Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: predkosciomierz, zegary

Zamknięty przez: jackrzec
4 Lip 2011, 22:02
Przeniesienie napędu : przekłamanie prędkościomierza
Autor Wiadomość
spider
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2004, 15:03   Przeniesienie napędu : przekłamanie prędkościomierza

Cze mam aluski 15 ioponki 195/50 o ile może być przekłamanie na liczniku bo sam niewiem kumpel mi mówił że o 20 km/h
Ostatnio zmieniony przez bidżej 22 Wrz 2010, 14:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Fred
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2004, 15:20   

Cooooo? :shock: :shock: :shock: A dlaczego niby miałoby być przekłamanie na prędkościomierzu? Mógłbyś mi to wytłumaczyć?
U mnie linka prędkościomierza podłączona jest do skrzynki przekładniowej więc jaki ma mieć to związek z oponami?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Cze 2004, 15:48   

WITam...
O widzę ze nie znamy zasady działania prędkościomierza w aucie... Fred, co żeś taki zdziwony,,, Kolega ma racje 1000 procętową...
Włąśnie dlatego iż prędoszcimierz podłączony jest do skrzyni biegów... jak sie zakłąda kołą inne niż producent zaleca to robią się przekłąmania... i to czasem duże...
Oś w samochodzie kęci się z pewną prędkością obrotową... przyjmijmy że 10 obrotów na minutę... prędkościomierz podłączony do tej ości czyli w skrzyni pokazuje 10 metrów na minutę, dlatego iż standartowe koło w aucie ma obwód rózny jeden metr...
Teraz zakłądając koło mniejsze... no 50cm... prędkościomierz będzi pokazywał 10 metrów na minutę, zle auto przejdxzie tylko połowę tego dystansu, w tym czasie bo koło jest mniejsze... Jak założymy koło o obwodzire większym niż 1 metr prędkościomierz będzie zaniżał...
Najlepiej przejechać... rózno 1000 metrów... licząc według słupkó drogowych... i porównać z dystansem odliczonym przez auto... ja mam standartowo opony 155... na zimę miałem 135.... róznica w mierzeniu odległości.. na każde kilometr auto zaliczało 1100 metrów...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
J&Ł
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2004, 17:52   

To znaczy, im większe opony, tym przejechane wiecej kilometrów przy tym samym wsazaniu licznika. Gdybym miał koła od traktora to sprzedałbym auto z połową faktycznego przebiegu. :)
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 22 Cze 2004, 17:55   

Większe opony to również nie tylko "większy przebieg" ale i również większa prędkośc maksymalna. Mniejsze oponki za to dają nam większe przyspieszenie.
_________________
 
 
 
Fred
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2004, 18:12   

uuuuuuu....
Qrna chyba musze zmienić xywę Fred na laik samochodowy :P
Dzięki wielkie za pouczające info postaram się dobrze to sobie zapamiętać i dać takiej plamy na przyszłość.
 
 
DŻEJKU
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2004, 19:18   

hmmm przekłamanie aż o 20 km - chyba trochę za dużo...
na stronie fiestaturbo.com zalecane są oponki 195/45 więc masz o 5% wyzsze oponki a to znaczy że licznik będzie ci mniej pokazywał...
ale o ile to nie mam zielonego pojęcia...
 
 
virus2 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 39
Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 75
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Cze 2004, 20:22   

W mojej Fiescie licznik przeklamuje o 4km/h sparwdzilem to na takiej tablicy jadąc od CZestochowy do Katowic mialem na budziku dokladnie 100km/h a tabliczka pokazal 104km/h i napis zwolnij :) opony to 165/65 13"
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Cze 2004, 21:18   

WITam...
Nie wiem gdzie, ale wiem że jest, tylko nie wiem gdzie, ale wiem że ktoś czytający to forum wie gdzie... więc gdzieś w necie jest kalkulator... podaje mu się wymiary aktualnych opon (wysokość, szerokość, rozmiar felgi itp)... i podaje mu się też wymar opon jakie się chce załoąyć... a on poda nam o ile procent będzie zawyżał bądz zaniżał licznik... tylko Qurde nie zanm adresu na ten kalkulator...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 22 Cze 2004, 21:56   

Witam. Po pierwsze chcialbym dodac kilka slow do wywodu kolegi odnosnie przeklaman. Nie mozna rowniez mowic ze liczni klamie o 20 km/h. Przy predkosci zero nie klamie wcale. Przy 50 moze klamac o 7, przy 100 o 14km/h itd. Wraz z wzrostem predkosci klamie wiecej. To zaleznosc procentowa. Po drugie jesli komus radar pokazal 104 jak mial na liczniku 100 to znaczy ze w stosunku z seria licznik klamie o ok 10 km/h a nie 4. Zauwazcie ze WSZYSTKIE liczniki na seryjnym ogumieniu zawyzaja pokazywana predkosc. Czyli gdybys mial fabryczne oponki to radar pokazalby cos w okolicach 95.
Pozdrawiam
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
van81
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2004, 21:56   

No to ja bym musiał sobie taki kalkulator znaleźć ...
U mnie tak :
1. Fele są wieksze....
2. Opony są za to mniejsze....
3. Prędkosciomierz jest z xr2
4. Prędkosciomierze jest w MILACH !!
5. Tarcze zegaró są przerobione...
reasumując jak jade ileś to jade nie wiem ile .... i to wogóle nie wiem ile ..wiem tylko że za szybko :twisted:
 
