Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

jakie halogeny mk4 ??
Autor Wiadomość
Slaweeek 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 36
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 48
Skąd: Puszcza Mar.
Wysłany: 14 Gru 2006, 21:38   jakie halogeny mk4 ??

cze wszystkim słuchajcie mam problem a właściwie nie problem tylko zakłopotanie. Chce do fiesty mk4 wsadzić halogeny i nie wiem jakie...
Czy orginały?? znaczy takie: http://www.allegro.pl/ite..._oryginal_.html
i wtedy to wyglądałoby mniej więcej tak:
http://www.fiestanet.free...llery/img11.jpg

Czy kupić coś w tym stylu : http://www.allegro.pl/ite...owe_atest_.html

I wsadzić je w miejsce gdzie powinny być fabryczne te co wyżej oczywiście wycinając ładne okrągłe otwory. Doradźcie które będą się ładniej prezentować. A i tak czy inaczej musze ciągnąć do nich instalacje bo nie mam teraz żadnych...

[ Dodano: Czw Gru 14, 2006 21:39 ]
A może ktoś ma założone te okrągłe i ma zdjęcia jak to wygląda?? No i oczywiście jak się sprawuje...
 
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 15 Gru 2006, 20:19   

Witam
Mi udało sie kupić na allegro za 130 zł 2 szt. wyglądają jak originały, kupiłem także originalny włącznik owych lamp od gościa z rozbitej fiesty i wszystko wygląda jak fabryczne.




oczywiście kwestia gustu (jazda we mgle dużo łatwiejsza).
 
 
Zhang 

Wersja: Gold
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 38
Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Gru 2006, 20:22   

Jak ktos pisze zarowki H.I.D to nie mam o nim zbyt dobrego zdania (H.I.D to lampa wyladowcza czyli tzw xenon) a co za tym idzie o produkcie rowniez.
Ja bym kupil dedykowane do Fiesty.
 
 
boskijolo
[Usunięty]

Wysłany: 7 Sty 2007, 02:20   

przyłączam się do prośby jakby ktoś mógł zamieścić instrukcję podłączenia tego wszystkiego, było by super
 
 
Nazir
[Usunięty]

Wysłany: 20 Sty 2007, 21:50   

Witam,

Troche odgrzebie temat, ale wlasnie mam juz halogeny http://www.allegro.pl/ite..._oryginal_.html i hcialem je zamontowac i tu mam problem. Czy oprocz tych halogenow i wlacznika (kupuje u dilera) musze jeszcze cos kupic? Jak poprowadzic przewody i do jakich przekaznikow i bezpiecznikow to podlaczyc? Czy za tym wlacznikiem musi byc kosta (jak to jest np. w maluszku 126p) czy jak kupie go od dilera to wszsytko bede mial co trzeba? No i jak ten przycisk wpakowac na deske jak sie tam dostac? Duzo pytan ale chcialbym to wiedizec zanim sie zabiore za to.

aha, fiesta mk4 z '97r

pozdrawiam,
Nazir
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Sty 2007, 23:35   

potrzebna jest dodatkowa wiazka przewodow + przekaznik no w wylacznik i halogeny
 
 
scenic_17 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 175
Skąd: Stargard Szcz.
Wysłany: 26 Sty 2007, 18:01   

ElGrey, a moglbys moze narysowac prowizoryczny schemat podlaczenia?? ostatnimi dniami tez sie przymierzam do zamontowania halogenow.. dostalem nawet schemat xr2i od kolegi klubowicza i nie ma pojecia jak sie za to zabrac :/
_________________


Samochód jest bogiem,Prędkość nałogiem,Nitro zabawą,A tuning podstawą!
 
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Sty 2007, 20:42   

jak znajde schematy to zrobie zdjecia w zapodam na forum, ale musze je znalesc...
A to moze potrwac bo papiery sa na dzialce i narazie tam nie dojade :sad:
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 26 Sty 2007, 20:53   

Może ten prosty schemacić zrobiony na prędce pomoże


Pozdrawiam
 
 
Nazir
[Usunięty]

Wysłany: 26 Sty 2007, 21:06   

dzieki :)
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 27 Sty 2007, 00:27   

scenic_17 napisał/a:
ElGrey, a moglbys moze narysowac prowizoryczny schemat podlaczenia?? ostatnimi dniami tez sie przymierzam do zamontowania halogenow.. dostalem nawet schemat xr2i od kolegi klubowicza i nie ma pojecia jak sie za to zabrac :/


