Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[1.3i] obroty i szarpanie po raz n-ty - nietypowo
Autor Wiadomość
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 3 Lip 2008, 21:38   [1.3i] obroty i szarpanie po raz n-ty - nietypowo

mam lekki problem z obrotami na biegu jałowym.

po zapaleniu auta, jak działa ssanie obroty falują i "zrywają" w sensie ze nagle spadaja np. do 500 i silnik prawie gasnie - ale nie gasnie nigdy :)
po ruszeniu na zimnym silniku dławi sie i szarpie przez chwile, jak sie troche nagrzeje to jest idealnie.

dzisiaj podlaczylem tester kodów błędów. na niepracujacym silniku 0 błędów. podczas testu na pracującym silniku wywaliło tylko błąd chyba 46 - zbyt duże obroty biegu jałowego.

rozebrałem cały wtrysk, przeczyscilem wszystko dokładnie, krokowca tez. 0 poprawy.

swiece (motorcraft) maja jakies 2000km, kable (champion) moze ze 3 razy wiecej, filtry ok.

brak pomysłów. any ideas ? devil

ps. kompa mam od 1.1i - chyba nie jest to przyczyną ?
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
morph231 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł
Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 24
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Lip 2008, 09:07   

Mam dokladnie ten sam problem z obrotami, jutro zamierzam przysiasc do wymiany krokowca i CPP, ale jak widze na Twoim przypadku moze to nic nie pomoc :/ Rowniez mam komputer od 1.1, tyle ze moja fiesta jest na gazniku (tak mi przynajmniej w warsztacie powiedzieli). Posiadam jeszcze elementy od dawcy organow z 1.3, tylko ktora czesc to komp ?? Moze bym przelozyl i byloby ok ?? Pozdrawiam :)
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 4 Lip 2008, 13:46   

No bez jaj. Jak mozesz miec gaznik i cpp/krokowca/komputer ? Jedno wyklucza drugie...

Ja wczoraj zrobiłem jeszcze rest kompa i dzisiaj jest tak jakby lepiej, ale jeszcze musze pojedzic zeby sie przekonac.
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
morph231 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł
Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 24
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Lip 2008, 13:20   

Wiem, ze jedno wyklucza drugie, ale kwestia gaznika to pomysl jednego z mechanikow, ktory mi go robil, wiem ze jest w niej cpp, bo osobiscie widzialem gdzie jest i jak wyglada, jest krokowiec bo tez go widzialem, jestm ap sensor i jest to 3 pinowe wyprowadzenie do kompa, wiec sam juz zglupialem :/
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Lip 2008, 16:35   

Wtrysk z obudową przepustnicy wiele osób nazywa gaźnikiem,,, nie wiedzieć czemu.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
morph231 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł
Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 24
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Lip 2008, 17:41   

Wymienilem filtr powietrza na ten z 1.3 (eliptyczny), wstawilem map sensor od 1.3. Filtr jest nowy i jaja z obrotami dalej sa, poki silnik sie nie rozgrzeje, to obroty schodza w dol tak, ze o malo nie zgasnie i w gore... Jak sie rozgrzeje to chodzi jak zloto, jutro dalsza walka. Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Lip 05, 2008 21:47 ]
Zatem juz wymienilem sonde lambda, sterownik (zwany komputerem), cpp oraz krokowca, wszystko od 1.3. Problem z obrotami dalej istnieje, jest tylko jeszcze jedno pytanie, zostal mi ostatni pomysl. Chcialbym zdemontowac uklad recyrkulacji, powiedzmy, ze demontuje rurki, zaslepiam silnik, ale co zrobic z rurka, ktora zasysa spaliny z pudelka od ukladu recyrkulacji ?? Ta rurka prowadzi do jakiegos otworu w tylnej czesci filtru powietrza, moze trzeba to gdzies indziej umiescic ?? Panowie prosze pomozcie, moze ktos ma schemat elektryki, moze dikladne zdjecie silnika z recyrkulacja, to znalazlbym skad wziac zasilanie dla tej malej pompki od recyrkulatora...

[ Dodano: Pon Lip 07, 2008 11:24 ]
No, problem rozwiazany, silnik juz sie nie dlawi i nie schodzi za nisko. Okazalo sie ,ze pomogla wymiana silnika krokowego :) Czyli cos co powinienem byl zrobic od razu. Tylko ,ze w warsztacie powiedzieli mi ze juz to sprawdzali :/ partacze :/ Ale dzieki Temu, ze tyle sam z tym walczylem sporo sie nauczylem o moim autku. Teraz jeszcze tylko wymienie krzyzak kierownicy i bede w domku. Dziekuje Wam wszystkim za pomoc !!!! Takie forum to wspaniala rzecz !!!! POZDRAWIAM !!!
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 16 Lip 2008, 23:00   

Fajnie, ze ci sie udało, mi niestety nie. Dalej zrywa obroty i szarpie zanim sie troche rozgrzeje. Wyglada to jak bym nie umial ruszac, az wstyd :cojest:
Mam dosyc tej cholernej kosiarki. Czy to potrafi pojezdzic choc kilka miesiecy bez jakichs problemow ? :|


EDIT: problem rozwiazal sie sam po jakims czasie - wystarczylo zrobic kilka dobrych tras i teraz jest idealnie. widac komputer cos nie mogl sie ustawic :9: cale szczescie bo juz mialem dosyc tego silnika :D
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Wysokie obroty po raz kolejny
Leon_SSJ Elektryka 8 18 Gru 2009, 19:19
Tommur
Brak nowych postów Chwilowe Szarpanie Silnika / Nierówne obroty / HELP
DeXteR... Mechanika silnika 2 11 Paź 2019, 22:49
ckmorawski
Brak nowych postów [MK4] Szarpanie, dławienie, falujące obroty.
pietrucha24 Mechanika 4 1 Cze 2010, 22:07
pietrucha24
Brak nowych postów Fiesta 1.6 automat. Szarpanie silnika, skaczące obroty
Jo013 Mechanika silnika 2 8 Lip 2016, 12:17
Jo013
Brak nowych postów Zacinające się obroty i szarpanie 1.4 tdci 2004 r.
Ogrodnik85 Silniki diesla 0 12 Gru 2018, 21:05
Ogrodnik85


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.