Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

podświetlenie przełącznika halogenów przednich
Autor Wiadomość
Parch 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Lis 2006, 17:13   podświetlenie przełącznika halogenów przednich

Właśnie założyłem instalację przednich halogenów na oryginalnych częściach (przełącznik i przekaźnik od xr2i). I po podłączeniu wszystkiego zgodnie ze schematami el. podświetlenie przełącznika (nie mylić z diodą załączenia układu) załącza się u mnie dopiero jak włączę światła mijania (na postojowych nie działa). Czy tak ma być czy coś zyebałem podłączając?

Pozdr.
Parch'u
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 15 Lis 2006, 17:34   

tzn. obrazek ci sie zapala dopiero po włączeniu świateł? jeśli tak to wsio ok ;)
tak samo jest z obrazkami od przycisku tylnej szyby i przeciwmgły tylnej...........
_________________
 
 
 
Parch 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Lis 2006, 17:42   

No właśnie nie tak samo!

Podświetlenie (obrazki) przełączników od ogrzewania szyb i od tylnego światła przeciwmgłowego zapalają się u mnie już w momencie jak włącze światła postojowe. W tym momencie nie świeci podświetlenie (obrazek) przednich halogenów przeciwmgłowych. Zaczyna świecić dopiero wtedy gdy załączę światła mijania.

Tak ma być czy tak ma nie być? 8)


Dobra już chyba wiem, że tak ma nie być. Zdaje się, że odwrotnie wlutowałem kabelki od oświetlenia. Teraz zapewne jak włączę postojówki i halogeny przeciwmgłowe przednie to się mi halogen załączy, a powinien dopiero po włączeniu świateł mijania.

No chyba, że jednak się mylę?
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 16 Lis 2006, 00:52   

Parch napisał/a:

Tak ma być czy tak ma nie być? 8)

przy postojach :yes:
Parch napisał/a:
a powinien dopiero po włączeniu świateł mijania.

nie prawda :-P
co do obrazka - to tak powinien sie odpaliś prz postojówkach - wcześniej Cie nie zrozumiałem - ale przciwmgły (nie wiem jak w fordzie) ale powinne się dać odpalić na postojówkach również -> nie, tylko na światlach mijania :fox:
_________________
 
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 16 Lis 2006, 01:08   

dday napisał/a:
co do obrazka - to tak powinien sie odpaliś prz postojówkach - wcześniej Cie nie zrozumiałem - ale przciwmgły (nie wiem jak w fordzie) ale powinne się dać odpalić na postojówkach również -> nie, tylko na światlach mijania :fox:
Prawda. :brawo:
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
marcus_87 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 464
Skąd: Lublin
Wysłany: 16 Lis 2006, 21:35   

takze mysle ze powinny sie wlaczac juz przy wlaczonych swiatlach postojowych, sam bede walczyl z podlaczeniem w sobote prawdopodobnie wiec jak macie jakies znaczace porady bardzo chetnie wyslucham. bede mial przewody od lamp az do glownej wiazki, przekaznik, kable z kabiny razem z kostka i przyciskiem. takze bede musial zainstalowac przekaznik i wpiac sie w wiazke pod maska.
_________________
Dołącz do Lublin Squad!

Fiesta calypso RS1300 sprzedana...
 
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 17 Lis 2006, 00:33   

rob fotorelacje :-)
mnie też to czeka - narazie (tymczasowo-z pół roku pewnie :-P ) mam podpięte pod długie i jakoś nie moge sie zebrać coby to po ludzku poskładać :rotfl:
_________________
 
 
 
Parch 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Lis 2006, 16:38   

dday napisał/a:
przciwmgły (nie wiem jak w fordzie) ale powinne się dać odpalić na postojówkach również -> nie, tylko na światlach mijania


No to panowie (i panie) powiedzcie dlaczego tylny halogen przeciwmgłowy się załącza dopiero przy załączonych światłach mijania? U mnie tak jest fabrycznie, może u Was jest inaczej?

Ja u siebie podłączyłem instalację w ten sposób, że zarówno przednie halogeny przeciwmgłowe jak i tylny halogen przeciwmgłowy można załączyć tylko ze światłami mijania.

Aha, podświetlenie "obrazka" przełącznika też już ładnie świeci - włącza się tak jak pozostałe, po załączeniu świateł pozycyjnych.
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 18 Lis 2006, 21:28   

Parch napisał/a:

No to panowie (i panie) powiedzcie dlaczego tylny halogen przeciwmgłowy się załącza dopiero przy załączonych światłach mijania? U mnie tak jest fabrycznie, może u Was jest inaczej?
tak ma byc i takjest fabrycznie
_________________
 
 
 
Parch 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Lis 2006, 21:34   

No to w takim razie dlaczego przednie halogeny przeciwmgłowe mają być załączane już przy światłach postojowych?

