Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:16
Padł akumulator i coś jeszcze......tylko co??
Autor Wiadomość
Kamias
[Usunięty]

Wysłany: 12 Paź 2006, 21:16   Padł akumulator i coś jeszcze......tylko co??

Witam! Wczoraj padł mój stary akumulator (tzn. rano jak wsiadłem do auta był całkowice rozładowany). Nie udało mi się go naładowac. Zawiozłem go do serwisu celem sprawdzenia i okazało się, że ma zwarcie. Kupiłem nowy i przejechałem na nim 100 km (trasa + miasto), w międzyczasie odpalałem auto przynajmniej z 10 razy. Po powrocie auto stało ok. 3 godzin. Na parking już nie udało się pojechac. Po przekręceniu stacyjki kontrolki są przygaszone, rozrusznik nawet nie tyknie. Co najważniejsze nie świeci się kontrolka ładowania! Wymieniałem już w marcu regulator napięcia ale wtedy objawy były inne, w czasie jazdy czasem zapalała się kontrolka ładowania, wariowała kontrolka airbagu. Teraz w czasie jazdy na pewno nic takiego się nie działo. Obawiam się czy ten zwarty akumulator nie spalił mi np. alternatora. Nie mam pojęcia o elektryce a przez rok odkąd jeżdżę Fiestą (przejechałem 30 000 km) mam problemy tylko z nią. Proszę o pomoc kogoś zorientowanego w temacie. Z góry dzięki i pozdrawiam!
 
 
obal 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 60
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Paź 2006, 21:43   

spraqwdz połączenie alternator rozrusznik ten kabel moze masz końcówke urwana tak jak u mnie
 
 
 
sawcio1234 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Paź 2006, 18:04   

Sprawdź ładowanie Uruchom silnik i podłącz woltomierz Napięcie powinno być ok 14,1-14,5V
 
 
ciaastus
[Usunięty]

Wysłany: 13 Paź 2006, 21:41   

obal napisał/a:
spraqwdz połączenie alternator rozrusznik ten kabel moze masz końcówke urwana

Dokładnie! Wszystkie kable przy rozruszniku i alternatorze sprawdź masę . To bardzo ważne. Czy dobrze przewodzi, sprawdź chociaż wizualnie. A najlepiej odkręć i przeczyść styki masy (tego kabla, warkocza) silnika.

[ Dodano: Pią Paź 13, 2006 20:43 ]
sawcio1234 napisał/a:
Sprawdź ładowanie Uruchom silnik i podłącz woltomierz Napięcie powinno być ok 14,1-14,5V

Zgadza się, ale na światłach może być nawet 13.7V
A to wszystko przy chociaż 2000 obr./min.
 
 
tomwal
[Usunięty]

Wysłany: 15 Paź 2006, 20:27   

Równie dobrze może to być regulator napięcia. Miałem taki przypadek ze alternator nie ładował bo uszkodzony był ten regulator. Inną przyczyną mogą być też zużyte szczotki na alternatorze.
 
 
ciaastus
[Usunięty]

Wysłany: 18 Paź 2006, 20:51   

Tak, tak! Tylko se gdybać możemy dopóty, dopóki kolega nie zmierzy napięcia ładowania.! :-/
 
 
Kamias
[Usunięty]

Wysłany: 18 Paź 2006, 22:35   To jednak alternator-spaliły się wszystkie diody w mostku

Ufff....Fiesta na chodzie! :) Niestety, to był jednak alternator, okazało się, że poszły wszystkie diody w mostku. :sad: Tak jak wcześniej pisałem, objawów typu żarzenie się kontrolki ładowania czy przygasanie świateł nie było. Auto stało unieruchomione prawie tydzień i zamiast szukac gdzieś używanego alternatora zdecydowałem się oddac go do regeneracji. Wymienione albo zrobione zostało prawie wszystko (byłem na miejscu). W sumie jeśli chodzi o używany alternator to chyba trochę jak na loterii. Teraz naprawdę widzę różnicę, światła świecą jak fabrycznie nowe-przynajmniej tak mi się zdaje. Dziwię się, że wcześniej tego nie zauważyłem. Zastanawiam się czy mostek mógł się spalic przez zwarcie w akumulatorze, czy na odwrót-to alternator załatwił baterię. Dzisiaj po naprawie Fiesta spisywała się bez zarzutu, od razu zrobiłem coś koło stówki km. Teraz stoi na parkingu, mam nadzieję, że jak rano przekręcę kluczyk w stacyjce to kontrolki się zapalą....
Dzięki wszystkim za rady i wskazówki! Pozdrawiam!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów [MK3] Alternator, akumulator a może coś jeszcze innego?
Gość Elektryka 34 13 Sie 2008, 00:30
diodalodz
Brak nowych postów [Ogólny] Brak zasilania - padł akumulator (??)
Gość Elektryka 26 31 Maj 2012, 10:25
tommy87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Małe pytanko co do stożka i coś jeszcze...
Kamil Tuning mechaniczny 8 22 Cze 2006, 08:57
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów Cewka czy wtryski czy może jeszcze coś innego?
Doberman Elektryka silnika 8 10 Sie 2017, 23:39
Doberman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.