Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

środki -oczyszczająco -poprawiające
Autor Wiadomość
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 17 Lis 2006, 18:36   

dday napisał/a:
może się czepiam ale - jak sobie zasyfiłeś olej/silnik w czasie wymiany miski :?:
... napchałeś do niej piachu i jakiegos starego smaru i przykręciłeś do silnika :?: :fox:
bo przy takiej rozbiurce i to u mnie jest wszytsko wyczyszczone i sterylnie umyte - obojętnie czy stare/używane czy nowe ;/

byly w niej na dnie resztki jakiegos starego oleju (niewiele w sumie). ze wszystko bylo robione w pospiechu to tego nie wyczyscilem i z czystego oleju w silniku zrobił mi sie czarny glut i tyle. coz czlowiek sie uczy na bledach 8| faktem jest ze plukanka sporo pomogla, niestety dlugo sie nienacieszylem czystym olejem.

btw. watek troche zbacza z glownego tematu, bo w sumie te moje przypuszczenia ciezko bedzie potwierdzic :-/ oczywiscie rownie dobrze mogla to byc po prostu schrzaniona robota, jak zle splanowana głowica itp i akurat teraz to wyszlo... no ale jednak cos mi tu smierdzi dlatego napisalem co napisalem ;)
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 17 Lis 2006, 19:29   

cóz ...temat płukanki ..jak dla mnie wciąż pozostaje otwarty ..czekam na dalsze opinie uzywających.
Natomiast środek czyszczacy ukł.paliwowy i wtryskiwacze został przezemnie osobiscie przetestowany :-P . wlałem do baku butelke czerwonego STP i .....subiektywnie auto od razu zaczełoł ładniej się wkrecac i zyskało na elestycznosci. I tutaj refleksja ..jak juz napisałem ..od razu!!! zaczęło ładniej przyśpieszac -więc nie było czasu na jakiekolwiek "udraznianie .czyszczenie czy rozpuszczanie osadów" ..środek pachnie "naftą" a jego błyskawiczne działanie nasuwa podejżenie ze jest po prostu dodatkiem uszlachetniającym paliwo..stad lepsze spalanie i lepsza (szybsza) reakcja na gaz.
Róznica jest zbyt mała bym zauwazył w przyszłosci pogorszenie wraz z zatankowanym "czystym" paliwem. W chwili obecnej polecam ścigaczom -Panowie moze dzięki tej buteleczce urwiecie kilka setnych sekundy do setki . mankament proprcje środka zmuszają do tankowania do pełna..w innym przypadku lepiej dobrze odmierzyć właściwą jego ilość . 14 pln nie jest wielkim wydatkiem sami spróbujcie i podzielcie sie tu waszymi doswiadczeniami .
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
Ostatnio zmieniony przez LOY 11 Gru 2006, 01:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zokko 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 39
Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 33
Skąd: WuWuA
Wysłany: 21 Lis 2006, 11:19   

ja płukanki STP nie polecam, robi niedobrze silnikom :( nie wiem czy to nie zbieg okoliczności, ale koledze po tym zaczęło w okrutnym tempie oleju ubywać :<
_________________
gdzie noge postawie na wyprawie tam sie bawie (;
 
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 21 Lis 2006, 22:05   

ja wlałem jakiś odtykacz do gaźników i wogóle ukł. paliwowego + uszlachetniacz benzynki z kleen flo (czy jak to sie pisze) pojeżdze to opisze efekty.
Pozdro
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
zokko 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 39
Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 33
Skąd: WuWuA
Wysłany: 11 Gru 2006, 00:21   

Wlałem ten ceramizer jakieś 250km temu, i powiem Wam, że z każdym 50km Fiestunia radzi sobie coraz lepiej :) )) Do 80km/h nie można uwierzyć, że to 1.1 :D Moge szczerze polecić ten produkt, mój furak po nim znacznie odżył :]

Pozdro (;
_________________
gdzie noge postawie na wyprawie tam sie bawie (;
 
 
 
BootError 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Tomek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 55
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 20 Lis 2020, 22:34   

Odgrzeję stary temat - czy ktoś stosował płukankę do oleju Liqui Moly w ECOBOOST 1,0? Pytam nie ze względu, że mam obawy o jakieś rozszczelnienia bo stosuję te płukanki w innych autach i nic takiego się nie dzieje ale ze względu na mokry pasek rozrządu jaki jest w Fieście. Ktoś ma doświadczenie w tym temacie?
_________________
Fiesta MK7 125KM <link>
Lancia Delta III bi-TURBO 223KM :twisted: <link>
Seicento 2005
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Układ chłodzenia: wyciek nieszczelność środki uszczelniające
Fred Mechanika 15 19 Sty 2005, 21:01
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.