Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
5 Kwi 2014, 21:09
[MK7] Rysy na szybach
Autor Wiadomość
Krzyk 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4 Duratec
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 44
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 18 Lis 2013, 18:14   [MK7] Rysy na szybach

Witajcie,

mam kilka pytań odnośnie szyb. Powiedzcie mi proszę czy może to wystąpić i czy jest to możliwe podczas normalnej eksploatacji (jazda po polskich drogach, czyszczenie szyb ręcznikami papierowymi i płynem do szyb, itp.). Staż auta: rok z kawałkiem

1. Zaokrąglone rysy na szybie przedniej od wycieraczek (oryginalne pióra od nowości, oryginalny płyn do spryskiwaczy) ?
2. Pojedyncze rysy na szybie przedniej, bardziej pionowe (możliwe, czy szukać komu trzeba łapy urwać) ?
3. Rysa na przedniej, prawej szybie, bardziej pozioma (możliwa, czy też szukać jak w a.d. 2) ?

Przy okazji pytanie jak często wymieniać pióra wycieraczek ? Kiedyś stare fordowskie miały wskaźnik, który robiąc się żółty, pokrywał się z tym, że słabiej zaczynały zbierać. Te w fieście nie mają takiego wskaźnika. Pytanie czy czekać aż zaczną słabiej zbierać, czy przyjąć jakiś interwał ?

Pozdrawiam
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 18 Lis 2013, 19:37   

Pytanie jak mocne są to rysy ? Czy ledwo widoczne czy takie bardzo głębokie ?
Ogólnie nie tyle wiek auta ma znaczne co przebieg. Ile przez ten rok zrobiłeś ?
Ad 1. To norma na naszych drogach. Kupa syfu, który rysuje szybę podczas pracy wycieraczek, szczególnie w okresie zimowym :(
Ad. 2 oraz 3 Ja takie sobie porobiłem niestety drapaczką w zimie :(
Także niestety takie efekty są możliwe przy normalnej eksploatacji.

Pozdrawiam
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 45
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 18 Lis 2013, 19:40   

Wystarczy jechać za ciężarówką w deszczowy dzień. Ładnie polerujemy sobie szyby "pastą ścierną" :rotfl:
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
hawaja24 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 45
Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 67
Skąd: ok
Wysłany: 18 Lis 2013, 20:25   

A takie >>KLIK<< pióra nie będą pasowały do Twojej fiesty? Pisze, że pasują do modeli od 2010 roku i posiadają czujnik zużycia :fox:
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 18 Lis 2013, 20:48   

To ciekawe piszą tam, że od 2010 i jednocześnie piszą MK6. To chyba coś nie tak ?
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
hawaja24 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 45
Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 67
Skąd: ok
Wysłany: 18 Lis 2013, 21:15   

Moja fiesta to mk6, mam założone dokładnie te wycieraczki >>KLIK<< a jak widać dla nich to mk5. Ja bym nie patrzył jak oni piszą czy to mk5 czy mk6 tylko na rocznik bo jak widać dla nich mk6 od 2008-2010 roku ma wycieraczki na przód 650/350mm a mk6 od 2010 roku 650/400mm. Więc według mnie patrząc po opisie dla Ciebie są te drugie czyli od 2010 roku 650/400 mm, dla pewności zawsze możesz przesłać do nich numer VIN albo zadzwonić do ASO to Ci dokładnie dobiorą. Obstawiam, że cena w ASO będzie zbliżona do tej na e-sklepie
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 18 Lis 2013, 21:17   

FFDriver napisał/a:
To ciekawe piszą tam, że od 2010 i jednocześnie piszą MK6. To chyba coś nie tak ?
Nie tak jest to, że każdy ch*j oznacza na swój strój, rocznikami się kierujemy - nie oznaczeniem modelu, który każdy stosuje w/g swojego widzimisie... :9:

hawaja24 napisał/a:
Więc według mnie patrząc po opisie dla Ciebie są te drugie czyli od 2010 roku 650/400 mm, dla pewności zawsze możesz przesłać do nich numer VIN albo zadzwonić do ASO to Ci dokładnie dobiorą.
A jakby zmierzyć długość fabrycznych, nie byłoby łatwiej :?: Ja się nie kieruję ŻADNYMI oznaczeniami, zmierzyłem, wchodzę i kupuję wymiary jakie potrzebuję... :tyłek:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
hawaja24 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 45
Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 67
Skąd: ok
Wysłany: 18 Lis 2013, 21:41   

