Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Zasilanie pod oświetlenie i siłownik w bagażniku
Autor Wiadomość
dm.melon
[Usunięty]

Wysłany: 20 Gru 2008, 15:29   [MK3] Zasilanie pod oświetlenie i siłownik w bagażniku

Witam,
chciałbym sobie dorobić oświetlenie bagażnika oraz otwieranie bagażnika z przycisku.
Ponieważ nie mam pociągniętej instalacji (ku mojej uciesze) będę kładł sobie sam kabelki zasilania (+) :zwyciężca: i mam parę pytań.
Ponieważ jestem wzrokowcem narysowałem sobie mały schemacik:


Może bezpieczniki są nie potrzebne, ale mam dużo wolnego miejsca w skrzynce i chce się trochę pobawić.
Ok, pytanka:
1. Czy podłączenie ma to być tak jak narysowałem? Nie jestem związany z elektryką także nie zabijcie mnie śmiechem ;-(
2. Chciałem zrobić tak że od Aku idzie jeden, kabelek który rozgałęzia się na dwa do skrzynki bezpieczników. Dlaczego od razu nie pociągnąć dwóch?! Dlatego, że w miejscu w którym będę przeciągał kable z komory silnika mam już (oprócz normalnych kabli) kabelki od el. szyb i edis-> obrotomierz i jest już mało miejsca. Pytanie to jakiej grubości kabelki mam kupić żeby się nie popaliły?
3. Jaki bezpiecznik dać na Oświetlenie a jaki na Siłownik Slave?

Może trochę zbędnej roboty i zamieszania, ale jak wiadomo, liczy się radość z pracy :greenpeace:
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Gru 2008, 21:18   

Lampka: +12V z akumulatora - bezpiecznik 5A - żarówka (zarówki) - stycznik przy klapie - masa.

Otwieranie: +12V z akumulatora - bezpiecznik 5A - przełącznik - siłownik - masa


Ale ja bym to zrobił tak:

+12V z akumulatora - bezpiecznik 7,5A - i kabelkiem do bagażnika i mamy +12V w bagażniku zabezpieczone bezpiecznikiem,,, i dalej
+12V z bagażnika - żarówka - stycznik przy klapie - masa (to o lampce, i jest tak samo jak wyżej praktycznie) i dalej
+12V z bagażnika - zacisk 30 (przekaźnik) zacisk 87 - siłownik klapy - masa,,, i teraz sterowanie
Zacisk 30 przekaźnika połączyć z zaciskiem 86,,, z zacisku 85 pociągnąc kabel do kabiny - przełącznik otwierania klapy - masa

Robi Ci się w ten sposób ładny obwodzik bagażnika zabezpieczony bezpiecznikiem... siłownik jest sterowany przez przekaźnik... a że nieraz będzie tam płyną sporawy prąd to jest to leprze wykonanie niż sam przełącznik jak podałem na poczatku.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
dm.melon
[Usunięty]

Wysłany: 20 Gru 2008, 23:10   

JoeMix napisał/a:

+12V z bagażnika - zacisk 30 (przekaźnik) zacisk 87 - siłownik klapy - masa,,, i teraz sterowanie
Zacisk 30 przekaźnika połączyć z zaciskiem 86,,, z zacisku 85 pociągnąc kabel do kabiny - przełącznik otwierania klapy - masa.


trochę to enigmatyczne dla mnie :głowąwmur: , chyba muszę się dokształcić trochę o przekaźnikach ale dzięki za podpowiedź <oki>

EDIT:
znalazłem sobie w necie obrazeczek na którym sobie pięknie wszystko rozrysowałem i już wiem wszystko. Może się komuś przyda, jeszcze raz dzięki JoeMix <oki>
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Gru 2008, 09:00   

Z podobnego obrazka wyszukanego w necie korzystałem jak to pisałem :hihihi:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.