Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Parzych
12 Mar 2014, 14:10
[MK6] Mała Rakietka czyli Czarna Perła
Autor Wiadomość
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 30 Kwi 2012, 11:51   

Zaliczyłam mój pierwszy raz polerowania i nabłyszczania własnymi ręcyma auta i efekt chyba nie jest taki tragiczny :-)
Do tego Klubowe naklejki wreszcie trafiły na właściwe miejsce :yes:




Jedynym efektem ubocznym są moje spalone ramiona i plecy :sad:
 
 
Skfarek 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Michał
Wiek: 44
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 836
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: 30 Kwi 2012, 14:25   

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Jedynym efektem ubocznym są moje spalone ramiona i plecy


się było też nabłyszczeć kremem z filtrem :devil:
_________________
Była MK6 Ghia 1.6 16v "Zetec-S" (z awatara) :)
Był leichtwagen do upalania:
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=34463
Był czeski dziadkowóz TDI na co dzień :)
Jest ST 150 i sushi czyli Civic FK2
Profil Facebook
 
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 30 Kwi 2012, 21:37   

Krem z filterem gówno wort :/
 
 
uri90 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 33
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 73
Skąd: Plzn
Wysłany: 30 Kwi 2012, 21:44   

jest nieźle :ok: o czarny lakier trzeba dbać :brawo:
choć na lakierze w słońcu widac jeszcze sporo do zrobienia żeby było 100% "szajn" :)
mozesz napisac co i jak/ czym robilas??
_________________
Sport to zdrowie
-samochód świadczy o jego właścicielu- więc zadbaj o swoje auto.
Jak dbać o swój wóz?? -->>
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Kwi 2012, 21:46   

uri90, i tak robisz to lepiej i masz bogatszą kolekcję kosmetyków

Obywatelka Higienistka, ładnie wyszło :)
_________________
 
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 30 Kwi 2012, 21:49   

Zwykły zmywak do naczyń + pasta polerska w takiej srebrno-niebieskiej tubce + bawełniana szmatka, a nabłyszczacz zakupiony rok temu do innego auta w Biedronce + ichniejsza gąbka i także bawełniana szmatka. Nazw obu specyfików oczywiście nie pamiętam...
Zawsze można ją oddać do kogoś kto ma odpowiedni sprzęt :)
Najładniej to wygląda z daleka hehe gy
Nie usprawiedliwiam się na siłę, ale fotki były robione dziś rano i niestety przez noc się już zakurzyła no i była po 30km trasie.
 
 
uri90 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 33
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 73
Skąd: Plzn
Wysłany: 30 Kwi 2012, 21:55   

nic mi nie mówią te kosmetyki co wymienilas :hahaha:
zamiast zmywaków kuchennych polecam aplikatory z mikrofibry lub piankowe, a zamiast szmatek bawełnianych dobre mikrofibry. dużo bezpiecznijsze dla lakieru, a i praca dużo wygodniejsza :) ale to temat na zupełnie inny wątek :)
ważne, ze autko ogarnięte :ok:

mieszko, nie chodzi o to kto robi lepiej, lub kto ma bogatszą kolekcje kosmetyków. Dla mnie to jest takie hobby, a jeśli mogę komuś pomóc to chętnie doradzę, żeby efekt był lepszy i praca lżejsza. nie każdy musi wydawać setki PLN'ow na kosmetyki i akcesoria, skoro go to nie interesuje i i tak używałby ich tylko raz na jakiś czas :)
_________________
Sport to zdrowie
-samochód świadczy o jego właścicielu- więc zadbaj o swoje auto.
Jak dbać o swój wóz?? -->>
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 30 Kwi 2012, 22:00   

Więc jeśli możesz to doradź jakieś dobre dla domowego sposobu polerowania auta kosmetyki :)
 
 
uri90 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 33
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 73
Skąd: Plzn
Wysłany: 30 Kwi 2012, 22:28   

Obywatelka Higienistka, zależy ile chcesz preznaczyć kasy na taki "zestaw" do dbania o auto. ale samo polerowanie to nie wszystko, trzeba dbac o to by nie robić nowych rys/rysek/świrli, co na czarnym lakierze jest od razu bardzo widoczne.
1.myćko: na dwa wiadra (w jednym woda z szamponem, w drugim czysta woda) i rękawica z mikrofibry zamiast gąbki. chodzi o to by za każdym razem wypłukiwać brudna rękawicę w wodzie. dzieki temu cały czas myjemy autko czystą wodą z szamponem :) trzeba też opłukać auto z piasku i luźnych brudów przed myciem, które mogą narobić spustoszenia podczas mycia.


