Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Opony Yokohama A 032R
Autor Wiadomość
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 15 Sie 2006, 20:59   Opony Yokohama A 032R

Jeżeli ktoś dopadnie opony Yokohamy z serii A032, bądź A048 w interesującym wymiarze gorąco polecam po super teście na torze w Kielcach. Użyłem na tył A032 w wersji soft - czyli miękkie - uślizg tyłu na zakrętach minimalny. Subiektywne odczucie jakby ktoś przykleił oponę do nawierzchni. Amortyzatory skręcone na 80%. Ale to nie była Fiesta.
A jak to wyglądało na zdjęciach ( SCI ER 87 ) http://www.fotopro.com.pl/sport/apmc2/index.html
Autorowi dziękuję za profesjonalne ujęcia.
Jeżeli ktoś stwierdzi, że post nie powinien się tu pojawić - proszę moda o usunięcie.
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 15 Sie 2006, 21:57   Re: Opony Yokohama A 032R

xr2fun napisał/a:
Jeżeli ktoś stwierdzi, że post nie powinien się tu pojawić - proszę moda o usunięcie.


cóż ża niedorzeczność :yyy:

Wreszcie jakieś konkrety a nie smentne pitolenie o tym jaka guma ładniej wygląda .

:brawo:

Dla posiadaczy mk1/2 gdzie trudno zmienić seryjny rozkład masy ( poza dorzuceniem dwóch worków cementu go bagażnika ) będzie to cenna rada ( choćmyślę że reszta także skożysta)
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 15 Sie 2006, 22:26   

ja od siebie dodam Toyo Proxes T1-s, mistrzostwo świata jessli chodzi o przyczepność, niestety nie wysepuje w małych rozmiarach chyba od 15" w zwyż a mogą sie zdażyć jeszcze jakieś 195/45/14 lub 185/50/14 ale to bardzo ciężki temat.
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 15 Sie 2006, 22:39   

Hmm czyli tworzycie topik o odpowiednich gumach do naprawdę szybkich małych aut ( szacunek )

ps : Jeżeli ktos tu napisze że dobre sa używane dębice bo " fajno piszczom " to nie będzie ChińskichOstrzeżeń , od razu urwę mu łeb i nasram w szyję .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Sie 2006, 23:05   

niedawno kupiłem nowe opony dunlop sport sp2000 o rozmiarze 185/50/14 niezdążyłem ich jeszcze dobrze przetestować, ale dzisaj dosyć był mokry asfalt i bardzo dobrze się spisywały... na suchym nietestowałem... bo auto dopiero dzisaj wyjechało po prawie 2 miesiącach postoju... może macie jakieś doświadczenie co do tych opon
 
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 40
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 15 Sie 2006, 23:18   

Piesek napisał/a:
niedawno kupiłem nowe opony dunlop sport sp2000 o rozmiarze 185/50/14 niezdążyłem ich jeszcze dobrze przetestować, ale dzisaj dosyć był mokry asfalt i bardzo dobrze się spisywały... na suchym nietestowałem... bo auto dopiero dzisaj wyjechało po prawie 2 miesiącach postoju... może macie jakieś doświadczenie co do tych opon

tak ja mam z tyłu dunlop sp2000 175/50/13 i co do sliskiego to ta opona na sliskim sie nie sprawuje tyl zamiata okropnie,ale na suchym co pokazaly zmagania na torze na wyrazowie jest zajebista zrobilem nimi lekko ponad 40 obkrazen i ładnie trzymaly tyl,aha dodam ze na torze załozylem na przod przytarte semperit sport life - sorki Żołw :) ale wszyscy sie dziwili ze po takich katuszach na torze opony wytrzymaly wiadomo ze bierznik zebrało ale z oponka nic sie nie stalo tzn nie wyszly druty ani nie strzeliła jak to mialo miejsce wczesniej z jakismis syfiastymi oponami-to tak tylko w celach orientacyjnych ;) ,a dla tych co maja 1.1-1.3 polecam 165/55/13 na przod to jest optymalna opona do ostrzejszej jazdy i nie jest zbyt niska na nasze piekne drogi ;/ aha goodeyar eagle -czy jak sie piszze mam to na przodzie i jestem zadowolony w 100% :) Żółwik jesli uważasz ze post sie nie nadaje to wywal ,pretensji mieć nie bede ;) to jest napisane i przetestowane na własnej skórze :P
pozdro :-)
_________________
mk3 rs1.3&futro 1.6 16v>ess1.6 16v>r19>mk3 1.4klima>a6 1.8t & mietek207d cdn?
www.fiesta-squad.prv.pl
www.fiesta-squad.forum.prv.pl
cos dla grupy jebax teoretix
fiesta rs 1300 w akcji
 
