Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
5 Kwi 2014, 21:14
[MK6] Szum z tyłu, piszczenie z przodu + kilka mankamentów
Autor Wiadomość
CrazyBoy 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Wiek: 35
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: WLKP
Wysłany: 3 Maj 2013, 09:31   [MK6] Szum z tyłu, piszczenie z przodu + kilka mankamentów

Witam. Zakupiłem wczoraj fordzika ( fiesta 1.6 TDCi). JAk wracałem do domu to okazało się, że słychać dosyć mocno szumienie z tylnego zawieszenia. Gościu niby mówił, że to opony, bo są na wyczerpaniu no ale nie chcę mi się w to teraz wierzyć, bo trochę aut przeszło mi przez ręcę.

No ale specjalistą nie jestem więc może Wy coś doradzicie. Autko ma ledwie 60 tys przebiegu więc trochę dziwne też aby już się skończyły łożyska? Chyba, że coś gorszego może się tam dziać.

Druga sprawa - pod maską dziwne piszczenie słychać - nie wiem czy to normalne zjawisko, wewnątrz niesłyszalne , ale jak się wyjdzie to słychać a jak otworzy maskę to w ogóle ( ten typ tak ma? ) - taki ciągły sygnał piszczenia z okolic strony przy kierowcy)

Te dźwięki tak mnie zirytowały dlatego, że nie miałem radia włączonego no bo zakodowane :)

Co do radia - idzie to zrobić jakąś domową metodą? Wiem, że trzeba wyjąć aby numer ogarnąć, no ale właśnie czy ja to sam wyjmę czy muszę udać się do specjalisty?

Autko niby wygląda na te 60 tys no ale troszkę trzeba dopieścić mimo wszystko co dla mnie dziwne - bo np brakuje płynu chłodniczego w zbiorniczku, płynu do spryskiwaczy wcale nie było, nie działa trzeci stop ten w spojlerze, postojówek nie ma z przodu ( tak się troszkę teraz przerażam o co kaman skoro to auto prawie nowe). Sprowadzone no ale to tymbardziej za granicą powinni dbać wg mnie.Nie działa też sterowanie lusterkami, aż się boje , że zaraz wyjdzie na to, że w skrzyni albo w silniku oleju też nie ma albo jest minimum...

Czekam na odpowiedzi koledzy ( mam nadzieję, że mnie nie zjedziecie , że w złym dziale no ale szukałem szukałem i chyba ten najbardziej odpowiedni ).
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 3 Maj 2013, 09:53   

radio? 5 sec. szukania http://www.ford-forum.de/showthread.php?t=17502

łożyska kolejne 5 sec. - może to to? http://www.fiestaklubpols...136013d9#705009
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
CrazyBoy 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Wiek: 35
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: WLKP
Wysłany: 3 Maj 2013, 10:05   

tylko, że to nie to radio :) ja mam to nowsze z całym panelem zasranym.
A o łożyskach naczytałem ale myślałem, ( może miałem nadzieję), że to coś innego :)
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 3 Maj 2013, 11:27   

a przy okazji Mk6`07 - auto 6 lat, czyli przebieg jakieś 60.000 do 120.000. stawiam na to drugie.
CrazyBoy napisał/a:
brakuje płynu chłodniczego w zbiorniczku, płynu do spryskiwaczy wcale nie było, nie działa trzeci stop ten w spojlerze, postojówek nie ma z przodu
możę po dzwonie cieknie chlodnica? płyn do spryskiwaczy akurat przestępstwo :cojest: , trzeci stop mogła się żarówka/dioda przepali co jest raczej normalne. postojówki? pewnie na szybko klosze montowali ...
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
CrazyBoy 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Wiek: 35
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: WLKP
Wysłany: 3 Maj 2013, 14:32   

Więc tak - samochód nie jest po dzwonie, nie wiem skąd od razu taka teza twierdząca i stanowcza z Twojej strony. Auto ma książkę serwisową , zresztą podjadę i tak na komputer to mi pokaże czy rzeczywiście się zgadza czy coś było cofnięte.

Żarówka stop już działa, postojówki też. Tak więc pozostaje mi tylko to szumienie ale jutro też jadę na kanał i zobaczymy czy coś wyjdzie.
 
 
Paweł1993 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Wiek: 30
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 3 Maj 2013, 15:46   

Witam, to mój pierwszy post tutaj i nie jestem zbyt obeznany z mechaniki ale moja fiesta miała podobne objawy po kupieniu :-P
Zacznę od najprostszego, ale zarazem dla mnie niezbędnego w samochodzie radio:
Tutaj masz link do tematu na forum na którym podajesz numer seryjny radia, a oni odsyłają Ci kod do radia za free (w serwisie forda powiedzieli mi za to 50zł... :hihihi: )
http://forum-mechanika.pl...ford.28/page-74
Co do piszczenia pod maską od strony kierowcy: spróbuj pokręcić kierownicą przy otwartych drzwiach na postoju (tak żebyś słyszał piszczenie) i posłuchaj czy podczas ruchu kierownicą pisk nie znika (u mnie tak jest) jeżeli tak to prawdopodobnie umiera Ci pompa od wspomagania i w końcu rozleci się całkiem, ale ja na razie tak jeżdżę, bo mechanik powiedział mi że na razie nie opłaca się tego robić tylko poczekać aż się rozleci i kierownica zacznie ciężko chodzić
Co do szumu z tyłu to z tego co wiem fiesty ogólnie są głośne, bo mają słabe wygłuszenie także "umarłe" opony też będą robić swoje
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem :)
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 3 Maj 2013, 19:04   