2. wcieranie ręcznikiem z mikrofibry (mogą byc popularne "ręczniki do podłogi" Jana Niezbędnego)


ja od pewnego czasu mam Fluffy Dryer'a i bardzo sobie chwalę :)


3. Glinkowanie (usuwa naleciałości na lakierze, soki z drzew, owady itp) przed glinkowaniem warto usunąć kropki smoły przeznaczonym do tego preparatem. do glinkowania potrzebujemy glinkę i lubrykant (może byc woda z odrobiną szamponu)

ja mam glinkę Bilt Hambler Soft i spełnia swoje zadanie

4. korekta lakieru?? są dwa sposoby ręcznie, lub przy pomocy maszyny
Przy pomocy maszyny to temat na napisanie książki
a ręcznie?? najprostszy sposób to aplikator piankowy i środek przeznaczony do polerowanaia ręcznego- do tego celu najpbardziej chwalony jest Meguiar's Ultimate Compound http://showcarshine.pl/pr...mikrofibry.html
można też wybrać metodę "maskowania niedoskonałości" takie preparaty nie usuwają rysek, ale je maskują- na jakiś czas auto wygląda lepiej, a po paru myciach ryski znów wychodzą
preparat tego typu to np. PoorBoy's Black Hole
http://showcarshine.pl/10...mikrofibra.html

5. "wypolerowany" lakier trzeba czymś zabezpieczyć :) najprostsza metoda to wosk :) i tu temat rzeka bo jest ich mnóstwo. jeśli się rzadko "ogarnia autko" to najlepszy bedzie długotrwały czyli może być Collinite 476 lub np. FinishKare 1000P Hi Temp (ten drugi mam i bardzo sobie chwalę)
nawoskowany samochód łatwiej myć i w ogóle utrzymać w czystości

6. do pełni szczęścia ogarnijmy jeszcze flegi, opony, umyjmy nadkola, szyby, użyjmy czegoś do plastików no i ogarnimjy wnętrze i jest cód miód malina :)

to tak w bardzo szybkim skrócie:) żeby opisać wszystko po kolei z podawaniem preparatów, akcesoriów i techniki to do rana bym siedział i bym nie napisał wszystkiego :) jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na inne forum tam jest wszystko :)

http://www.fiestaklubpols...er=asc&start=20
w wątku ostatnio pokazywałem akcję "szybkiego" mycia :) udzielałem się też w wątkach o kosmetyce samochodu, gdzie wszystko pokazałem, jak polerowałem auto :) , w ogóle ja pisałem do modów, by wyodrębnic taki dział jak "kosmetyka samochodu", nawet w podpisie mam link do odpowiedniego tematu. jednak nie było większego zainteresowania więc nie będę niepotrzebnie "lał wody" skoro i tak nikogo to nie interesuje ;) robię dalej swoje w moim "garage" przy swoim aucie i aucie rodziców (też czarne) ;)
_________________
Sport to zdrowie
-samochód świadczy o jego właścicielu- więc zadbaj o swoje auto.
Jak dbać o swój wóz?? -->>
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 30 Kwi 2012, 22:41   

ŁOŁ :D Ja tam jestem pod wrażeniem :) Pomogłeś, teraz wiem, że na myciu auta spędzę cały dzień, a do tej pory wystarczało 25zł. ok. 20min. i patrzyłam jak dwóch panów ładnie obskakuje moje autko, wyjeżdżam czystym i suchym :P
 
 
uri90 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 33
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 73
Skąd: Plzn
Wysłany: 30 Kwi 2012, 22:47   

ja na myjni myje tylko zimą i to rzadko, myją brudna gąbką, potem używają ściagaczki do osuszenia auta potem wycierają brudnymi szmatami :/ potem w słońcu wszystko pięknie widać :/

z takich budżetowych środków dostępnych w supermarketach to mogę polecić Sonax, Nigrin, turtlewax, carplan. takich używałem dawno teraz próbuje lepszych/ droższych/ fajniejszych bo jak wiadomo w miare jedzenia rośnie apetyt :) przyjdzie czas ze zacznę próbować Swissvax'a czy zymol'a jak gotówki przybedzie :)
_________________
Sport to zdrowie
-samochód świadczy o jego właścicielu- więc zadbaj o swoje auto.
Jak dbać o swój wóz?? -->>
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 30 Kwi 2012, 23:10   

Na tę myjnię strasznie nie można narzekać, dbają o to aby akurat gąbki z mikrofibry były czyste i irchy którymi wycierają do sucha także zawsze są "wykąpane" ale wiadomo nie ma to jak umyć samemu z taką fachową pomocą :)
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Kwi 2012, 23:52   

uri90, nic nie mam do Twoich sposobów dbania o samochód ; podoba mi się Twoje podejście do tematu ale osobiście wystarczą mi kosmetyki dostępne w hipermarkecie, względnie w Norauto i tyle ; o ile się orientuję Swissvax i Zymol to absolutnie górna półka ze względu na wysoką zawartość carnauby.

