Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Wymiana przedniej szyby
Autor Wiadomość
Rangers76
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lut 2007, 23:06   [MK3] Wymiana przedniej szyby

Cześć
Szyba przednia jest wymieniona na nową ale uszczelka jest "stara".
Czy należy wymienić uszczelkę przy wymianie przedniej szyby?
Prawdopodobnie gdzieś spod uszczelki (mam na myśli kanałki odpływowe) przedostaje się woda do kabiny (na podłogę).
Ostatnio zmieniony przez trzeci 13 Lip 2010, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Lut 2007, 00:34   

nie trzeba zmieniać uszczelki . Trzeba dobrze dopchnać szybe i uszczelke do budy (z czuciem ) i dopilonować zeby kanaliki dolne uszczelki pokryły sie z kanalikami w karoserii .
 
 
 
Powertech
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lut 2007, 01:29   

Może watą zapchać?? Bez urazy ale uszczelka nie kosztuje niewiadomo ile więc należałoby ją zmienić razem z szybą. Uszczelka jest już lekko wyrobiona i nie będzie się zbytnio dopasowywała do profilu nowej szyby. Można kombinować ze starą ale dla świętego spokoju lepiej ja wymienić. No i sprawdzić również ranty pod uszczelką czy nie zaczeły gnić i rdzewieć bo tędy również woda może się dostać. Pozdrawiam.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Lut 2007, 03:36   

sugerujesz ze nowa szyba ma inny kształt niż stara ?? to ciekawe - co na to biedni inżynierowie co projektowali szybę .
HM stary zastanów sie nad tym co piszesz . i dowiedz sie ile kosztuje uszczelka .
 
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 11 Lut 2007, 10:34   

Powertech napisał/a:
Uszczelka jest już lekko wyrobiona i nie będzie się zbytnio dopasowywała do profilu nowej szyby.
Dobre :hahaha:

A tak poważnie, to uszczelke zmienia się tylko dlatego, że stara może być już sparciała i popękana i guma sztywnieje ze starości, ale jeśli nie ma problemów ze szczelnością to po co ja wymieniać? A kosztuje tyle co połowa szyby, (albo nawet więcej).
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
Fornal 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 25 Maj 2004
Posty: 38
Skąd: Tczew
Wysłany: 2 Mar 2007, 00:17   

Powertech - uszczelka kosztuje ponad 70 zł, a szyba 150, więc... Mój przypadek wygląda tak - oryginalna uszczelka , oryginalna szyba czołowa= zero problemów. Pojawiły się niewielkie purchle w okolicach dolnych rogów szyby. Pewien czas temu w środku nocy zajeb... mi szybe przednią - uszczelkę częściowo wycieli nożem, resztę na hama wyrwali. Z jednej strony, gdzie widoczny był purchel, posypała się rdza i zrobił się pewien ubytek, ubytek ten uzupełnił mój brat żywicą i szpachlą, gdyż ja dorwałem dodatkową fuche i kompletnie nie miałem na to czasu. Ale wracając do tematu, wstawiłem nową szybe, nową uszczelką. Po jakimś czasie stwierdziłem, że auto nabiera wody po stronie pasażera, czyli po tej stronie, gdzie był uzupełniany ubytek, dodatkowo dodam, że przeważnie auto stawiałem na krawężniku, z nachyleniem właśnie w stronę pasażera, czyli jeszcze dodatkowo podczas deszczu woda spływała w stronę pasażera. Po konfrontacji z bratem przyznał, że mógł zalepić otwór odpływowy. Na chwilę obecną zacząłem celowo stawiać auto z nachyleniem na stronę kierowcy i to samo zjawisko, auto nabiera wody , tak samo od strony pasażera, jak od strony kierowcy, chociaż od strony kierowcy nie było ubytku, drobny purchel został tylko lekko podmalowany. Wiadomo co może być przyczyną nabierania wody od strony pasażera, ale od strony kierowcy..? W najbliższym czasie czeka mnie ponowny domontarz, a następnie montarz szyby przedniej, bo niesamowicie wkurza mnie już ten ciągły syf pod butami, a jak mróz złapie to normalnie lodowisko, wkurw.. mnie ta cała sytuacja jakbym tych złodzieji dorwał to kiepsko by skończyli, pal licho tą szybę i uszczelkę, ale teraz jeszcze z takim problemem musze się użerać. FAFLUCHTEN BANDITEN, czy jak tam to się pisze. Czekam na wskazówki od osób które wykonywały montarz i demontarz szyby przedniej samodzielnie, z góry dzięki.
_________________
wcześniej mk2 1.6D '84
teraz mk3 1.1i '91
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 2 Mar 2007, 07:05   

powiem krótko...
odetkałęm odpływy, bo były lekko przytkane..
szybę nasadziłem pociągnąwszy wcześniej cienką warstwę silikonu szklarskiego dokoła rantu szyby po budzie...ominąłem po 3cm z lewej i prawej strony tym silikonem szklarskim odpływy
założyłem szybę

wniosek sucho...wreszcie sucho...
p.s. ten ubytek na moje oko brat ci za mocno uzupełnił, stąd uszczelka nie dolega
p.s. dobrze by było sprawdzić odpływy za ścianką grodziową w komorze silnika i tą gumę przez którą idą kable do skrzynki bezp. - może to zbieg okoliczności
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.