Ja przy kupnie wycieraczek kierowałem się rocznikiem. Niestety nie stać mnie na nowy samochód to kupiłem używany a nie wiadomo czy poprzedni właściciel założył takie jakie mają być czy takie jakie znalazł w garażu kupione kiedyś przez pomyłkę. A na zimę, jak mnie nie zaskoczy to założę te stare bo na zimę będą dobre jakby znowu miały być opady marznącego deszczu bądź na szuranie po niedokładnie zdrapanej szybie, na wiosnę pójdą do śmieci i wrócę do tych płaskich
 
 
Krzyk 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4 Duratec
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 44
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 25 Lis 2013, 22:37   

hawaja24 dzięki, zasugerowałem się, że od nowości nie ma tego wskaźnika - przyoszczędzili hehe
 
 
miro2013 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 55
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 39
Skąd: wlkp
Wysłany: 25 Lis 2013, 23:35   Re: Rysy na szybach

Krzyk napisał/a:
Witajcie,

mam kilka pytań odnośnie szyb. ....


Witam,
W swojej Fieście też obserwuję pojawiające się pomału charakterystyczne rysy po wycieraczkach, na szczęście tylko "pod słońce", ale są. Auto przyjechało już z nimi z Niemiec po 2 letniej eksploatacji.Na początku ubiegłej zimy szybko zarysowałem skrobaczką szybę, od tego momentu nie skrobię - zakładam osłonę zakupioną w sklepie, rys nie przybywa.
Generalnie szyby w mojej Fieście są bardzo podatne na wszelkie zarysowania.
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 26 Lis 2013, 08:40   

Ktoś napisał, że wyjściem na to jest podgrzewana szyba ale ja u siebie taką mam i powiem Wam, że oczywiście funkcjonalność jest niepodważalna ale te druciki w szybie są gorsze niż wszelkie rysy :)
Cały czas je widzę, a szczególnie w nocy jeśli jedzie ktoś z przeciwka, w deszczu ale też i w normalny dzień.
Nie chodzi tutaj oto, że narzekam bo wybierając kolejny raz nawet bym się nie zastanawiał chwili czy chcę to mieć tylko trzeba mieć świadomość jak to wygląda :)

Pozdrawiam
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 26 Lis 2013, 08:52   

zależy od osobnika - ja tam wole druciki i wręcz lepiej mi się patrzy przez taka szybe w nocy, serio :rotfl:
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
maciek127 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 93
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Lis 2013, 11:01   

Wole druciki, bo rysy załamują światło i nieraz potrafią oślepić. Jednym z powodów wyboru Fiesty była właśnie ta magiczna szyba której nawet mój ojciec zazdrości :hihihi:
_________________

Ford Fiesta mk7 Trend SVP + Goldx 1,4 96KM
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=65253
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 45
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 26 Lis 2013, 12:24   

Jak jechałem pierwszy raz Fordem Mondeo to te druciki w przedniej szybie mnie rozpraszały na początku :-P
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
kiciek 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Lis 2013, 22:39   

wg mnie ten czujnik na wycieraczkach to ściema. Tak zagłębiłem się myślowo w to kiedyś. Niby jak ma to działać. W moim escorcie mam zawsze oryginalne fordowskie wycieraczki właśnie z tym czujnikiem. I tak. Autem w jednym roku zrobiłem 10kkm a w innym 40kkm a zużycie było takie, że wycieraczki spokojnie robią robotę jak nowe, a żółte juz jakiś czas były. Wycieraczki zmieniałem co rok. Po zmianie wycieraczek żadnej różnicy nie zauważyłem na zbieraniu przez nie wody na przedniej szybie.
Na szczęście nie skrobię sobie szyby w zimie. Ja zawsze odpalam furę, by się grzała, palę 1-3 fajki, wsiadam i jadę w ciepełku. :P
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 26 Lis 2013, 23:11   

kiciek napisał/a:
Tak zagłębiłem się myślowo w to kiedyś. Niby jak ma to działać. W moim escorcie mam zawsze oryginalne fordowskie wycieraczki właśnie z tym czujnikiem. I tak. Autem w jednym roku zrobiłem 10kkm a w innym 40kkm
To nie zależy od kilometrów, tylko od czasu działania promieni UV na te "wskaźniki"... Zapewne jakby samochód parkował tylko w garażach (bez dostępu słońca) to wskaźniki zmieniałyby kolor po duuużo dłuższym czasie, niż w przypadku parkowania "pod chmurką"...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7] Moc silnika, dotarcie, rysy i uchylanie się szyb
mlody Mechanika ogólna 36 28 Sie 2014, 17:31
armo
Brak nowych postów Rok produkcji na szybach
Rozne daty na szybach
siena Przed zakupem 2 18 Sty 2015, 15:41
Jondi


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.