Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Doplata do OC?
Autor Wiadomość
zizu 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Waldek
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 61
Skąd: Paczyna
Wysłany: 24 Paź 2008, 17:23   Doplata do OC?

Kupilem Mk6 z oplaconym OC do kwietnia 2009, sprzedajacy mial 40%znizki, a ja nie mam zadnych, wiec oczywiscie po przerejstrowaniu musze doplacic?
W przypadku kolizji jezdzac na jego OC ponosze jakies konsekwencje? beda duze problemy?
 
 
 
piromanw 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Roman
Wiek: 35
Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 25
Skąd: J. Gora
Wysłany: 24 Paź 2008, 18:17   

Nie musisz doplacac, jedziesz do jego ubezpieczalni i dostajesz aneks do umowy ze teraz ty jestes wlascicielem.
A jak masz taki aneks to tak jakby to ubezpieczenie bylo na ciebie wiec konsekwencje w razie kolizji ponosisz takie jakbys mnial to ubezpieczenie od poczatku na siebie
_________________
OSP - Z narażeniem własnego życia spieszymy z pomocą innym
 
 
 
zizu 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Waldek
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 61
Skąd: Paczyna
Wysłany: 24 Paź 2008, 18:36   

Piszac "jego" to znaczy obojetnego punktu PZU czy tego w ktorym on to zalatwial? w ogole jak na Polske to jakas niesamowita wiadomosc, ze nie musze doplacac:) i troche dziwna, bo przeciez pojade na jego znizkach..
 
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 24 Paź 2008, 18:41   

piromanw, młody jesteś to jeszcze wszystkiego nie wiesz
zizu, niestety musisz dopłacić nie ma czegoś takiego ze jeździsz na czyjejś polisie i zniżkach poprzednika
_________________
 
 
 
piromanw 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Roman
Wiek: 35
Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 25
Skąd: J. Gora
Wysłany: 24 Paź 2008, 18:52   

jestem mlody ale juz w 3 samochodach jaich mnialem wystarczylo ze pojechalem do ubezpieczalni i dostalem tylko aneks, nic nie musialem doplacac a nawet druga rate placilem tyle ile wychodzilo poprzedniemu wlascicielowi. Za fieste placilem za pol roku 136 zl bez zadnych znizek czyli tyle ile mnial poprzedni wlasciciel.
_________________
OSP - Z narażeniem własnego życia spieszymy z pomocą innym
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Paź 2008, 21:04   

piromanw, Trafiłeś frajerską firmę :D albo jeszcze ktoś inny był na umowie, - zakład ubezpieczeń może dokonać przeliczenia składki (czyli nie musi) ale na życzenie nowego właściciela musi... praktyka jest taka że jakli przeliczenie będzie takie że muszą kasę oddać (masz większe zniżki niż poprzednik) to siedzą cicho puki się nie upomnisz, jak sobie przekalkulują że mogą zarobić - żądają historii twoich zniżek i liczą, i trzeba dopłacić.

[ Dodano: Pią Paź 24, 2008 21:09 ]
Aby "nowe" OC było ważne nie trzeba aneksu mieć, umowa kupna-sprzedaży a dokładnie data na niej, informuje że jesteś właścicielem polisyy OC do auta na umowie, również niedopłacenie do składki nie skutkuje w razie czego niewypłaceniem OC, co nie znaczy że można się z tej dopłaty mignąć :P - bo ścigać będą. Jeśli planujesz zmienić Firmę to pamiętaj że masz czas do 30 dni od kupna auta, lub do 30 dni przed końcem OC (najpóźniej w ostatnim dniu trwania OC) - w takim terminie musisz wypowiedzieć, bo Ci pociągną na kolejny rok.

