Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

czym wyczyścic tapicerke i plastiki
Autor Wiadomość
Mysz 


Model: Inne auto
Wersja: Turbo
Silnik: 0.9/35KM
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 22
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 30 Sie 2006, 14:11   czym wyczyścic tapicerke i plastiki

Mam pytanie do Ciebie Michale jaki jest najlepszy środek do czyszczenia tapicerki i plastików.

Pytam poniważ w RST2 Pumy wygląda to tragicznie (nawet nie mogę stwierdzić czym to jest zabrudzone) i nie wiem czy normalnymi środkami uda mi się wrócić dawny wygląd wnętrza. Wiem natomiast, że Ty powinieneś to wiedzieć.

Z góry dziękuję :)

P.S. Jeżeli inni wiedzą jak to wyczyścić to też proszę o informację.
_________________
....:::Ford Racing Puma:::....
Ostatnio zmieniony przez LOY 30 Sie 2006, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sie 2006, 15:34   

do plastików nie wiem ale do wykładzin i weluru- Vanish do dywanów i tapicerek w spray'u
ja kupiłe auto od osoby palącej i wyprałem to na miód :ok:
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 30 Sie 2006, 16:15   

tak jak pisze Michał vanish to świetny srodek ...ale na bardzo poważne zabrudzenia warto sięgnąc po ...płyn do mycia naczyn ...ma najostrzejsze dzialanie . Polecam odłożyć 50-do 80pln i zaprosić do garazu fachowca z odkurzaczem piorącym ..w mocno zbrudzonej żabie która ściągnąłem z niemiec biedny pan walczył ponad 2 godziny ..ale usługa musi zadowolić klienta i prał tak długo ....az wnetrze zaświeciło nowością .Opłacało się go wynająć .
Co do prania własnoręcznego ..tajemnicą sukcesu jest .....suszenie :lol: nigdy za szybko,nigdy w zbyt wysokiej temperaturze i nigdy na słoncu . Polecam zdemontowac boczki i prac i suszyć je na płasko i kontrolowac zeby nie zawilgocic płyty boczków. Do prania najlepiej uzywac małych szmatek z ręcznika frotte albo szczotek o miękkim włosiu. plastiki czyść tylko miękkimi gabkami lub szmatkami- bo nieznacznie porysowane -jasnieją. Dziwne chemiczne zabrudzenia mozesz czyścic benzyną ekstrakcyjną (nie na słońcu) bo rozjaśnisz tworzywo. czyść płynem do naczyń ...po wysuszeniu pokryj tworzywo środkiem do kokpitu goraco polecam środki motipa.ale popularny plak tez jest niezły niestety jest bardzo tłusty ..iklei się. Popsikaj grubo, zostaw środek zeby wniknął w rysy i pory tworzywa a po 10 minutach suchą szmatką zetrzyj jego nadmiar. W przyszłosci tak "zaimpregnowany "kokpit wystarczy okresowo przeczyścic zwilżona sama wodą szmatką i lekko odświeżyć środkiem ...pamiętaj ze moda na błyszczące środki mineła bezpowrotnie szukaj śródków matowych- bez połysku .
Miłego czyszczenia
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
Ostatnio zmieniony przez LOY 30 Sie 2006, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mysz 


Model: Inne auto
Wersja: Turbo
Silnik: 0.9/35KM
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 22
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 30 Sie 2006, 18:13   

Dziękuję Ci bardzo, bardzo Michale :-) . Właśnie o to mi chodziło i wiedziałam że na Ciebie mogę liczyć.
A więc jak tylko dostanę RST2 Pumy w swoje rączki to będzie lśnić czystością i pachnieć nowością.

djpleban, Tobie też bardzo dziękuję. :-)
_________________
....:::Ford Racing Puma:::....
 
