wojtek_kato 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 63
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Lis 2009, 16:57   

u mnie też była sporo tego g**** pod maską, poza tym miałem szparę - ok. 2 cm w izolacji przewodów, którędy woda mogła się sączyć do środka, ale zrobiłem jeszcze silikonem na wszelki wypadek koło takiego bębna z kablami, ale do tej pory nie wiem, jak rozebrać próg wewnątrz samochodu, po stronie kierowcy, żeby wysuszyć jeszcze pod tapicerką i troszkę ją uprać, bo czuć ją wilgocią.
_________________
Bo każdy dzień ..... to wyścig
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów Woda pod dywanikiem kierowcy.
Mirek6801 Mechanika ogólna 1 4 Maj 2017, 19:21
stanley1784
Brak nowych postów [MK4] Woda pod nogami kierowcy
KryptonimMoral Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 5 10 Lis 2010, 23:12
TSRules


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.