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sie 2006, 09:55   

Skoro rozmowa o oponach to moze i ja się włącze.
Polecam Podobnie jak Puma toyo proxes ale w wersji t1-R.
Idealnie trzymają na deszczu, na asfalcie deczko gorzej ale lepiej od większości promowanych opon na naszym rynku.
Miłem okazje jeździć na oponach tej marki i szczerze polecam. Jak wspomniał puma Rozmiary zaczynają się od 15'.
Mają niestety jedną wade. mianowicie lubią się szybko zużywać :)
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 17 Sie 2006, 16:12   

Gebal napisał/a:
Mają niestety jedną wade. mianowicie lubią się szybko zużywać :)


Jak każda mięka opona
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Sie 2006, 17:48   

Temat przydatny, więc i ja coś dodam:

NIE polecam opon Continental, Eco/Conti/Sportcontact. Ten "contact" to tylko w nazwie jest, neisttey już brakuje go na drodze.
W lekkiej Fieście, założone na przód, nawet na suchym, szorstkim torze sportcontakty mimo rozmiaru 194/45/13 wogóle nie trzymały się drogi na długich zakrętach, o mokrej nawierzchni już nic nie mówiąc. Przy starcie i hamowaniu jeszcze jest ok, jednak gorąco te gumy odradzam. Poza tym w porównaniu do innych opon strasznie szybko się zużywają. Jedyny plus za wygląd.

Polecam natomiat francuskie oponki Viking, mieszanka jest bardzo dobra, są plecione grubszą warstwą włókna, dobra przyczepność nawet na mokrym asfalcie. Przejeździłem na nich kilka KJSów, nieraz uratowały felgę na dziurach i krawężnikach, rozmiar 185/60/13.


Pozdrawiam.


BTW> Wie ktoś conieco o Pirelli Drago? Byłbym wdzięczny.
 
 
 
adi08
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sie 2006, 20:44   

Jak ktoś chce tanio i w miare dobre opony to zawsze można pokusić sie o MarkgumySport N-rally czyli slicki dla ubogich :D Co prawda nie trzymaja jak prawdziwy rajdowy slick ale są lepsze o zwykłych drogowych opon no i mają homologacje drogową więc panowie niebiecy nie mają sie do czego doczepiać...

PS. Tak na marginesie to zajeb.... dźwięki one wydają (Żółwik to dla Ciebie) i nie chodzi mi tu o piski itp tylko szum podczas jazdy po równym asfalcie... przypomina mi to dźwiek odrzutowca ale to tylko taka moja mała dygresja :D
 
 
Daras84 
King of Bednary 2011





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Silnik: 2.0 16V
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 2563
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Sie 2006, 21:15   

tak continentale sport odradzam!! omijajcie te opony z daleka!! rozbił bym przez nie fieste!! zero trzymania bocznego pomimo z eprofil jest 40 zachowuja sie jak jakies "balony" zimowe ;/
_________________
AUTO LAWETA 24H
SKUP AUT całych i powypadkowych 883-255-991
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 17 Sie 2006, 22:05   

Darekmk3 napisał/a:
Żółwik jesli uważasz ze post sie nie nadaje to wywal ,pretensji mieć nie bede ;) to jest napisane i przetestowane na własnej skórze :P
pozdro :-)


Twój post jest jak najbardziej oki bo większośćaut w klubie to właśnie mniejsze pojemności .