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 31 Sie 2006, 12:24   

heja jako ze moj kuzyn od ponad 4 lat prowadzi myjnie autoreczną w ktorej sie żadko myje auta a w ponad 80% sie robi tzw prania tapicerki itd...głownie aut sprowadzanych z zagranicy to poradze cosik bo sam tam kiedys robilem ponad pol roku i czasem mu pomagam jak sie nie moze wyrobic tak wiec do rzeczy:
plastiki to jak juz z Marcinem na gg mowiłem rozrabiasz bardzo słaby dimer bo jak wiadomo jest to środek zrący i plastiki robią sie matowe-jak jest za mocna dawka poprostu je wypala,rozrabiasz to w jakims atomizerze czyli moze nawet byc w butelce po plynie do szyb pryskasz tym plastiki(deske itd) bierzesz wode z płynem i gabke i jechane gabka oczywiscie miekka ale nie do przesady bo tu chodzi zeby to wyczyscic a nie zeby to głaskac:P,potem jak juz wszystko zostanie wyczyszczone ta gąbką to bierzesz szmatke -taka ktora nie zostawia po sobie jakis franfocli ;) nowa wode z płynem i przecieraz jeszcze raz umyte plastiki-chodzi o to zeby ta chemie i posciekany brud itd zmyc z plastiku,jak juz to zrobisz jak nalezy to polecam taki o to środek http://www.kleenflo.pl/index_produkty.htm
Cytat:
Protectant
Środek do pielęgnacji skóry
i tworzyw sztucznych
nie ejst tani ale jest bardzo skuteczny i deska sie nie błyszczy a przybiera naturalny wyglad deski jest to wydajny srodek i rozprowadzasz go psikajac na deske i przecierajac szmatką suchą jak to zrobisz to odczekaj chwile bo napewno gdzies zostaje ściekniety na plastiku i ta sama szmatką znowu przetrzesz i bedzie lux ;) warto tym zrobic bo po kuracji odmładającej dimerem deska moze troche osiwiec ale troche ;)

co do tapicerki to tak jak wyzej pisali vanisch a bardziej profesjonalnie proszek do prania tapicerk firmy karcher ;) ale do obydwu musisz miec odkurzacz do prania takich rzeczy ze ssawka do prania tapicerki -nie mylic ssawki do prania dywanow -bo sa calkiem inne,co do suszenia to fakt na słoncu nie moze to lezec bo kolory szlak trafi..-ale to zalezy jakie auto i jaka tapicerka ;) co do prania wykladziny to Marcinowi na gg potłumaczylem bo to jego dzialka chyba bedzie :-P ,jesli chodzi o podsufitke to nie moczyc jej!!! bo w fiescie po zmoczeniu robi sie żołty nalot wiec najlepszy sposob-mozesz sprawdzic na jakism kawalku to psikasz ten słabo rozrobiony dimer na szmatke i przecierasz potem podsufitke musisz przetrzec na sucho .
Jak masz jakies pytania to wal na gg w profilu to wiecej wytłumacze jak cos ;)
ale sie rozpisalem :he:
pozdro :-)
_________________
mk3 rs1.3&futro 1.6 16v>ess1.6 16v>r19>mk3 1.4klima>a6 1.8t & mietek207d cdn?
www.fiesta-squad.prv.pl
www.fiesta-squad.forum.prv.pl
cos dla grupy jebax teoretix
fiesta rs 1300 w akcji
 
 
 
Mysz 


Model: Inne auto
Wersja: Turbo
Silnik: 0.9/35KM
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 22
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 31 Sie 2006, 19:10   

No No teraz to będzie dopiero profesjonalne czyszczonko z radami Darka i Michała. notw Wielkie dzięki chłopaki.

Jak będę w trakcie procesu czyszczenia i będę miała jakieś wątpliwości to się Darku odezwę na gg, bo widzę, że Twoja wiedza na ten temat jest niewątpliwie najobszerniejsza :)
_________________
....:::Ford Racing Puma:::....
 
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 31 Sie 2006, 19:19   

Mysz napisał/a:
No No teraz to będzie dopiero profesjonalne czyszczonko z radami Darka i Michała. notw Wielkie dzięki chłopaki.

Jak będę w trakcie procesu czyszczenia i będę miała jakieś wątpliwości to się Darku odezwę na gg, bo widzę, że Twoja wiedza na ten temat jest niewątpliwie najobszerniejsza :)

spoko spoko damy rade jak co to we wrzesniu sie pogada na torze ;)
_________________
mk3 rs1.3&futro 1.6 16v>ess1.6 16v>r19>mk3 1.4klima>a6 1.8t & mietek207d cdn?
www.fiesta-squad.prv.pl
www.fiesta-squad.forum.prv.pl
cos dla grupy jebax teoretix
fiesta rs 1300 w akcji
 
 
 
ThEClienT!
[Usunięty]

Wysłany: 4 Wrz 2006, 17:34   

najlepiej oddaj auto w rece profesjonalnej myjni aut. Oni zrobia to dobrze. Ja tar robie wszystkie auta.
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 4 Wrz 2006, 23:30   

ThEClienT! napisał/a:
najlepiej oddaj auto w rece profesjonalnej myjni aut. Oni zrobia to dobrze. Ja tar robie wszystkie auta.

wychodząc z takiego założenia ..niewiele byśmy się uczyli na tym forum a satysfakcja sprowadzała by się do dumy z wydanej kasy....
równie dobrze byłoby poradzic -kup nowe -poco czyścic :?
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
ThEClienT!
[Usunięty]

Wysłany: 5 Wrz 2006, 00:10   

no pewnie , mozna tez kupic nowy :D :P
 
 
TicTac 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Wrz 2006, 07:29   

W Niemczech kupilem cos w rodzaju pasty do plastikow. Jest to w buteleczce jak by pasta do butow, tez czarne - dzieki temu moje zderzaki wygladaja nowiej a wyplowiale plastiki w srodku znowu sa czarne a nie kremowe...
 
