Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Rozrusznik nie odpala na gorącym silniku
Autor Wiadomość
genov
[Usunięty]

Wysłany: 24 Gru 2006, 10:44   [MK3] Rozrusznik nie odpala na gorącym silniku

Witam znowu mam problem z moja fiesta:/
po nagrzaniu sie silnka do 80stopni nie moge auta zapalic na rozruszniku:/ na pych pali gdy temperatura spadnie auto zapala normalnie:D dodam ze w silniku nie ma termostatu i akumulator jest nowy 65ah
Ostatnio zmieniony przez trzeci 15 Kwi 2010, 00:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5651
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Gru 2006, 13:55   

co to znaczy nie moge zapalić ?? rozrusznik działa czy przygasaja tylko kontrolki a może słychać stukanie i nic sie nie dzieje dalej . Szczegóły prosze :)
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 24 Gru 2006, 14:33   

Kontrolki przygasaja wskaźnik ładowania spada(mam dodatkowy zegar) i rozrusznk nie moze zakrecic:/ tak dziwnie ma ciezko i jakby takie powietrze kompresja cos takiego jednym słowem jak zimna i do 80 stopni pali a jak powyzej 80 to rozrusznik ma strasznie ciezko krecic prawie wcale nie kreci
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5651
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Gru 2006, 15:04   

przestaw zapłon jeśli jeszcze masz taka możliwość . a jeśli nie to czeka cie wymiana tulejek w rozruszniku . pod warunkiem że rozrusznik kręci ale powoli .
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 24 Gru 2006, 21:51   

zapłonu niestety nie moge przestawic:/.. a co do rozrusznika to jest po regeneracji i jak jest ciepły to kreci ale strasznie ciezko jakby sie zacinało cos ale dlaczego dzieje sie to przy na grzanym silniku???????
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5651
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Gru 2006, 22:01   

zamień sie na chwile z kimś czujnikiem położenia wału. Jeśli nie pomoże usterka jest strikte mechaniczna . Trzeba zobaczyć czy nie ma luzów wał i czy wieniec jest zdrowy ewentualnie poluźnić nieco mocowanie rozrusznika . Sprawdź jeszcze mase (zrób dodatkowa) bo miałem kiedyś taki przypadek ze silnik tracił mase po nagrzaniu .
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 24 Gru 2006, 22:16   

a nie uwazacie ze wina moze byc np przegrzany silnik???????? nie ma typowych objawów przegrzania bo cały czas ma prawidłowa temperature ale z tym paleniem to dziwna sprawa
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 25 Gru 2006, 20:25   

patrze na twój opis.. i widze.. SŁUCHAJ DIODY...
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 26 Gru 2006, 20:14   

to tak., wieniec niema nic do rzeczy nawet go nie ogladałem ale jak zimny pali za kazdym razem moge go sobie zapalac rozrusznikiem i pali:d tylko jak sie nagrzeje jest problem... co do czujnika SPRAWDZE a co do łozysk wału raczej tez nie bo nie słysze zadnych stuków itd....... a co do mocowania rozrusznika i tej masy skoro ktos tak miał to ja tez zrobie dodatkowa mase moze pomoze:d dzieki za odp chociaz problemu nikt rozwiazac dalej nie moze;/
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5651
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Gru 2006, 22:30   

nie usłyszysz stuków jeśli wyleciały półpanewki (czy jak to sie tam zwie ) bo wał dostanie luzu na boki . Co do wieńca chodzi o rozszerzalność cieplna i to ze jak sie nagrzeje koło zamachowe kasuje sie luz między bendiksem a wieńcem . Dlatego mowiłem zeby to sprawdzić .
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 27 Gru 2006, 17:10   

to jak mam sprawdzic ten wieniec??????? palcem przeciez poczuje tylko zeby na nim>??? Dioda no jak?????
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5651
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Gru 2006, 00:29   

wyciągasz rozrusznik i patrzysz jak wyglądaja zęby . jak sa pokaleczone to wiadomo jak sa ładne to też wiadomo .
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 28 Gru 2006, 01:18   

Wolno myślę więc wolno piszę .

Zaerejestrowałeś siejiedawno więc może jest tak że fieste masz od niedawna ? ( wiem wiem elokwencja i dedukcja :yes: ) albo może Twoje auto miało ostatnio taki numer że miało wyciąganą skrzynię lub wymieniane sprzęgło ? Albo wogóle w jakikolwiek sposób rozdzoelaną skrzynię od silnika ? jeżelio tak to sprawdź czy między silnikiem a skrzynią ostała sie podkładka dystansująca ( takie duże plaskate w kształcie półksiężyca z dziurkami ) .

może tutaj tkwi pryzczyna ? Skoro rozrusznik pobiera prąd to raczej nie będzie zawieszony i takie tam z elektryką .

Zresztą ja tam nie wiem i sięnie znam .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 28 Gru 2006, 16:11   

wiec rozrusznik wyciagałem i ZEBY SA OK szukam przyczyny dalej i co do fiesty to TAK kupiłem ja #tyg temu z TYM własnie problemem
 
 
Jester1973
[Usunięty]

Wysłany: 30 Gru 2006, 20:07   

Mialem to samo - stawiam na tulejki w rozruszniku, czesto robia za ciasne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.