Paweł1993 napisał/a:
link do tematu na forum na którym podajesz numer seryjny radia
u nas te się tak da...
Paweł1993 napisał/a:
prawdopodobnie umiera Ci pompa od wspomagania
:jupi:
Cytat:
czyli przebieg jakieś 60.000 do 120.000. stawiam na to drugie


CrazyBoy napisał/a:
zresztą podjadę i tak na komputer
a na to się wydaje kase przed zakupem nie po.....
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
CrazyBoy 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Wiek: 35
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: WLKP
Wysłany: 3 Maj 2013, 19:26   

nie wiem z czego ten zaciesz. Jest takie powiedzenie " nie życz drugiemu..." no ale może już nie będę komentował tego dalej. NO niestety kupowałem go w takim miejscu , że w promieniu 50 km nie było żadnego większego miasta a u jakiegoś Stacha w stodole to chyba bym sobie sprawdził pewnie na Commodore 64.

Ja tam w przebieg wierzę, książkę serwisową ma ze stemplami forda ( ale wiem wiem, zaraz napiszesz , że takie u Ciebie można kupić pewnie jeszcze w sklepie spożywczym albo na targu i sobie samemu napisać, podbić i podpisać ). Ludzie - ja wiem, że dużo jest przekrętów ale też bez przesady. Nie popadaj kolego w paranoje. Ty pewnie masz autko cacuś glancuś, ja pewnie nie z przebiegiem 60 tylko 260 tys. no ale cieszę się z tego co kupiłem i z tego co widzę, że mam. A ślepy nie jestem.

Jeszcze jakieś teorie spiskowe ?
Dzięki za pomoc koledzy. Aha - Te kody do radia nie są za darmo, bo to 25 zeta trzeba im wysłać. Ale już rano się w to pobawiłem i kodzik otrzymałem, tak więc radyjko już też śmiga...
 
 
hawaja24 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 44
Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 67
Skąd: ok
Wysłany: 3 Maj 2013, 22:53   

Nie wiem jaki jest szum od "umarłych opon" ale u mnie na R17 205/40 nie słyszę jakiegoś szumu, czasem tylko jak jadę po jakimś gorszym asfalcie to faktycznie jest szum ale na co dzień tego nie słyszę. Moja fiesta jest z 2006 (benzyna) i ma przejechane 81 tys km a sam długo szukałem samochodu który był bez przekrętów głównie od strony technicznej (mógł być bity byle by nie złożony z 5 kawałków i tak, że z 10 metrów widać, że krzywo poskładany) ale przy Twoim samochodzie zakładałbym jednak że ten szum to nie tylko efekt opon. Jak już go nabyłeś to sprawdź dokładnie czy wszystko wskazuje na to tak jak jest w książce serwisowej bo koledze w pracy we Fiescie z 1.4TDCI padła pompa paliwa i poszła na regeneracje przy trochę ponad 100 tys km co według mnie wskazuje na znacznie większy przebieg jego samochodu.
Co do łożysk u mnie były wymieniane przy 75 tys km.
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 4 Maj 2013, 15:02   

CrazyBoy napisał/a:
Ty pewnie masz autko cacuś glancuś
i tu się mylisz. :-P
ja przez rok (od remontu silnika) przejechałem ~20.000 km, a mało jeżdżę.
szum łożysk? - można poszuka na forum i sprawdzić samemu i nie musi to być temat o mk6.
masz umarłe opony? no widzisz w zależności od marki i stylu jazdy można zrobić od strzelajmy 75.000 do 120.000 km. no więc moje myśli same płyną jak rzeka.

ale życzę Ci powodzenia i jak najlepszego stanu samochodu.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
yhyhyh 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Wiek: 35
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 17
Skąd: Gorzów
Wysłany: 19 Maj 2013, 17:48   

Siema . Podepne sie pod temat . Mam pytanko gdzie sie znajduje pompa wspomagania ? Mam fieste lift 2005 r 1.6tdci . Szukałem czytalem i nie wiem . Jedni pisali ze od rozrzadu a inni w okolicach przegrody miedzy silnikiem a kabina . No i dodatkowe pytanko jezeli pompa znajduje sie miedzy przegroda silnika a pompa jest napedzana paskiem to co napedza ten pasek ?

Ps znalazlem jeszcze cos takiego pompa przy zbiorniczku wyrównawczym http://allegro.pl/pompa-w...3209049253.html

tak wiec gdzie ta pompa bo sam mam juz pompe z ta pompa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.