Przecież to jest nielogiczne!!
 
 
stasiek49 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 105
Skąd: zawiercie
Wysłany: 18 Lis 2006, 22:20   

bo tak jest w kodeksie drogowym,takie mamy przepisy
_________________
stasiek49
 
 
Parch 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Lis 2006, 22:45   

Czy mógłbyś podać odpowiedni przepis?

[ Dodano: Nie Lis 19, 2006 23:00 ]
No i co? gdzie można znaleźć odpowiedni przepis w KD?

Może chodziło Ci o akt prawny "w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" (Dz.U. nr 32 z 2003 r.) ? Znajdują się tam m.in. takie zapisy:

dot. światła przeciwmgłowego tylnego:
"1) może włączać się tylko wówczas, gdy włączone są światła drogowe, mijania lub przeciwmgłowe przednie,
2) powinno dać się wyłączyć niezależnie od innych świateł."

dot światła przeciwmgłowego przedniego:
"Powinno być włączane i wyłączane niezależnie od świateł drogowych i świateł mijania."

Wychodzi mi, że mogę mieć podłączone załącznie dopiero przy światłach mijania i drogowych!
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lis 2006, 18:23   

Witam u mnie fabrycznie przednie przeciwmgielne załączają się już przy postojówkach natomiast tylne przy mijania u ojca w oplu vectra jast tak samo.
Pozdrawiam
 
 
LUTEK 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Łukasz
Wiek: 48
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 26
Skąd: Paniówki
Wysłany: 27 Lis 2006, 21:19   

I wszystko jest po "Bożemu" :D Ma byc światło przeciwmgielne włączane osobno.
 
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 18 Gru 2006, 19:25   

troche odgrzeje temat.........
ja mam tak:
- tylną przeciwmgłe moge odpalić przy postojówkach (nawet bez kluczyka w stacyjce :yyy: ) - czy mam zakładać, że coś ktoś kiedyś rzeźbił w elektryce czy to normalka :?:
- wreszcie wyrzeźbiłem instalke do przednich przeciwgieł i wsio piknie śmiga ale czy również bez klóczyka 8| (przy zapalonych postojówkach ale bez włączonej stacyjki).

i teraz pytanie :ra: czy w oryginale światła przeciwgielne (przednie/tylnie) da rade włączyć bez stacyjki :?: :?: :?: (bo teraz moge samochód zostawić na postojówkach z włączonymi wszystkimi przeciwgłami i pójść sobie :D )
_________________
 
 
 
Parch 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Gru 2006, 19:52   

Po długich konsultacjach i sprawdzeniu w różnych modelach aut mogę stwierdzić, że:

1. Światło przeciwmgłowe tylne:
A) "może włączać się tylko wówczas, gdy włączone są światła drogowe, mijania lub przeciwmgłowe przednie,
B) powinno dać się wyłączyć niezależnie od innych świateł"

Ten cytat pochodzi z Dz.U. nr 32 z 2003 r. i chociaż samo rozporządzenie jest trochę nieaktualne, to akurat ten przepis jest obowiązujący.

Zatem nie możesz mieć tak zrobionej instalacji jak masz (tzn. nie może być możliwości włączania tylnego światła przeciwmgłowego już ze światłami postojowymi), bo samochód raczej nie przejdzie przeglądu technicznego.

2. Światło przeciwmgłowe przednie:
Tu sytuacja odmienna- "powinno być włączane i wyłączane niezależnie od świateł drogowych i świateł mijania" - wszystkie obejrzane przeze mnie samochody mają możliwość włączenia tych świateł już razem ze światłami postojowymi.

Wg mnie co do przednich świateł przeciwmgłowych przepis nie mówi wyraźnie kiedy ma być załączane a raczej tylko tyle, że ma mieć osobny włącznik.
Więc ja instalację (opisane wyżej) mam podłączoną odwrotnie niż Ty, czyli mogę odpalić i tylne i przednie światła przeciwmgłowe tylko ze światłami mijania (po włączeniu zapłonu). Zrobiłem tak świadomie, ale jak to zinterpretują fachowcy na przeglądzie to nie wiem.

Pozdrawiam, hejas.