Schemat poniżej jest dla Ciebie... :)

Rafal1504 napisał/a:
Może ten prosty schemacić zrobiony na prędce pomoże

[url=http://img262.images....th.png]Obrazek[/URL]
Pozdrawiam
Trochę to wprowadza w błąd, bo wymóg przepisów jest taki, że tylne p.mgłowe mają się zapalać dopiero po włączeniui św.mijania, a przednie moga świecić nawet tylko z postojówkami. Tu masz prawidłowy schemat - już prościej się nia da narysować:

http://jackrzec.republika...k3/halogeny.jpg


Zmusiliście mnie do rysowania! :fox:
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Ostatnio zmieniony przez jackrzec 27 Sty 2007, 18:04, w całości zmieniany 2 razy  
Profil Facebook
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sty 2007, 07:22   

Nie wiem w czym problem przecież to działa tak jak piszesz tylne świeci przy włączonych mijania a przednie po włączeniu postojówek lub mijania czy drogowych to wynika ze schematu (napisałem + pojawia się po właczeniu postojówek zasilanie sterowania jest brane z podświetlania przycisku właczania tylnego przeciwmgłowego tak jest w mk4).
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Sty 2007, 10:15   

tyle ze jest zaleznosc czy beda sie przednie palily po wlaczeniu postojowek czy mijania inaczej sie podlacza okablowanie 8)
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sty 2007, 11:25   

Nie wiem jak prościej to wytłumaczyć: + jest od podświetlenia przycisku tylnych światweł przeciwmgłowych przechodzi do podświetlenia przycisku przednich świateł przeciwmgłowych i tu jest mostek do sterowania przekaźnikiem, chodzi oto że swiatła przednie przeciw mgłowe mają sie świecić do piero w momencie gdy pali sie podświetlenie tych przycisków (czyli jak świeca postojówki lub światła mijania czy drogowe) nie mogą świecić same bez oświetlenia zewnętrznego samochodu a tylne światło przeciwmgłowe nie ma żadnej zależności od przednich przeciw mgłowych na rysynku nie umieściłem zasilania żarówki tylnego światła przeciwmgłowego bo to oddzielny obwód



w poprzednim schemacie zasilanie od przekaźnika należy połączyc ze stykiem 86 przekaźnika nie dociągnąłem linii.

w razie pytań spróbuje odpowiedzieć

[ Dodano: Sob Sty 27, 2007 10:29 ]
tak jest najprościej fabrycznie pewnie ten kabel podłączony jest w innym miejścu ale idea jest taka sama, przewód plusowy do sterowania przekaźnikiem świateł przeciwmgłowych przednich musi być podpięty do obwodu w którym napięcie pojawia się wraz z poświetleniem tablicy rozdzielczej jeśli znajdę czas to poszperam w origalnej dokumentacji i jak ktoś się uprze to może podłączyć jak we fabryce.
Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Sty 27, 2007 10:48 ]


107 przełącznik świateł przednich przeciw mgłowych
104 przełącznik tylnych świateł przeciw mgłowych
108 przekaźnik przednich świateł przeciw mgłowych
Og/Ye pomarańczowo - żółty od bezpiecznika F6 (Central fusebox) idzie do podświetlenia przycisku i sterowanie przekaźnikiem (to o czym mówiłem)
Og pomarańczowy idzie do przekaźnika
105 i 106 lampy świateł przednich przeciw mgłowych
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 27 Sty 2007, 18:06   

Rafal1504 napisał/a:
Nie wiem w czym problem przecież to działa tak jak piszesz tylne świeci przy włączonych mijania a przednie po włączeniu postojówek lub mijania czy drogowych to wynika ze schematu (napisałem + pojawia się po właczeniu postojówek zasilanie sterowania jest brane z podświetlania przycisku właczania tylnego przeciwmgłowego tak jest w mk4).


Sorry, pisałem do Scenica, i zasugerowałem się jego fiestą, a on ma mk3 - oczywiście Ty też masz rację, bo mam te schematy do mk4 i jest tak jak piszesz - w mk3 zresztą jest podobnie.
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów jakie halogeny-zamienniki do futury
przemo. Tuning stylistyczny 11 3 Lis 2006, 17:28
Gość
Brak nowych postów [MK3] Jakie halogeny przeciwmgłowe polecacie?
Crick Elektryka 10 2 Gru 2009, 09:39
Crick


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.