Zrobię z tego topika bat na Biszkoptów - będe ich nim kneblował i dawał warny :jupi: old suuuuperrrrr
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Lookas0001 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 43
Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Sie 2006, 17:26   hmm

A może by tak lepiej zainwestować w jakieś Goodyearki albo Micheliny...
_________________
Renault Laguna 1.8 16V 1999 rok
Ford Fiesta 1.8 16V 1992 rok
Ford Sierra 1.6i 1992 rok
Ford Sierra 2.3 V6 1983 rok
 
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 40
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 30 Sie 2006, 17:39   Re: hmm

Lookas0001 napisał/a:
A może by tak lepiej zainwestować w jakieś Goodyearki albo Micheliny...

no to moze podaj jakie masz wrazenia z jazdy na tym i jakie typy oponki ,bo ten topic temu słuzy co radzimy a co odradzamy z doświadczeń przeprowadzonych na własnym tyłku:P
dodam teraz nastepny test opon na torze

z braku innych mialem pod ręką oponki firestone f 580 chyba albi 590 :he: ,rozmiar 165/70/13 załozylem na stalowki i na tor z nimi :) i sa za bardzo baloniaste do takiej jazdy to wiadomo,ale z bierznikiem sie jaja zaczęły robic tzn wyrywało z nuch kostki gumy i pojawiały sie druty poprostu opona nie scierała sie rownomiernie jak to miało miejsce w semperit sport i było gorsze trzymanie na nich ,tak wiec opone firestone na tor nie załoze juz,we wrzesniu zdam relacje moze z innej marki opon przetestowanej w takich warunkach ;)
pozdro :-)
_________________
mk3 rs1.3&futro 1.6 16v>ess1.6 16v>r19>mk3 1.4klima>a6 1.8t & mietek207d cdn?
www.fiesta-squad.prv.pl
www.fiesta-squad.forum.prv.pl
cos dla grupy jebax teoretix
fiesta rs 1300 w akcji
 
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 30 Sie 2006, 19:35   

Ok - skoro o oponach to powiem czego sie nauczylem hehe. Piesek Dunlop SP Sport 2000 (wybacz mi) to najgorsza guma na swiecie chyba majaca w nazwie slwo PSORT. O ile na suchym da sie tym jakos jechac to po mokrym jest tragiczna tragedia. Zalozylismy to z kolega do cienkiego na tyl a z przodu markgumy na sportowej mieszance sredniej twardosci ale nie slicki tylko z normalnym bieznikiem (michelina pilota). Jezdzlilismy bez recznewgo i hamowania lewa noga po rondach jak tylnonapedem. I to takim dobrym ze szpera :D Ja sam sie o nich tez przekonalem majac je w mk II. Co do seryjnych opon to ja juz po raz kolejny polece chyba jedna z najlepszych seryjnych gum dodatkowo ze wzmocnionymi brzegami - Bridgestone Potenza RE 720. Na suchym bardzo dobra na mokrym zaje..bista :D Dolaczam sie do adasia ze slicki markguma bija wszystkie seryjne gumy odstajac jednoczesnie od slickow Michelina.
Na suchym mam tez bardzo dobre wspomnienia po Fuldach Carat Azurro bodajze. Kumpel ktory sie troche sciga potwierdza :)
I to by bylo na tyle na razie ;)
Pozdro
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 30 Sie 2006, 20:01   

Qzyn napisał/a:
Na suchym mam tez bardzo dobre wspomnienia po Fuldach Carat Azurro bodajze. Kumpel ktory sie troche sciga potwierdza :)


ja je wspominam bardzo źle, i osobiście nie polecam, ja nie miałem na nich trakcji, moze kwestia kategorii sportowej w któej je sprawdzałem ale nie zrobiły na mnie wrażenia.