Obywatelka Higienistka, ale czernidła do opon używasz ?
_________________
 
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 1 Maj 2012, 00:05   

Olcia :ok:
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 1 Maj 2012, 12:35   

Mieszko, nie używam.
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Maj 2012, 14:16   

Obywatelka Higienistka, zaszkodzić nie zaszkodzi a przynajmniej kółka ładniej wyglądają :)
_________________
 
 
 
uri90 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 33
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 73
Skąd: Plzn
Wysłany: 1 Maj 2012, 20:58   

o ile nadkola i felgi będą czyste a dressing (czernidło jest czarne a dressing nie jest czarny i nie brudzi wszystkiego wkoło na czarno. czernidło "naczarnia" zostawiając po sobie czarny brudny produkt na oponie. dressing jest najczesciej przezroczysty i odzywia opone przez co robi sie ona czarna :) ) nie będzie "swiecący jak plak". bo nie ma nic gorszego jak ubłocone nadkola, felgi brudne a opona sie swieci jak nasmalcowana niewiadomo czym :ok: - czesty widok na giełdach ;/


taki efekt lubie jak na zdjeciu :) fotka z ostatniego mycia auta rodziców ;) dokładnie świeżutka z wczoraj :) nic sie nie świeci- jest po prostu satynowe
_________________
Sport to zdrowie
-samochód świadczy o jego właścicielu- więc zadbaj o swoje auto.
Jak dbać o swój wóz?? -->>
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Maj 2012, 11:37   

uri90, kiedyś poświęcałem na mycie auta cały dzień, robiłem to tak jak Ty ale nie używałem takich specyfików bo się nie orientowałem w temacie, jestem 4 lata starszy i już mi się nie chce cały dzień siedzieć przed garażem i pucować każdą część. (a jak masz jeszcze inne samochody rodzinne do umycia to już totalnie ręce odpadają ;) ) także zrozum innych że z wiekiem obowiązków jest więcej i czasu mniej a i pasji też coraz więcej więc lepiej pojechać na myjnię i niech zrobią robotę w godzinę a resztę czasu spędzić na innych przyjemnościach ;)

jestem za by tak wypucować samochód dwa razy (po zimie i przed) na rok ale nie za każdym razem...


p.s. nie napisałeś jaki całościowy koszt mycia tymi specyfikami jak wyżej.
_________________
 
 
uri90 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 33
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 73
Skąd: Plzn
Wysłany: 8 Maj 2012, 15:43   

grzes87, ja prowadzę własną działalnośc i przeważnie pracuję po 10- 12 godzin na dobę, dodatkowo w łikendy mam zjazdy bo studiuję, obowiązków w domu też mam sporo, a i pasji nie mało :) autodetailingiem zaraziłem się jakieś 3 lata temu i jak mam chwile wolna to lubię zadbac o auto ;)do tego kolarstwo górskie, oraz ogólnie kocham góry na rowerze czy pieszo, a to pochłania nie mało gotówki i czasu :)
jak coś jest twoim hobby to nie liczysz sie z kosztami. tak samo z autodetailingiem czy innymi pasjami.
jeśli komuś auto służy tylko do przemieszczania się, a zwykłe mycie auta traktuje jak przykry obowiązek to jego sprawa, niech jedzie na myjnię, może za to jest dobrym wędkarzem, albo zbiera znaczki ;) to temat na napisanie ksiązki, niech każdy robi to co lubi :)

co do kosztów to cięzko tak oszacować, parę produktów podałem a ich ceny nie są tajne :) niech każdy dopasuje swoja półkę kosmetyków do swojego budżetu, który by chciał przeznaczyc na auto i bedzie git :)
_________________
Sport to zdrowie
-samochód świadczy o jego właścicielu- więc zadbaj o swoje auto.
Jak dbać o swój wóz?? -->>
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 8 Maj 2012, 17:20   

Ostatnio przeszukałam półkę w garażu i moim oczom okazał się wosk firmy SONAX za 27.50zł. Podejrzewam, że moja mama nieświadomie gdzieś go kupiła, ale kiedy, gdzie to zabijcie, bo nie wiem. Teraz pytanie czy to dużo czy mało za 500ml opakowanie i kwestia kiedy był on kupiony ale myślę, że więcej niż 5 lat to on nie ma :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Czarna lista nierzetelnych sprzedających / kupujących
trzeci Sprzedam 0 5 Maj 2010, 21:38
trzeci
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - REPERATURKA WLEWU/NADKOLA czyli spawanie
LOY Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 54 28 Lut 2014, 18:11
deejay
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Czarna lista nierzetelnych sprzedających / kupujących
trzeci Kupię 0 5 Maj 2010, 21:40
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Ku przestrodze, czyli zdejmij nogę z gazu
Tutaj zamieszczamy linki i zdjecia dla piratow drogowych
Mafios Linkownia 583 30 Paź 2015, 14:54
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.