 
 
czarna_sz
[Usunięty]

Wysłany: 5 Wrz 2006, 09:33   

Witam jeśli mogę cos zaproponować to :D
do mycia kokpitów i innych powierzchni sztucznych wewnątrz pojazdu polecam TOPEFEKT KOK Firmy TENZI.
Jest on bardzo skuteczny (przetestowałam osobiście), deska sie nie błyszczy, przybiera natomiast naturalny wyglad.
Wydajny srodek, a rozprowadza się go psikajac na deske i przecierajac miękką szmatką.
Dla kobiet mam też różne zapachy :lol: (kwiatowy, leśny, morski...). Naprawde polecam.. Sprzedaje takie na Allegro oto link do stronki: TopEfekt KOK do KOKPITÓW . W razie pytań śmiało można dzwonić, pisac na PW lub gg. DLA KLUBOWICZÓW CENA EKSTRA :jupi:


Drugi preparat NAPRAWDE REWELACJA !!!!!! to
TEXWASH w koncentracie do prania siedzeń, dywaników, tapicerek ( w zeszły weekend testowany osobiście w mojej FoFi, pare razy pociągnięcie gąbką i tapicerka odżyła i pojaśniała, naturalnie nie była aż tak brudna ;) , ale czego się nie robi dla poprawienia efektu i samopoczucia ). Posiada doskonałe właściwości czyszczące; pielęgnuje i ożywia kolory; można go nanosić spryskiwaczem lub za pomocą odkurzacza piorącego.


Myslę iż dla zasilenia i tak wypasionej kasy klubowej :D śmiało moge zaproponować 0,4gr od każdego środka jako wpłate na nasze konto klubowe. ( a co... za reklamę trzeba płacić :fox: ).
 
 
Mysz 


Model: Inne auto
Wersja: Turbo
Silnik: 0.9/35KM
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 22
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 5 Wrz 2006, 15:00   

ThEClienT! napisał/a:
najlepiej oddaj auto w rece profesjonalnej myjni aut. Oni zrobia to dobrze. Ja tar robie wszystkie auta.


Twoja rada nie jest zbyt dobra, choćby ze względu na to, że jako aktualna biorczyni zasiłku :-/ nie na wiele mnie stać finansowo, ponadto wolę być dumna ze swojej pracy włożonej w wygląd auta, a nie z wydanej na nie kasy.
_________________
....:::Ford Racing Puma:::....
 
 
 
trzeci 
Prezes





Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Artur
Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 7108
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Wrz 2006, 15:42   

czarna_sz napisał/a:
śmiało moge zaproponować 0,4gr

Renatka, chyba chodziło Ci o 0,4 PLN ?
Bo cztery dziesiąte z grosza to tak ... ;-)
A jak chcesz sprzedawać swoje środki ze zniżką dla Klubowiczów FKP to załóż też temat w Butiku/Sklepie u Wojtka/Szynszyla.
Podaj listę produktów z cenami dla FKP, może ktoś skorzysta :)
Takie oferty zawsze są miło widziane bo poszerzają ofertę dla naszych Klubowiczów :)
Pozdro ...
_________________
Verba volant, scripta manent
Profil Facebook
 
 
 
czarna_sz
[Usunięty]

Wysłany: 6 Wrz 2006, 15:26   

trzeci napisał/a:
Renatka, chyba chodziło Ci o 0,4 PLN ?
Bo cztery dziesiąte z grosza to tak ...


Naturalnie że 0,40 PLN mała pomyłka hammer , widze że czujne oko prezesa zawsze na straży... greenpeace


Jak znajde chwilke , to wyskrobie coś i wypisze ceny wybranych środków ze zniżką dla klubowiczów FKP w butik/sklepie. POZDRO :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: CZYM SIĘ WOZI TEAM ZACHÓD
:) czyli nasza galeria i przywitalnia ;)
sowa Team Zachód 38 1 Maj 2013, 18:37
Howser
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi czym wyczyścic nielakierowany zderzak popryskany farbą
zebro78 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 6 3 Gru 2006, 18:20
LOY
Brak nowych postów [MK1] Jak zdjąć tapicerke!!
krisar Mechanika ogólna 5 23 Paź 2009, 00:12
diodalodz
Brak nowych postów [MK1] Jak ściągnąc tapicerke z drzwi ?
Donald Mechanika ogólna 2 12 Cze 2009, 13:52
Gość
Brak nowych postów [mk6] jak zdemontować tapicerke drzwi-->noob;/
CrazYBzz Car Audio i CB 3 12 Lis 2009, 13:45
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.