Elegancko jest w Allianz - 2 tygodnie po zakupie auta przyszło do mnie pisemko że mi gratulują zakupu i proszą o przesłanie histerii zniżek... posłałem im faxem, przyszedł kolejny list z blankietem na 100parę PLNów.... a na miesiąc przed końcem przyszły kolejne blankiety na OC na przyszły rok i formularz rezygnacji - wystarczyło podpisać i odesłać.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
piromanw 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Roman
Wiek: 35
Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 25
Skąd: J. Gora
Wysłany: 24 Paź 2008, 21:43   

czyli poprostu za kazdym razem trafialem na frajerskie firmy :rotfl: bo na umowie za kazdym razem bylem tylko ja i nie mam zadnych znizek i musialbym pewnie sporo doplacac :hihihi:
_________________
OSP - Z narażeniem własnego życia spieszymy z pomocą innym
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Paź 2008, 09:32   

piromanw napisał/a:
Za fieste placilem za pol roku 136 zl bez zadnych znizek czyli tyle ile mnial poprzedni wlasciciel.
A może poprzednik miał zapłacone na rok, a to była właśnie wyrównanie?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 25 Paź 2008, 21:11   

piromanw, firma ubezpieczeniowa może (powtarzam może), ale nie musi dokonać rekalkulacji składki. jeśli przepiszesz oc na siebie (wpisują dane na odwrocie polisy), to już naprawde możesz spać spokojnie.
historia OC (czy AC) jest upirdliwa w Allianz. jednak w razie szkody jest się krytym. klientka Allianz podała poprzednią umowę AC pracownikowi, nie poinformowała o szkodzie. Pracownik wypisał polisę, Pani miała niezwłocznie donieść historię szkód. nie zrobiła tego. teraz ma szkodę na prawie 5000 zł. firma wypłąci tylko ok. 1900 bo reszta Pani zapłaci sobie sama. Nie wywiązała się z warunków. Pewnie też opowiada o złodziejskiej firmie ubezpieczeniowej.
"tradycyjny ubezpieczyciel" historii nie żąda. przy wypłatach komuś z OC szkody całkowitej, może nieboraka pozbawić wypłaty swojej pensji na wiele miesięcy.
zatem
JoeMix napisał/a:
Elegancko jest w Allianz
ma swoje podstawy ( i zwyżka za wiek 30% tylko JEDEN RAZ)
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Paź 2008, 22:02   

szynszyl napisał/a:
JoeMix napisał/a:
Elegancko jest w Allianz
ma swoje podstawy ( i zwyżka za wiek 30% tylko JEDEN RAZ)
Nie wiem jak mnie odebrałeś, ale to było pozytywne odniesienie, mimo że nie kontynuowałem tam ubezpieczenia, bardzo mi podobało się podejście do klienta i obsługa (korespondencja)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 26 Paź 2008, 19:24   

odebrałem Cię pozytywnie
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
zizu 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Waldek
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 61
Skąd: Paczyna
Wysłany: 30 Paź 2008, 19:01   

Juz wszystko jasne. W moim przypadku jest potrzebny aneks do umowy, ktory wyniosl jedyne 430pln ;) troche drogo w tym pzu.. tyle pieniedzy za doplate do 5miesiecy..
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Paź 2008, 20:02   

Więc - jeśli nie minęło 0 dni od zakupu - rozważ wypowiedzenie i podpisanie nowego OC w innej firmie bo się może okazać że zapłacisz 800 a będziesz miał na cały rok.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
alan85
[Usunięty]

Wysłany: 28 Lis 2008, 14:30   

sprobuj w link4, moj braciak kupowal sobie passata niedawno, od goscia ktory mial full znizki, w link4 kazali mu doplacic jakies 100zl, ja tez mam u nich OC na swojego golfa, bo wyszlo mnie u nich najtaniej. wogole jesli chodzi o OC to bierze sie te najtansze bo to przeciez jest regulowane ustawa i kazdy ma takie same warunki.
 
 
kubas 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 47
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 128
Skąd: Mosina
Wysłany: 28 Lis 2008, 14:57   

ew. sprobuj w necie np ze strony MBanku - moj windstar wyszedl tam taniej niz np w Link4 (i to znacznie taniej) :yes:
_________________
kubas....
-fiat 126p
-opel kadett 1.6 x 2szt
-ford fiesta MK3
-ford mondeo MK2
-ford windstar
-ford fiesta MK4
ja chyba lubię autka :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.