Co do Bridgestone Potenza RE 720 to pierwsza liga też polecam
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 40
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 30 Sie 2006, 20:11   

Qzyn napisał/a:
Ok - skoro o oponach to powiem czego sie nauczylem hehe. Piesek Dunlop SP Sport 2000 (wybacz mi) to najgorsza guma na swiecie chyba majaca w nazwie slwo PSORT. O ile na suchym da sie tym jakos jechac to po mokrym jest tragiczna tragedia.
Pozdro

co do mokrego sie zgadzam ale do suchego asfaltu trzyma zajefajnie ale tak jak Marcin napisal zalezy jakie przeznaczenie i oczekiwanie od gumy ,u mnie na tyle dunlop sp2000 175/50/13 zdaje egzamin na torze ,no ale opinnie moga byc rozne ;)
pozdro
_________________
mk3 rs1.3&futro 1.6 16v>ess1.6 16v>r19>mk3 1.4klima>a6 1.8t & mietek207d cdn?
www.fiesta-squad.prv.pl
www.fiesta-squad.forum.prv.pl
cos dla grupy jebax teoretix
fiesta rs 1300 w akcji
 
 
 
Daras84 
King of Bednary 2011





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Silnik: 2.0 16V
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 2563
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Sie 2006, 00:08   

PUMA napisał/a:
Qzyn napisał/a:
Na suchym mam tez bardzo dobre wspomnienia po Fuldach Carat Azurro bodajze. Kumpel ktory sie troche sciga potwierdza :)


ja je wspominam bardzo źle, i osobiście nie polecam, ja nie miałem na nich trakcji, moze kwestia kategorii sportowej w któej je sprawdzałem ale nie zrobiły na mnie wrażenia.

Co do Bridgestone Potenza RE 720 to pierwsza liga też polecam


ja tez nie polecam fuldy :) zaznolem bardzo szybko to co zostalo po Pumie :) o ile mowisz o tych oponkach co byly na mangelsach. ale napewno byly lepsze od continental conti sport. Dunlopy to porazka!!

jak narazie najlepsze opony na jakich mi sie jezdzilo to Barumy. 195/45R15 na fiescie spisywaly sie dobrze !! na mokrym i na suchym!!
_________________
AUTO LAWETA 24H
SKUP AUT całych i powypadkowych 883-255-991
 
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 38
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 31 Sie 2006, 00:10   

hmmm ja mam Barum bravius czy coś takiego ;) rozmiar 185/60/13 , na suchym trzyma się dobrze w zakrętach, przy sprincie jednak trzeba uważać bo na 2 traci nawet trakcje :D , na mokrym tragedia, na 3 biegu przy sprincie stoje prawie w miejscu mieląc kołami :) w zaketach i przy hamowaniu też radze uważać !
Pozdro :)
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 31 Sie 2006, 00:39   

Laskosz napisał/a:
hmmm ja mam Barum bravius czy coś takiego

też mam takie w hondzie-rozmiar 185/55/15 co do możliwosci trakcyjnych to ..poprawnie ale zachwycił mnie inny szczegół ..niedawno nieszczęsliwie ratowałem się poboczem i ..zaliczyłem potworną dziurę w wyniku czego obie alu felgi na jednej stronie poszły do prostowania ..a oponom nic!
Twarde cholery :) ..widziałem opony które bąbluja po najechniu na kraweznik
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - FELGI, OPONY w Fiestach
Wpisywać się!!!
LOY Tuning stylistyczny 98 19 Mar 2021, 19:08
_Tanos
Brak nowych postów Kupno opon Uniroyal Rainsport 3 czy Yokohama Parada Spec 2
kubadrd Przed zakupem 8 24 Mar 2017, 09:59
PanAdam
Brak nowych postów Koła , Opony , ET , Laćki , Szerokie Opony
Gość Tuning mechaniczny 6 3 Lis 2004, 14:11
pvzon
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Opony
adamsonm Przed zakupem 1 18 Sie 2015, 13:23
DemptD
Brak nowych postów Opony
Babelek10759 Mechanika ogólna 2 28 Lip 2016, 20:16
Peedro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.