Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK7] Nie działa spryskiwacz przedniej szyby
Autor Wiadomość
gnalepa 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Grzegorz
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Sty 2013, 09:08   [MK7] Nie działa spryskiwacz przedniej szyby

Czy ktoś może walczył z tematem niedziałającego spryskiwania przedniej szyby w Fieście MK7?. Po naciśnięciu przycisku spryskiwacza nie aktywują się również przednie wycieraczki. Same wycieraczki działają bez zarzutu. Sprawdziłem sam przycisk w dźwigni - ok. Sama pompka sądzę że jest sprawna bo działa spryskiwanie tylnej szyby. Pytanie do forumowiczów: czy jest jakiś moduł który steruje wycieraczkami i spryskiwaczem?
 
 
zabka35i 


Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Family
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 558
Skąd: Myślenice
Wysłany: 13 Sty 2013, 09:37   

A czy sprawdzałeś bezpieczniki? No i czy jak włączasz przednie spryskiwacze to słychać pompkę ?
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 13 Sty 2013, 16:20   

a dlaczego nie najprostsze rozwiazanie? pewnie plyn zamarzl - akurat dobry mroz dowalil, myslisz ze to zbieg okolicznosci?
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
gnalepa 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Grzegorz
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Sty 2013, 17:17   

Bezpiecznik sprawdziłem - ok. Płyn również nie jest zamarznięty - samochód stoi w ogrzewanym garażu, poza tym działa spryskiwacz tylny. Niestety naciśniecie przycisku spryskiwacza nie wywołuje żadnej reakcji. Ani nie słychać pompki ani nie ruszają wycieraczki. Pytanie do właścicieli sprawnych spryskiwaczy, czy pompka rusza od razu jak się dotknie przycisk czy dopiero jak przycisk dobije do oporu. Możecie sprawdzić?
 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 13 Sty 2013, 18:25   

Na dotyk to raczej nie działa .Trzeba wcisnąć ale nie jakoś szczegolnie mocno.Moze cos nie tak z samą manetką przy kierownicy (problem elektryczny)?
pzdr
_________________
Jest 115 KM i 256 Nm :)
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Sty 2013, 20:01   

Może i banalny pomysł, ale sprawdź dysze na masce. Weź igiełke i wsadź , moze tam jest zasyfione. A potem, weź podnieś maskę i niech ktośwłącza spryskiwacz a ty badaj wężyk, czy przypadkiem wyczujesz wodę tam.
 
 
gnalepa 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Grzegorz
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Sty 2013, 20:47   

Temat zwalczony. Na pierwszy rzut poszła pompka od spryskiwacza. Dostęp do niej jest od strony przedniego koła kierowcy. Trzeba odkręcić dwie śruby od nadkola i trochę go uchylając można przy pompce już działać. Podłączyłem na krótko zasilanie z prostownika i spryskiwanie na przednią szybę zadziałało – pompce dałem więc spokój. Zacząłem sprawdzać po kolei kabelki które wychodzą z przełącznika wycieraczek i spryskiwacza. Stwierdziłem że większość z nich dochodzi do sterownika GEM zainstalowanego za schowkiem obok bezpieczników. Nawet pokusiłem się o jego deinstalację, rozebrałem go i zacząłem sprawdzać na płycie kolejne elementy ale szybko dałem sobie spokój. Pogrzebałem trochę w necie i dowiedziałem się że wycieraczki i spryskiwacz działają nawet przy awarii tego sterownika. Podejrzenie padło więc na przełącznik przy kierownicy. Do przełącznika dostęp jest banalny. Odkręca się osłonę kolumny kierownicy (torx nr 25); jedna śruba od dołu i dwie pod kierownicą - dostęp do nich jest po obróceniu koła kierownicy o 90st w prawo i lewo. Po odłączeniu wtyczki od spodu przełącznika odchyla się zaczep i wysuwa się cały przełącznik razem z „wajchą” do góry. Oczywiście rozłożyłem ten przełącznik na części pierwsze. Całkiem zmyślna konstrukcja – w środku pełno styków popychaczy i innych mechanicznych wynalazków. Trochę czasu zmarnowałem jak go rozczaiłem ale się udało. Dźwignię z przyciskiem spryskiwacza rozebrałem za pomocą noża po prostu rozpoławiając ją jak orzecha. Nawet żaden zaczep się nie zerwał.
Winowajcą niedziałającego spryskiwacza okazał się styk w dźwigni. Był pokryty czymś czarnym – wyczyszczenie wystarczyło. Dodam jeszcze że po złożeniu całości zrobiłem test na stole czy wszystko działa. Podłączyłem do odpowiednich pinów przełącznika na krótko silniczek DC i zasilanie z prostownika. Włączyłem POWER na prostowniku i w szparze obok kółeczka którym reguluje się czas powtarzania wycieraczek ujrzałem błysk a w chwilę potem chmurkę dymu. Oczywiście się pomyliłem i zamiast właściwych pinów wybrałem te po drugiej stronie złącza. Nic, na szczęście odparowała tylko ścieżka na płytce z rezystorami pod regulatorem. Lutownica, kawałek kabelka i naprawione. Ponowny test był już ok. Wszystko zadziałało i micha się już cieszyła. Załączam parę fotek i schemat który wyprodukowałem w czasie analizy przełącznika 8A6T-17A553-AC.
 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 19 Sty 2013, 22:46   

No to fajnie ,ze trafilem i moja sugestia z manetką była właściwa :ok:
pzdr
_________________
Jest 115 KM i 256 Nm :)
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Sty 2013, 23:03   

Fajnie że temat rozwiązany, napewno się przyda innym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.