 
Fred
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2004, 23:11   

van81 napisał/a:

reasumując jak jade ileś to jade nie wiem ile .... i to wogóle nie wiem ile ..wiem tylko że za szybko :twisted:


Hłehłehłehłehłehłe :lol: :lol: :lol:
 
 
Rycho 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 49
Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 203
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 23 Cze 2004, 18:09   

Kalkulator chyba był na www.opony.pl, ale nie jestem pewien, jak w googlu wrzucisz chasło opony, to powinieneś trafić. Na fiesta turbo piszą wiele rzeczy czasem mądrych czasem nie, z niektórymi poglądami tam wygłaszanymi trudno jest mi się zgodzić z powodów logicznych, ale może logika u mnie nie taka :lol: . Wracając do tematu jak kiedyś próbowałem sobie policzyć to rozmiar najbliższy do fabrycznego to byłby 185/45/15 i wtedy różnica była w okolicach chba 2 do 4 %.
_________________
JetCar XR2

I,i,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
 
 
 
Rycho 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 49
Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 203
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 23 Cze 2004, 18:14   

Wracając do fiesta turbo kółek 17 cali i rozmiaru 195/45/17 bo taki tam zalecają :lol: . Jak koleś może pisać że przy tym rozmiarze przekłamanie licznika jest minimalne (jeśli dobrze pamiętam artykuł) i podawać rady o wycinaniu nadkola bo koła się nie mieszczą. Przecierz jak jedno to nie drugie.
Rycho
PS A świstak siedzi i zawija sreberka a łyżka na to niemożliwe.
_________________
JetCar XR2

I,i,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
 
 
 
DŻEJKU
[Usunięty]

Wysłany: 23 Cze 2004, 20:36   

tego nieczytałem na FT ale rzeczywiście to jakiś farmazon
 
 
virus2 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 39
Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 75
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Cze 2004, 21:34   

Qzyn napisał/a:
Witam. Po pierwsze chcialbym dodac kilka slow do wywodu kolegi odnosnie przeklaman. Nie mozna rowniez mowic ze liczni klamie o 20 km/h. Przy predkosci zero nie klamie wcale. Przy 50 moze klamac o 7, przy 100 o 14km/h itd. Wraz z wzrostem predkosci klamie wiecej. To zaleznosc procentowa. Po drugie jesli komus radar pokazal 104 jak mial na liczniku 100 to znaczy ze w stosunku z seria licznik klamie o ok 10 km/h a nie 4. Zauwazcie ze WSZYSTKIE liczniki na seryjnym ogumieniu zawyzaja pokazywana predkosc. Czyli gdybys mial fabryczne oponki to radar pokazalby cos w okolicach 95.
Pozdrawiam
wiem co chiales napisac ale napisales to nie zabardzo porawnie bo z twojego tekstu wynika tak ze jade sobie np 100km/h zatrzymuje mnie policjia i mowi ze mialem 140km/h a ja im nato ze to przez kola tak im radar pokazal wiec troche smieszne to jest troche inaczej to powinienes sformolowac.pozdrawiam
 
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 23 Cze 2004, 22:01   

Hehehe, virus ciutke zle to odczytales. Z tekstu wynika ze nie radar a licznik klamie wiecej lub mniej, w jedna lub druga strone w zaleznosci od uzywanych opon (kol). Seryjne liczniki sa ustawiane tak ze ciutke zawyzaja predkosc tzn pokazuja wiecej niz faktycznie jedziemy. Nie wiem dlaczego moze dlatego zeby efektowniej wygladala predkosc maksymalna, ktora wtedy pokaze wieksza. Radar przeciez pokazuje predkosc poruszania sie calosci auta bo to od niego odbija fale. Wiec radar pokazuje dokladniutko o ile nie jest zepsuty heheh.
Pozdrawiam
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
van81
[Usunięty]

Wysłany: 23 Cze 2004, 22:09   

Ja musze uważać na radary :evil: ale z drugiej strony jak mnie złapią to chociaz bede wiedział ile jechałem :twisted:
 
 
bosaq 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 16
Skąd: Wuwua
Wysłany: 4 Lip 2011, 21:47   

witam,
odgrzebałem temat bo też założyłem takie koła (195/50/15) i mechanik ostrzegał mnie przed przekłamaniami. tu moje pytanie, czy można to jakoś skorygować np przez komputer czy inne zegary?
pozdrawiam
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 4 Lip 2011, 22:01   

bosaq napisał/a:
czy można to jakoś skorygować np przez komputer czy inne zegary
Nie ma takiej opcji.

Następny archeolog się znalazł...
FAQ jest od tego: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=24130
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło
PUCIO Mechanika 2 4 Lis 2005, 16:22
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : wyciek ze skrzyni
Gość Mechanika 16 22 Gru 2005, 22:40
Bongo
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : półosie wyciek
Gość Mechanika 2 22 Gru 2004, 22:00
diodalodz
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : regulacja sprzęgła
Pietrek Mechanika 7 10 Paź 2004, 00:25
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło , samoregulator
coś mi stuka
Gość Mechanika 4 18 Paź 2005, 12:56
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.