Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

radio bez wzmacniacza na 4/2 glosniki ??
Autor Wiadomość
kostrzewa87
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lip 2008, 23:26   radio bez wzmacniacza na 4/2 glosniki ??

Witam, mam zamiar kupić radio z Blaupunkt-a "BLAUPUNKT Melbourne SD27"
a do niego 4 głośniczki również Blaupunkt-a "BLAUPUNKT THx 132"
czy potrzebuje do nich dodatkowo wzmacniacza, czy nie będzie to konieczne??
Bo w sumie to jeszcze na 100% nie jestem przekonany aby do mojej fiesty wkladac 4 glośniki i zastanawiam sie czy nie pozostać przy 2 podstawowych.

Radio dysponuje mocą 4x45W
a glosniki maja moc (i tu mnie zastanawiam o co z tym chodzi >> )
sinusoidalną 40 W
maksymalną 120 W

czy ta moc "sinusoidalna" to RMS?? czy jeszcze cos innego?? bo po prostu zgłupłem przez to :P

Aha, zeby było jasne wszystko, niechce montowa wzmacniacza, zależy mi na podstawowej mocy samego radia - mi to wystarcza ;)

Bedę wdzięczny za wszelką pomoc :)
Ostatnio zmieniony przez kostrzewa87 22 Lip 2008, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 22 Lip 2008, 10:55   

Na mój gust nie trzeba wzmacniacza.
RMS (moc sinusoidalna) głośników to 30W, a radyjko niby łapie 4x45 (to są też wartości mocno naciągane, ale że radia Blaupunkta to nie taki byle shit, więc ogólnie przyjmij, że radio je uciągnie bez zadyszki :) )
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
kostrzewa87
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lip 2008, 11:44   

no tylko że jak patrzyłem na stronę producenta, to radio ma moc max te 4x45W
a niżej jest podana moc sinusoidalna 4x18W :/ to teraz tak patrze i sądze że jednak to mi tego nie uciągnie... a niechce po prostu kupować jakichś 20W glośników "bez firmy" a z kolei blaupunkt, jbl, kenwood itd nie robią takich małych mocy na sinusoidalnych...
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 22 Lip 2008, 12:26   

No to jest sporo mniej, cóż...
Grać to będzie, ale nie licz na cuda. Głębokiego basu na głośnikach "30" nie wyciągniesz, a za głośno też to grać nie będzie (czytaj: szpanu pod dyskoteką z zimnym łokciem nie zrobisz) a jak na potrzeby zwykłego zjadacza chleba - da radę. Pytanie tylko po co wymieniać głośniki, jeśli różnica w jakości jest jak przerzucenie się z kapcia na lać?
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
kostrzewa87
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lip 2008, 12:34   

czyli jesteś za zamontowaniem tam jakichś tanich bez firmowych głośników o mocy RMS 20W i one będą lepiej grały niż te z Blaupunkta tak?
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 22 Lip 2008, 13:42   

Pufcio napisał/a:
a radyjko niby łapie 4x45 (to są też wartości mocno naciągane, ale że radia Blaupunkta to nie taki byle shit

dwa mity:
1) sprzet blaupunkta to JEST byle shit
2) czyste radio ma w rms ok. 15w - fizyki nie oszukasz

poza tym... sztuka nie jest, aby gralo glosno. sztuka jest, aby gralo dobrze
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
kostrzewa87
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lip 2008, 13:51   

możesz dogłębnie mi to wytłumaczyć? :) no i w takim przypadku byłbym wdzięczny jakbyś mógł podać według Ciebie dobrą konfiguracje radio+głośniczki (bez wzmacniacza) tak aby mi to ładnie grało bo szczerze to wole jak jest czysty dźwięk a nie max głośno jak się tylko da :D
No i żeby to tak było w przedziale cenowym jak to radyjko co ja podałem tj. tak do 250 -max300zł i głośniki tak max do 100zł
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 22 Lip 2008, 15:01   

sulos napisał/a:
czyli jesteś za zamontowaniem tam jakichś tanich bez firmowych głośników o mocy RMS 20W i one będą lepiej grały niż te z Blaupunkta tak?

Jestem za zamontowaniem mocniejszych głośników - tak z 80-100W. Już same różnice w konstrukcji będą powodować, że usłyszysz 'lepszy' dźwięk :)
Prawda jest taka, że na wzmacniaczu 20W uciągniesz i głośnik, który ma 100W, tyle że nie wykorzystasz mocy, jaką on oferuje. Oczywiście przeginać nie można, bo 20W wmaczkiem nie zasilisz tuby 500W, bo membrana ani nie drgnie ;) Jakkolwiek 20W na 100W - daje wyobrażenie.

sulos napisał/a:
sprzet blaupunkta to JEST byle shit

Znowu marudzisz ;) Lepsze to niż jakieś radia Panasonix czy inny Kenwod.

