Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Koło zapasowe - spreżyny ? piszczenie
Autor Wiadomość
mirko 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 37
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: mlc
Wysłany: 23 Sie 2008, 23:10   [MK4] Koło zapasowe - spreżyny ? piszczenie

Cześć,

jakiś czas temu pisałem, że coś mi piszczy na zawiasach w Fiescie.

Przy okazji wymiany tłumika mechanik miał sprawdzić co to, i przesmarować wszystkie gumy które mogą za to odpowiadać.

Gumy przesmarował, a raczej popsikał na gorąco, ale przypadkiem wpadł na to, że piszczeć może (i to głośno słychać w budzie) koło zapasowe obcierające o podłoże półki na której się znajduje. Sama półka niekiedy tłucze na dołkach, z początku myślałem że to tłumik ale ten stabilny i OK.

Dodam, że piszczenie pojawiło się po zmianie amorków + założeniu koła zapasowego, wcześniej sama półka "latała".

Macie jakiś patent na zlikwidowanie piszczenia tego koła i skakania półki ?

Mechanik podłożył coś pod to koło, ale nie jest jeszcze idealnie...

Jeszcze jak "macham" Fiestą góra-dół żadnego piszczenia, zgrzytów nie słychać z amorków/sprężyn i okolic, jedynie minimalne po otwarciu klapy ale to wykluczam bo wg mnie norma i niesłyszalne w budzie ;/
Ostatnio zmieniony przez mirko 25 Sie 2008, 18:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 24 Sie 2008, 10:22   

sprawdź mocowanie koszyka w zawiasach i czy dobrze podciągnięty pod autko.
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
mirko 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 37
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: mlc
Wysłany: 25 Sie 2008, 18:27   

Mocowanie raczej OK, dzisiaj sprawdziłem z ojcem znowu zawias. Siedziałem w budzie a on machał przodem i wyszło na to że to prawdopodobnie sprężyny trzeszczą/piszczą (jak to nazwać?) z przodu co jest trochę irytujące.

Przed zmianą amorów i naciągnięcie sprężyn nie było tego ;-|

A co najciekawsze nie jest to zawsze i nie z taką samą mocą słychać. Sa dni kiedy jest cichutko a innym razem głośniej (wyczaiłem że zależy od wilgotności)...

Poradzcie coś bo już nie mam siły ;-(
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 25 Sie 2008, 18:37   

wymień sprężyny ;]
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
mirko 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 37
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: mlc
Wysłany: 26 Sie 2008, 00:02   

Pomysł dobry i też nad tym myśle ale gorzej jak po wymianie będzie też skrzypieć i że to nie springi :cojest:

qwa... <???> :ok:
 
 
daro 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 42
Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 76
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27 Sie 2008, 21:29   

to trzeszczenie pochodzi prawdopodobnie od gum stabilizatora ktore sie wytarły i trzeszczą .
Jak jest deszcz i wilgotno jest ok bo są tak jakby nasmarowane ale gdu jest sucho zacieraja sie i trzeszcza . mam to samo tylko ja podkładałem dodatkowo pod obejmę gumy stabilizatora kawałek gumy o grubosci 2-3 mm który lepiej dociskał drążek stabilizatora
_________________
daro
 
 
 
Falq
[Usunięty]

Wysłany: 28 Sie 2008, 01:27   

Mam ten sam problem w mojej "trojeczce" trzeszczy i skrzypi przy zakrecaniu i przy dociskaniu wahacza wlasnie nie wiem co to moze byc bo jeszcze nie mialem jak tego rozebrac :(
 
 
mirko 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 37
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: mlc
Wysłany: 8 Wrz 2008, 23:55   

daro napisał/a:
to trzeszczenie pochodzi prawdopodobnie od gum stabilizatora ktore sie wytarły i trzeszczą .
Jak jest deszcz i wilgotno jest ok bo są tak jakby nasmarowane ale gdu jest sucho zacieraja sie i trzeszcza . mam to samo tylko ja podkładałem dodatkowo pod obejmę gumy stabilizatora kawałek gumy o grubosci 2-3 mm który lepiej dociskał drążek stabilizatora


Dzięki za odpowiedź, ale u mnie sprawa ma się tak:

Fieste mam od końca marca, na starcie zmieniłem amory na Monroe`y, sprężyny lekko naciągnięte, nowe gumy itd co tam trzeba było...

Przy starych amorach (obniżone - skręcone ) auto tłukło ale nic nie trzeszczało.

Po zmianie, jakiś czas później, a możliwe że zgralo sie to z kupnem i założeniem koła zapasowego zaczeło się piszczenie i skrzypienie ch** wie skąd ;-|

Jak było gorąco i sucho nie trzeszczało nic, teraz jak jade rano (wiadomo rosa, wilgoć) to trzeszczy jak wyjeżdzam z pod bloku na śpiącym policjancie, wjeżdzam z 15km/h i odrazu słychać jakby z przodu, ale niby z tyłu ? Sam nie wiem... ;-(

Kopiąc koło zapasowe nogą (strasznie piszczy) i mając pasażera w środku doszliśmy do wniosku że to ono może być sprawcą, ale nie miałem jeszcze czasu wyjąć koła ale obczaje na dniach.

Wracajać do tego śpiącego policjanta, jak przejeżdzam po nim to przecież nie ma ch*** żeby koło zapasowe się ruszało przy tak małej prędkości i piszczało więc to coś chyba z przodu?

Aha... jeszcze jedno, jak jade po dziurach (nie wszystkich) to słychać jakby tłumik bił o spód, ale na bank nie jest to tlumik bo trzyma się mocno i sztywno - zmieniany 2 tyg temu i nowe obejmy, więc podejżewam że to półka z kołem może stukać, ale ten dzwięk to jakby "jebut" o spód ;/ Zaznaczam że zdarza się rzadko i nie na wszystkich dziurach.

Ale sie rozpisałem :V: liczę na wasze fachowe odpowiedzi ;)

pozdro
 
 
marian 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: mariusz
Wiek: 42
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 183
Skąd: Pabianice
Wysłany: 9 Wrz 2008, 15:31   

mi jak piszczała półka od koła zapasowego to na zawiasach,tych haczykach, i też nie mogłem wyczaić co to.Przesmarowałem te chaczyki tawotem i jest ok i jeszcze dokręciłem tą śrube z zaczepem na maksa dociskając koło do podłogi bagażnika i nic nie piska
a co do przodu to moga skrzypieć/piszczeć tuleje metalowo gumowe tzw.silentbloki u mnie właśnie przy przajeżdzie przez próg był ten objaw najlepiej słyszalny
_________________
nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą,bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem
 
 
 
rafal__lodz 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Wrz 2008, 15:44   

Może to głupio zabrzmi ale stań na przeciw drzwi kierowcy/pasażera i pobujaj samochodem na boki. Jeśli będą jakieś stuki/piszczenie to jest duże prawdopodobieństwo że masz wywalone silentblocki ale to już wtedy dla potwierdzeni a lepiej wjechać na kanał wziąć jakiegoś łoma i sprawdzić czy mają duży luz.
_________________
Black TDCI
moja MK4 <---
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK4] Koło zapasowe - jak wyjąć
yara Mechanika 14 13 Kwi 2006, 21:33
Lokmen


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.