Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Puff
3 Wrz 2014, 08:19
Pytanie co do wspomagania
Autor Wiadomość
bartiz12 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: SX
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: Łęczyca / Łódź
Wysłany: 2 Wrz 2014, 22:37   Pytanie co do wspomagania

Witam wszystkich forumowiczów.
Od roku posiadam Forda Fiestę, rocznik 2007, VI generacja po lifcie. Od pewnego czasu nurtuje mnie kwestia, jeżeli chodzi o wspomaganie w kierownicy, gdyż wydaje mi się, że kierownica chodzi ciut za ciężko. Nie wiem, czy takie wspomaganie nie jest zazwyczaj w Fiescie z tych lat, jednak w Focusie z 2005 roku, czy Fabii I generacji kierownica chodzi o niebo lżej - na tyle, żeby przy parkowaniu kręcić bez wysiłku jedną ręką.
W Fieście jest to wspomaganie i czuć, że nie zmienia się jego siła, jednak wydaje mi się trochę ciężkawe w porównaniu z innymi samochodami. Czy tak po prostu ten model ma? Czy coś może wymagać interwencji?
Dzięki za odpowiedzi :)
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 2 Wrz 2014, 23:08   

we fiestach jest trochę bardziej twarde (co w sumie daje możliwość wyczucia auta) ale to też zależy od np. rozmiaru opon, stanu zawieszenia, jeśli nic nie stuka, nie trzeszczy, nie ma wycieków czy zapoceń to zasadniczo "ten typ tak ma" :-)
 
 
Qnik 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Wojtek
Wiek: 32
Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Wrz 2014, 23:14   

W focusie II [przynajmniej moim tak było] była możliwość zmiany siły wspomagania w komputerze, między normal,komfort i sport. Właśnie w trybie komfort można było kierownicą jednym palcem kręcić, ja i ojciec jeździliśmy na normal i bo łatwiej było koła wyczuć.
_________________
Moja mk5
 
 
 
bartiz12 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: SX
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: Łęczyca / Łódź
Wysłany: 3 Wrz 2014, 00:58   

A to ciekawe ... opony mam 13 calowe, ale bardziej ciekawi mnie, czy we fiescie nie daloby sie takze komputerem zmienic wspomagania ....tylko trzebaby do serwisu podskoczyć z tym podejrzewam.
Jakby jeszcze ktoś, kto miał styczność z fiestą mk6 napisał, czy też tak kierownica twardo chodzi :)
Dziękuję za posty także.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 3 Wrz 2014, 01:08   

bartiz12 napisał/a:
opony mam 13 calowe
13" szerokości :?: Bo odnośnie średnicy to najmniejsze jakie wchodzą do MK6 to 14"...
bartiz12 napisał/a:
bardziej ciekawi mnie, czy we fiescie nie daloby sie takze komputerem zmienic wspomagania
Wspomaganie jest hydrauliczne, pompa wspomagania nim steruje, nie komputer...
bartiz12 napisał/a:
Jakby jeszcze ktoś, kto miał styczność z fiestą mk6 napisał, czy też tak kierownica twardo chodzi :)
Mam naszą MK6 od nowości, pakerem nie jestem a kierownicą kręcę niemal jednym palcem... Może kończy Ci się pompa wspomagania, zwrotnice, górne łożyska amortyzatorów, nie podałeś przebiegu, a on też może mieć wpływ na działanie wspomagania...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
bartiz12 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: SX
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: Łęczyca / Łódź
Wysłany: 3 Wrz 2014, 01:13   

Parzych napisał/a:
bartiz12 napisał/a:
opony mam 13 calowe
13" szerokości :?: Bo odnośnie średnicy to najmniejsze jakie wchodzą do MK6 to 14"...
bartiz12 napisał/a:
bardziej ciekawi mnie, czy we fiescie nie daloby sie takze komputerem zmienic wspomagania
Wspomaganie jest hydrauliczne, pompa wspomagania nim steruje, nie komputer...
bartiz12 napisał/a:
Jakby jeszcze ktoś, kto miał styczność z fiestą mk6 napisał, czy też tak kierownica twardo chodzi :)
Mam naszą MK6 od nowości, pakerem nie jestem a kierownicą kręcę niemal jednym palcem... Może kończy Ci się pompa wspomagania, zwrotnice, górne łożyska amortyzatorów, nie podałeś przebiegu, a on też może mieć wpływ na działanie wspomagania...


A może i to były 14 ? Jutro upewnię się, na pewno jakieś mniejsze, wydaje mi się, że 14.
Przebieg to około 130 000 km. Co do reszty to zobaczę, jak wpadnę do serwisu. Jeżeli u ciebie chodzi na tyle lekko, to faktycznie musi coś być nie tak. Dzięki za post. Nie miałem jak dowiedzieć się wlaśnie, jak rzeczywiście powinno chodzić wspomaganie w tym modelu.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 3 Wrz 2014, 01:16   

Może olej się przepracował albo jest zasyfiony :) Wtedy pompa/kierownica też potrafi ciężkawo chodzić.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Tobol 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 344
Skąd: Racibórz
Wysłany: 3 Wrz 2014, 12:01   

Ja też pakerem nie jestem a kierownicą kręcę 1 palcem czasami ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pompa wspomagania - wyciek oleju wspomagania
Mastaj Mechanika ogólna 4 26 Mar 2015, 15:14
Puff
Brak nowych postów ST - płyn wspomagania.
kamil208 Mechanika silnika 0 1 Mar 2016, 17:58
kamil208
Brak nowych postów Plyn wspomagania
plyn wspomagania
japan200 Mechanika silnika 4 23 Sty 2017, 17:20
Nesor
Brak nowych postów Pompa wspomagania
Dobór odpowiedniej pompy, różnice
mateusz308 Mechanika ogólna 1 4 Sie 2022, 22:02
JoeMix
Brak nowych postów Brak wspomagania
Ela Mechanika ogólna 15 26 Lis 2017, 18:53
sunday70


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.