BTW. Jak by się dobrze zagłębić w treść tego przepisu to jeśli ktoś ma w aucie i przednie i tylne światła przeciwmgłowe to jest on bez sensu. Bo, jeśli przód może być odpalany już z postojowymi a tył może być odpalany też z przeciwmgłowymi przednimi, to znaczy, że...

heheh
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 18 Gru 2006, 20:11   

...niop to najwidoczniej poprzedni wlaściciel był "pomysłowym Dobromiłem" [(jeśli chodzi o tylną przeciwmgłe) - zresztą już pare razy znalazłem dowody jego "genialności" :? ]
Parch napisał/a:
raczej nie przejdzie przeglądu technicznego

atam nie przejdzie :-P (już 3 mi przeszedł :D )
Parch napisał/a:
wszystkie obejrzane przeze mnie samochody mają możliwość włączenia tych świateł już razem ze światłami postojowymi.

ale czy z postojami ale bez stacyjki/kluczyków też się dało odpalić :?:
:ra: a jak jest w oryginalnych futurach czy XRkach :?:

ps. czasami jest więcej widać na samych przeciwmgłach (+ postojeowe) niż krótkie + przeciwmgły :yes:
ps2. przepis, ktory przytoczyłeś jest logiczny tylko nie jestem takim magikiem aby to wszystko poskładać aż tak zależnie od siebie :yyy:
Parch napisał/a:
BTW. Jak by się dobrze zagłębić w treść tego przepisu to jeśli ktoś ma w aucie i przednie i tylne światła przeciwmgłowe to jest on bez sensu. Bo, jeśli przód może być odpalany już z postojowymi a tył może być odpalany też z przeciwmgłowymi przednimi, to znaczy, że...

...można zapalić jednak z postojowymi.
i jedziesz tylko (z przodu) na przeciwmgłach + tył przeciwmgła + postojowe.
w przypadku braku przednich przeciwgieł nie wyobrażam sobie jazdy na samych postojowych - jesteśmy zmuszeni jechać na (w danej chwili gorszych ale jedynych dotępnych) światłach krótkich :fox:
_________________
 
 
 
Parch 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Gru 2006, 20:28   

dday napisał/a:
przepis, ktory przytoczyłeś jest logiczny tylko nie jestym takim magikiem aby to wszystko poskładać aż tak zależnie od siebie


Tzn. jak chcesz to poskładać? Bo właściwie to tam wielkiej filozofii nie ma. Na dobrą sprawę jest to kwestia odpowiedniego połączenia dwóch kabelków i możesz mieć wszystkie trzy kombinacje, tzn. połączenie takie jak Ty masz, takie jak ja mam i takie jak powinno być fabrycznie.

dday napisał/a:
ale czy z postojami ale bez stacyjki/klóczyków też się dało odpalić :?:
:ra: a jak jest w oryginalnych futurach czy XRkach :?:


Ja myślę, że jest tak, że przednie światła przeciwmgłowe możesz odpalić bez włączonego zapłonu, warunkiem jest włączenie postojówek.
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 18 Gru 2006, 20:43   

Parch napisał/a:

Ja myślę, że jest tak, że przednie światła przeciwmgłowe możesz odpalić bez włączonego zapłonu, warunkiem jest włączenie postojówek.

o to głównie mi chodziło - więcej nic mi nie potrzeba :ok:
i nie potrzebuje tych zależności :D
tym bardziej, że na przeglądach nikt na to nie zwraca uwagi :yes:
dzięki
pozdrawiam :V:
_________________
 
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 18 Gru 2006, 23:36   

Parch napisał/a:
Ja myślę, że jest tak, że przednie światła przeciwmgłowe możesz odpalić bez włączonego zapłonu, warunkiem jest włączenie postojówek.
Oryginalnie jest tak, że zapłon musi być włączony! Na postoju mimo włączonych p.mgielnych święcą tylko postojówki. Popatrzcie dobrze na schemat, to widać jak leci instalacja.


Jak widać przekaźnik zapłonu działa dop. po przekręceniu kluczyka i dopiero wtedy puszcza napięcie na przekaźnik od p.mgłowych.

A tak w ogole, to postojówki, to kompletnie osobny obwód.
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Fiesta mk3 włącznik halogenów przednich - kupię
adamruciu1 Kupię 1 8 Sie 2020, 21:45
Mafios
Brak nowych postów czeste awarie przełącznika zespolonego
rolka Elektryka 6 27 Sie 2007, 17:45
Gość
Brak nowych postów Problem z LPG, pstrykanie przełącznika
JaśIEmilek LPG 4 18 Maj 2008, 12:21
Gość
Brak nowych postów Dym z obudowy przełącznika zespolonego???
ZonExE Elektryka 3 7 Maj 2009, 09:36
kazio-n
Brak nowych postów Schemat do podłączenia przełącznika klapy
Parch Elektryka 3 29 Sie 2006, 12:23
jaco11


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.