sulos napisał/a:
czyste radio ma w rms ok. 15w - fizyki nie oszukasz

Mają i więcej... dużo więcej. Czasami i 60W na kanał (ale wtedy nie kosztują 100 ani 200zł - powiedzmy to sobie szczerze - dobrej elektroniki nikt za darmo nie da)

kostrzewa87 napisał/a:
No i żeby to tak było w przedziale cenowym jak to radyjko co ja podałem tj. tak do 250 -max300zł i głośniki tak max do 100zł

To już lepiej samemu gwizdać w aucie...
Żeby Ci to ładnie grało (bez cudów) to radio licz te swoje 300zł, ale na głośniki musisz wydać co najmniej kolejne 200-300zł. Nikt Ci dobrego głośnika za 30zł nie poskłada...
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 22 Lip 2008, 15:05   

Pufcio napisał/a:
Znowu marudzisz ;) Lepsze to niż jakieś radia Panasonix czy inny Kenwod.

jezeli chodzi o sprzet kenwooda to w klasie budzetowej robi na chwile obecna chyba najlepsze jednostki. na pewno lepsze, od tanich pioneerow, alpine i innych uwazanych za sprzet "z gornej polki".
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
kostrzewa87
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lip 2008, 15:07   

no to powiedzmy ze radio zostawiam takie jakie jest czyli to z Blaupunkta o którym mowa była w pierwszym poście.

To w takim razie jakie głośniki do niego? Te co ja podałem (również z Blaupunkta) są złe? Bo ja mam wyobrażenie o firmie Blaupunkt jako o jednej z najlepszych na rynku...
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 22 Lip 2008, 15:37   

sulos - znów - ja o Kenwodzie a Ty mi o Kenwoodzie ! :P

Z innej beczki - parafrazując Tomka Lisa - skąd Ci biedni ludzie mają wiedzieć, że najdroższe radio to wcale nie najlepsze radio? Otóż to...

kostrzewa87 - wyobrażenia bywają złudne, a często najlepsze firmy to takie, o których jak ktoś Ci mówi, to pierwszy raz w życiu słyszysz. No i największe firmy wcale nie są najlepsze (przykład? ot, choćby PZU - Pijacy, Zdziercy, Urzędasy)
W każdym razie - nie da się jasno powiedzieć jakie głośniki są najlepsze :) Od podpowiadania mogą być spece forumowi od Car-Audio. I w tym miejscu wypadałoby też napisać czego masz zamiar w aucie słuchać. Na pewno inne głośniki się nadadzą jeśli słuchasz Vivaldiego (w co wątpię, ale pomińmy to) a inne jak słuchasz typowych "tłuczków" (jakieś tam Basshuntery czy inne technopolo :) )

No i tak jak mówiłem - nikt Ci dobrego zestawu głośników nie odda za 100zł. To tak jakbyś chciał wejść do salonu i kupić merca S-klasę za 20'000 zł. Fakt faktem takiego merca dałoby się kupić, ale rocznik pewnie '90-'92 i do poprawek blacharskich :)

Tak więc ważne jest to, czego chcesz słuchać, ważny jest rozmiar - czy to 130/135 jak te głośniki o których tu pisałeś, czy większe (np. po dołożeniu dystansu z MDF-u)

Spacem nie jestem i się do tego przyznaję, ale jedno wiem - Blaupunkty, Boschmanny, Philipsy czy Pioneery za 100zł to namiastka tego, co może dać Ci dobry zestaw głośnikowy :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 22 Lip 2008, 15:40   

Z reszta. W tym momencie dyskutujemy tutaj o wyższości sraczki nad zatwardzeniem. Ani jedno, ani drugie nie jest przyjemne. A za takie pieniążki dostaniesz coś, co po prostu będzie sobie grało. I dam sobie rękę uciąć, że nie odczujesz nawet różnicy między buszmenami, pejmenami czy innymi wynalazkami za te pieniądze.
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
kostrzewa87
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lip 2008, 15:44   

no ja na ogół słucham rocku, metalu :D ale techno i dance też wchodzi w grę (słucham często Radia Planeta ;) ) .
Wolałbym pozostać przy głośniczkach 130mm bo z większymi pewnie miałbym problem z montażem.

To jeżeli nie Blaupunkt to co powiesz o tym radiu > Kenwood KDC-W3041GY - ma większą moc sinusoidalną bo aż 30W a dla porównania Blaupunkt miał tylko 18W
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Opisy techniczne i dane regulacyjne mk1 (bez XR2)
Laskosz Mechanika ogólna 0 23 Mar 2006, 20:20
Laskosz
Brak nowych postów Przyklejony: Opisy techniczne i dane regulacyjne mk2 (bez XR2)
Laskosz Mechanika ogólna 2 8 Sty 2011, 12:09
Gurney89
Brak nowych postów [Ogólny] Jakie głośniki bez wzmacniacza ?
diablo189 Car Audio i CB 20 12 Wrz 2012, 09:07
diablo189
Brak nowych postów Podłączenie głośników na tył do radia bez wzmacniacza
daniel2112 Car Audio i CB 2 11 Lis 2015, 13:55
szynszyl
Brak nowych postów Tuba 350 Wat bez wzmacniacza mozna tak???
voytala Car Audio i CB 10 18 Kwi 2005, 18:16
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.