Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:16
Domykanie szyb + Magicar + inne pytania
Autor Wiadomość
macziom 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3/58KM
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 97
Skąd: północ
Wysłany: 14 Lis 2005, 23:41   Domykanie szyb + Magicar + inne pytania

Witam!

Mam zamiar zainstalować polecany przez Was Magicar 440. Przeczytałem tych parę postów na temat tego autoalarmu i nie znalazłem interesującej mnie informacji. Chodzi o domykanie szyb.
Centralka ma możliwość automatycznego domykania el. szyb przy czym potrzebny jest "specjalny moduł". Na allegro znalazłem coś takiego:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=71970283
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=71693138
Czy ma ktoś doświadczenia z podłączaniem takiego modułu? Czy da się zrobić (jak) moduł domykania samemu w domowym zaciszu (żeby wyszło taniej ;) )?

Jeszcze pytanie z innej beczki. Wiem, że był schemat jak przerobić sterowanie centralnego zamka z + na - (albo na odwrót :-P ). Tylko czy jest to potrzebne w tym magicarze? :ra: niby potrafi sterować zarówno + jak i - (proszę jedynie o rozwianie mojej wątpliwości TAK/NIE.

Dzięki za odpowiedzi związane z pytaniami ;)
Ostatnio zmieniony przez macziom 26 Lis 2005, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Lis 2005, 06:54   

Jasne że ukłąd domykacza szyb mozna sobie zrobić samamu, ale napewno nie bedzie taki ładny i nie bedzie miał gwarancji... gotowy to koszt 60 złotych - zrobienie nawed jesli by się zamkneło w 30 to i tak wolełbym sprawdzonego gotowca z gwarancją.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
macziom 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3/58KM
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 97
Skąd: północ
Wysłany: 26 Lis 2005, 20:41   

Alarm zainstalowany :ok: . Domykanie szyb będę robił dopiero na wiosnę :ra: chwilowo brak funduszy, później prezenty na święta, a w garażu-blaszaku zimno jak cho..ra, poza tym teraz nie otwiera się tak często szyb jak w lato ;) . Jeszcze raz odwiedzę garaż i zrobię otwieranie z pilota centralnego zamka i bagażnika.

Mam tylko jedno pytanie do posiadaczy Magicara 440:
Czy przy włączaniu/wył. alarmu piszczy Wam syrenka? Bo chyba muszę zareklamować swoją centralkę. Wszystko mam dobrze podłączone, a przy wł./wył. syrenka nie pika (kierunki migają pewnie dla tego, że to inne wyjście ;) ). Po zadziałaniu alarmu syrena "gra" :twisted: , jak się wejdzie do trybu serwisowego pika, pika 3x przy wyłączeniu alarmu sygnalizując, że jakieś czujniki działały w czasie naszej nieobecności.
Nie włączam alarmu przez tzw. ciche włączenie, bo tam trzeba nacisnąć 2 guziki na raz (u mnie przy cichym włączeniu dzieje się to samo, co przy zwykłym, czyli same kierunki).
Czy pikanie syrenki przy włączaniu alarmu jest gdzieś do ustawienia? Przeszukałem instrukcję i nie znalazłem takiej opcji :/

...i pytanie do elektroników/elektryków:
Czy są przekaźniki/styczniki sterowane "-", tzn. po podaniu minusa na jedną z nóżek zewrze mi inne dwie, przez które przejdzie +12V, a po przerwaniu sygnału "-" rozewrze je z powrotem? TAK/NIE (ewentualna propozycja jak takie coś rozwiązać, o co się pytać w sklepie).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

[ Dodano: Nie Lis 27, 2005 14:53 ]
Już wszystko jasne. Sprzedawca sprzedał mi nie typ A (jaki zamawiałem) tylko B. Typ B ma fabrycznie ustawione ciche włączanie/wył. i w instrukcji do B znalazłem jak to przełączyć.

Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Informacje podstawowe, pytania i odpowiedzi
trzeci Youngtimer Party 2010 - Klasa Fiest 167 9 Paź 2010, 23:09
Żabcia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: PYTANIA, UWAGI I POMOC W DZIALE ZLOTY/SPOTY
maerik Zloty / Spoty 1 9 Gru 2006, 22:29
Piter
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Kawały i inne dowcipy...
Bez obrazków i filmików...
Zhang Hyde-Park 1040 5 Wrz 2018, 14:03
diska
Brak nowych postów Przyklejony: Gry i inne bajery dla nudzacych sie w pracy
Mafios Linkownia 138 3 Sie 2015, 00:14
driver90


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.