Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:17
światła stopu
Autor Wiadomość
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: 14 Sty 2006, 14:02   światła stopu

...hmmmm rzecz rozchodzi sie o to że światła stopu mi swięca nieprzerwanie... jakbym mial noge na hamulcu... a nie moge miec nogi na hamulcu skoro stoje na zewnatrz :-P
jakies propozycje co jest tego przyczyna i co zrobic z tym fantem?

pzdr!

p.s.
ale fart! wczoraj bylem na przegladzie i wszstko bylo wporzadku :cojest:
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 14 Sty 2006, 14:11   

a bez kluczyków też sie swiecą :?:
zapewne jakies zawarcie :-P
albo może zacioł się ten czujnik co przy nacisnieciu pedału hamulca włącza swiatła :?:
_________________
 
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 14 Sty 2006, 16:24   

dday napisał/a:
może zacioł się ten czujnik co przy nacisnieciu pedału hamulca włącza swiatła :?:


mozna go wykrecic i sprawdzic dzialanie (jest na plastikowym gwincie z blokada-wystarczy przekrecic i wyjąć-tak tez reguluje sie jego polozenie i moment zadzialania-gwint)
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 14 Sty 2006, 17:36   

Odłącz przewody od czujnika pod pedałem i sprawdź czy nadal świecą
 
 
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: 14 Sty 2006, 19:10   

to czujnik... pedal jest bardzo "wrazliwy" wystarczy ze leciutko nacisne i juz zalacza swiatla. w którym miejscu jest ta regulacja? czy wychodzi z pedalu przy jego nasadzie?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 14 Sty 2006, 19:15   

Wsadz łep pod deske i popatrz na pedał - zobaczysz czujnik.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: 14 Sty 2006, 19:24   

łatwo Ci powiedzieć:P trudno mi sie zmiescic... wiem gdzie jest chyba ten czujnik, ale nie wiem czym go wyregulowac....
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 15 Sty 2006, 09:01   

regulacja polega na wykreceniu go z mocowania i wkreceniu głębiej bądź płycej - na czyjniku jest gwint do regulacji głębokości osadzenia - regulacja jest strasznie niewygodna-ciężko wsadzić głowę :) metodą kolejnych reegulacji wyczujesz najwygodniejszy dla ciebie moment reakcji-najlepiej ustaw sie tylkiem samochodu przy scianie pod wieczor aby widziec stopy, jesli nie masz 3 swiatla

edit:
aha-jak juz bedziesz mial wyjety czujnik to otworz go (b.łatwo) i przeczyść pewnie już zaśniedziałe styki+pokrycie jakims kontaktem - nie bedzie niespodzianek ze czasem swiatla działają a czasem nie :/
 
 
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: 15 Sty 2006, 13:07   

panowie... ja tego czujnika jakos znalezc nie moge... pomijajac to, ze nie wsadze glowy tak gleboko zeby zajzec za pedal to po prawej stronie przeszkadza mi kolumna kierownicy a po lewej jakis kawal metalu... reka wyczuwam ze za pedalem jest jakis bolec (ktory przechodzi przez ten pedal i konczy sie jakims takim bialym plastikiem a z drugiej strony - za pedalem konczy sie taka gumowa oslona i wchodzi do komory silnika) i nie wiem czy to jest ten czujnik czy nie... moze macie jakis schemat albo zdjecie tego czujnika. prosze pomozcie bo ja jestem zielony. to moj pierwszy samochod i w zyciu przy zadnym jeszcze nie grzebalem.
pzdr.

[ Dodano: Nie Sty 15, 2006 17:03 ]
znalazlem to ustrojstwo... oczywiscie nie moglem wczesniej wpasc na pomysl zeby zdjac ten kawalek tapicerki pod deska i wtedy tam zajrzec, no ale coz teraz juz bede wiedziec.
Samego czujnika nie ruszalem... sam przycisk dobrze chodzil, a wykrecic nie moglem go(rece mi skostnialy i balem sie co bym go nie zlamal) to podgialem o pare milimetrow ta blaszke co go naciskala...

wszystkim wam dziekuje:)

pzdr.
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sty 2006, 15:04   

na JAKIEKOLWIEK roboty przy plastikach zalecane jest ciepło, czyli najlepiej lato lub cieply garaz-inaczej nasze stare plastiki łatwo się łamią w niskich temperaturach
 
 
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sty 2006, 15:57   

tak tez sobie pomyslalem i podgialem lekko ta blaszke zamiast mocowac sie z samym czujnikiem, tym bardziej ze robilem to na powietrzu a cieplo nie jest:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Światła stopu
Remik Elektryka 18 19 Lip 2009, 18:16
drjanusz
Brak nowych postów Demontaż klosza światła stopu
Adios Elektryka ogólna 2 1 Kwi 2017, 01:43
gruby907
Brak nowych postów [MK3] Cały czas zapalone światła stopu
Mad_Maxs Elektryka 5 10 Lis 2009, 18:20
Pawełos666
Brak nowych postów [MK6] Demontaż 3 światła stopu z klapy bagażnika
tapatic Mechanika 2 10 Paź 2011, 12:16
hawaj
Brak nowych postów Światła przeciwmgielne z przodu a światła mijania
langolier Hyde-Park 25 23 Gru 2014, 14:49
drjanusz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.